Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
STILISTA

Metlica zadnjeg stakla za Stila

Recommended Posts

mislim da bi trebalo da znate!

otisla mi je gumica sa metlice na zadnjem staklu.

obzirom da je cena kompletnog brisaca u Delti 3000 dindzi pokusao

sam malko da pristedim i kupio sam zadnju metlicu za Yugica ,reko da

probam da zamenim samo gumicu ako mi uspe.

naravno uspelo mi i to jako dobro,uklopilo se sve pa cak i duzina

i sad nemozes da provalis da je menjano kad se uklapa ko guza na noksir!

ako bude neko imao taki problem nek si pristedi parice!

zadnji brisac za Yugica je 100 dindzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...samo gumica se i menja...Bar su tako meni uradili u Lav autu...

Izasao lik sa gumom, odsekao visak...i to je to... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ste culi nekad za neku drugu radnju osim delte...kit komerc,ap sport...lepo odete tamo i kupite ceo brisac sa sve plastikom za 800 dinara marke Valeo ili Champion

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 3241
...samo gumica se i menja...

zamjenske gumice ako nisu dovoljno tvrde mogu izgrebati staklo, tako da je moj savjet cijeli brisac, pogotovo kad pase od yuge =]

posto moze zvucati nejasno:

sama guma koja je u dodiru sa staklom nema dovoljnu cvrstocu pa pod pritiskom nosaca te gume i zgloba u ramenu brisaca vrsi pritisak na staklo, a kako se zakaci za nosac metlice metalnom kukicom, ta kukica dolazi u kontakt sa staklom dok brisac radi. budite oprezni, barem je ovako moje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4367

Juče sam pitao guma za zadnji brisač stilo karavan u fiatovoj radnji na ceraku 200 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8392

Kod Stojanova u NS je čitava operacija trajala 5 minuta, naravno zamenili su mi samo gumicu. Celu metlicu menjaju samo ako je sva istrošena, ili ako insistirate.

:lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenis samo gumicu sa one dve metalne sabljice u toj gumici!

htedoh da kazem da duzina zugovog zadnjeg brisaca odgovara stilovom!

Share this post


Link to post
Share on other sites
zamenis samo gumicu sa one dve metalne sabljice u toj gumici!

htedoh da kazem da duzina zugovog zadnjeg brisaca odgovara stilovom!

Normalno,to ti je unapredilo auto.Koji je to auto bolji od Yuga?Salu na stranu,u pravu su ljudi koji kazu da treba obratiti paznju na mekocugume,da ne izgrebe staklo.U stvari ne bi bilo lose imati tecnost za reparaciju ivica gumice jer ona ujedno sprecava skripanje a samim tim i savijanje gume preko mere.Slicna forakao kad staklo tesko ide gore dole,namazes doni keder silikonskin mlekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zamenis samo gumicu sa one dve metalne sabljice u toj gumici!

htedoh da kazem da duzina zugovog zadnjeg brisaca odgovara stilovom!

Normalno,to ti je unapredilo auto.Koji je to auto bolji od Yuga?Salu na stranu,u pravu su ljudi koji kazu da treba obratiti paznju na mekocugume,da ne izgrebe staklo.U stvari ne bi bilo lose imati tecnost za reparaciju ivica gumice jer ona ujedno sprecava skripanje a samim tim i savijanje gume preko mere.Slicna forakao kad staklo tesko ide gore dole,namazes doni keder silikonskin mlekom.

normalno koj je auto bolji od juga

pre 20 godina su ga napravili i jos se isti takav proizvodi nasi su ga usavrsili do tacke kad nema sta vise da se usavrsava

a pogledaj one trule strance fabrikante ne znaju da naprave automobile

pa ih svakih 6 godina menjaju jer ne znaju da sastave auto kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno koj je auto bolji od juga

pre 20 godina su ga napravili i jos se isti takav proizvodi nasi su ga usavrsili do tacke kad nema sta vise da se usavrsava

a pogledaj one trule strance fabrikante ne znaju da naprave automobile

pa ih svakih 6 godina menjaju jer ne znaju da sastave auto kako treba

Skoro da si u pravu.Satro sam tri Stojadina u proseku po 150.000 km svaki.Osim tekuceg odrzavanja koje je smesno jer sam ga radio sam,nisam imao nikakve troskove.Isad bi kupio novog keca ali motori su toliko losi da je to vec van svih granica.Motore ne pravi zastava tako da greh nije na njenu dusu.Ne verujem da se moze kupiti jeftiniji kilometar u bilo kom obliku od zastave,ali ovo stose sad desava to ne spada u pad kvaliteta nego u diverziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nisi u pravu!

najjevtiniji kilometar je jos uvek rezervisan za golfa 2

jos od 84 pa do danas!

veruj mi

pored stila imam i golfa koji bije 600.000 kilometara sa jednom generalnom

a na trapu nista nisam menjao sem amortizera koji se racunaju kao

potrosni materijal

e sad zamisli taj trap kakav je pored ovih nasih rupa i rupcaga da ne kazem

bunara! sigurno los? hehehehe

a auto ima 17 god!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali nisi racunao cenu vozila.Zatim,pod redovno podrazumevam samo ulje,jedan kais,jednu bateriju jedan set svecica,antifriz po potrebi i gume,naravno trosak registracije.Perverzije kao sto su amortizeri neka sminka ili radovi na limariji su nedopustivi.Ti jadnici su samo prenosili velike terete i to u gradskim uslovima.Ipak ne bi mogao sebi da dopustim da golfa tako zapustim kao zastavu.Golf jeste jeftin i izdrzljiv ali se u krajnjem racunu ipak izdvoji neka para vise po kilometru nego za nekog Stojadnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Treba da zamenim predje brisace na Stilu. Sa spojlerom su oko 2000 dinara. Kakva su vasa iskustva sa istim? Cene? Citam da neki menjaju samo gumice? Gde se one mogu kupiti?

Pozdrav!

Chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

od kad sam kupio stila, samo sam zamenio zadnju gumicu, i samo cu reci da dok pada kisa, brisac mora da predje bar 6-7 puta staklo (od kad ga upalim) da bi prestalo da bude mutno, znaci brise, ali ni u pola efikasno kao ceo nov brisac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da sad nije vise neka znacajna cifra,ipak znaci dosta dobar brisac.

@marko jtd imas pozdrave od

gx1Ft2y0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskezio sam se sa 1840 dinara. Champion SK55 prednje melice sa pravim dimenzijama za Stla u Auto Miki. Mislio sam da mi cvrce metlice zbog lose (jeftine) vetrobranske tecnosti kad ono medjutim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dao bi koliko oce para za dobre metlice jer neke fus kad krenu da rondaju i preskacu po soferci poludim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo pozdrav za sve, resih i ja da se prikljucim diskusiji, koje su to dobre metlice, ja kupim one za 300 dindzi i one posle 5-6 meseci nisu ni za sta, da li vredi uzeti neke skuplje??? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuplje će da ti traju 7-8 meseci. Ja sam uzeo zadnji brisač original, jer sam se istripovao da imam problem u opruzi same poluge i utvrdio da sam bacio pare. Napred sam stavio na vozački brisač neke iz Super Vera, 350 dinara 2 komada, još prošle jeseni. Još uvek se dobro drži prvi, ali pred zimu ću da stavim novi. Desni je krenuo da škripi, njega sam kupio 2-3 nedelje posle kupovine levog u Veru i nije baš dobar, u nekoj radnji koja mi je bila usput.

U principu bih pojurio neke jeftine brisače sa kompatibilnom metlicom sa originalnim, pa fino zamenio. Nego, ovi koje sam uzeo, ne mogu da se ufuraju, predebele su metlice.

A kad škripi - to je najgore, slažem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...