MarkovicN
-
Content Count
11 -
Joined
-
Last visited
Posts posted by MarkovicN
-
-
-
-
5 hours ago, MS PK said:Jesi li gledao cene setova kvacila, to je pre bilo mnogo skupo za taj 2.0mjt? Panoramu pregledaj, mozda se ne zatvara idealno, za klapne ventilacije znas i sam..
.gif)
Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Sad sam zvao da pitam, i kaze brat ovako:
Set kvacila 19500
Druk lager 6000
Zamajac 55000
Stoga cu da vas pitam, koliko je kvalitetno remontovati zamajac, koje su cene, i jel znate nekog da preporucite
-
Evo ljudi neki update
Odradjen mali servis na bravisi, spremni delovi za veliki servis čekam termin i to da zavrsim... do sada sam presao 3000km
Sto se tice potrosnje kada sam uzeo auto restartovao sam i trip A i trip B na bord racunaru ( ne znam koja je razlika izmedju a i b
pa sam zato oba rest) i za tu kombinovanu voznju od 3000km pise na racunaru 6,7l ( i na trip A i na trip B ) a ja sam sa tim iskreno prezadovoljan jer ga šamaram po gasu samo tako
Zamenio sam mu opruge skinuo sam njegove i stavio druge od 372mm (nisam siguran za ovu poslednju cifru) i pofigao se auto za neka 3cm, mada meni idalje deluje snisko ali lepo izgleda. Sto se tice udobnosti znaci kao traktor, svaku neravninu osecam, sto znaci moram da promenim ove niskoprofilne gume pa mi recite da li mogu da stavim 225/45/r18 (na njemu su inace 225/40/r18) barem malod a dobijem na udobnosti jer mi se na 17tice ne prelazi kad ovako lepo izgleda.
A sad idemo na mane koje sam uocio
*čuje mi se panorama kad vozim preko 120km/h i to me ubija u pojam, znaci čujem klasicno zvizdanje i onda moram da otvorim prozor da se poravnaju pritisci kako bi prestalo tk da me ubija u pojam, ako ima neko dobro resenje bio bih vam veoooma zahvalan...
*Automatska klima ne radi kako treba, verovatno one klapne, srecom pa duva samo hladno u šoferku tako da nije jos prioritet dok ne dodje zima, ali valjalo bi da nadjem resenje i za to
* landa sonda treba da se menja, to cu za neki dan sad
*Set kvacila sa zamajcem za zamenuuuuu...
Druk lezaj ili korpa se cuje kad se stisne kvacilo na pola i cuje se zamajac kako udara kada je auto hladan
Eto to je to za sad
pisite ako imate neke savete ili preporuke uvek su komentari dobrodosli.
Mijailović P. and MS PK reacted to this -
46 minutes ago, Ivan said:Uz redovan pregled prilikom kupovine, na ovom autu bih obavezno proverio sta se desava sa vesanjem.
Da se ogradim da mi licno deluje sa slika - ili kao da je nesto "prckano" sa kracim oprugama (gewinde bi vec odmah video) ili su fabricki amortizeri/opruge "pali" pod uticajem vremena i teskog dizelasa u nosu. Ovo poslednje se vrlo cesto desava, a ako je to slucaj - to bi mi licno bila
Hvala ti puno, apsolutno se slazem... Isao sam za vaskrs kuci za kv, bez problema na putu ( morao sam da se vracam magistralom zvog guzve) bas se dobro pokazao na putu... ali definitivno ili je spustan namerno ili su opruge polegle malo i ne mogu da drze tu visinu... jel imate nekog da mi preporucite i pustite broj ovde da mogu da odem da pregledam auto ( ubija me vreme jer sam na vojnoj akademiji i ne mogu da stignem da pogledem to )
Naravno da sam za druzenje, obavezno! Ako ste tu sad u nedelju dajte samo pravu lokaciju i vreme
-
10 hours ago, Misha87 said:Cestitke na kupovini, super izgleda, slazem se sa @mare_kv, ta lepa boja mu bas lepo stoji. Koje je godiste? Sa cenom si super prosao, pogotovo ako ne bude nekih vecih ulaganja u startu, ali ako planiras duze da ga zadrzis, svakako je bolje odmah u startu vecinu stvari da sredis. Ako si iz Bg-a, nazoves Gorana, zakazes pregled (ili samo jedan dan odes u 7h ujutru do servisa), okace ga oni na dijagnostiku, detaljno pregledaju i kazu ti sve u detalje sta je ok i sta bi bilo dobro da se menja. Tad ces znati sve i onda samo pravis planove sta i kako dalje.
2008 je godiste, registrovan je do decembra, cak mi je i dao 4 nove zimske gume na alu felnama
Presao sam oko 500km do sad sa njim, ali ako mislis da treba da se ide kod tog Gorana onda idem, daj mi samo broj i reci mi koliko kosta cisto da znam.
9 hours ago, BaneAK74 said:Lep Bravisa ! Nek te lepo sluzi. Panorama je odlica stvar, bas mi to fali na mom Bravu
Mali savet, ja bih mu za pocetak odradio veliki i mali servis, pa sve ostalo.
Sto se tice spustenosti, Sam Bravo Sport je vec fabricki spusten, jos ako je tvoj dodatno spusten(a deluje mi), onda upali sesto culo za voznju po Bg-u
Izdignute sahte, brazde na bus stanicama, ivicnjaci... Na sve to obrati paznju .
Sto se tice velikog i malog, mali treba da mu odradim za 5000 (ali to cu pre) a veliki tek za 15000 a sve sam to video u servisnoj knjizici
joj brate ubija me ova voznja po bg, imam osecaj da cu da ostavim karter negde, znaci ziv nisam
Saljem vam jos slika kad ga malo upicanim
-
Hvala puno mare, daj neke savete sta da se rsdi, ja bih mu za pocetak zatamnio i ovo vozacevo i suvozacevo staklo i zatamnio stopke pozadi. Dobrodossao je svaki savet
. Inace vidim da si iz kv pa mozemo neki dan kad budem tu na pice (trenutno sam u bg ali iz kv sam i ja)
-
Pozdrav drustvo, nov sam ovde i nisam mogao da izdrzim da ne postavim post kada sam video koliko vas je ovde ( i zapravo sam se iznenadio da forumi jos funkcionisu)
Hteo bih da vam predstavim moj moze se reci prvi auto, 2.0 165hp negde sam procitao da je ovom primerku fiat napravio do 100 modela ovog auta, ne mora da znaci da je tacno ali sad u ovom trenutku ne mogu da nadjem ni na jednim oglasima ovakvog...
Dolazi sa fabrickim 225,/40/18 takodje ima i panoramu, tempomat, fabricki zatamljena stakla i kozna sedista (koja nemaju grejace)
Inace auto je napred malo spusteniji nego ostali, ne znam da li je to fabricki ali to mi jako smeta (kacim po negde) pa da li imate ima neko resenje za to?
Pitao bih vas i za savet da li da skidam egr i dpf? Naravno dobrodosao je svaki savet i u vezi mehanike i estetike jer sam jos mlad (22 god) i treba mi toga...
Unapred vam hvala na odgovoru, izvolite slicice!
-
On 4/16/2023 at 10:17 PM, knezevic76 said:Lep primerak svakako. Jednom sam samo video Sport Bravo isto sa kožom ali i sa panoramom. E to je izgleda prava retkost.
Ima i panoramu
18' felne fabricke, napred je malo spusteniji nego ovaj obican to me malo i nervira (malo vise)
On 4/16/2023 at 9:43 PM, Reacher Gilt said:Odlično izgleda.
Bude ih u oglasima, retko doduše.
Da mu otvoriš temu u predstavljanjima asap, inače će ne potepa domaćin ove ...
Otvaram novu temu, nisam znao ovo je prvi put da sam na bilo kom forumu, nisam mogao da odolim kad sam video koliko vas je ovde
Reacher Gilt and knezevic76 reacted to this -
Kako vam izgleda moj novi bravo?
Samo 3000e sam platio, prodavac ocito nije znao sta prodaje
Negde sam procitao da ih je proizvedeno do 100 komada u ovoj opremi
inace ovo je 2.0 165ks, da li da vadim egr i dpf? treba mi savet

Fiat nuova bravo 2.0
in Predstavljanje automobila članova foruma
Posted
Promenio sma opruge na njemu na 375mm ali kao da se nije mrdnuo ni cm (u pocetku jeste ali posle kad je to lepo naleglo vratio se dole do betona) posto je ovo sport verzija da li su mu mozda kratki i amortizeri paoni ne dozvoljavaju opruzi da dodje di izrazaja?