Jump to content
FAS Goran
STILISTA

Fiat Stilo - bučan (bruji) na određenoj brzini, vibracije...

Recommended Posts

Videćemo sutra, zakazao sam kod majstora

Prvo cemo proveriti dizne pre skidanja, izmeriti prelive sve ostalo pa ako pokaže da nije ok, onda ćemo videti šta i kako dalje

A i reći ću mu da prekontroliše sve ostalo (remenicu, kaiševe, nosače, španere....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio na kontroli i dijagnostici, dizne imaju minimalno odstupanje i majstor ih ne bi čistio.

Jedino što bi trebalo menjati je crevo koje ide od hladnjaka na blok motora i poklopac filtera za vazduh sa crevom jer pukotine su obmotane nekom tekstilnom selotep trakom.

 

Motor je naravno prešao ko zna koliko, verovatno dosta kao i svaki drugi iz uvoza....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da se u zimskim uslovima cuje bas jak zvuk pri paljenju, verovatno je to lupanje klipova ali mi deluje previse jako, u pitanju je stilo jtd. Dok se malo ne zagreje i posle toga se znatno umiri. Da li je to normalno? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene muce buka u zadnje vrijeme Marea jtd mi je postala bucna od 1900 obr. nemam pojma sta je problem,nosaci su ok pocelo me to da iritira i konstanto obracam paznju sada na tu buku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.6

 

Nesto krci kad polazim..znaci nije nesto strasno, ima ga i u toku voznje. kad vozim nezno onda nema ,,mislio sam da je zadnji lonac. bio sam ubedjen,, danas bio da ga zamenim,i covek mi kaze necu da ti uzimam pare dzabe ali ovo nije zadnji lonac ovo ima veze ili sa menjacem ili sa lamelom i kvacilom...kaze da je lonac cuo bi se i na leru kada das gas. tebi se cuje nesto kao da nesto melje..krci...kazem moze da se vozi i ovako , ali ja sam bolestan i ocu da se ne cuje nista...iskreno ugradio sam mu plin inace bih ga odmah prodao...a mozda i skinem plin i prodam ga bez plina posto ga nisam atestirao . tek sam ga ugradio.   bio kod 5 majstora. sramota koliko nemaju pojima..sve se svodi na obicno nagadjanje.ako se ispostavi da me zavlace svi kao sa prethodnim stilima prodajem i idem u crkvu da se zakunem da necu fita nikad da kupim....jel ima neko neki predlog neko  resenje.....ili da ga jenostavno zapalim...ali stvarno.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, moj problem je sledeci:

Vec duze vreme mi se cuje brujanje pri skretanju, cini mi se da se vise cuje kada skrecem u desnu stranu. Juce sam zamenio lezaj desnog tocka i lezaj poluosovine, ali nista se nije promenilo i dalje se cuje to brujanje.  :mellow:

Brujanje je bilo i vece, ali posle zamene viljuske na toj strani prestalo je da se cuje kada idem pravo, vac samo kad skrecem. Trenutno na Stilu je desna strana nova, sto se tice prednjih i zadnjih lezajeva. Inace, ni jedan tocak nema lufta, sve je maksimalno utegnuto.  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam reglazu, a sto se tice guma, prednje su nove a zadnje su stare oko 2-3 god. Da li moze da proizvodi takvu buku krst poluosovine?

Nisam spomenuo da mi je leva zadnja glavcina imala lufta, pa sam od stare glavcine prebacio kuglice i pritegao. Od tada nema lufta, mada mozda je ona problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz..pre neki dan sam promjenio remenicu i filtere,vodenu pumpu..veliki servis...i od tad kao da mi je auto malo bucniji i da slabije vuce..pre servisa sam osetio 2.000 obrtaja kako turbina pocinje vuci..lepolo me za sic...sad to vise ne osetim..kad stisnem gas cujem samo motor kako je bucniji toliko da nije moguce dostici 3000 obrtaja da ga ne presaltas u vecu..pocne se derati vec na 2 000 obrtaja....u cemu je problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definiši malo to deranje, ako se čuje kao mercedes 124-ka ili jače, moze biti da ti nisu potrefili zupčenje.

 

Moguće i da ti je spalo crevo sa turbine pa duva negde i slabo vuče, gubi snagu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ako si menjao filter vazduha nisi lepo zatvorio kutiju ili je pukla mozda na sarci gore ako si na silu uguravao filter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav! ja imam problem sa bukom i treskanjem na leru,inace je dizel 1.9 jtd...kada radi na leru,dosta jako trese unutra,i nekako je bucan..cim dam gas preko 2000 obrtaaja (u mestu) to sve prestaje..i tada je kao benzinac.. menjao sam desni nosac motora,gledajuci iz kabine...skoro da se nista nije smanjilo...mozda malo.majstor mi je rekao da postoji jos jedan nosac kod menjaca,,i da je verovatno on "zreo" za menjanje...u sta sumnjam...jer mi je isto to rekao i za ovaj pre menjanja..a nista se nije promenilo...jel imao neko takve muke...i sta je uradio? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se trese

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28020-jtd-re%C5%A1ite-se-vibracije-motora/


Ako se zvuk promeni tj drugaciji je kad je motor hladan/vruc, ne verujem da je do zupcenja. Verujem da ce pre biti do dizni. Ako su dizne, onda ces i taj pojacan traktorski zvuk moci da primetis i na uzbrdici pod gasom npr ali interesantno je da kad slusas motor u voznji od 1000 do npr 2800 obrtaja, da postoji "rupa" u odredjenom intervalu od 200-300obrtaja gde taj zvuk gotovo nestane. To je pocetak rastelovanosti dizni. Ako se cuje non stop onda su vec otisle. Takodje, skoro svaki kvar dizni se odrazava i na potrosnju.

 

Uradio veliki servis, auto radi mnogo mirnije i kultivisanije, manje bucan. Verovatno zamenom remenice alternatora boljitak

Idemo dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ga uzeo pre 3 meseca...i tad uradio veliki servis,i zamenio onaj nosac ispod akumulatora...ali opet nije to,to..majstor mi kaze da postoji jos jedan izmedju motora i menjaca koji bi "trebao" da se zameni...a imam neki osecaj da cu da bacim pare,jer mi je tako rekao i za ovaj nosac ispod akumulatora,kada je menjao..pa nista.. :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz ljudi :fun: ,vozim stila 1.9.jtd 3vrata,problem je sledeci.....cuje se jako brujanhe u kabini od zadnjeg desnog tocka,ogluveh... :2guns: kazu mi da je od lezaja nekog,a trebao bih menjati i diskove i plocice pa sam malo zbunjen,od cega li taj zvuk dolazi.... :guitar: a ujedno drugar ima otpad i dva stila 1.6 i 1.8,ako je taj lezaj odgovara li za 1,9,jtd,poz i hvala.... :help:


a ujedno sam i isao kod vulkanizera,trese preko 60km,i ustanovimo da je kriva alu felna na zadnem desnom tocku pa se pitam da li je ona pruzorkovala da taj lezaj rikne..... :smoke:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kriva guma ili felna utice na vek lezaja, razbije ga vremenom zbog cimanja ali to je ako se duze vozi tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenjen ležaj.

Podili auto i zavrteli svaki točak. U pitanju je bio zadnji desni točak. Stavljen SKF.

Više ništa ne zuji i ne bruji. smile.gif

Sada je prosto milina voziti.

Pozdrav.

baki i kod mene je zadnji desni lezaj,koliko si ga platio i znas li da li pasuje od benzinca posto drugar koji drzi otpad ima dva kom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da i ja imam problem sa lezajem. Kazem "nadam se", jer ne znam stvarno od cega drugog bi moglo biti ovo brujanje, a najvise mrzim tako nesto sto ne moze da se ustanovi pa se ide sistemom eliminacije :)

 

Elem, skoro sam se vratio sa puta i pohvalio Stila kako me odlicno posluzio (i jeste), ali on odmah resio da me malo demantuje :P

 

Juce sam primetio da nesto cudno bruji kada idem recimo trecom 40, 50, pa onda cetvrtom 60... To mi je negde na oko 1500-1700rpm pa ni motor tada nije bucan i onda cujem to brujanje jasno. Verovatno se cuje i na vecim obrtajima i brzinama, ali je tada i buka od motora jaca pa se mozda ne cuje najjasnije.

 

Na lezaj sumnjam najvise zbog toga sto se, cini mi se, ne cuje ili se cuje ali mnogo, mnogo manje kada motam levo. Recimo drzim ga konstantno trecom na 40km/h, idem pravo i bruji, onda mi dolazi kriva levo i dok motam ne cuje se. Probao sam bas malopre i da sevrljam ulicom, dok motam levo nema, cim cimnem desno pocne da bruji.

Neki bas gadan zvuk, imam osecaj kao da sasija vibrira pa prenosi taj neki zvuk.

 

Cuje se isto i kada stisnem kvacilo i pustim ga na ler da ide.

 

Jedino ne znam da li ce u servisu uspeti da utvrde koji je, jer imam osecaj da se cuje iz zadnjeg dela auta. Mozda i nije, ali meni se tako cini.
Napred je lako da se proveri, na dizalicu i pun gas, ali nazad rukom moraju da okrecu tockove, pa ako je lezaj na pocetku bojim se da se nece cuti na tako malom opterecenju

 

 

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad citam, a upravo sam hteo da ti napisem da je lezaj 100%. Svi simptomi su tu - zvuk ostaje i kada se auto iskotrlja na leru, menja se u zavisnosti od opterecenja i sl... A majstoru je dovoljno da ga rukom zavrti i iz iskustva ce ti reci sta dalje, nema potrebe da ti bilo sta dumas :) ...

Skoro sam i ja menjao prednji levi lezaj - bas smo poprilicno raspravljali kod mene na temi, posto me je majstor na kraju ubedio da stavimo OEM polovan (tj. ceo rukavac). Stvarno nikad ne zalim pare na odrzavanje i kvalitetne delove, ali covek mi kaze da u poslednje vreme ima ocajno iskustvo sa novim lezajevima, da ne ponavljam opet primere.

S jedne strane su mi bili upitno stanje polovnog, sa druge primeri roka trajanja novog lezaja "premium" marke od par hiljada km. Ubedi me covek za polovan (opet ponavljam, u pitanju uopste nije bila ni razlika u ceni, ni majstorov posao zamene lezaja), za sada je sve OK, presao nekoliko hiljada km, bio na moru, videcemo nadalje...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...