Jump to content
FAS Goran
misarw

Bravo - grejač kabine (mali radijator)

Recommended Posts

Curka mi malo mali hladnjak izgleda masti staklo ako sipam onaj prah za hladnj... Hoce li resiti problem?Konstantno moram dopunjavati tecnost svake nedelje kao da trosi ko zna koliko a malo curka vide se kapi na patosticu, nema majoneza na poklopcu nema znaka curenja na betonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi, al niko ne moze da ti garantuje. Imas i onu tecnost za hladnjake, dosta je skuplja al je svi hvale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je majstor juce na Fiat Marei zamenio mali radijator.Primetio sam kada je skinuo stari grejac,da onaj prsten sto steze cevi na grejacu ima samo jedan sraf!Pitao sam majstora i on kaze da je uredu tako,da tu na prstenu ide jedan sraf i ako grejac ima tri rupe za srafove!Moje pitanje je:da lije u redu da se cevi sa grejacem stezu sa samo jednim srafom u sredini,na onom prstenu,ili ipak treba da se stave tri?Napominjem da je originalni grejac koji smo skinuli bio sa jednim srafom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ponovo majstora i on mi kaze:da je kod moje Maree prsten-profil koji drzi cevi sa jednom rupicom-znaci steze se sa jednim srafom (Fiat Marea Weekend 1.6 16v 2002 god),a kod nekih drugih modela profil je sa tri rupice i zato je grejac sa tri rupice-nemenjen je za vise modela-Marea,Bravo,Brava...Ja nemogu da gresim dusu,jer nisam video profil da bih znao da lije bio sa jednom ili tri rupice!Da li je to tacno ili je kod svih modela profil sa tri rupice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti ne pusta na spoju ne bih razmisljao o tome, kod mene su 3 srafa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko skoro kupovao grejač kabine, treba mi neki kvalitetniji. Mokar mi je patos kod nogu, dolio sam 2dl anti antifriza, posle 3 dana nije opao nivo, ali se oseća miris u kabini.

Pitao sam danas bogunovića, kad nisam umro :

Poštovani,

grejač kabine iznosi 27056 dinara.

S' poštovanjem

Milan Đorđević

AC Bogunović

2016-01-12 11:49 GMT+01:00 <mar.jovanovic@gmail.com>:

Prezime i ime: Jovanović Marko

....

Opis dela: Grejač kabine (mali radijator)

Želi da prima obaveštenja o akcijama, popustima i povoljnostima u FIAT servisnoj mreži.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa eto to ti je kvalitetniji i verovatno original, ovo po radnjama je izmedju 1500-2000 din i zna se sta je to, jbg koliko para toliko muzike. ja sam ga skoro platio 1700din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se prikacim na temu.ja sam menjao mali radijator na fiat bravo 1..2 pre  tri godine i imao sam zezancije sa gumicama.Radijator sam kupio u kes autu u borci,a gumicr narucio iz Subotice ali nije vredelo nego kudelja i to je resio sve probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć zamenjen radijator, samo gumice nisu 17x21x4 nego 17x19x2. Majstor je kupio gumice debljine 4mm ali ne mogu da se uglave, pa je stavio gumice debljine 2mm.

Radijator sam platio 2500din u autoricambi u Zemunu (to je kao kvalitetnija varijanta, marka Aven). Ima u kitkomerc neki za 2170din. U Ap sportu nema ništa. Majstora sam platio 2000din, sa gumicama :D i preuzimanjem i isporukom auta na kućnu adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne moze da bude zapuseno ako mu je ulaz i izlaz vruc, bice da je ono za regulaciju ne reaguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je motoric klapne.Nalazi se iznad vozacevih nogu drze ga tri  srafa .Ima caka za restart ali sam zaborsvio.Kad upalis auto ako na tabli izbaci gresku mislim 02 onda je on.Polovan oko 10e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ima motoric.Tebi je zapusen hladnjak.Nov oko 1600din zamena kroz kasetu.Ako zatreba pomoc pisi pozz

 

Edited by Dragomir m

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dragomir m Nije meni nista zapuseno :D Ja se vozim u majici na -15 :D  Samo sam mislio da je coveku zapusen hladnjak,ali sam sad tek video da mu je vruce ulazno i izlazno crevo. aj onaj sa automtskom klimom ok ali 1.4 nije dolazio sa automatikom pa sam bio ubedjen je preko sajle..Etoo bar sam nesto saznao :D Hvala druze

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.Sta mislite dal' je pametno uzeti polovan originalni hladnjak kabine ili nov sklj marka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ti original pre ili kasnije procure, što bi rizikovao sa polovnim, i ovako je sex da se promeni. Ja sam menjao pre skoro 3 godine, i još nije procureo .

 

Koštao je nekih 2500 din.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem kod zamenskih (kineskih) često bude u uštedi materijala odnosno manjem broju cevi, manjem broju lamela izmenjivača, tanjem materijalu od kojeg su izrađeni a sve to uzrokuje lošiju razmenu toplote između samog izmenjivača (grejača kako ga svi zovu) i vazduha a samim tim lošije grejanje u kabini. 

Znači predlog je za kupovinu novog ali nekog proverenog proizvođača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege :) Ja sam uzeo prosle godine neki "bau wau"  mislim da sam dao 3500,radi mi posao,nisam primetio razliku neku... Drugaru curi pa je mislio da uzme na otpadu za 1000din originalni...Generalno bravo ima problem sa tim malim hladnjacima,pa sam mu rekao da dobro razmisli sto se tice polovnog...Samo ne znam sta mu jos treba od "delova" ako uzme polovan? Ja mislim da se i neke gumice menjaju,ne znam meni je majstor to menjao...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio neki najjeftiniji, radio je extra.  Odmah nakon zamene sam imao problema sa gumicama, ako ti treba kontak coveka koji to radi samo mi javi. Ja sam od njega uzeo i sve je ok, zna covek dimenzije nema sta da mu objasnjavas samo kazes koji auto i zna posto su mu vec narucivali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...