Jump to content
FAS Goran
pedro

Fiat Stilo 1.2 16v / 1.4 16v / 1.6 16v / 1.8 16v - varira ler

Recommended Posts

Probaću da nađem nekog da probam sa zamenom, pre nego tražim klapnu na otpadu. Tačno je da je Hitachi i slažem se da je 1.8 motor taman za Stila. Naročito zato što je moj karavan i težak je skoro tonu i po. A pošto mi je auto 2004. godište, nekako ne bih stavljao stariju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam slican problem sa ler gasom varira ali ipak radi na leru ne gasi se.Medjutim kad krenem da vozim auto nece da vuce i obrtometar mi neradi uopste.Nece da mrdne kad da radi na 2 svecice gas prima skroz lose.Odakle da krenem...svecice....bobina...leptir gasa...Pozz

1.6 16w 2003

Greske...airbagfailure...loose...ponekad.Drugo nista ne registruje

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako.

Prvo pročitaj sve postove napisane u ovoj temi pre tvog posta (koji je ovde prebačen). Dakle, počni od prve strane... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ugrađen CNG u mom stilu 1.6 i u poslednje vreme sam primetio da kad je auto doveden do radne temperature - na leru imam neko čudno opadanje ler gasa tj. ler je stabilan na 750 (vruć motor), onda lagano opadne do 500-550 (motor nemirnije radi) pa se polako vrati na 750 o/min. Ovaj ciklus je pravilnog ritma i događa se svakih 20-tak sekundi na vrućem motoru. Moje pitanje je da li je neko imao sličan simptom i da li bobina može biti uzrok ovakvog ponašanja? Inače sve gore pomenuto je daleko primetnije na metanu (logično) nego na benzinu. Da li je moguće da bobina pravi problem tj. da "oslabi", a da komp. ne pokazuje neispravnost tj. da sama bobina bude u nekom poluotkazu? Dešava mi se da kada krećem na metanu da mi ponekad trzne. Auto ide dobro kada se motor vrti više, međutim plaši me ovaj nestabilan ler. Ponekad mi se i ugasi kada usporavam na raskrsnici. Kako da utvrdim ispravnost bobine?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako rade bobine možeš videti na Examineru, tj. mžeš videti da li neka od njih odstupa sa svojim vrednostima, što bi značilo da neće još dugo. Ali, problem sa obrtajima koji imaš nije do nje, pročitaj temu na kojoj smo sada (posle spajanja), pa ćeš videti šta je uglavnom uzrok. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prošlom tehničkom pregledu u 01. mjesecu kontrolor prilikom ispitivanja eko-testa nije mogao držati okretaje motora na 2500, dok se očitaju vrijednosti nego okretaji rastu uz tek tolko stisnut gas. Probao sam i ja, ista stvar. Kontrolor je mislio da mi i u vožnji okretaji rastu, ali ne, u vožnji je sve normalno i nisam ništa primjetio. Normalno radi u leru, vozi se kao i uvijek i ništa neobično se ne može primjetiti. Pošto se novi tehnički približava moram to nekako riješit. Već sam bio zaboravio na to.

Probao sam prije nekog vremena i opet isto. Dodam malo gasa, tek toliko koliko bi bilo dovoljno da se motor drži na 1000 okr i uz istu količinu gasa motor se počinje vrtiti negdje do cca 4000 okr. Provjerio sam na hladnom motoru i to se ne događa. Normalno se može držati gas na željenoj vrijednosti a kad se ugrije problem je prisutan. Imam program multiecuscan full i ELM327 1.5 i ne pokazuje nikakvu grešku.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki su mi sugerirali da očistim leptir gasa, mada mi to nije bilo logično ali sam i to napravio, ne može štetit ali opet isto. Jedino što mi pada na pamet je remap istom mapom. S tim nemam iskustva a i sigurno je skupo.

Edited by Dancho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok auto nisam odvezao u servisu da mi urade veliki servis auto je radio fenomenalno, od kada su uradili veliki servis tj zamenili kaiseve odmah je poceo ler da mi varira . Jel znate u cemu je problem. HVALA UNAPRED :laughing:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma verovatno. Ima li kakve promene kad stisnes gas/ da lije tromiji da lipodrhtava motor kad stisnes gas?

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo u ovoj temi

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40221&pid=876253&st=40entry876253

sam objasnio kako se restura i cisti leptir gasa za fiat stilo 1.6 do najsitnijih detalja (kopletno rasturanje) mada meni to nije resilo problem, auto radi bolje, ali i dalje povremeno varira ler, a povremeno radi odlicno, auto vuce kao lud, ali kada sa malih obrtaja skines nogu sa gasa ugasi se. i upali gresku p0105 map senzor, ostalo nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako moj radi trenutno posle ciscenja klapne.

Inace je bilo jos gore. nisam nikako mogao da ga drzim upaljenog bez pedale stisnute.

Sad mi se makar ne gasi na svakoj raskrsnici.

Vredi li jos jednom cistiti ili je nesto drugo u pitanju..mozda..

Neko mi rece da skinem klapnu i komplet sve potopim u nitro razredjivac..na 2-3 sata...pa izduvam i vratim nazad...

Koliko je to pametno?

Pozz svima... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

NItro nikako!!!!

U njoj imas vise delova koje ce nitro rastopiti.

Pogledaj temu iz mog predhodnog posta pa ces videti sta sve imas u klapni.

Kako si cistio?

Edited by vuk74

Share this post


Link to post
Share on other sites

odradjeno sa nitrom. sva elektronika poskidana, elektro motor isto izvadjen. ostala samo gvozdjurija i zupcanici. potopio u nitro na sat vremena...bio je crn posle (nitro). osusio...sklopio...montirao...i fercera sada kao nov. primecujem po kompjuteru da mi se smanjila potrosnja....ali to cu videti kad potrosim plin pa preracunam... Snimim sutra kako radi posle pranja ako te zanima...

da dodam jos...tvoj je od 1.6 a moj od 1.8 (hitachi). razliciti su. kod mog nema toliko zezanja i toliko delova.

Edited by klauski

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozim stila1.6 2002god kupljen pre 15 dana posle 2 dana ugradjen plin radio super i na ben i tng,ler gas je bio malo nemiran ali nije se nikad gasio sve do pre 2dana kada mi se upalila zuta lampica(kao cesma) koja sad nece nikako da se ugasi.isao kod druga na diegnostiku izbacio 6gresaka 4 ponistio 2 ostale P0638 P0460 i ponovo priklj.dieg.nema ni jednu gresku ali zuta lampica se ne gasi.auto normalno upali radi na leru od 1200 dodam gas do kraja ali nece vise od 2500 nekad dodje do 3000obrtaja preko toga nista!juce skinuo klapnu gasa bila je prljava ocistio pazljivo,vratio nazad ali opet gas dodje do 2500 i ne mrda dalje!par dana pre toga sam menjao filter vazduha i svecice i radio je normalno dok se nije upalila ta lampica!ako neko zna nesto neka da svoj savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...