Jump to content
FAS Goran
Guest 8275

Tips and Tricks - Fiat Stilo

Recommended Posts

Mislio sam da se brzina rikta kad cijelu onu rucicu micem prema dolje,dakle komplet ako me razumijes. A ovo ima tri polozaja i isto se pali kao zadnji brisac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

upali auto pa proveri polako sve i gledaj sta ti radi zadnji brisac.

 

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste bili, puno hvalaa.. 

Jos sam primjetio da mi se vise ne prikaze kolicina ulja prije starta. 

U medjuvremenu je aktivna air bag greska prilikom provjere, dali je moguce da zbog te greske '' ne stigne'' prikazat ili

Daa na to.mislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi trebalo ni za nivo ulja a ni za air beg gresku da bude problem dugme trip ako si to proveravao i na to mislio (budi konkretan kad nesto pitas) -- ugasi i upali ponovo auto pa vidi , to kao da nesto brljavi kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pojavljuje se ako su ti otvorena vrata ili ako je izbacio neku novu gresku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugme trip sam rijesio, skontao sam funkcije na njemu.. 

Napisao sam maloprije "Daa na to mislim" kad ste me pitali dali je to ono dugme sto ide u krug i rekli javit kad odete do auta..

 

Ne javlja mi nikakvu gresku u vezi kolicine ulja nego abs, a ulje mi ne prikaziva prije starta, samo jednom je pokazalo one tackice i sve su bile crne

PS nova greska je nesto u vezi Abs-a, od tada nema kolicine ulja 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, MS PK said:

Ne pojavljuje se ako su ti otvorena vrata ili ako je izbacio neku novu gresku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvalaa ti kolega, znaci do toga je. 

Javlja mi od jutros abs i asr gresku a to sve radi odlicno, kisa je jutros padala, ne blokira prilikom kocenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kad je mokro i ako auto malo prokliza normalno je da to prijavi na satu ali mora odmah da nestane ili bar da nestane sa sledecim paljenjem kola ......... bar je tako kod mene.

 

za air beg ne znam sta da ti kazem - on se ne pali dzabe tako na dijagnostiku pa vidi sta se tu desava - nema druge.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji mi sada prije svakog paljenja ta za abs i asr.

 

Jos me nesto zbunilo,posudu za tekucinu ne mogu otvorit,čep kao da se spekao,ne mrda

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kristian

Pozdrav i dobrodosao na forum.

Pravilo foruma je da se pre otvaranja nove teme pomocu Pretrage foruma (Search) proveri da li takva tema vec postoji, kako ih ne bi duplirali.

Takodje, pravilo je da od tema ne pravimo "svastare" u kojima cemo pitati sve sto nas zanima. Zbog preglednosti i upotrebljivosti svaka tema se bavi tacno odredjenom problematikom.

Za pitanja oko Board racunara, upotrebe brisaca i sl. - sve ces naci u Korisnickom uputstvu za Stila, koje je u odgovarajucoj sekciji:

Za pitanja oko Airbaga:

Tema vezana za probleme sa ABS i ASR:

Itd. itd... Posuda za koju pitas ima taj sigurnosni "klik" na kraju navoja - pri otvaranju potrebno je samo trunku jace okrenuti ulevo da zub na poklopcu oslobodi isti.

Slobodno se raspisi u odgovarajucim temama ;) , a ovu "svastaru" otvorenu u pogresnom delu foruma cemo zakljucati i obrisati. Posto ces za Stila tesko postaviti pitanje koje vec nije obradjeno (samo ovaj forum postoji vec 8 godina), ako nesto ne nalazis sa Search, temu mozes ostvoriti i u podforumu "Ako ne znate gde da otvorite svoju temu".

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da sam cuo, bas na svojoj temi ispisah radove od vikenda:

4 hours ago, Ivan said:

Takodje preventivno zastitio donje crevo interkulera (ka turbu) koje se naslanja na ivicu bocnog suspleha (cuo sam da je bilo slucajeva i da se prosece od vibracija).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je ivica suspleha samo dodirivala donje crevo IC-a. Tako da sam preventivno na tom delu creva preko (obimom) stavio parce creva veceg precnika i pici.

Nisam hteo da tanjim suspleh, da ne otvaram prolaz za vodu i stroku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja budem uradio, samo da rjesim ovu pukotinu nekako, zvao sam jednog sto radi hidraulicne cijevi ali nije bio kuci danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros kad sam krenuo ne rade mi parking senzori,niti monitor svijetli, kad sam malo preturao po gepeku pronasao sam njihov modul i kabel jedan iskopcan, slobodno mjesto je bilo jedno i pise "monitor", ustekao sam ali opet nista. Jeli mozda riknuo osigurac neki,ako netko zna gdje se nalazi..?

20170509_135247.jpg

20170509_135343.jpg

20170509_135359.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,u pitanju je Fiat Stilo 1.9 jtd, da li se moze otvoriti gepek bez gasenja auta? Naime,kad prislonim kljuc redovno otvara gepek,ali hteo bih npr da ne moram ugasiti auto da bih izasao napolje i otvorio gepek. Neko rece u Meniju Ind. Boot off,tako mi je i podeseno ali ne mogu ga otvoriti,jel ima neko dugme mozda ?ja ga ne vidim

 

Hvala Vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vojke

 

Naravno da gepek moze da se otvori dok motor radi.

Ako je u meniju iskljucen Ind. Boot, proveri mikroprekidac gepeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U meniju je podeseno Ind. Boot na off,dakle verovatno je taj mikroprekidac gepeka. Kako da ga proverim? Ima li neko uputstvo,da li treba rastavljati sve ili? Hvala Vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja verzija Stila je u pitanju? Mozes da pretrazis sadrzaj foruma i sa Search, evo da pripomognem sa par:

 

MW DIY:

Generalna tema:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 JTD 2001. ..vidim da je to za karavan,nisam siguran ni da li moj ima uopste,hvala Vam na pomoci svakako drugari.

Edited by vojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem kako se na stilu sa automatskom klimom pali grejanje u kabini  to jest da elektro grejac .? jel se sam upali na  max  temp ili mora i zvezdica za klimu da se upali. to me buni 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...