Jump to content
Goran

nesa 169

Members
  • Content Count

    1674
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Reputation Activity

  1. Like
    nesa 169 reacted to DedaMraz in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Moj Tipo stiže ovih dana. Javljeno mi je prekjuče da je stigao u Crnu Goru. Kaparisan 17.6.21.
    Ranije su mi pominjali da će vereovatno Nikom Kg da transportuje svoje kamionom. 
  2. Like
    nesa 169 reacted to pile_sale in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Meni je danas javljeno da bi trebalo u utorak da stigne u Kragujevac i da se carini pa posle za BEOGRAD 
    Kraj Agonije...... Uskoro...... 
  3. Like
    nesa 169 reacted to stefank in Fiat Tipo HB 2021   
    Nije lose uradjena unutrasnjost. Sve je na svom mestu. Nista ne lupa drobi. Sve je jako cvrsto. Gornji deo kokpita je mekan doljni deo je tvrda plastika. Vrata na sebi imaju tvrdu plastiku, tapacirung (ostavljaju utisak masivnosti).Volan je super. Ekrani su super pregledni i lepo vidljivi. Komande za klimu su super odradjene (dobar utisak odaju). Rucica menjaca je isto jako dobra. Ovaj paket opreme ima kao pino black lajsnu gde su komande za zakljucavanje, sva 4....
    Jedina mana istrument table je sto ne mozes da znas tacan broj obrtaja i koliko goriva tacno ima (ipak po tom pitanje ne moze da zameni analogne satove)
    Isto me jako nervira multimedija koja carplay ne pokrece preko celog ekrana i onda nemas iskoriscenost cele povrsine vec samo dobijes prozor. Android auto pokrece posto je verovatno i sama multimedija bazirana na nekom androidu ili linuxu. Zbog toga mi je samo zao sto nisam uzeo vecu multimediju. Ali sta da se radi bilo je daj sta das....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
  4. Like
    nesa 169 got a reaction from stefank in Fiat Tipo HB 2021   
    Za sedišta jastuk, ima u Jisku dobar i neće biti tvrdo. Veruj mi, ja u kolima provodim ceo dan i mnogo je bolje. 
  5. Like
    nesa 169 got a reaction from shuxx in Fiat Tipo HB 2021   
    Za sedišta jastuk, ima u Jisku dobar i neće biti tvrdo. Veruj mi, ja u kolima provodim ceo dan i mnogo je bolje. 
  6. Like
    nesa 169 got a reaction from pile_sale in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Meni rekoše da će biti napravljen 8. marta. Ajd' dobro, to je dan žena, a mojoj ženi se jako sviđa pa je to valjda u redu. 
  7. Like
    nesa 169 reacted to pile_sale in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Narode da javim novosti, dobio sam obaveštenje da mi je auto proizveden 28.01.2022.god,  posle šest meseci čekanja ravno, sad jos da dođe pa vam se javljam.. Pozdrav 
  8. Like
    nesa 169 reacted to Skundra in Fiat Nuova Tipo 1.4 16v - povećana potrošnja ulja?   
    Pozdrav ljudi!!!!
     
    Evo, da i ja update-ujem moje iskustvo sa Tipom 1.4 16v atmosfercem...
     
    Pisao sam već, potrošnja ulja mi je u startu bila dosta velika, bilo je to blizu 2dcl na 1000 km, što uz min-max količinu od 0.5 l baš i nije bilo najpraktičnije...
    Prvo smo, u dogovoru sa šefom ovlaštenog servisa, umjesto fabrički preporučenog ulja Selenia Pure Energy 5w40 usuli Selenia Pure Energy Star, koje je takođe 5w40 ali sa nešto višom tačkom isparavanja i taj potez je drastično smanjio potrošnju ulja, tako da je od tada trošio 1-1.5 dcl na 1000 km. Sada, nakon što sam prešao 22 000 km, potrošnja se, koliko sam ja upratio, nakon nekih 20 000 km dodatno značajno smanjila, tako da se sada kreće oko 0.8 dcl na 1000 km, a takođe sam primjetio da se i potrošnja goriva u zadnje vrijeme smanjila, bar što se gradske vožnje tiče za dobar litar na 100 km...
     
    Tako da očito treba motoru dati malo vremena da sve legne na svoje, a do tada (a i inače) treba biti pažljiv i ažuran sa kontrolom nivoa ulja u motoru.
     
    Sve u svemu, ovaj autić vozim već neke 2 i po godine i mogu reći da sam jako zadovoljan s njim i to mi je bila jedna od boljih investicija generalno...
     
    Da bi mogao da ima malo više obrtnog momenta, da, mogao bi, ali kad se malo ušteliš sa njim, nije ni to neki naročit problem.
     
    Elem, ko razmišlja o ovakvom autu, s moje strane topla preporuka...
  9. Like
    nesa 169 reacted to neshaoct in Google Android Auto   
    Povezivanje telefona sa fabričkim uređajem ide preko BT (pozivi, muzika, poruke...ne i Android Auto)
    Povezivanje preko odgovarajućeg kabla sa fabričkim uređajem omogućava AA.
    Bežični Android Auto je povezivanje telefona sa fabričkim uređajem preko Wi-Fi.
     
    Povezivanje bez odgovarajućeg kabla sa telefonom, tj. bežični Android Auto je još uvek rezervisan pre svega za skuplje automobile. Kako danas, tako i ranijih godina. Postoje adapteri koji mogu da omoguće bežični Android Auto, ali to samo u situaciji kada je Infotainment sistem baziran na Android OS. Nema to veze sa tržištem, nego sa autom. Svakako će u bližoj budućnosti bežično povezivanje postati standard...
     
     
  10. Like
    nesa 169 reacted to ISV_01 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Je, osim rezevnih delova, limarija posebno. Tu čekaš kao da sa Marsa poručuju.
  11. Like
    nesa 169 reacted to ISV_01 in Fiat Nuova Tipo 1.4 95KS - prikazivanje temp. motora / prosečne potrošnje   
    @sandro88
    Ovde je korisnicko uputstvo za Tipo
     
    Uputstvo tipo
     
     
  12. Like
    nesa 169 got a reaction from Djuk85 in Više nije bitan motor, nego displej?   
    Kako neki ljudi imaju višak vremena za gluposti to je čudo jedno. 
  13. Like
    nesa 169 got a reaction from Axic in Kolika vam je potrošnja goriva?   
    Dobar termostat će svakako pomoći da se dobije veća temperatura, ako i ne radna ipak je bolje da je na 70 nego na 50. 
  14. Like
    nesa 169 got a reaction from MS PK in Više nije bitan motor, nego displej?   
    Kako neki ljudi imaju višak vremena za gluposti to je čudo jedno. 
  15. Like
    nesa 169 got a reaction from Bingodalton in Kolika vam je potrošnja goriva?   
    Onda ti je verovatno loš termostat. Ja sam prošle zime imao sličan problem i to mi je podiglo potrošnju otprilike za 15 - 20%. Zamenio sam termostat i u istim uslovima normalno stizao do polovine. 
  16. Like
    nesa 169 got a reaction from moron in Kolika vam je potrošnja goriva?   
    Evo ovako je bilo ovog meseca na plajvaz:
     

     
    Kompjuter pokazuje ovako, ali sa plinom mislim da je kod svih šetanje
     

     
    Prosečna brzina
     

  17. Like
    nesa 169 got a reaction from MS PK in Kolika vam je potrošnja goriva?   
    Svejedno dizeli se generalno sporije zagrevaju i sad ako je čoveku posao samo par kilometara od kuće to je onda to. Ja sam malo dobijao na dizelima stavljajući kartone ispred hladnjaka. 
  18. Like
    nesa 169 reacted to Zakeralo in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Nekoliko ličnih razmišljanja o "famoznom" 1.4 baznom motoru. Često se kaže da motor voli da se "vrti" u višim obrtajima ali da li je baš sve tako? Mislim da motor treba da je pretežno u režimu do 4000 o/min a da se u režim 4-6000 o/min ipak ulazi povremeno i po mogućstvu kratko. Naime ovo nije Lamperdijev TwinCam ili SOHC motor sa superkvadratnimim klipovima i višom srednjom brzinom klipa. Ti motori dokazano se vrte u višim režimima kao od šale. Poznata je priča da su prototipovi oba motora ispitani do 8000 o/min bez lomova. Eh, a FIRE motor je motor sa klipom dugog hoda, znatno sporiji klip od dva prethodna motora i sa svim ograničenjima što to nosi. Daleko od toga da ne može da se okrene kada treba ali po meni ipak bolje ne preterivati.
    Potrošnja ulja, pojava o kojoj je dosta pisano, gde bi tu bio mogući uzrok? FIAT deklariše fabrička odstupanja stepena kompresije +/- 0,2 kod novih motora. Tako u teoriji mogu se jedan pored drugog naći dva ista auta ali sa različitim stepenom kompresije, jedan 11,2 a drugi 10,8. E ovaj drugi koji malo više "duva" fabrički je kandidat za onu famoznu deklarisanu potrošnju ulja od 0,4 l/1000 km dok sve ono što se bliži drugom kraju opsega gde motori bolje "dihtuju" su kandidati za nižu potrošnju ulja. Nek prosek kod mene je oko 1,8 do 0,2 l/1000 km za sada.
  19. Hvala
    nesa 169 got a reaction from Martin in Potrošnja TNG-a   
    Teško je to reći, recimo mesec ili dva, zavisi i koji. Ja sipam 100-oktanski baš zbog toga. 
  20. Like
    nesa 169 reacted to Elra in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Ako će doći 2023. godine, a Tipo se gasi 2024. godine čemu toliki posao za maksimum par hiljada prodatih primjeraka?
  21. Like
    nesa 169 reacted to totti in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Takvo brundanje i buka kompresora može biti i od greškom prepunjenog sistema, dakle nešto osnovno

     
  22. Like
    nesa 169 reacted to djole81ar in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Ima li neko iskustva sa drugih tržišta kakvi su utisci o Tipu, servisnoj mreži, iznenadnim kvarovima i sl? Tipo je realno prodat u velikom broju primera, na tom velikom broj zaista bi moglo globalno da se vidi slika o tom modelu. Prodaja u SRB je statistička greška a neki komentari su kao da je on pravljen za naše tržište da nama uvale, dal je probem sa dilerima pa ti problemi iskoče puno u videlo, jer problema imaju svi, moj buraz ima novu zafiru pa znam da malo malo pa se ganja nešto sa njima i auto mu u servisu... i da bi isterao svoja prava treba baš da se ganja... tako da je to realnost kod većine verovanto, a verovanto u srb izraženo, ne znam kako je u drugim zemljama, da li se neka prava u garanciji lakše ostvaruju, ako je neko čitao nešto po drugim forumima... 
    Ja kad sam probao Tipa 2019. godine u salonu u Nišu, bio je registrovan model baš sa tom greškom da se jako čuje kompresor klime (koji se i inače čuje jače na Tipu i kod ostalih) i tad su rekli da im je takav stigao, pa ga koriste kao Testni... dal je tako ko će ga znati, ali znali su da je do kopresora...  Al da takav stigne u salon... nema šta, jeftiniji model, kontrola kvaliteta prebačena na tržište, što znači da će većem procentu nešto da rikne, jer mora u nekom % da rikne, e sad kako će taj neko proći kod dilera... 
  23. Like
    nesa 169 got a reaction from darkman14 in Fiat Nuova Tipo   
    Srećno u svakom slučaju. 
  24. Like
    nesa 169 reacted to Novi član in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Danas sam u salonu čuo kada potencijalnom kupcu kažu da je rok isporuke vozila 6 meseci do godinu dana. 
    S druge strane, obavešten sam da je moj primerak u procesu proizvodnje, kao što mi je i rečeno pre oko mesec dana. 
    Izgleda da su uhvatili korak, odnosno da su se prilagodili novoj realnosti. 
    Mi smo samo bili kolateralna šteta u ovom limbu izazvanom dejstvom više faktora. 
    Deluje da ću ja dobiti auto u roku od 6 meseci (ponuda je glasila na 30 do 90 dana). 
    Inače, parking salona je bio pun vozila, za razliku od perioda pre par meseci. 
  25. Like
    nesa 169 reacted to Ivan in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Ko bude raspolozen za caskanje, razmenu misljenja i druzenje sa ostalim forumasima - slobodno moze da otvori sopstvenu temu u Predstavljanjima vozila clanova:
    https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/12-predstavljanje-automobila-članova-foruma/
     
    Kako ne bi sve zivo vezano za Tipo "trpali" u ovu temu (a mi posle premestali), koja je namenjena za konkretne savete pri kupovini i iskustva sa modelom.
    Kako sam model ulazi vec u 7. godinu na trzistu, imamo odavno izdvojen i zaseban tehnicki Tipo podforum, teme za Uconnect, Styling podforum za izbor i velicinu felni i guma (aktuelno pogotovo u ovom periodu zamene), Uradi sam, itd...

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...