Jump to content
FAS Goran
misarw

Bravo - grejač kabine (mali radijator)

Recommended Posts

Evo i ja sam juce morao da zamenim mali hladnjak na svom Bravcu.Plivao mi je antifriz ispod nogu a kad sam otisao kod majstora odmah je rekao da mora nov mali hladnjak koji kosta oko 3400 din. i ruke su 2000 din.

Odem ja u prodavnicu da proverim da mi nesto ne petlja sa cenama i .... :blink: hladnjak je kostao celih 1690 din.

Samostalno sam ga kupio a majstor ga zamenio i sad valjda vise ne curi jer mi je bas bila poplava u autu pa dok se ne osusi necu znati sem sto mogu da vidim da li ima antifriza u posudi tj. da li smanjuje nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari jel' ovo neka moda menjanja malog hladnjaka ili je neki virus zakacio i mene! Mucim se sa malim hladnjakom vec mesec dana i ne znam sta da radim i kako da se izlecim. Upitanju je Fiat Brava.

Elem 8 novembra mi je zamenjen mali hladnjak u jednom uglednom i jako dobrom servisu. Nisam primetio neke rezultate, posto sam i dalje gubio vodu i imao poplavu u kabini, resio sam da reklamiram popravku. Servis me je primio preko reda, i rekao da curi na spoju. Zadihtovali, napravili poplavu u kabini, vratili sve na svoje mesto, izvinili se i vratili mi kola. Poplavu sam eliminisao, dolio paraflu do maksimuma, i pratio rezultate. Nije proslo ni tri dana, ja sam opet imao vise antifriza u kabini nego u bocici za antifriz. Opet zvao servis, vlasnik se izvinjavao (ne moze da veruje da ponovo curi), ali zeli da dodje po kola, da otkloni kvar i da uredno vrati kola. Naravno nisam pristao i ja sam ih uredno dovezao kod njih i rekao da cu i ja doci po njih. Nov hladnjak koji su stavili je cureo, pa su ga zamenili sa novim. Poplava eliminisana, doliven antifriz i drugari nece te verovati,ali meni hladnjak ponovo curi. Opet zvao servis, vlasnik ne veruje sta se desava, salje dva iskusna majstora da provere na licu mesta, i shvataju da stvarno curi. Uzimaju kola, ponovo stavljaju novi hladnjak i vracaju mi kola u ispravnom stanju. Trenutno ih testiram.

Imam dva pitanja za Vas drugari:

1. Sta sada da radim ako mi ponovo bude curelo, da li ima smisla ponovo ici u servis?

2. Da li je moguce da u kabinu ulazi paraflu od negde drugde, i da se uopste i ne radi o malom hladnjaku vec o necem drugom.

P.S. Ne zelim da dovodim u kredibilitet servis, posto smatram da su jako profesionalni i dobri. Mnogi su ih hvalili i na ovom forumu, i ja licno imam dobra iskustva. I ne zelim da me proglase personom non grata i da mi zabrane da dovozim auto kod njih.

Drugari pomagajte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace verovatno si primetio da je to bolest Brava(e) ali da su ljudi uglavnom resavali bez nekih vecih problema.

U kabini nema gde da curi rashladna tecnost osim diektno mnalog hladnjaka ili na spoju cevi u mali hladnjak gde se nalaze gumice koje su najbitnije u celoj prici jer one sprecavaju tecnost da curi van osim naravno ako ne pusta sam hladnjak.

Malo je cudno sto kazes da je renomirani servis u pitanju pa otpada varijanta da ne stave gumice kako treba (malo je pipavo ih staviti kako treba,ja sam sje... par komada dok nisam namestio kako treba) a druga mogucnost je da su ti hladnjaci koje uzimaju losi sami po sebi (nekvalitetni).

Koliko sam shvatio 3 puta je cureo hladnjak a jednom na spoju (tako su ti bar rekli) ?

Naravno da ces ici u servis ponovo osim ako ti ne smeta pranje cipela u paraflu-u.

I ne bi ti savetovao da menjas servis jer si onda na pocetku.

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crnobradi,

tebe je bas poteralo, vise menjas male hladnjake nego da sipas gorivo :veryangry:

Nego meni su, napisao sam, osim malog hladnjaka, menjali i cevi i pomenute gumice. Meni se na hladnjaku deformisao neki dihtung, stavljen je novi hladnjak i zamenjene su te cevi tako da sada, na srecu, nadam se da nece skoro, vise ne curi ;)

Nema logike da ti 3 hladnjaka crkavaju, pa kao da stavljas sonu kiselinu u njega da ga iz'ede :wallbash:

Ja bi se raspitao po ostalim servisima koliko kosta da pogledaju te cevi i gumice, da ti zavrse to kako treba i da ne brines vise oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budim temu uz jedno pitanje :

Kako je krenulo ukljucivanje grejeanja u kolima primetio sam da mi magle stakla u kabini i da gubim antifriz. (natankao sam ga do max pre jedno 15ak dana i sada je vec skoro na minimumu). Procitao sam celu temu u vezi zamene malog hladnjaka i u vezi magljenja stakala na fiat bravu. POgledao sam i patosnicu i ispod nje nije nista mokro. Sto se tice smrada, oseca se vrlo malo kad ukljucim grejanje i onda smrad nestaje posle 10ak sekundi, znaci zasmrdi nesto u pocetku samo i onda nista. Cak sam ja taj smrad definisao kao normalan smrad prilikom zagrevanja... Koliko je izvesno da je i meni u pitanju mali hladnjak i da cu morati da ga menjam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo izvesno da ti pusta mali hladnjak.

Kod mene ista situacija vec duze vreme, malo zasmrdi kad pustim grejanje, malo zamagli suvozaceva strana i gubi mi tecnost za hladjenje (dolijem oko 200ml destilovane na nekih 1000km). Ne vlazi mi patos ali kad sam skinuo kasetu ispred suvozaca i prisao malom hladnjaku, vlazno na onim spojevima gde ulaze cevi u sam hladnjak.

I tako ce da ide do proleca :rolleyes:, jedino se malo se saputnici bune na miris :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kabinski hladnjak sa zamenom me je koštao nekih 3 - 3.5k din. Nije neka cifra, a imajte u vidu da će s pogoršanjem vremena odmagljivanje postati veoma problematična stavka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je pre 5-6 dana isti sa zamenom kostao 7000 rsd :thumbsup:

izgleda da sam se trebao na vreme raspitati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Kuku 7.000?!

Zaboravio sam trošak za gumice. Sad sam sve proverio i evo tačnih podataka: menjao 14.10, hladnjak 1.400, gumice 2x235, ruke 2.000 = 3.900 RSD.

E sad, ja sam stavio najjeftiniji hladnjak koji sam našao, videćemo koliko će potrajati. Ti si možda uzeo nešto kvalitetnije i, teoretski, trajnije.

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali hladnjak me je kostao oko 1.600 din i ruke me kostaju 2.000 din...

e sad ne mogu da odvezem kod majstora da zameni zbog tih gumica ...

@ misa-r

mozes mi reci koje su dimenzije da bi znao da narucim isto gde si i ti narucio kako ce znati sta mi treba ako ne znam dimenzije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Ako ti nešto znači, ja sam gumice kupio kod Bogunovića. Pretpostavljam da nije problem da ti pošalju kurirskom službom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bespotrebno je davati 2000 dinara za ruke kada svako moze sam da uradi menjanje malog hladnjaka nije neka nauka...Ja sam ga sam menjao i zezale su me gumice nisam mogao nigde da ih nadjem ovde da ih kupim pa sam problem resio tako sto sam stavio stare gumice namotao malo kucine pa onda teflona i sve to lepo zasrafio i drzi super nema nigde da vlazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

neeego, jel neko primetio da mu je slabije grejanje nakon zamene malo hladnjaka? ja, cini mi se, jesam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ misa-r

mozes mi reci koje su dimenzije da bi znao da narucim isto gde si i ti narucio kako ce znati sta mi treba ako ne znam dimenzije?

Pišu ti dimenzije na onoj slici pakovanja gumica, Ф17 x 21 x 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, videcu ovih dana da se dam u rasturanje kasete da bih prisao tom malom hladnjaku, pa da vidim ako je u njemu problem, da li sam da cackam ili da odnesem neko to da mi zavrsi. Bas sam juce primetio da mi magli vise suvozacev deo soferke (magle i bocna stakla i gepek). Kad parkiram auto i izadjem iz auta, po povratku (kroz nekih 30ak minuta), zaticem zamagljenu soferku. Smrad nesto i ne osecam, ali osetno sam izgubio rashladnu tecnost. MOzda je npr popustio samo dihtung. JAvljam kad budem rasturio sta sam zatekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je verovatno zbog vazduha u njemu...Ja sam ispustio sav vazduh i greje bolje nego pre...

Kako ispustiti vazduh iz malog hladnjaka... Da li si ti to radio? U pitanju je fiat bravo 1.9 jtd 2001. Tnx :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na 1.2 sam samo ispustio na one kao srafice sto se nalaze kod motora napred ima 2 komada...Ispustio sam prvo jedanput pa sam cekao da upali ventilator pa sam opet ispustao i posle nekih 2 dana sam opet tako uradio i nema nikakva voda da zubori i bolje greje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se nazezao posteno dok sam prisao samom grejacu, najvise me je izmaltretirao onaj donji sraf koji oslobadja onu okolnu plastiku oko samog grejaca :crybaby:

Dosam sam do grejaca i kako sam drmao samu plastiku prodrmao sam i sam grejac i poceo je ubrzxano da kaplje antifriz na spoju izmedju cevi i samog grejaca. Kroz par minuta sam provalio da mi na onoj sklipki koja drzi cevi u grejacu FALE :question: dva srafa, tacnije imam samo jedan sraf na sredini. Njega sam dotegao i nabudzio sam jos ona dva srafa sto fale i kapanje je prestalo, ali cini mi se kao malo da vlazi sada tamo na spojevima. Uhvatio me je mrak tako da sam morao da ostavim posao. Sutra cu da nastavim.

Da li je moguce da mi je hladnjak uredu a da su mi samo popustile gumice na cevima? Da li bih to mogao da nabudzim nekako sutra bez da porucujem gumice iz Subotice i slicno, da li bih mogao stvar da resim nekakvom kudeljom ili silikonom ili necim trecim sto imamo po kucama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu sutra bas da stavim, imam i teflon i kucinu pa cemo da vidimo. Onako kako sam zagledao , ne deluje mi da je negde prso sam hladnjak, vec mi se cini upravo da pusta na spojevima, tj oko dihtunga ! Samo me buni to sto si mi falila dva srafa bas ! KAzi mi , kad budem krenuo da odvajam cevi, pre svega toga treba da ispustim antifriz sav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam da je i kod mene bio sam jedan sraf...Ne moras sav antifriz da ispustis samo podmetni neku posudu ispod i izvuci cevi i posle to vrati u posudu..Tako sam ja radio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucio sam dihtunge u Subotici poslao sam im e-mail i odg mi u roku od 2-3 sata da su mi vec poslali..

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas drugi dan za*ebancije, znaci bukvalno ceo dan ! Izvadio sam stari grejac, zute boje Marelli sa ocuvanim gumicama koje mi se cine da su u izvanrednom stanju. Evo kakav je bio grejac kad sam uspeo da ga izvadim:

03122011163.jpg

03122011165.jpg

Ove zlenkaste naslage su mi ukazivale na to da je grejac ogrejao svoje, mada nisam bas bio siguran u to, rekoh kad vec skidam sve , da ne pojacavam dihtunge samo, kupicu nov grejac kad sam vec sve razmontirao i tako dam 2000din u AP sportu za crni grejac na kome nista ne pise, uz grejac se dobijaju tri matice u kesici, onaj samolepljivi sundjer i sve je to zapakovano u kutiju sa nalepnicom AVA QUALITY COOLING. Bolje da su umesto matica da ligumice ko ljudi, ali posto su mi gumice od starog grejaca izgledale prilicno ocuvano dam se u posao.

Kada sam sve stavio na svoje mesto i kresnuo auto, sacekao motor da dostigne radnu temperaturu, ukljucio grejanje (pre toga naravno nalio antifriz), nista, duva hladno i nikako da ga zagreje. KAda sam krenuo onako u leru da stiskam gas, grejanje se nekako razbudilo i pocelo je da greje sasvim fino. Kroz nekih 15ak minuta sam pogledao nivo antifriza koji mi je bio na maximumu i vidim da mi je nivo negde na pola (izmedju max i min). Jedno sat vremena sam testirao, gledao, podmetao novine da vidim da li ce da curi na spojevima, i nista , ni kap, tacnije nije ni ovlazilo. Poprilicno sam se nazezao. Dolio sam jos antifriza da mi bude na MAX , sve vratio u predjasnje stanje i kroz sat vremena kad sam dosao do auta, pogledam nivo, vidim fali antifriz. Krenem da vozim, nekih 15ak KM (centar-zemun), parkiram, vidim nivo je tacno na minimumu. Postavim novine ispod haube na parkingu, osiguram nekim kamenjem da ne odlete, misleci da mozda curi negde pod haoubom i da ce da ostane tako trag na novinama. KAd sam se kroz dva sata vratio do auta, vidim da mi je nivo opao debelo ispod minimuma , tacno na onoj spojnici posude (kao da je posuda napravljena od dva dela i ispod minimuma je spojena), a novine suve, nema nikakvog traga. :wallbash:

Pipao sam patosnice i one su takodje suve, stvarno mi nije jasno gde moze da ode toliki antifriz, a sve sam zategao kako treba kad sam montirao. da li neko ima neku predstavu o cemu bi moglo da se radi ?

* Grejanje mi radi, greje ko ludo, ne magli mi staklo, oseca mi se neki miris na momente koji mi se do sada nije osecao, meni se cini kao da je taj hladnjak nov, pa dok se malo ne razradi da se on oseca...

Edited by STG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...