Jump to content
Goran

nesa 169

Members
  • Content Count

    1674
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Reputation Activity

  1. Like
    nesa 169 reacted to darkman14 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Koliko se secam, iz nekog vlasnickog uputstva, asistencija elektroserva se gasi nakon 40km\h
  2. Like
    nesa 169 reacted to Zakeralo in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Možda nisam bio dovoljno precizan, izvinite. Elem na preko 50 km/h volan postaje "normalan" ali sva signalizacija da je sistem aktivan ostaje uključena. Čim brzina padne ispod 50 km/h volan ponovo postaje izuzetno lagan.
  3. Like
    nesa 169 reacted to neshaoct in Krađa automobila   
    @nesa 169
     
    Ne, ovakvu ranjivost imaju samo ''keyless'' automobili. A i ta ranjivost se malo preuveličava jer ne sedi autoindustrija skrštenih ruku od pojave prvih takvih modela automobila.
     
    Npr. neki proizvođači već ugrađuju u ključeve iste digitalne žiroskope kao u smart telefonima...i kao što telefon zna da treba da rotira sliku kada ga okreneš u landscape mod, tako i ključ zna kada duže vreme (par minuta) njegov žiroskop ne reaguje (što znači da je ključ ostavljen negde npr. na nekoj polici, miruje), i prekida da emituje signal, tako da likovi (kao na klipu gore) sa ovim pojačivačima mogu do sutra da jure njegov signal da ga pojačaju jer nema šta više da se juri...
  4. Like
    nesa 169 reacted to darkman14 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    @ISV_01 stalno sija volančić kad je city uključen. 
    Koristim ga i ja kad treba negde da se uparkiram a usko je, realno pomaže i dobar je ali mi nikad nije legao, ni kod Punta, ni kod stila, ni evo sad kod delte. Nekako mi se više svideo stari način sa uljem kao što je na marei. Bio mi je lično bolji osećaj na volanu.
  5. Haha
    nesa 169 got a reaction from moron in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    E, pa to, hteo sam samo da vidim da li Tipo može da se u mestu okreće prstom u City modu. Može. 
  6. Like
    nesa 169 got a reaction from darkman14 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Po meni City je prava stvar za manevrisanje na parkingu i samo parkiranje, a van toga ne. Kad sam probao Tipa kod dilera uključio sam to na parkingu i posle kad sam izašao odmah ručno ugasio, tako da ni ja ne znam da li se sam gasi na nekoj brzini. Znam da mi je komšija rekao da se njemu na 500L gasi na 50 i posle opet upali kad brzina padne. On to stalno drži uključeno. 
  7. Like
    nesa 169 reacted to aleksa_indjija in Lista Euro 3 motora   
    Ne postoji.
     
    Do 2000. godine su Euro 2, posle toga Euro 3.
     
  8. Like
    nesa 169 got a reaction from Grafit in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Da, ali ima nas dosta koji više volimo starinske motore. 
  9. Like
    nesa 169 reacted to neshaoct in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    Ko je kriv za haos na tehničkim pregledima vozila?
     

     
    ''Ovo je posledica je neznanja i neiskustva određenih kontrolora. Nije problem ako nemate kapice na ventilima, ili ogrebotine i manja oštećenja karoserije, nije problem ako nema tečnosti za pranje vetrobrana'', kaže Boban Milinković, zamenik načelnika Uprave policije. Osim vrućina i gužvi u saobraćaju, vozačima ovoga leta velike muke zadaju i tehnički pregledi vozila. Novi pravilnik uneo je brojne nedoumice, a građani se žale na kontrolore jer ih vraćaju zbog raznih sitnica, piše Politika.
     
    Zamenik načelnika Uprave saobraćajne policije Boban Milinković kaže da građani nisu shvatili da neispravnost svetlosnih i svetlosno-sigurnosnih uređaja jeste osnov da se vozilo oceni kao tehnički neispravno. Milinković kaže da je mali broj nedostataka zbog kojih vozilo neće biti okarakterisano kao neispravno. ''To se pojavilo prethodnih dana i posledica je neznanja i neiskustva određenih kontrolora. Dakle, nije problem ako ne postoje kapice na ventilima, ili ogrebotine i manja oštećenja karoserije, nije problem ako nema tečnosti za pranje vetrobrana'', kaže Milinković za RTS.
     
    ''Ono što građani nisu shvatili da neispravnost svetlosnih i svetlosno-sigurnosnih uređaja jeste osnov da se vozilo oceni kao tehnički neispravno, ako ne radi stop-svetlo, far, pokazivači pravca, pre nego što odete na tehnički pregled zamenite to, popravite to da ne biste trošili vreme, jer vozači odu na tehnički, pa se vrate, i onda moraju da ponovo dođu kada otklone to i pravi se gužva'', istakao je Milinković. Vozači, pripremite vozilo pre nego što odete na tehnički, podvukao je Milinković.
     
    Dešava se da kontrolor napiše da je vozilo tehnički neispravno, a kasnije se ispostavi suprotno.
    Milinković kaže da to dolazi zbog određenog manjeg broja kontrolora na manjem broju linija, koji nemaju dovoljno znanja, većina kontrolora radi svoj posao kako treba i većina građana nema problem na tehničkom pregledu. Prema njegovim rečima, ako kontrolor ispravno vozilo oceni kao neispravno i to dospe u medije, građani koji smatraju da ih je kontrolor oštetio mogu da se obrate MUP-u, Upravi saobraćajne policije i dobiće odgovor da li je vozilo stvarno neispravno ili nije.
     
    Skočila je i cena tehničkih pregleda. Kako kaže Milinković, cenu treba da odredi tržište, tamo gde kontrolori nemaju dovoljno uvežbanosti i iskustva, tehnički pregled traje duže, mogu da pregledaju manje vozila pa je to možda jedan od razloga. ''Ubeđen sam da će u narednih mesec ili dva sve da dođe na normalu jer će se kontrolori uvežbati pa će tehnički pregled trajati kao i pre početka primene ovog pravilnika'', zakaljučio je Milinković.
     
    preuzeto sa - Auto Blog
  10. Like
    nesa 169 reacted to cika_kole in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    dobar dan kazem ja...
    dobar dan kazu oni meni na tehnickom, izvolite...
    lancia delta treba da se reg. prvo platio, momak sede u auto, na liniju, ja u kaficu kafu, sok... proslo 45  minuta, zovu me, izvolite, sve ok.
    prijatno, vidimo se dogodine...
    sta su radili, gledali, kacili na dijagnostiku ili ne, ne znam, ali sve je proslo  onako kako treba...
     
    a sada odoh na dunav i tisu da pecam
  11. Like
    nesa 169 reacted to PremieRacing in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    Kad prosečan srbenda kao ja ovo pročita, dođe mi da nikad ne kupim tako novo auto... ja bre još mislim da su gus, čelik, sajla i prirodan pad za napajanje gorivom mamara 
  12. Like
    nesa 169 reacted to Zakeralo in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    @...
    GPF ne postoji na motorima 1.4  niti drugim benzincima proizvedenim zaključno sa 2020. Ne pominje se GPF u uputstvu za vozilo postoji samo priča o DPF-u i regenaraciji uz naznaku  da je to samo za dizel motore,  niti je ta naprava pomenuta na bilo koji način prilikom preuzimanja vozila.  E sad, 1.0 T3 ga ima sigurno a da li je upasovan ove godine i na 1.4 zaista ne znam. Valjalo bi konsultovati ovogodišnja uputstva šta ona kažu. Nisam siguran ali mislim da je kod Fiata GPF u kućištu katalizatora tako da se ne vidi kao poseban deo. Možda veći gabariti katalizatora i više žica i sondi na njemu bi mogli ukazivati na postojanje i GPF-a.
  13. Like
    nesa 169 reacted to bane1321 in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    Sledeći put joj reci da skine štikle! 
  14. Haha
    nesa 169 reacted to ISV_01 in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    Ja daas išao da pitam oko tehničkog za iste. Ljudi...pa oni kada su videli Bravka, momentalno su doneli 4 nova točka sa zimskim pneumaticima na alu felnama 18"tice, brže bolje ga spustili do zemlje, a volan kada im je izbio oči sa njegovom prefinjenošću bezkomandnim elementima, iščupali su sa volan sa Poršea koji je već bio na tehničkoj liniji i montirali na njega.
    Preznojili se, noge im klecale dok nisu završili, a onda su rekli da mogu da ga registrujem. 
     
    Ja auto i dalje ne prepoznajem, imam neke šiftere kod volana uparene sa manuelnim menjačem....reko to tako treba izgleda  
  15. Haha
    nesa 169 got a reaction from Mijailović P. in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    E, hajde stvarno nemoj plašiti ljude. Gde si to čuo? Jel treba da slikam moje pedale? Na jednoj i nemam oblogu, na drugoj je izlizana skroz, samo ona za gas je još bože pomozi. Niko mi to nije ni pomenuo. 
  16. Like
    nesa 169 got a reaction from rocket in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    Ne, jer ga nemam ni ja, a kao što rekoh - danas sam uspešno prošao. Nisam ništa posebno ni pripremao, redovno održavanje i to je to. 
  17. Like
    nesa 169 reacted to mitros in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    5 godina,gde samo nadje da je 2
    Naravno da je 5
  18. Like
    nesa 169 got a reaction from Mijailović P. in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    Svakih 5 godina je valjda za plin. 
  19. Like
    nesa 169 got a reaction from MS PK in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    Da, ali to je tvoja dobra volja, a inače nemaš obavezu ni da ga imaš, a kamoli da ga doneseš. 
    Inače negde sam čitao da se mora obavezno imati i rezervni točak, ali po mom jučerašnjem iskustvu mogu vam reći da to nije tačno. Prihvata se i set za reparaciju, kao što ga ja i imam. 
  20. Like
    nesa 169 got a reaction from MS PK in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    Evo najsvežije informacije - bio sam na tehničkom pre sat vremena, benzinac moj Picasso, nisu mi kačili dijagnostiku. Inače prošao sam bez  problema.
  21. Like
    nesa 169 reacted to neshtry in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    1.4 ne verujem,a Firefly ga ima 100%
  22. Like
    nesa 169 reacted to neshtry in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu   
    Benzince možda ne,nemaju dpf,a benziski patikularni filteri se tek od skoro ugrađuju,katalizatori se fizički vide,…
  23. Like
    nesa 169 got a reaction from Woodoo in 10 modifikovanih japanskih heroja   
    Meni stvarno jeste najlepši, u svakom slučaju lepši od svih ostalih na ovoj strani. 
  24. Like
    nesa 169 reacted to neshaoct in 10 modifikovanih japanskih heroja   
    Na prodaju Datsun 280Z za skoro 50.000 evra
     

     
    Mnogi Datsun 280Z smatraju možda najlepšim i najprefinjenijim japanskim sportskim automobilom ikada napravljenim, a s budžetom od oko 50.000 evra, možete postati vlasnik jednog od njih. Ovaj primerak je stigao u Kaliforniju davne 1976. godine, a sada se nalazi u Holandiji. Iako nije navedeno kada je tačno 280Z stigao na evropsko tlo, navedeno je da je prošao kroz sveobuhvatnu restauraciju kako bi se vratio u svoje prvobitno stanje, iako sa nekim promenama u duhu sportskog karaktera japanske legende.
     

     
    Lak je dobio ljubavi na mestima gde je bilo potrebao, a ugrađeni su i povećani prednji i zadnji spojleri koji su završeni u istoj metalno braon nijansi kao i ostatak karoserije. Produžeci blatobrana su ostavljeni u sjajno crnoj nijansi, a ispod njih ističu se zlatne felne sa hromiranim rubovima.
     

     
    Osim toga, 280Z je dobio i druge modifikacije, uključujući BC Racing opruge, dok je unutrašnjost presvučena u crnu kožu sa šavovima u obliku dijamanta. Ugrađen su trokraki sportski upravljač i drveni menjač. Ispod haube stvari nisu previše dirane. Prodavac, Gallery Aaldering, navodi da 280Z-a pokreće izvorni 2.8 šestocilindraš od 168 KS, povezan na petostepeni manuelni menjač koji snagu isporučuje na zadnje točkove. Uprkos godinama, karoserija je videla samo 31.961 kilometar, a početna cena iznosi 47.950 evra.
     
    preuzeto sa - Auto Blog
  25. Like
    nesa 169 reacted to igor0511 in Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta   
    @moron ali 500L sa 1.6 mjet i ovim cenovnikom ce da ode na preko 20 000e.
    A tu vec imaju Jeep ponudu za iste pare. Ne verujem da imaju kupce L-a u tom cenovnom rangu

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...