Jump to content
FAS Goran
misarw

Bravo - grejač kabine (mali radijator)

Recommended Posts

@kaskabgd

Moze li kontakt za te gumice? Mislim da je OK da se napise javno, zbog ostalih, a moze i u poruci meni... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

024/524-456, unikornis se zove firma, narucio, stigle postom za jedan dan. Ima uslikano na prvoj strani ove teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Imam problem na ovu temu pa ako neko moze da uskoci.

Promenio sam hladnjak, uzeo sam gumice kod Bogunovica i sastavio sve nazad.

Onog momenta kad sam nalio antifriz nazad u sistem i upalio motor krenulo je da kaplje. I zategao sam ga kako treba :)

Znaci motor hladan i cep skinut sa expanzicionog suda = nema nikakvog pritiska.

 

Sta bi bilo pametno staviti, silikon, teflonsku traku ili nesto trece ?

Vec nedelju dana mi je auto paralisan zbog ovog problema i vec mi poprilicno smeta.

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako to curi tako cim si nalio antifriz iskreno prvo mi pada na pamet da nisi montirao sve kako treba.  Idemo logikom da su gumice odgovarajuce i lepo dihtuju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raskacio sam sve, pa sam u potpunosti naterao cevi do kraja tamo gde treba da sednu i tek onda stavio plocicu i zasrafio, verujem da je problem bio sto prvi put nisam nagurao cevi skroz do kraja rukom, nego sam se oslonio da ce plocica sama... takodje sam na tu sto je kapala stavio mrvu teflonske trake oko gumice. Eto ako neko ispadne dbl kao ja, da zna sta da ne radi :)

Pozdrav

Edited by Aleksa809

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se prebacuje grejanje/hladjenje pomeraju se samo klapne za cirkulaciju vazduha.

Rashladna tecnost uvek kruzi kroz mali hladnjak tako da ti verovatno pusta mali hladnjak ako je mokar tepih od antifriza a ne mozda od vode koja ulazi spolja.

Takodje pre nego sto rasturis sve pogledaj da ne pusta na spoju cevi u mali hladnjak,tu budu gumice na cevima pa moze i tu da pusta a ne bas iz samog hladnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo @tox za objasnjenje,tako se odgovara na pitanje. :)  @DarioChoki Meni je curelo na velikom hladnjaku skroz na dnu ka spolja i ne vidi se okom bez kanala/dizalice,ali je znalo da zadimi nekad dok stojim u mestu pa sagoreva od toplote.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, tox said:

Kada se prebacuje grejanje/hladjenje pomeraju se samo klapne za cirkulaciju vazduha.

Rashladna tecnost uvek kruzi kroz mali hladnjak tako da ti verovatno pusta mali hladnjak ako je mokar tepih od antifriza a ne mozda od vode koja ulazi spolja.

Takodje pre nego sto rasturis sve pogledaj da ne pusta na spoju cevi u mali hladnjak,tu budu gumice na cevima pa moze i tu da pusta a ne bas iz samog hladnjaka.

Provjerit ću gumice prvo pošto sam hladnjak mjenjao prije nepune 4 godine pa su možda nekvalitetne gumice istrunule. Osušim vodu vozim par dana suho sve bude odjednom poplava i tako u krug. Volio bi ocistiti i odvod onaj ispod plastika kod šajbe. Čuo sam da on može isto da uzrokuje ulazak vode u kabinu ukoliko je začepljen. Da li je teško skinuti tu plastiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dolivas antifriz, jel fali u posudi? Nece gumice same da istrule. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece gumice da "istrule" nego pre da otvrdnu previse od cestog zagrevanja/hladjenja pa mogu da popuste to jest da ne zaptivaju kako treba a posebno ako su prilikom prosle zamene vracene stare gumice ili ubacene neke sklj.

Plastiku ispod brisaca nije tesko skinuti,ima nekoliko sarafa i moraju se brisaci skinuti koliko se secam.

A trebalo da se lako moze utvrditi da li je voda spolja ili antifriz,protrljaj malo po rukama,pomirisi,velika je razlika izmedju antifriza i kisnice.

I sto rece koskabgd dosipas li antifriz, i to dosta govori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumice ako ne valjaju one ce odma da puste, sumnjam da ce da drze 4 godine i onda da popuste. Pa i da popuste nece poplavu u kolima da napravi kako je on napisao.  Poprilicno sam siguran ako nije prso mali hladnjak, da mu voda ulazi spolja. Naravno ako nije bilo kise snega onda nista od toga. Mozda i odozdo ulazi voda, da li dok stoji dok vozi bude mokar tepih.  Mali hladnjak mozes da proveris bukvalno za minut, samo se sagni ispod kasete i pogledaj odozdo da li ima tragova curenja. Meni kad su problem pravile gumice posle zamene malog hladnjka, bukvalno na semaforu zavucem ruku ispod kasete i mogu da napipam cevi da vidim da li curi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/17/2016 at 11:51 AM, marko.jovanovic said:

Sinoć zamenjen radijator, samo gumice nisu 17x21x4 nego 17x19x2. Majstor je kupio gumice debljine 4mm ali ne mogu da se uglave, pa je stavio gumice debljine 2mm.

Radijator sam platio 2500din u autoricambi u Zemunu (to je kao kvalitetnija varijanta, marka Aven). Ima u kitkomerc neki za 2170din. U Ap sportu nema ništa. Majstora sam platio 2000din, sa gumicama :D i preuzimanjem i isporukom auta na kućnu adresu.

Cao, da li mozes da napises kod kog majstora si menjao? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...