Jump to content
FAS Goran
misarw

Bravo - grejač kabine (mali radijator)

Recommended Posts

Zamenjen maali hladnjak ali idalje se po malo gubi tecnost,doduse sada manje posto je toplije,evo u cemu je stvar ..kad se dostigne r temperatura i kad greje u kolima ne gubi mi se nista ali... kad je toplo napolju iskljuceno grejanje dugme mi je ostajalo uvek na toplom vazduhu,iako je grejanje iskljuceno uvek se osecao po malo topao vazdh pa mi je palo na pamet da probam da ostavim dugme na hladnom kad vec ne koristim grejanje iako se secao hladan vazduh pomalo kad se stavi ruka na ventilaciju,vozio sam tako jedno 2 nedelje pogledao koliko ima antifriza i na moje iznenadjenje nista se nije izgubilo :thumbup: tako da ostavite na hladnom ako vec ne koristite grejanje,meni je bar izgleda pomoglo :thumbsup: a evo i slika od starog hladnjaka :rolleyes::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to vreme dok si "gubio tecnost" ti je ustvari pomalo izlazio vazduh iz nekog vazdusnog cepa u sistemu pa je opadao nivo tecnosti.

Sto se tice prebacivanja sa toplog na hladno to ne zatvara i otvara protok tecnosti kroz mali hladnjak nego samo otvara-zatvara odredjene klapne koje usmeravaju spoljni vazduh da ide preko malog hladnjaka ili ga zaobilazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok znači onda je grejač kabine, jel može on da se krpi ili mora nov i koliko košta od prilike ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nov otprilike košta 1500-2000, ali treba da nađeš majstora koji zna da ga zameni bez skidanja table. Znači, može da se zameni bez skidanja table, neki će ti verovatno pričati da ne može, i tražiće ti silne evre za skidanje table, ali da znaš da može, ćaletu je majstor zamenio na bravi pre dve godine za 1500 dinara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću da probam sam pa ako ne ide voziću kod majstora. Nego jel mogu ja da vozim i ako curi jer ja mu svakog dana proveravam nivo antifriza i dolivam da ne padne ispod minimuma ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj. Ima na ovoj temi sjajno upustvo. Samo obrati pažnju na poslednju rečenicu :)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=19803entry368372

Inače, ne smeta što curi, može jedino da ti magli stakla, da ti smrdi antifriz i da se truješ udišući ga, i da proveravaš i dolivaš po potrebi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem na temu... ***** TI I GREJANJE I HLADNJAK I BRAVA I ********* I glupe plastike koje ne možeš da skineš dok klečiš na kolenima nabijene glave na patosnicu dok se napolju smrkava... Sve u svemu, dobro mi ode :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo!

Imam Brava 1.8 16V i od pre neki dan mi nestaje rashladna tečnost. Detaljno sam pročitao temu i mislim da mi je jasno šta me verovatno čeka. Moja dijagnostika (kad sam legao pod auto) kaže da curi na crevu koje ide iz motornog prostora ka radijatoru u kabini. Naime na tom crevu vidim uredno kaplje voda. E sad ili ja imam majmunske ruke ili je ova creva potrebno skidati pameću a ne rukama. U svakom slučaju nemam ideju kako da im priđem i proverim curenje. 

Možda se tu manifestuje voda a u stvari curi negde unutar kabine to ne znam . Ako imate neku ideju tu sam da za vikend probam da je primenim.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo!

Imam Brava 1.8 16V i od pre neki dan mi nestaje rashladna tečnost. Detaljno sam pročitao temu i mislim da mi je jasno šta me verovatno čeka. Moja dijagnostika (kad sam legao pod auto) kaže da curi na crevu koje ide iz motornog prostora ka radijatoru u kabini. Naime na tom crevu vidim uredno kaplje voda. E sad ili ja imam majmunske ruke ili je ova creva potrebno skidati pameću a ne rukama. U svakom slučaju nemam ideju kako da im priđem i proverim curenje. 

Možda se tu manifestuje voda a u stvari curi negde unutar kabine to ne znam . Ako imate neku ideju tu sam da za vikend probam da je primenim.

Pozdrav

 

Molim Vas ako neko ima neku ideju cekam pomoc ili cu morati sve da skidam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pozdrav društvo!

Imam Brava 1.8 16V i od pre neki dan mi nestaje rashladna tečnost. Detaljno sam pročitao temu i mislim da mi je jasno šta me verovatno čeka. Moja dijagnostika (kad sam legao pod auto) kaže da curi na crevu koje ide iz motornog prostora ka radijatoru u kabini. Naime na tom crevu vidim uredno kaplje voda. E sad ili ja imam majmunske ruke ili je ova creva potrebno skidati pameću a ne rukama. U svakom slučaju nemam ideju kako da im priđem i proverim curenje. 

Možda se tu manifestuje voda a u stvari curi negde unutar kabine to ne znam . Ako imate neku ideju tu sam da za vikend probam da je primenim.

Pozdrav

 

Molim Vas ako neko ima neku ideju cekam pomoc ili cu morati sve da skidam.

 

 

Evo ovog vikenda sam uspeo da rešim problem. Uspeo sam da nekako za vučem ruku i otkačim staru šelnu skratim crevo i vratim ga na mesto sa novom šelnom. Ikoristio sam priliku i zamenio radijator grejanja kabine (2010RSD) i sad sve fercera.

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel koristio neko onaj prasak za zaptivanje,curi mi grejac kabine i mokar mi je patos ali trenutno nemam vremena da ga menjam,pa sam mislio da sipam onaj prasak ako pomaze nesto posto auto vozim svaki dan,hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad zaptivac napravi vise stete nego koristi. Zameni ga. Bar na njemu nije problem.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zna li neko kako da se resim onog mirisa posle promene malog radijatora - vec mesecima nakon promene osecam cudan miris i kad odvrnem duvanje na soferku ostaju masnjikava stakla? jel imao neko slicnu situaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre promene oprao mali hladnjak sa ferijem, pa mi se taj neprijatan miris osećao samo par dana nakon zamene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...blago tebi...ima li neko preporuku za one koji nisu mislili unapred? Da li pomaze ono ciscenje svih ventilacionih kanala koje nude serviseri auto klima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto da ne

meni su menjali mali radijator pre 3 godine, i kad je hladno napolju i ja pustim grejanje, obavezno mi malo zamirise unutra, tipa ne duze od 10ak sekundi....posle se uopste ne oseca.

Mene cudi ako okrenes da duva na soferku da ti ostaju masna stakla?! Meni je mastilo dok je mali radijator bio neispravan, posle popravke ne, samo malo zamirise ali ne onoliko kao pre popravke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko gde mogu ove gumice da se kupe osim kod Bogunovića? Njima sam još u petak poslao upit za cenu i odgovor nisam dobio. Unikornis više ne postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...