Jump to content
FAS Goran
Guest 8275

Tips and Tricks - Fiat Stilo

Recommended Posts

Jedan mali propust mozda moze da me kosta glave... I mene, i ostale u mojim kolima, a i druge ucesnike u saobracaju.

Neka hvala...Da je tako, pored foruma majstori uopste ne bi bili potrebni. Ima stvari koje volim da mi uradi neko ko je strucan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj Majkicu, ala ti zivis u iluzijama :p .

Pa gomila majstora em nece da radi takve stvari, em ces sam sigurno uraditi pedantnije. Idi nek ti provuku neke instalacije pa da vidis na sta to lici, idi nek ti nasteluju farove i sl... Pa ja sam pola instalacije alarma naknadno provlacio kod sebe, a platio 2007. finu cifru da mi ugrade jer sam tek uzeo auto. Strucnjake je npr. mrzelo da se malo pomuce i provuku kablove iz motornog prostora kroz gumenu spojku ka kabini koja je ostavljena bas za to, nego ga je vukao preko lima i slicne nebuloze...

Do pre par godina su govorili da u Stilo ne mozes da naknadno ugradis ni tempomat, ni MF volan, ni navigaciju... Samo da se smejes dok ih slusas :), pa im onda malo objasnis kako radi Body Comp i CAN magistrale, kako moze da se prosiruje fabricka konfiguracija i samo se ucute. Ja sam iz tog vremena kad nisi imao ni gde da nadjes ni koga da pitas, sada vam je sve ovde sazvakano, seme, slike, detaljno opisano...

Lepo kad sam imao vremena krenuo da izucavam auto koji vozim, nabavio literaturu (eLearn, Manuale Tecnico i sl.) i udri... Ne treba mi majstor, sem za neke vece radove za koje nemam uslova ili alata.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bre da te kosta glave? :D Ne verujes u forum!?

Ti cujes sta ti kaze covek da i ako nemas instalaciju ispod volana , imas je napred kod akumulatora. Nadjes seme, ustvari celu temu gde je x forimasa pisalo kako su ugradjivali , sve u slikama, po redosledu, po boji, mislim, ne moze bolje. I koji to majstor bolje zna o stilu od nas?

Pretece me Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se desi i da treba da vuce kablove od motornog ECU-a ali to je bas, bas redak slucaj, imamo temu za to, sve je detaljno objasnjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa skini poklopac sa akumulatora i ako samo dva kablića vode od konentora ka kabini ništa bez razvlačenja instalacije. A ako imaš šest žica ondak si na konjui rasturaj oblogu oko volana. Prosto da prostije ne mož.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može neko da slika taj deo na volanu za podešavanje po dubini, ja kao čitam, ali ne sećam se da sam video da tu ima nešto? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman ljudi, i Actual i Active imaju pomeranje po dubini, vucite to jace (mora bolje da se zapne, pomeranje nije lagano kao za dole-gore). Videcete kao onu zavesicu sa gornje strane obloge volana, koja sluzi da pokrije supljinu koja nastaje pri izvlacenju.

 

Konacno dosao do kola i probao...Ivan je u pravu po ko zna koji put. :unworthy:

Samo sto jace i bez bojaznosti da ce ostati u rukama. :D  Izvinjavam se na dezinformacijama, mLogo se izvinjavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš da je dao oglas za volan, zaključak se nameće sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pitaš ima li tu funkciju, da ima. :thumbup:

Kako se ona koristi, kao i mnoge druge zanimljive funkcije koje ima Stilo, pogledaj sada nakon spajanja u temi na kojoj smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje samo. Na stilu pored centralne imam i ugradjen alarm tako sam ga kupio. Zakljucavam ga i otkljucavam na ovo za alarm. Desava se da zakljucam auto i kad nesto zaboravim probam odma da ga otkljucam on samo ugasi alarm a ne otkljuca vrata pa onda moram na ovaj plavi kljuc da ga otkljucam na dugme. To se desava samo kada nesto zaboravim u autu odnosno zakljucam auto pa odma probam da ga otkljucam posle nekoliko sekundi. Kad prodje malo vreme izmedju zakljucavanja i otkljucavanja sve radi normalno. I ako neko ima ovakav alarm da mi kaze za sta sluze ova dva mala dugmeta na daljinskom.. 

20160322_141655_Николе Тесле.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto zanimljivo sam saznao pre neki dan u vezi mog stila, mozda i vi to imate od opreme-

GREJACI PRSKALICA na haubi :D
jos se ja zimus cudio kako to da ne zalede (na starom stilu kakvu god tecnost da sipam one zalede) 

e sad, kako da proverite da li to imate, otvorite haubu i kuda idu cevcice od vode pored njih se nalaze i zice koje idu do prskalica.. 

inace pale se kada se ukljuci odledjivanje zadnje soferke, tad se pale i grejaci retrovizora i grejaci prskalica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima moj, mislio sam da ima svaki stilo.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kuvalja said:

Ima moj, mislio sam da ima svaki stilo.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

Pa ima svaki, greje ih motor :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj je iz Italije uvezen, prvi vlasnik AUTO RICAMBI, tako da ne verujem da je kupljen van Italije ili da je nesto ubacivano.. al ovako klasicna dynamic oprema

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tvoj je Holandija Kuvalja?

Aha

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima, prije neki dan sam uzeo Fiat Stilo 1.9 jtd 2001 godina, 85 kw. 

Citam dugo po forumu o njegovim mogucnostima i trikovima, ali kad sam dosao do range to empty, nikako da to nadjem na svom stilu. Spominje sw neko tript dugme, ja ga nisam nasao

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno druze, pronasao sam ga.. 

E sad me jos zanima na toj rucici brisaca ima funkcija za zadnji brusac i desno od tig tastera ima jos jedan a nista se be desava kad ga okrenem. Ima 3 funkcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...