Jump to content
Goran

nesa 169

Members
  • Content Count

    1674
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Reputation Activity

  1. Like
    nesa 169 reacted to pile_sale in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Drugari samo da vas obavestim da sam preuzeo auto danas,,,,, napokon, posle 7 meseci i 15 dana, pakao se za mene završio, hvala svima na podršci tokom dugog čekanja. 
    Svima koji čekaju svoj primerak želim da što pre dođe, i da vam kažem da se isplati čekanje......  
    Auto je besprekoran...... Evo i nekih slika pozdrav svima....... 
     
        
     
  2. Like
    nesa 169 reacted to Zakeralo in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Info u vezi isključenja S&S sistema. Kada sam obavljao servis u Stojanovu prvo pitanje mi je bilo da li može da se isti trajno isključi. Kratak odgovor, ne. Tako da sam se provukao sa utešnom nagradom, meni malko iritirajući zvuk upozorenja na nevezani pojas je nestao. Naravno crvena lampica upozorenja je ostala da svetlii to je sasvim O.K. Jbg dok se moja ženskadija ne veže kada se potrpa u auto ja sam već na drugom ćošku.
  3. Like
    nesa 169 reacted to Ivan in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Najobicnija glupost, nemoj ni da obracas paznju. Cisto eko-sra*e (poput vecine drugih), koje u vecini situacija ima za cilj jedino da udavi auto u sto visoj brzini i u bunaru sa obrtajima. Ponekad na ubrzanjima i ubode poentu  i to je to. Uz Stop&Start, mrtva trka koju bih od te dve gluposti prvo "ubio" na svom autu.
    Naravno da je opciono i iskljucivo stvar dobre volje - ali slobodno otvarajte predstavljanja svojih Tipića u odgovarajucem podforumu... Upravo na takvim temama se forumasi/vlasnici bolje upoznaju, pomazu, nasale, dobiju se korisni saveti i uputstva kroz druzenje... Pa onda na FLCS druzenjima i rostiljima, nick-ovi sa foruma "dobiju lica"  (kako volimo da kazemo), gomila je drugarstava potekla odavde za 13 godina rada foruma. Corona je poremetila skupove zadnje 2 godine, ali se nadamo da ce se i to vratiti u neki normalan kolosek.
    Vec rekosmo da obimnost i korisnost tehnickog sadrzaja o bilo kom modelu ovde, najvise zavisi od samih vlasnika, njihovog entuzijazma i volje da se ukljuce u rad foruma  . Dzaba moderacija nesto forsira, ako sami ljudi nisu zainteresovani. Model je generalno vec 6 godina na trzistu - polako krecu i pitanja oko polovnih, popravki, odrzavanja van mreze ovlascenih, uostalom kao i za svaki model do sada...
  4. Like
    nesa 169 reacted to Novi član in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Čisto da ga predstavim, neću posebnu temu jer ih ima dovoljno. 
    Više je nego zadovoljio moju skromnost. 
    Još se navikavam na kratke brzine i trudim se da ne obraćam pažnju na indikaciju shift, ali deluje mi da ćemo lepo da se družimo. 

  5. Like
    nesa 169 reacted to Elra in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Znajući Fiat, iz skladišta će izvući i stare maske i montirati na MY2021
  6. Like
    nesa 169 reacted to neshaoct in Fiat Nuova Tipo 1.4 16v - povećana potrošnja ulja?   
    @Gema23
     
    Za 1.4 16v atmosferac prvo sipanje (u fabrici) je Selenia K P.E. To je SAE 5W-40 ACEA C3/API SN. Može da se sipa ulje bilo kog proizvođača koje ispunjava standard FIAT 9.55535-S2 (spisak tih standarda raznih fabrika automobila piše na ambalaži ulja).
    Vlasničko uputstvo je OVDE.
  7. Like
    nesa 169 got a reaction from shuxx in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    E ovo moram da vam ispričam - vozio sam sinoć jednog momka i on me pita:
     
    - Majstore, za koga Vi navijate, za Ruse ili Ukrajince?
    - Za Turke
    - Zašto za njih??
    - Pa da mi napokon naprave auto koji sam poručio još letos. 
  8. Like
    nesa 169 reacted to Ivan in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Jos jednom generalna molba da od teme ne pravimo "svastaru" u kojoj cemo pitati sve sto nas zanima. Podforum je "Saveti za kupovinu Fiat/Lancia/Alfa vozila".
    Kako se Tipo omasovljavao, tako smo i otvorili poseban tehnicki podforum za taj model: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/229-nuova-tipo/ 
    Koliko ce baza znanja za neki model biti bogata i korisna, dobrim delom zavisi od samih vlasnika i njihovog interesovanja i entuzijazma. Kao sto se npr. pre 10-ak godina ovde bukvalno nije moglo postaviti pitanje za Stilo, a da to vec nije detaljno objasnjeno, dokumentovano tutorialima, ePer i eLearn semama, slikama, itd...
    U odgovarajucim drugim podforumima su i teme za izbor dimenzija felni/guma za Tipo, zimskim i letnjim setovima, teme vezane za Uconnect i nadogradnju, obaveznu i dodatnu opremu... Uostalom, kao sto je to bila koncepcija i za sve ranije modele, za ovih 13 godina postojanja foruma. A sve kako bi nam forum bio logican, pregledan, lak za buduce pretrage i koriscenje.
     
    Pitanje o ugradnji cepa rezervoara sa kljucem na Tipo, izdvojeno je u zasebnu tehnicku temu:
    https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83845-fiat-tipo-cep-rezervoara-sa-kljucem/
  9. Like
    nesa 169 reacted to ISV_01 in Fiat Tipo - čep rezervoara sa ključem   
    Nema fabrički, postoji univerzalan. Tipo ima poseban "levak" za točenje goriva u samom crevu za gorivo te je teže izvlačiti gorivo....ali ne ometa nekog da nešto "doda" u isto.
  10. Like
    nesa 169 reacted to knezevic76 in Fiat Tipo - čep rezervoara sa ključem   
    Ne znam dal uopšte može i dal postoji čep za rezervoar?
     
  11. Like
    nesa 169 got a reaction from MS PK in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    @Malmsteen
    Dobićeš. Pre par sati sam pričao s kolegom koji je uplatio u decembru, prvo mu rekoše april, a sad valjda jun. Inače njegovo iskustvo je zanimljivo zato što on i sad vozi takav auto kojeg je kupio 2017. Znači opet uzima potpuno isti auto sa 1,4 motorom. Kaže da je zadovoljan, uostalom verovatno bi uzeo nešto drugo da nije. Prešao je 130.000 km. Uglavnom po gradu jer je taksista kao i ja. Ulja kaže da malo troši, ali nije strašno.
     
  12. Haha
    nesa 169 got a reaction from Dzimbo in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    E ovo moram da vam ispričam - vozio sam sinoć jednog momka i on me pita:
     
    - Majstore, za koga Vi navijate, za Ruse ili Ukrajince?
    - Za Turke
    - Zašto za njih??
    - Pa da mi napokon naprave auto koji sam poručio još letos. 
  13. Like
    nesa 169 reacted to Ivanaksentijevic in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Da,city life nema dig .table.imam 2021 ristajling u city life opremi 1.4 benzin.nema ni dig klimu ,ali I ne treba mi
  14. Like
    nesa 169 got a reaction from knezevic76 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    E ovo moram da vam ispričam - vozio sam sinoć jednog momka i on me pita:
     
    - Majstore, za koga Vi navijate, za Ruse ili Ukrajince?
    - Za Turke
    - Zašto za njih??
    - Pa da mi napokon naprave auto koji sam poručio još letos. 
  15. Like
    nesa 169 got a reaction from Woodoo in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    E ovo moram da vam ispričam - vozio sam sinoć jednog momka i on me pita:
     
    - Majstore, za koga Vi navijate, za Ruse ili Ukrajince?
    - Za Turke
    - Zašto za njih??
    - Pa da mi napokon naprave auto koji sam poručio još letos. 
  16. Like
    nesa 169 reacted to Novi član in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Preuzeo sam auto danas. 
    Fina mašina. 
    U odnosu na Punto je veliki korak napred. 
    Kaže mi žena u salonu da skoro godinu dana nisu dobili niti jedan jedini sedan. 
  17. Haha
    nesa 169 got a reaction from sokratbg in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    E ovo moram da vam ispričam - vozio sam sinoć jednog momka i on me pita:
     
    - Majstore, za koga Vi navijate, za Ruse ili Ukrajince?
    - Za Turke
    - Zašto za njih??
    - Pa da mi napokon naprave auto koji sam poručio još letos. 
  18. Like
    nesa 169 got a reaction from Malmsteen in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    E ovo moram da vam ispričam - vozio sam sinoć jednog momka i on me pita:
     
    - Majstore, za koga Vi navijate, za Ruse ili Ukrajince?
    - Za Turke
    - Zašto za njih??
    - Pa da mi napokon naprave auto koji sam poručio još letos. 
  19. Haha
    nesa 169 got a reaction from ISV_01 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    E ovo moram da vam ispričam - vozio sam sinoć jednog momka i on me pita:
     
    - Majstore, za koga Vi navijate, za Ruse ili Ukrajince?
    - Za Turke
    - Zašto za njih??
    - Pa da mi napokon naprave auto koji sam poručio još letos. 
  20. Haha
    nesa 169 got a reaction from Novi član in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    E ovo moram da vam ispričam - vozio sam sinoć jednog momka i on me pita:
     
    - Majstore, za koga Vi navijate, za Ruse ili Ukrajince?
    - Za Turke
    - Zašto za njih??
    - Pa da mi napokon naprave auto koji sam poručio još letos. 
  21. Like
    nesa 169 reacted to Malmsteen in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    @spaad Promašio si temu. Kada sam ja poručivao vozilo - sedan varijanti nije ni bilo na lageru - nigde!
    Ovde čak i novac nije u pitanju već odnos prema kupcu i negativna diskriminacija kupaca kako bi se zadovoljio isključivo ekonomski interes proizvođača. Onaj ko je uplatio sav novac je možda u nekoj vrsti prednosti u ovom trenutku jer će kurs evra da skače. Poenta je da su kupci sedan verzija Tipa negativno diskriminisani i oštećeni u odnosu na kupce hatchback varijante. Ako si proizvodio hatchbackove i distribuirao ih već dva puta (pričamo o stotinama možda i hiljadama komada za Srbiju) onda si imao sve delove da proizvodiš i sedan varijante. Poenta je o broju poručenih vozila i o izmeni cena. Fiat je odmah podigao cenu za limuzinsku varijantu u najvišem paketu opreme. Da li mu se isplati da meni i drugima sporuči vozilo po 3000 evra manjoj ceni - naravno da ne. Zato i ide priča svakog meseca kad šaljemo upit - biće za mesec, biće za dva meseca, i evo sada biće za 6 meseci.  U pitanju je klasična obmana kupca - zakonom kažnjiva rabota. A na pitanje koje rokove komuniciraju novim kupcima - pošto se Fiat Tipo sedan i dalje zvanično prodaje i čak nudi kao akcija za preduzetnike - dobijem odgovor da novim kupcima ne komuniciraju nikakve rokove isporuke. Novi kupci nisu zaslužili da ih toliko obmanjuju kao nas stare narućioce koji čekamo već skoro godinu dana.  Daš 500 evra i stoli te bojko - da li će Fiat da se "smiluje" da auto proizvede ili će diler da ti čuva lilavu novčanicu do smaka sveta.
    A da ste ozbiljna kompanija postupili bi ovako:
    * imate informaciju da ne možete da proizvedete naručena vozila - sve porudžbine otkažete i vratite sve avanse (isplatite kamate ako ste već prekoračili rokove upisane u predugovoru) - ko hoće da čeka, dozvolite mu da čeka sa pravilom da isporuka vozila ide po prioritetu datuma porudžbine a ne šta je jefitinije fabrici da napravi i gde najmanje novca gubi
    Ako ne učinite ovako onda ćete sigurno dobiti veliki broj nezadovoljnih ljudi koji će čak iako dobiju svoja vozila kada se pomene brend Fiat da dobiju nagon za povraćanje. Ako im je to cilj samo neka nastave.
  22. Like
    nesa 169 reacted to DedaMraz in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Preuzesmo auto 5.marta - u subotu.
    Za sada utisci , nakon punta - kao avion.
     
     
  23. Like
    nesa 169 reacted to Aca1203 in Fiat Tipo HB 2021   
    @stefank
    Pozdrav, isti ovaj model sam uzeo, treba da mi stigne početkom aprila.
    Ja sam uzeo u bronzana metalic 444 boji. Koliko si zadovoljan za sada?
    Ja sam bukvalno zaljubljen u ovaj auto već godinama. Što se tiče motora, nemam problem sa snagom, jer trenutno vozim Punta 1.2 60 ks.
     
  24. Like
    nesa 169 got a reaction from pile_sale in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Srećna vožnja obojici.
    Ja ću još malo pričekati, bar do aprila. 
  25. Like
    nesa 169 got a reaction from neshtry in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Srećna vožnja obojici.
    Ja ću još malo pričekati, bar do aprila. 

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...