Jump to content
FAS Goran
Guest 8275

Tips and Tricks - Fiat Stilo

Recommended Posts

upali ga i dobro zagrej kabinu ili u neku toplu garazu na neko vreme,trebalo bi da resi problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio si problem - za kratko!. U to ćeš (nažalost - verovatno) da se uveriš koliko danas, jer su temperature dobro pale ispod nule... Moja "gospodja" Lybra toliko nerado prihvata nisku temperaturu, da čim dam komandu za otključavanje odmah se otključa i istog momenta zaključa. Problem sam rešio ključem gde uz nekoliko pokušaja dolazim do zaključka da treba da držim ključ u bravi dve sekunde u položaju za otvaranje i da ne dam ključu da se vrati u normalni položaj. U tom slučaju sva ostala vrata se posle otkljuščavanja zaključavaju - sem vozačkih!!! Posle izvesnog vremena (5 min), kada se kabina zagreje - sve funkcioniše kako treba. I otključavanje i zaključavanje. Ali problem se ponavlja sa ponovnim rashladjivanjem kabine, odnosno ostavljanjem vozila preko noći na hladnoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si...Verovatno cu opet imati slican problem....Bar znam kako da resim(kroz gepek :lol: )...Sinoc sam se uplasio da nisam nesto polomio u pokusaju otvaranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao isti problem za zadnjim levim vratima - naprskao u sam mehanizam brave wd40 i drugi dan nemam problema...Videcemo dokle. Verovatno masnoca sa kojojm je podmazana brava, previse se stegne i opruge ne mogu da odrade svoje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto i ja sam danas imao isti problem sa bravama... još zvao i Mikija da pitam o čemu se radi i tek sad videh ovde ovu temu. Dobro je, nisam jedini ^_^

Edited by LybraJTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej drugari, imam ja jos jedno pitanje ... :whistle: da li neko zna kako da se iskljuci zvuk prilikom otkljucavanja automobila? Kako mi nindze da budemo nevidjivi kad pokusavamo da necujno pobegnemo ... :rambo::smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je fabricka pistalica u pitanju mislim da se to radi preko exsaminera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ova brava na stilu, kod vozacevih vrata mi ide na zivce kad temperatura padne ispod nule, po pola sata moram da ga grejem da bi popustila, sta da se radi po tom pitanju ima li neko rasenje,pozdrav za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi kupio sam fiat stilo 1.6 16V 2004 god imam problem sa suvozacevim vratima ne mogu da ih otvorim

iznutra,samo ta vrata a ostala su u redu????moze li neko da mi pomogne??

takodje funkciju follow me sam namjestio na 210s kako da je vratim na 15s

Share this post


Link to post
Share on other sites

za vrata postoje samo 2 stvari -ili se sajla otkacila ili nesto capnulo u bravi sto mozes videti samo skidanjem tapacirunga i ploce ispod

Share this post


Link to post
Share on other sites

follow me funkciju sam skontao a za vrata cu da vidim....

pokazuje mi koliko mogu kilometara da predjem sa npr 10 litara goriva,a da li postoji funkcija

da mi pokazuje prosjecnu potrosnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat stilo,5 vrata.Da li moze ona plasticno-metalna precagica, izmedju naslona zadnje klupe i police gepeka,da se skine jednostavno.Bez odvrtanja srafova nosaca police i skidanja sve one plastike?

Ni frizider ne moze u gepek da stane :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je sasvim ok tako da cu rado da je citam i da ucestvujem i evo prvi Trick . Follow me home radi tako da kad parkiras auto i izvadis kljuc prekidacem svetla a funkcijom ablendera aktiviras svetla koja te prate do kuce.Jedan blend 30 sek. dva blenda 60sek. tri blenda 90 sek. i valjda mislim da ima i cetri blenda 120 sek. posle zadatog zeljenog vremena se automatski gasi.

Jel' ste znali za zakljucavanje sa blokiranjem vrata od kradje ? Kad pritisnes zakljucavanje dvaput za redom blokiras vrata sa unutrasnje stane od otvaranja tako da i ako neko razbije prozor i pokusa da otvori vrata sa unutrasnje strane nece moci.

Kako to funkcionise? Mislim na zakljucavanje sa odvajanjem unutrasnjih brava? ja imam obican kljuc icentralnu bravu, daljinsko nemam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da onda ne funkcionise....Taj fazon ima na dosta novih kola. Proverio sam na novom Mondeu, Fabia , Octavio itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja probao, ali nece... Mozda moj stilo nema tu funkciju, a mozda i ja nisam znao kako... Treba li da zadrzim kljuc uradim to u nekom vremenskom intervalu ili kako? Meni samo zatvori prozore tom prilikom :) nece da odvoji brave... E sad ne znam da li treba mozda da zakljucam, pa ponovo ubacim kljuc u bravu pa da jos jednom zakljucam ili kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam jednom probao preko brave i dobro sam se namucio da aktiviram dead lock. U uputstvu stoji da se aktivira jednostavno ako se kljuc 2x okrene u pravcu zakljucavanja ali ja nisam uspio bas tako lako. Probaj vise puta i nemoj drzati u pravcu zakljucavanja jer on tada podize prozore vec zakljucaj pa vrati pa ponovo zakljucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nece da ga j... :wallbash: Pokusavao sam, ali ne vredi, ubacim kljuc u bavu, okrenem brzo dva puta, okrenem jednom, zakljucam, pa jos jednom, drzim u tom polozaju nista od toga ne pomaze, brzo, polako kako god okrenem, sve jedno iznutra otvoris rucicom, nikakve razliken nema... :realmad:

Ih bolje da nisam znao za ovu funkciju, sad kad znam neriram se sto nece! :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupli klik dugmeta na daljinskom zaključava deadlock. Provereno radi, svaki put nakon što zaključam alarmom kola, roknem i deadlock - mirnije spavam. Ako će da ronda po kolima, mora zadnjica da mu viri napolje kroz prozor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...