-
Content Count
103 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Calendar
Everything posted by MarkoFaca
-
Punto HGT - chudan zvuk odmah posle paljenja
MarkoFaca replied to the_reaper's topic in Punto mk.1/Punto mk.2
^ Mali off: Jel' tebi namerno u potpisu stoji B L I N D M A N . M O T O R S P R O R T ili?! -
Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi
MarkoFaca replied to neshaoct's topic in Saobraćajno i prekršajno pravo
Što ne podele te obrasce lepo uz Blic ili Politiku?! Ne verujem da će biti unapred popunjeni neki podaci na njemu, tipa broja polise i slično... -
Usvojen novi ZOBS & prateći akti
MarkoFaca replied to vaskez's topic in Saobraćajno i prekršajno pravo
Fluorescentni prsluk, rezervni točak punih dimenzija, ...(dopuniti)... -
Ja očekujem sledeću scenu na Horgošu i Kelebiji 19. decembra u ponoć:
-
Vladooo, pozdrav za tebe i čika Zokija
-
Punto 1.3 multi jet in progres
MarkoFaca replied to bukovski's topic in Predstavljanje automobila članova foruma
Sviđa mi se ovaj fabrički CD -
Šta je sa lajsnama na vratima?!
-
ZoranSM, trebalo bi, gre'ota da bude samo jedno
-
Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma
MarkoFaca replied to Dragon's topic in Styling i kozmetika automobila
KGB, evo c/p sa drugog foruma za ofset, da ne prekucavam: e) Offset felne. Offset felne je dimezija koja kazuje rastojanje od ose (sredisnje linije po sirini felne) i mesta gde se nalazi otvor na felni, koji naleze na glavcinu i izrazava se u milimetrima. Offset moze biti negativan, ili pozitivan. Zbog cega je offset bitan? Svaki model automobila ima definisano rastojanje izmedju tocka i osovine na kojoj se nalazi. Prilikom konstrukcije automobila to rastojanje je veoma bitno za odredjivanje sile koje ce delovati na trap. Ukoliko pogresite u izboru offseta sile ce na trap delovati na razlictim mestima od predvidjenih sto rezultira brze habanje trapa. Takodje moze uticati na upravljivost vozila. -
Uglavnom na felni unutra piše ofset i jotaža, retko kada piše promer rupa. Izmeri šublerom, tako ti je najjednostavnije i najsigurnije P.S. Ove prve mi liče na felne sa Punta Mk1?!
-
Fiat / Lancia / Alfa - dimenzije felni i guma
MarkoFaca replied to Dragon's topic in Styling i kozmetika automobila
Zar nije ofset za Punta II od 30 do 38?! -
Nurse Harvey's I to tek posle 30 dana starosti
-
Tatko, sve najbolje i da je živko & zdravko još barem 100 godina Moj klinac danas puni 4 godine, ajme kako brzo vreme leti...
-
ALU Felne po fabričkim specifikacijama
MarkoFaca replied to obelix's topic in Styling i kozmetika automobila
Definicija advokata po vukajliji.com: * "Advokat je ime za indirektnu korelaciju izmedju para koje posedujete i vreme koje ce te provesti u zatvoru" * "Vrsta koja je evolucijom nastala od komarca( sicusni parazit koji pije krv), te s njim deli niz osobina. Od istih se razlikuje jer poseduje AKTOVKU, od koje se ne odvaja. Veoma popularni parazit na zapadu, narocito u americi, gde je njihovo prirodno staniste" * "Адвокат је, у складу са Езоповим баснама, мачка која решава спорове између два миша. Како год окренеш, добро је по њега" * "Čovek koji će da vam naplati i obaveštenje da ne može da vas zastupa" -
Sta mislite o ovim felnama?
MarkoFaca replied to MilanLaki's topic in Off, ali ipak u vezi automobila :)
Mislim da će da legnu kao DUPE na nošu -
Skini obavezno oznake sa gepeka!
-
http://static.oglasnik.hr/auti/clanak/carstvo-automobila,689
-
Punto 1.3 multi jet in progres
MarkoFaca replied to bukovski's topic in Predstavljanje automobila članova foruma
Ja moram da skinem branik da bih uslikao balaste -
Nikada nisam izašao iz kola kada me pandur zaustavi, osim ako mi on ne kaže "dođite do mene" i slično... Pogotovo ako pada kiša
-
E nazdravlje Ukočio sam juče leđa, pomisliće na lekarskom da sam invalid Ništa, sačekaću onda do sledeće nedelje, kada me prođe...
-
Da li je potrebno lekarsko za produženje vozačke koja je ISTEKLA pre dva meseca?! Dozvola je izdata na 10 godina, znači ne bi trebalo da mora, jer je zakonski rok za zamenu/produžetak vozačke tri meseca. Verovatno posle tri meseca treba lekarsko. U svakom slučaju sutra idem do Bele kuće, pa ako neko ima iskustva u ovom slučaju, neka javi, ako ne - ja javljam ujutru
-
Ja sam radio remont pumpe prvi put na ~60.000km, auto nije imao ni dve godine tada... Drugi remont rađen na ~120.000km, ali sa već 6 godina staža Treći remont neće ni biti, ima da stavim onu mehaničku pumpu i da sipam D2 i baš me briga
-
Punto mk.2 1.9D / JTD - pali lampicu motora
MarkoFaca replied to yuhica's topic in Punto mk.1/Punto mk.2
Lukasova pumpa 100%, remont ~300€, ja baksuz radio dva puta do sada -
Kakve žene... Šalu na stranu, relativno loša, tunjava igra, mnogo grešaka, sreća naša pa Austrijanci nisu neka ekipa... Neko drugi bi nas napunio do vrha
Info
FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".
