Jump to content
FAS Goran

Kosta Smosta

Members
  • Content Count

    512
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Kosta Smosta

  1. Predlažem ti da sada kupiš 2 (premium) pa, kada skupiš pare još 2. Tako i ja radim, lakše je za budžet
  2. Preporučujem galfer https://www.slajer.co.rs/ za 500L prednje pločice oko 5800din, ako čovek koji vozi celih 85ks sme da ima mišljenje . Nego ako pločice nisu dobro uparene gumama može da bude još gore kočenje, nego sa ,,slabijim'' pločicama. Diskove preporučujem fremax https://lukena-auto.com/brend/fremax/ . Vozim ih 20-30.000km, nema pregrejavanja, vitoperenja i kada sam ih kupovao pre 3-4 godine mislim da su bili među najjeftinijima.
  3. Samo za informaciju 2008 (ili vec ne znam tacno, kada je krenula obaveza da na pogonskim tockovima zimi budu zimske gume) u Unu u Zemunu kupim GY Ultra grip 7, dva komada. Pri montazi kod njih primetim dve plave tackice na boku. Elem te dve tackice su ustvari marker gde je iskocio mali takozvani bubreg. Vozio sam ih sledecih 5 sezona bez problema, dok nisam prodao Stila. Toliko o poverenju u njih. Sadasnje miselinke CC2 sam prvi put narucio preko IPG ali sam im napomenuo da ako je stari DOT necu da ih uzmem. Operater mi je odgovorio da ustvari samo narudzbina ide preko njih a, da ih direktno salje uvoznik i da bi stoga trebalo da budu sa OK dotom. Porucio sam ih pocetkom proslog oktobra a dot je bio koliko se secam negde sa pocetka godine. Prilikom dostave, rekao sam momku iz kurirske sluzbe da cu prvo da proverim dot obe gume pa na osnovu toga da ih uzmem i nije se bunio da ih otpakujem jos dok su bile na kombiju. Nista ti ne sugerisem, samo ti pisem moje iskustvo.
  4. Ja kupujem Michelin-ke, 2 po 2 model Crossclimat. Predlazem ti da predjes na univerzalniju dimenziju 205/55 R16 i njena cena je vec pristojna. Ovo su cene na IPG-u, znaci dodajes montazu i balansiranje kod svog vulkanizera
  5. Iskreno mislim da je bas mnogo. Galfer plocice (klasa iynad normalnih) sam platio 5800 i ekstra koce, na diskovima FREMAX koje sam predhodni put zamenio i mislim da ni oni nisu skuplji od ovih plocica. Cak i ako ne mozes sam da ih zamenis mislim da bi mogao da prodjes upola cene. Meni su se na 500L originalne plocice mnogo grejale, za ove Galfer (sada su promenili naziv) siguran sam da bolje koce od originalnih i da se drasticno manje greju.
  6. Ove zime (za Beograd) nije ni trebalo prelaziti na zimske, pogotovu ako si imao univerzalne
  7. U predlogu novog ZOBS-a nema ništa o gumama. Novo je u odnosu na stari, o pružnim prelazima, električnim trotinetima, sa C na D, ispitivanje vozila i ispravljen je problem sa šestomesečnim pregledima (kada se kupi novo vozilo 2 godine nije moralo da ide ta tehnički pregled ali je morao na šestomesečni)
  8. M+S je za nas zakon zimska guma. M+S je nastao davno po Nemackim standardima kao gumu koja ima vecu trakciju na snegu u odnosu na istu verziju letnjeg. Ovo je verovatno nastalo kada su se zimski od letnjih guma razlikovale samo po malo vise izrazenim kramponima. Planina sa tri vrha i pahuljom je standard koji su uveli Kanadjani, e tu su zimske gume ispitivale u predefinisanim uslovima i morale su da imaju oderdjeni nivo trakcije na snegu da bi mogle da nose tu oznaku. Bitna napomena u nekim delovima Evrope samo planinu sa tri vrha i pahuljom uvazava kao zimske guma
  9. Naravno da je ovo odlican test za gume. Ako po ovom snegu mozes da driftujes, krajnje je vreme za njihovu zamenu

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...