Jump to content
FAS Goran
Lazar Cvetkovic

Fiat Stilo - vratanca rezervoara

Recommended Posts

Ih ovaj baja je bio brži od mene, a ko za inat umesto da stanem na najdalju pumpu gde retko kada oni toče, stanem na bližu, još ga nisam ni video, bio sa druge strane dok sam uparkiravao.

Nego to na stranu na poklopcu je sledeća situacija na samom kraju imam 2 mala plastična Pina sa obe strane (oko 1.5mm ili manje dužine i gore i dole). Na onom središnjem delu imam jedan metalni pin i dalje na poklopcu privučen kroz plastičnu rupicu, dole je samo plastična rupica. Po ovome bih rekao da je poklopac neoštećen, e sad na šarki imam samo 4 rupice i na brzi pogled deluje da nije puklo mada nisam 100% moguće da ipak nije je nešto polomljeno.

Šta meni zapravo fali da ovo sastavim?

Kako izgleda komplet mehanizam jel ima metalne pinove i gore i dole na onoj dalje od ivice vratanca?

Jel ona šarka bliže ivici ima samo ova 2 kratka plastična pina ili tu nešto veće fali?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mare02

Kolega, malo si sve ovo konfuzno napisao pa još bez sličica ...

Imao sam isti problem. Tačnije, tako sam i pazario auto.

Odustao od traženja i rešio malim zavrtnjima pa sve prefarbao.

Bilo je jače od originala a izgled fabrika.

Ima na netu slika celog mehanizma sa poklopcem...

eve ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam to gledao ali iskreno ni jedna slika ne pokazuje baš oko što meni treba.
Najprostije rečemo treba mi slika kada je rastavljeno, tj vratanca odvojena od šarke.
Hvala svakako.
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

U međuvremenu nisam ovo još rešio, ali sad imam novi problem, naime sa jedne strane onaj ispust na vratancima (kroz koji prolaze onaj metalni i plastični pin) je pukao tako da bušenje i šrafljenje više nije opcija osim ako bi neki jak lepak to držao.

E sad palo mi je napamet ako već moram da lepim, da li je možda bolje zalepiti cela vratanca na šarku. Videh da su neki radili super lepkom. Opcija B mi je da potražim plastičara, mada se plašim da je to skuplje od drugih vratanca na otpadu na kraju.

Da li postoji neko mehaničko ograničenje ako bi se zalepio celom površinom šarke i koji lepak bi to držao, posebno uzev u obzir da je ona opruga baš jaka kad se nateže prstima. Kapiram da mora neki lepak koji bukvalno topi plastiku.
 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post, skinut TT potpis, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Apsolutno. Plus sto za Stilo delova vec deceniju unazad ima po bagatela cenama, da se verovatno gadjaju sa tim poklopcima rezervoara.

Imas ih kod Makija u Sapcu za 10 EUR sa sve mehanizmom. Kod Pedje u Indjiji verovatno jos i jeftinije, ako uopste i moze jeftinije :) .

Bar za ove nase Fiate delova ima svuda i uglavnom povoljno (OEM, aftermarket, polovno), tako da mogu lepo da se odrzavaju, a ne da se krpe i lepe.

Naravno, kome je stalo da auto bude u sto boljem stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...