Jump to content
Goran

230

Members
  • Content Count

    22
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by 230

  1. Kada su izmene u pitanju, tako su i rekli: za Evropu ide model koji će nositi oznaku Lancia, sa prerađenim vešanjem, koji će se prodavati i u Velikoj Britaniji, ali ne kao Lancia, već kao 300C. U ostatku sveta, kao i u Americi, će se prodavati samo 300C varijanta sa originalnim vešanjem, što znači da ime Lancia ostaje samo za evropsko tržište.
  2. MAF se dosta razlikuje od verzije sa dizel motorom, ali čačkajući oko njega smo naišli na jedan konektor koji je bio labav, čini mi se da je problem rešen, sad vuče dosta bolje, ali nisam imao vremena da je spajamo na dijagnostiku, do petka ćemo i to završiti pa ću onda znati da li je problem rešen...
  3. Hvala svima, odoh do radionice da vidim šta ćemo... Krećem od MAF-a.
  4. Motor je konačno sklopljen, zamenjen je i set kvačila, staro je bilo pri kraju, a sada kada se priključi na dijagnostiku izbacuje grešku modulator usisa... Slabije i vuče, gada dam gas pri nižem broju obrataja, zaguši se. Check lampica ne gori, grešku izbacuje samo kada se priključi na kompjuter... Od kada je sklopljena (petak), prešao sam oko 600 kilometara (Do Banjaluke i nazad), i baš se primeti da slabije vuče... Zna li ko šta je modulator usisa i kako se boriti sa njim?
  5. Dok nije prolupala vukla je savršeno. Kasnije nije uopšte imala snage. A što se tiče uzroka, najverovatnije da je za sve kriv karter koji je udaren pre oko 2 meseca. Bio je pukao i dosta ulja je iscurelo, ali ipak ne toliko da se upali lampica. On je odmah zavaren, i više nije puštao ulje, ali eto šta se desilo nakon 2000 KM. Sa pozitivne strane, ništa drugo, osim ležajeva, nije stradalo.
  6. Tada su koristili znak koji je jako sličan ovom novom plavom, samo što je bio crveni... Ako ti baš smeta možeš malo da modifikuješ novi logo, i da dobiješ jedan jako sličan starom, koji bi verovatno potpuno sakrio udubljenje.
  7. Jako lepo urađen, svaka čast. Samo jedna zamerka, nije li Fiat tih godina koristio drugačiji znak? Još da mu nabaciš one hromirane ratkapnice, i to je kraj priče
  8. Sreći mojoj kraja ne bi bilo, da je u pitanju varijator, ali nije. Dobio sam zvaničnu potvrdu da su stradali ležajevi radilice, tj. da je definitivno prolupao motor. :wallbash: Sada slede obrade, specijale, zamene, znate kako to već ide... Nemam ni blagu predstavu koliko će sve koštati još uvek. A motor se gasio zbog opšteg gubitka snage, servo je bio dovoljan da ga uguši.
  9. U subotu mi se ženio dobar prijatelj, i sve je bilo izuzetno, osim jedne male nezgode. Prolupao mi je motor u Lybri. Normalno se pali, normalno radi na leru, normalno radi do 2000 obrtaja, ali preko zvuči kao da neko udara čekićem ispod haube. Kad se namota volan, ako je u leru, ugasi se. Čim se venčanje u crkvi završilo, odvezem auto kući, sve onako lagano, do 2000 rpm, vratim se na svadbu, i momački nastavim da slavim sa hajducima, šta sam drugo mogao... Sad je u radionici, videćemo šta će biti.
  10. Error, ja bih došao iz Bijeljine da nabacimo 4300K Lybri na kratka, koliko unapred moram da ti se najavim i ima li kakvih komplikacija oko ugradnje (tipa kompjuter povileni i sl.)? Hvala!
  11. Za po gradu, više mu snage i ne treba, a za dalje imam ove sa malo jačom ergelom, a Alfa ima i plin... Jedino što sam se skroz odvikao od auta bez klime, sad je prva stvar kad uđem pravljenje promaje, pa onda sve ostalo A ovo za Fiat, i meni je na um palo, mislim da bi stvarno bio red.
  12. Alfa 155 i Lybra su dobile pojačanje kojim će se boriti sa gradskim gužvama i manjkom mesta za parkiranje. Punto je 2000. godište, 1.2 8v, ELX, sa par sitnica koje je potrebno doraditi (centaralni otvori za ventilaciju, izgledaju ok, ali ne mogu se usmeriti, mislim da ću morati da menjam , plastika oko cd plejera ne naleže baš u milimetar , ručica menjača škripucka , par ogrebotina na kaseti ispred suvozača , par ogrebotina na limariji, i loše zadnje gume, za razliku od prednjih koje su nove). Ostalo je sve OK, malo se problem navići pri parkiranju u rikverc da se auto sme primicati sve dok zadnji prozor skoro ne dodirne prepreku
  13. 230

    Lancia i Top Gear

    Neee, po mišljenju publike Alfa je bila 4. Isto tako, kako reče Džeremi, od 350 000 000 gledalaca samo 9 je glasalo za kompaniju koja je pobedila po izboru emisije. Po izboru gledalaca pobedio je Ford, ali šta narod zna, bitno je ono što su odabrali stručnjaci...
  14. AMD Phenom II X2 550 Black Edition 2 GB Kingston HyperX DDR2 8500 MSI GeForce 9600 GT 512 MB DDR3 Na Win7 bi cifre bile još veće, ali neka Viste još koji mesec Problem je što mi je Vista na starom disku, koji je mnogo lošiji od novog diska koji koristim za pohranu podataka, kada pređem na Win7 sve će doći na svoje, a do tada će 9600GT biti zamanjena sa GTX260
  15. 230

    Lancia i Top Gear

    Momci iz Top Gear-a su u jučerašnjoj epizodi birali proizvođača koji je imao najviše izuzetnih automobila ikad. Pogledajte, vredi!!!
  16. Treba mi mala pomoć; pre nekoliko dana sam imao malu nezgodu na semaforu, gde je neki dečak u R19 udario u zadnji kraj lybre. Zadnji desni far je razbijen, lim ispod fara je potpuno zgužvan, branik je napukao, desne lajsne na braniku su pukle, i malo se iskrivio lim blatobrana pored fara. Branik može da se sredi, lim moram novi kupiti, blatobran se da ispraviti, a zanima me gde bi mogao da potražim far i lajsne, jer su nove skupe van pameti. Ako imate kakvu inforamciju ili približne cene, javite. Hvala svima!
  17. Hvala na dobrim savetima, time ću da se pozabavim čim sledeći put budem imao par sati slobodnog vremena. Auto je trenutno na servisu, menja se hidraulično crevo, nadam se da će biti gotovo do sutra naveče.
  18. Odlična ideja, hvala na savetima, još samo da smislim neki simbol za "OFF" taster, pa da se bacim na lakiranje...
  19. Imali ste sreće da nadjete poklopce za 10E. Ja mogu da ga naručim iz Italije u lokalnoj prodavnici delova za F-L-AR, koštaće 35E (komad) i kažu da će najverovatnije stići za oko mesec dana. Dakle, nemam izbora... Fotografisaću tastere, da se bolje vidi na šta mislim, za sada još nije kritično, ali plašim se i da pomislim na šta će ličiti koji mesec. Hvala za uputstva!
  20. Pozdrav svima, neki me sigurno već znaju sa CannonBall-a, a za ostale da kažem da sam veliki ljubitelj italijanskih automobila, da vozim Alfu 75, Alfu 155, i od pre 4 dana Lanciu Lybru. Lybra je 2001. godište, motor je 1.8, prešla je 170007 km, ima sedišta od alkantare i par nedostataka, ali jedno po jedno. Najpre evo par sličica: A sad o nedostacima: - ono što je trenutno najakuelnije, hidraulično crevo između pumpe i letve je puklo, to u ponedeljak, ako Bog da, rešavam - nemam CD changer, neću da se zezam sa FM transmiterima, pomišljao sam na XCAR link, šta vi predlažete? - neko mi se veče upalila lampica od vazdušnih jastuka, iz čista mira u toku vožnje, šta bi to moglo biti? - kao što ste videli na slikama, fali mi desni hromirani poklopac lampe za tablicu, gde bih to mogao potražiti? - lak na kontrolama klimatizacije je katastrofalan, već je počeo da se ljušti, kako se vi borite s tim? - zadnja desna vanjska ručka je pukla, levi kraj se još drži, ali je desni pukao, i to unutrašnji deo, može li se variti ili lepiti? Planirao sam i da joj nabacim jedno 4300K ili 5000K xenon-e, ali polako, važno je da je ona tu... Još jedna zanimljiva stvar, primetio sam da kada vozim Alfe nekako me teraju da ih žustrije vozim, na visokim obrtajima, sa jakim startovima, agresivno. U Lybri je potpuno drugačije, auto me prosto tera da stanem svakom pešaku, da pustim svakoga da se uključi u saobraćaj ili izađe sa parkinga, da vozim lagano i opušteno, i to sve sa osmehom na licu, koji je ovde onaj lagani blaženi smešak, a ne onaj đavolji buhahahaha kez koji Alfa izaziva... I da, ako neko ima uputstvo za upotrebu, bio bih mu zahvalan...

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...