-
Content Count
1674 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Reputation Activity
-
nesa 169 reacted to bane1321 in Kupovina automobila do xxxxx eura
Kod mene ispred zgrade, sa ključevima unutra i ugovorom o poklonu na moje ime! Registraciju ću sam, da se ne mučiš!
-
nesa 169 got a reaction from MS PK in Fiat Nuova Tipo 1.4 16v - povećana potrošnja ulja?
U Novom Sadu kod ovlašćenog Stojanova reklamiraju Shell, a Seleniu ne pominju. Sad ima neka akcija pa može i neka Shell jakna da se dobije. Inače ja kad sam na Marei sa Selenie prešao na Shell dobio sam manju potrošnju ulja. Nije nešto spektakularno, ali videlo se.
-
nesa 169 reacted to ISV_01 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti
Ja sam za to da svi predjemo na Cross, ako ne zbog izgleda, onda zbog prakticnih razloga poput kratera od rupa, ivicnjaka od 15 cenata, pruga i tramvajskih sina u nivou branika (samo ne znam cijeg, Lade Nive?!) i lepo odrzavanih puteva cim se izadje van nekog veceg mesta (a i u njemu samom nisu cvetale ruze skoro).
Doslovno mi presedne kada idem u centar BGa, a jos mi manje bude lepo ako idem preko Zelenog brda ili se ukljucujem na Pancevac.
Pa brate, nov da kupis pa ces mu u garantnom roku jos menjati amorte.
Ja sam i dalje pobornik velikog gepeka i nosivosti, znam da ce mi trebati jedno 5-8% na nivou cele godine ali postaje potpuno sve jedno da li vozio karavan, HB ili 5v limuzinu (tipa Mondeo/Oktavija). Uvek idem onom varijantom 'nek se nadje tih 15cm lima viska, makar u sudaru'.
No kada pricamo o Scali, Tipo-u i nekoj Daciji (koju nem pojma sto trpamo ovde, pre bih turio i30/elantru sa atmo benz) svako gleda najbolje opcije za najmanje para i 'stil' koji mu se svidja.
Ja Vagen stil unutrasnjosti (Seat, Skoda, VW) koliko god vise nudio (kvalitet prvenstveno i post prodaja), ne mogu ocima smisliti.
Meni je to toliko sve isto, jednolicno, maltene Kia i Hyndai idu isto sa tim ostrim ivicama (npr Ceed posebno bih istakao) da mi ne ostavlja neki utisak (osim u nekoj napucanijoj opremi gde se vidi razlika u svemu, ali to iskljucujem, taj ko ima solidno love nece ni gledati aute o kojima ovde diskutujemo).
O uzitku u voznji je sve diskutabilno, pocev od vozaca, stila i navika do onoga iz cega prelazimo.
Ovde bih posebno izdvojio osobe koje kupe novo a isto ne probaju, bar putem rent-a kar-a pa pljuju na model na sva zvona. Nece brate ici bolje 1.0 tubak star boga oca i sada kupljen ako oba imaju 100ks, izuzev sto su svi sklopovi novi i mozda elasticniji menjac i turbo, ali razlika u ubrzanjima ce biti krajnje mizerna. Ljudi previse ocekuju za 'malo para' od novog i osnovnog modela (tu spadam i ja iskreno).
Meni Scala tu negde gde i Fabia Combi, po dimenzijama jedino izgled je kao drugaciji. Stavise, u najjeftinijoj opremi sa turbakom, Fabija je jeftinija od Scale za crika 300-500e
-
nesa 169 got a reaction from Grafit in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti
A da krenemo od udobnosti? Kod Scale je nazad na nivou klupe u parku, a ni napred nije mnogo bolja. Šta je kome lepše to je do ukusa, ali u Tipu se po želji dobija i veći gepek, a u Scali ne. Mislim, probao sam oba, Škoda je jednostavno prokleto tvrda i uglavnom skuplja.
-
nesa 169 got a reaction from darkman14 in Kolika vam je potrošnja goriva?
Pa to baš i nije malo, prosečna brzina govori da ima i vangradskih kilometara, znači samo grad bi bilo još i više. Dobro, njemu na putu smeta visoka karoserija i zbog toga velik otpor vazduha.
-
nesa 169 got a reaction from Zakeralo in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti
Ne odvlače samo tebi, čitao sam negde da su rađena ispitivanja po kojima je vozač koji se igra s multimedijom dok vozi višestruko opasniji od pijanog. Po meni to nije trebalo ni da se stavlja u kola. Gledaj brate put, pusti dugmiće.
-
nesa 169 reacted to horvat in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti
Meni je to isto sjajno resenje...
-
nesa 169 reacted to bane1321 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti
Kad već neko pomenu Dačiju, moram da kažem da sam oduševljen rešenjem da svoj telefon/tablet jednostavno doneseš u auto, priključio preko USB, skineš aplikaciju za taj model i teraj! Mislim da bi to bilo veoma praktično rešenje, a i jeftinije za auto kompanije - dizajniraju mesto za tablet, tablet se kupi posebno (te onaj ko želi veću rezoluciju kupi skuplji) i postavi onda kada je potrebno. Ko ne voli da gleda tablet, neće ga ni postavljati!
-
nesa 169 got a reaction from Malmsteen in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti
Samo da utešim kolege, meni su prvo pominjali isporuku u oktobru, a sad rekoše januar. Do zastoja u proizvodnji je došlo zbog nedostatka čipova. Tako rekoše i onima koji čekaju Škode i Dačije.
-
nesa 169 got a reaction from MS PK in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu
Ja mislim da nisu, a i meni nisu pravili pitanje za to, odnosno nisu ni pominjali. A nemam bukvakno komplet, samo jednu za far i par onako negde, ne u kutiji. Baš su pričali pre par godina da nije više obavezno jer na većini novijih automobila vlasnik ne može sam da promeni.
-
nesa 169 reacted to totti in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu
https://vm.tiktok.com/ZMRSEAjvJ/
-
nesa 169 got a reaction from shuxx in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu
Ne, mene užasno nervira svaka promena kola i zato se trudim da to bude što ređe. Onda je tu i stvar konstrukcije, meni se sviđaju jednostavne stvari, a takve izbacuju iz proizvodnje svi proizvođači. Trenutno do 15000e može da se nabavi s normalnim atmo četvorocilindarskim benzincem samo Fiat i Hyundai, a i to još najviše godinu dana.
I na kraju - meni za 10 godina stiže penzija. Zato ako se ne desi neki veliki sudar ili krađa imaću ga do tada.
-
nesa 169 got a reaction from Dzimbo in Kolika vam je potrošnja goriva?
E, pa to je to, znači oko 7 litara u tim uslovima. Toliko je i meni trošio Golf 5 sa tolikim dizel motorom, to je to.
-
nesa 169 reacted to neshaoct in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu
Ubeđen sam da taj auto nećeš imati 10 godina. Verujem da sada misliš da će biti tako, ali ta stvar će se promeniti u shvatanju...
Čim ga otplatiš - prodaj ga. To para što dobiješ ćeš dati kao učešće za sledeći novi auto, i nastaviti da plaćaš istu ili manju ratu, a vozićeš opet nov auto. Ako se kupuje za keš, tek onda ćeš ga prodati, samo će to biti još ranije jer nema potrebe da čekaš da otplatiš rate jer ih nema.
Kad se jednom uđe u kupovinu novog auta treba samo ''vrteti te pare'' i na taj način uvek voziti nov ili skoro nov auto, umesto da se ''zarobi'' sa jednim novim autom toliko dugo da mu vrednost posle 10 godina (ili više) previše padne...i onda sve nanovo sa mukom (prikupljanjem budžeta) oko kupovine sledećeg novog auta.
Već danas postoje aftermarket dijagnostike koje manje ili više uspešno ''otključavaju'' OBD (na FCA i drugim brendovima) na novijim vozilima, samo je razlika u tome šta sve može sa njima da se radi i koliko su legalne (odobrene od proizvođača) za taj posao.
Kao što možeš pročitati na prethodnim stranicama teme, postoje mašine koje podržavaju merenje izduvnih gasova uz istovoremeno očitavanje temperature i broja obrtaja (bez povezivanja na OBD), i ispisuju sve to na jednom rezultatu. Imaće takve mašine i neće ih biti briga za OBD.
-
nesa 169 reacted to Dzimbo in Kolika vam je potrošnja goriva?
Ovo je tokom selidbe, prokop-filmski grad, najnize sto sam ikada zabelezio je bas ovih 24km/h.
-
nesa 169 reacted to MS PK in Kolika vam je potrošnja goriva?
Pisem ja cesto, 1.9jtd , prosecna po gradu mi bude i po 14km/h, kad je bolja situacija 17km/h. Zimi zna da napise i 9.x litara, leti 7.x
Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
-
nesa 169 got a reaction from moron in Kolika vam je potrošnja goriva?
Svi pokazujete kolika vam je potrošnja kad je prosečna brzina 50, 80 ili više. Hajde da vas vidim kad je prosečna brzina 20.
-
nesa 169 got a reaction from MS PK in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti
Dosta zavisi i od motora, a i samih pločica. Dizeli imaju bolje motorsko kočenje, a i kod benzinaca je različito. Recimo Marein motor je kočio dosta jače nego na Citroenu. Meni je zbog gradske vožnje predodređeno da se troše brže. Najbolji rezultat sam imao na Asconi 1,6 D - čitavih 77000km. Najslabiji na Ladi Samari - tek nešto preko 10. Kod nje mi je i najkraće trajalo kvačilo - oko 30.000 km. Na pomenutoj Asconi 230.000 km.
Ne smetaju mi pakne nazad i nisu mi doboši ružni, tako da ni Tipu ne zameram što to ima. Koliko meni treba - dosta.
-
nesa 169 reacted to Woodoo in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti
Sve Opele osim Insignije.
-
nesa 169 reacted to voodoons in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu
Oni ti samo vrate auto i kažu da je tehnicki neispravan, da imaš 72h da ga rešiš a ako ti se ne svidja to, da ih tuzis… kakvo crno preznojavanje.. posle bi se ti preznojavao hoćeš proći u tih 72h ili placas još jedan tehnicki…
-
nesa 169 got a reaction from Bojssa in Koliko možete da pređete kada se upali lampica za gorivo?
Za mene ponma nemam, nikad ne vozim na rezervi. I benzin mi je uvek na pola, mada ga slabo trosim.
-
nesa 169 reacted to Ivan in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Naravno da ce da se desi .
@nesa 169
https://www.tyrereviews.com/Tyre/Kleber/Quadraxer-2.htm
-
nesa 169 got a reaction from Mijailović P. in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Te Q2 su takođe AS?
-
nesa 169 got a reaction from Grafit in Krađa automobila
To je tako u Americi, a ovde bi još taj vlasnik kola odgovarao za prekomernu upotrebu sile.
-
nesa 169 got a reaction from djomla in Krađa automobila
To je tako u Americi, a ovde bi još taj vlasnik kola odgovarao za prekomernu upotrebu sile.
