Jump to content
FAS Goran
Guest 8275

Tips and Tricks - Fiat Stilo

Recommended Posts

Dupli klik dugmeta na daljinskom zaključava deadlock. Provereno radi, svaki put nakon što zaključam alarmom kola, roknem i deadlock - mirnije spavam. Ako će da ronda po kolima, mora zadnjica da mu viri napolje kroz prozor.

Kako radi na onim kljucevima koji nemaju daljinsko, vec samo centralno zakljucavanje...? dva puta u desno nece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehhe

ja sada provjeravao kod mene radi i ono sa svjetlima da te prati i kada zakljuvcavas za prozore i sve

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: hvala momci na informacijama :wine:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel' ste znali za zakljucavanje sa blokiranjem vrata od kradje ? Kad pritisnes zakljucavanje dvaput za redom blokiras vrata sa unutrasnje stane od otvaranja tako da i ako neko razbije prozor i pokusa da otvori vrata sa unutrasnje strane nece moci.

Auto mi bio 2 dana pod snegom.

I malopre cistim sneg, otkljucam daljinskim bravu ali brava ne mrda.

Naravno zakljuca se sama posle 30 sekundi ili minut jer nisam uspeo da otvorim vrata.

I tako malo cistim sneg, malo pokusavam da otvorim vrata, brava ne mrda.

Odjednom, posle vise pritiskanja otkljucaj-zakljucaj i pokusaja otvaranja, brava se pomeri do kraja, ali kao da ne hvata vrata da se otvore.

Zanima me da li sam nekako uspeo da blokiram bravu(kvaku) ili je neki veci problem u pitanju?

Da ne pricam da u kola mogu da udjem samo iz gepeka, jer je ista situacija i sa suvozackom bravom(imam 3 vrata inace.... :wacko: ).... :wallbash: :wallbash:

Ja sam se najebavao i ni dan danas nisam to resio-to mu je mana sto mrzne :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis suprotno od kontakta? ne moras da imas kontakt uopste! Pritisne taster P nalazi se izmedju tastera koji pale svetla za maglu, pritisnes i zadrzis par sekundi upalice se, cuces i zvuk pritom, na tabli ce se upaliti ona zelena oznaka za svetla! Tada su ti parking svetla upaljena, a posle mozes da palis samo desnu ili smao levu stranu tako sto ces rucicu na kojoj se pale zmigavci pomeriti u levo ili u desno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pa komsija ima mareu pa kod njega se tako pale okrenes kljuc u nazad...nebitno...

Moram da probam kad mi dodje cale sa posla...u svakom slucaju hvala ti puno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, imam stila sa troje vrata, zadnja mogu da otvorim samo kljucem(fizicki), ne reaguje na dugme na kljucu(kada ga pritisnem zasvetli lampica na kljucu,al' dzaba). Jel ima neko neku ideju? Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima...jer baš i nije moguće da ovde ima preko 1.700 ljudi i da si ti prvi koji ima problem sa vratima... ;)

Zato je pretraga Foruma veoma važna stvar:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40109

Pogledaj ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39428

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Mnogo Vam hvala na brzom odgovoru.Procitao sam mnogo postova i ljudi ovde stvarno hoce da pomognu. Kupio sam stila pre desetak dana(nisam ga pre vozio)i zadnja vrata mi ne rade od starta. Da li se cuje neki zvuk(otkljucavanja) u bravi kada se pritisne dugme na kljucu za otvaranje gepeka(kada je sve ispravano)?

Pozdrav, Mihajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam siguran ali negdje na bloku motora bi trebao bit ili negde oko menjaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima na forumu zamolio bih za par informacija..da li neko zna gde bih mogao da nabavim polovnu navigaciju za fiat stilo i ima li mnogo peripetija oko ugradnje i sta je osim plejera u funkciji u tom slucaju

ps. znam da mape srbije nema ali ipak bih montirao ako nije bas neka velika zezancija oko toga

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ali je skupo i komplikovano. Nova košta oko 3k eur, a na ebay budu min. oko 600 eur. Treba ti dodatna antena za GPS i GSM (~100 eur) kao i da ugradiš mikrofon za telefon. Druga prepreka je neprepoznavanje navigacije od strane body compa (nije fabrički registrovana) pa moraš napraviti vremenski prekidač koji će upaliti navigaciju desetak sekundi nakon startovanja auta. Uglavnom preskupo i komplikovano, bolje kupi neku Alpinu sa DVD i navigacijom, bolja je i manje košta.

ovo je post iz 2008g ali cena je otprilike ista

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala..da pretpostavio sam,mada bar meni osim jako lepih i kvalitetnih uredjaja sa dosta funkcija,ne mogu da kazem da se bas estetski uklapaju u enterijer kao originalna fijatova.steta ali..

opet hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakljucavanje vrata ima funkciju ali ne iznutra nego spolja. to je protiv neovlašćenog upada u voziloprilikom stajanja na semaforu, cigancici, lopovi..... i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bas tako, ako hoces da zakljucas zbog dece itd to mozes uraditi na zadnjim vratima posebno. Zakljucavanje je bas zato da ne moze neko spolja tek tako da ti upadne u auto dok stojis ili nedaj Boze u slucaju nesrece da ne dodje do otvaranja vrata i ispadanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam malo zbunjen? Ja sam više puta raskačinjao akumulator i nikad mi nije tražio nikakav kod?

ni meni... samo treba sto pre da se zameni... mislim da je rok 15 min

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se podesava funkcija pojacavanja autoradia pri povecanju brzine! Cuo sam da ima to na stilu ali ne znam kako da podesim? I da kod mene je NAVI!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, ima... I podesis koliko ce da se pojaca, tj za koliko na svako povecane brzine. Ja sam kod sebe na obicnom radiu podesio, ali moze i na nav. Cackaj nesto pa ces naci, ni ja ne znam napamet, verovatno je na speed volume, pa ides ili na on, ali stavis +1 2 3 koliko vec hoces

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...