Jump to content
Goran

nesa 169

Members
  • Content Count

    1674
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Reputation Activity

  1. Like
    nesa 169 reacted to Andrija93 in Nuova Tipo   
    Evo da se javim ja sam danas preuzeo auto, porucen 11.06. stavljam ovih dana neke slike. Prvi utisci su vau kratko receno.
  2. Like
    nesa 169 got a reaction from Malmsteen in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Nema, ali s novim Tipom i žene će te lepše gledati.
    Recimo moja kaže da joj je strašno lep auto, dok joj se 500L uopšte ne sviđa. 
  3. Like
    nesa 169 got a reaction from neshtry in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Ali ovo drugo je zdravije, zar ne?
  4. Haha
    nesa 169 reacted to kockica in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Pa red je bio da se vratim u formu kockice a ne loptice  
    Inace jeste Tipo 1.6 je 22k sa doplatama koje sam ja zeleo a ovo je ispalo 3 god staro sa 60k predjenih u apsolutnoj full opremi 1.6 /136ks (nema samo neka malo bolja kozna sedista nego obicna kozna i masazu sa suvozaca ) 18k sa 2 godine neke platinum garancije sta god to bilo 
    A po sirini kola eto sa Tipom bi mogao da odem na slavu i brate ko covek olabavim kais kad sednem  za sto a sad cu morati salaticu ko zeka da jedem 
  5. Like
    nesa 169 reacted to Ivan in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Evo kako to rade u postojbini modela...
    Par fotki sa nekih druzenja Fiat Aegea Club Turkiye:
     
         
     
       
     
    Vozila clanova, neka je i poneka gedorica... Uzivo sam po Turskoj vidjao i daleko nagrdjenije, ali bude i stvarno sa ukusom sredjenih primeraka:
     
         
     
        
     
     
    Cekajuci Godoa...:
     
     
     
    I za kraj - kako na karavanu iz Ankare odlicno cuce gunmetal 18'' felne sa Alfe.
    Precnik, offset, visina auta - bas sve na mestu:
     

     
  6. Like
    nesa 169 reacted to Novi član in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    @pile_sale Dileri su pokazali OČAJNU anricipaciju problema i upravljanje krizom.
    Oni bukvalno nemaju pojma kako da umire kupce i da tu pali samo iskren i pošten odnos, uz staro dobro podmićivanje. 
    Trebalo je da ti kažu otvoreno i pre isteka roka - vozilo će sigurno kasniti, izvinite zbog toga, nije do nas, očekivali smo da će biti bolje ali nije, evo vam tipske patosnice i privezak u znak izvinjenja, bla bla... 
    I ljudi bi rekli - ok, važi, razumemo, čekamo. 
    Ovako, samo generišu nepoverenje... 
  7. Like
    nesa 169 reacted to dankab1 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Danas konacno dobijen odgovor od FCA. Stiglo nam je vozilo u Kg. Sad se čeka još kontakt od AK, pa da se konačno završi ova priča oko auta koje čekamo šest meseci.

     
  8. Like
    nesa 169 reacted to Ivan in Udobnost automobila   
    Upravo to i potenciramo. Ako je nekome glavni parametar za gumu iskljucivo udobnost, izbor se sam namece.
    Ali uz performanse i tehnologiju, valjda ima nesto i do estetike. Posto pricamo o Compact klasi, ta vozila su vremenom prilicno napredovala velicinom, medjuosovinskim rastojanjem, otvorima krila, tezinom, putnim brzinama... Zbog svih tih stvari zajedno, vremenom su "trazila" i veci tocak, siri i nizi profil gume, manje gibanja, itd...
    Konkretno kod Fiata, svaka nova generacija u standardnoj, evropskoj Compact klasi je dobijala za po inch veci tocak. Pa originalni Tipo sa kraja 90-ih je kao osnovnu imao 13'' felnu  . Preko Bravo/Brava modela gde je to bila 14'', pa Stila sa osnovnom 15'' do 17''... Doslo se do toga da Nuova Bravo maltene kao osnovu ima 16'' celicnu/alu felnu, 17'' je bila neki optimum, pa sve do 18''. Dok je Tipo 356 bio vec drugacije i tehnicki i dizajnerski koncipiran od samog starta.
     
    Na sve to treba dodati i trim i izolaciju vozila i u kojoj meri ce se takve promene dimenzija primetiti.
    Posto cela prica ispade kao da poredimo tvrdocu ne znam kakvih niskoprofilnih pneumatika  . Pomenuta 205/55/16 je takodje poprilicno krofnast i udoban profil za danasnje pojmove.
    Na Stilu sam davno izvozao sve 3 fabricke dimenzije - i 195/65/15 krace vreme kao zimski set i 205/55/16 i fabricku 215/45/17 (koja je jedino odskakala kao tvrdja, zbog boka od 9.6 cm). Dok je recimo restyle Nuova Bravo bolje odradjen, ususkan i izlolovan i sa njim nisam primetio neki gubitak u udobnosti sa 225/45/17, u odnosu na 205/55/16 na Stilu. Na Bravu tvrdocom odskace tek 225/40/18 sa bokom od 9 cm (koja se i pumpa na 2.6 Bar, umesto 2.3 Bar kod 17'' i 16'').
    Od Tipa sam vozio Lounge 1.6 na 225/45/17, za moj ukus takodje skroz OK. Prilicno znaci i odrzavanje ispravnog pritiska (a znamo svi kako vulkanizeri znaju da zestoko prepumpaju gume i naprave ih tvrdjim nego sto u sustini jesu). Cak i ove nagle varijacije spoljnih temperatura menjaju isti po 0.2 Bar. 
     
  9. Haha
    nesa 169 reacted to ISV_01 in Udobnost automobila   
    Ma ne moraju, evo ja od kada sam stavio 17" spizdim preko ležećeg premda kod mene je zvuk drugačiji. Uglavnom je "JESI NORMALAN?! IMAŠ I ŽENU U AUTU STOKO!" ali kada odem da pogledaju trap sve ok  Nisam siguran da li je do novih guma i alu felgi, al takav zvuk nisam imao ranije. 
  10. Like
    nesa 169 reacted to neshaoct in Benzinci vs. Dizeli   
    Ako ste mislili da je vlasnik Teslu preradio ugradnjom dizelskog motora, prevarili ste se.
    Rolling coal je izrastao u svojevrsni pokret otpora protiv ljubitelja električnih automobila, pa bi ova Tesla mogla ubiti i ono zadnje zrnce logike na ovom svetu. Dobra je stvar da se vlasnik ovog Teslinog automobila nije odlučio na korak unazad i preradu koja bi uključivala motor na fosilno gorivo. Stvar je puno jednostavnija, a uključuje lažni izduv i nekoliko dimnih bombi. Efekat je tu, pa iz Tesle kulja dim kao iz visokih peći. Za sada je sve dobra zabava, ali ovi momci tu ne misle da stanu i ozbiljno razmišljaju o ugradnji dizel motora u Teslu.
     
     
  11. Like
    nesa 169 reacted to neshaoct in Benzinci vs. Dizeli   
    Tjunirani Volkswagen Corrado
     
    Sa 1.9 TDI od 300 konja i 600 Nm...mada, izgleda mu je podešavanje limitera obrtaja (zbog ''pokazivanja'') bilo važnije od performansi:
     
     
  12. Like
    nesa 169 reacted to Andrija93 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Cisto i ja da dam info kao sto vec znaju neki porucio sam i uplatio depozit 11.06. Auto je konacno prosle nedelje proizveden i rekli su mi da mogu da ocekujem preuzimanje u prvoj nedelji novembra.  Takodje receno mi je iz AK Kole da ocekuju dostavu jedno 60ak vozila u periodu kraj oktobra/ pocetak novembra.
  13. Like
    nesa 169 reacted to Nikola 1.6 in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Jos jedna marka od mene  
    Kolega ima Winterfall gume zimske, kaze da su tesko djubre. Nisu ni za zimu ni za leto  
  14. Hvala
    nesa 169 got a reaction from Nikola 1.6 in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Reci deviojci da na vlažnom kolovozu bude jaaako oprezna, ali ako bude puno snega za to su odlične. 
  15. Like
    nesa 169 reacted to totti in Više nije bitan motor, nego displej?   
    https://vm.tiktok.com/ZM86fbkQh/
     
  16. Like
    nesa 169 got a reaction from neshtry in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Moje iskustvo s Lassom u letnjoj varujanti je veoma dobro, a zimske i mešovite od njih nisam probao. Da li uopšte imaju all season?
  17. Like
    nesa 169 got a reaction from MS PK in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Reci deviojci da na vlažnom kolovozu bude jaaako oprezna, ali ako bude puno snega za to su odlične. 
  18. Like
    nesa 169 got a reaction from MS PK in Kamioni, autobusi, mini - busevi...   
    Volvo se do sada pošteno obrukao sa pokušajima oko autonomnih vozila pa je to verovatni razlog udruživanja s Aurorom. 
    U svakom slučaju msilim da su kamioni s autonomnim upravljanjem potencijalno opasne igračke, te da se nikada ne sme dozvoliti kretanje istih bez ljudskog nadzora u kabini. 
  19. Like
    nesa 169 got a reaction from n1k in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Jao, kad čovek mora da se nateže za normalne stvari, gubi vreme i živce, to je zaista problem. Ok, nije loše znati, pošto sam i ja u Novom Sadu. Hvala.
  20. Like
    nesa 169 reacted to n1k in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    To su mi takodje promenuli pre dva meseca, nisu nista naplatili posto je u garanciji.

    Inace nece da priznaju garanciju na kvacilo koje su sami ugradili, a na koje su po zakonu o obligacionim odnosima duzni da daju garanciju od dve godine nakon ugradnje. Podeo sam prijavu udruzenju za zastitu potrosaca pa cu nako njihovog misljenja dalje preduzimati korake.

    Продужење гарантног рока
    Члан 503.
    (1) У случају мање оправке, гарантни рок се продужава онолико колико је купац био лишен употребе
    ствари.
    (2) Међутим, кад је због неисправног функционисања извршена замена ствари или њена битна
    оправка, гарантни рок почиње тећи поново од замене, односно од враћања оправљене ствари.
    (3) Ако је замењен или битно оправљен само неки део ствари, гарантни рок почиње тећи поново само
    за тај део.
  21. Like
    nesa 169 got a reaction from Jug in Kupovina automobila do xxxxx eura   
    Hajde onda da ozdraviš brzo.
  22. Like
    nesa 169 got a reaction from neshtry in Kupovina automobila do xxxxx eura   
    @Jug
    Ako ti nešto znači ovi moji kolege koji su pokupovali Astre J sa 1,4 benzincem su uglavnom zadovoljni. Svi su stavili butan, dvojica  metan. 
     
  23. Like
    nesa 169 reacted to Drasko bgd in Tipo 1.4 TJet   
    Sto dana su kovali Tipa po Mesecu!Preuzeo per dva dana,stigao je u četvrtak,petak platio,subota jurio registraciju i polisu sa prenosom bonusa,al nije radila glavna filijala pa sve odloženo za ponedeljak.Utisci su ok,stalno nešto poredimo sa 500l_om(iako nisu ista klasa,nije za poređenje,al jbg),čini mi se da je L nekako dograđeni,na Tipu prozori se ne zatvaraju/otvaraju preko daljinskog,podizači nisu svi automatski,samo vozačeva a suvozačev samo na spuštanje dok su zadnje koliko držiš toliko spušta/podiže,nema svetlo u kaseti,priključak 12v u gepeku,hlađenu kasetu.Nije to ništa katastrofalno al to u proizvodnji košta ko za kikiriki.Ostatak je vrlo pristojan.MOTOR,britka sablja,prava mera za ovu karoseriju!Samo malo da sve legne na svoje mesto pa raspali!
     
       
     
       
     
     
  24. Like
    nesa 169 reacted to ISV_01 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Pod 2) da, srafovi na Fiat vozilima su identicni za celicne i alu naplatke (felne). 
     
    Pod 1) ce morati neki drugi da odgovori. Mozes i traziti iz radnje da probas, mozda pase bez problema. 
    @Novi član PS ako vec nisi, stavi sigurnosne srafove. Uzmi skini jedan sraf i kazi 'vakav mi set sigurnosnih treba' i resen problem. Mala cena za potencijalnu stetu. 
  25. Hvala
    nesa 169 got a reaction from Kosta Smosta in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Ustvari za takav slučaj po meni su najbolje all season gume. 

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...