Jump to content
Goran

Marko 021

Members
  • Content Count

    6
  • Joined

  • Last visited


Reputation Activity

  1. Like
    Marko 021 reacted to BaneAK74 in Fiat Nuova Bravo 1.4 TJet 150 - zaptivač hladnjaka za ulje   
    Nakon sto sam provalio da su mi gumice otisle na hladnjaku ulja bacam se u njihovu potragu, koja moram priznati nije bila laka Nailazim na podatak da novo kuciste kosta 260e sto je po meni jako skupo s' obzirom da su kod mene samo popustile gumice.
    Gumicu koja ide izmedju hladnjaka ulja i kucista ulja sam narucio od poljaka koji je opste poznat na forumima. Jer je jedini koji je kopirao fabricku, odnosno po meni, napravio ju je boljom(fabricka je dosta tanja). 

    Zamenska-Poljska

    Fabrcka 
    Inace ova gumica pase na Bavise do 2009 godista br. 55212027
    I nije je moguce naci iz originala.
    Dok za novije posle 2010 ide ova:
    55236756

    Sto se tice gumica na srafu izmenjivaca
     toplote(tako sam nasao da se zove), one mogu da se nadju iz originala br. 55211316, ali ih nema u Srbiji. Poslao sam mail u par Fiat kuca u Srbiji i niko mi nije odgovorio. Tako da sam cackajuci po netu naleteo na dimezije tih o-ring gumica. Neki mucenik nije mogao org. da nadje, pa je doznao dimezije  Rekoh sto da ne kad je ovom uspelo sto ne bi meni. Nadjem firmu koja se bavi izradom o-ringsa, posaljem dimezije, i za 3-4 dana ih dobijem. Naravno, trazio sam da budu otporne na toplotu, ulje, pritisak.
    Naravno, mogu preko e-Bay da se naruce. Ja sam ih nalazio za 20-30e
     
    Sam sraf ovako izgleda. 

     
    Procitao sam da kad na njemu popuste gumice moze da dodje crkavanja turbine. Koliko je to tacno, ne znam. 
     
    Sto se tice zamene ovih gumica ja sam to odradio bez skidanja celog kucista.Jer je lako prici kucistu sa donje strane auta. 
    Sam hladnjak se drzi na sest srafova, a izmenjivac toplote ili ti sraf se odvije sa kljucem 20(ako se dobro secam). 
    Ko bude hteo da se prihvati sam da menja nek pripremi 1l ulja i oko 2.5 antifriza.
    Ako neko ima neko pitanje, tu sam da pomognem koliko mogu. Pozz
  2. Hvala
    Marko 021 got a reaction from Mijailović P. in Fiat Nuova Bravo 1.4 TJet 150 - zaptivač hladnjaka za ulje   
    Pozdrav, nadovezujem se na temu i da podelim svoje iskustvo u potrazi za gumicama. 
     
    Ceo hladnjak ulja mi je bio musav, došao je na red da i njega sredim, cenu novog već svi znaju tako da je rešenje detaljno brisanje kako bih video gde curi ulje, posle par dana sam video da pušta na izmenjivaču toplote kako je @BaneAK74 pronašao da se zove i napisao gore u tekstu. Potraga je počela prvo po internetu ali sve su bile zamenske, počeo sam da zovem po ovlašćenim servisima gde sam dobio informaciju od Annus-a iz Subotice, stvarno se tako zove, da mogu nabaviti zamensku za par dana i košta 200 din što naravno nisam hteo jer mi nije tolika frka za vreme ali možda nekom bude, većina servisa nije imala info ili mogućnost poručivanja ali onda od Ada Motors iz Beograda dobijem info da mogu poručiti original iz Italije i stiže za dve nedelje što je i bio slučaj, cena je 3,000.00 din. 

  3. Like
    Marko 021 got a reaction from BaneAK74 in Fiat Nuova Bravo 1.4 TJet 150 - zaptivač hladnjaka za ulje   
    Pozdrav, nadovezujem se na temu i da podelim svoje iskustvo u potrazi za gumicama. 
     
    Ceo hladnjak ulja mi je bio musav, došao je na red da i njega sredim, cenu novog već svi znaju tako da je rešenje detaljno brisanje kako bih video gde curi ulje, posle par dana sam video da pušta na izmenjivaču toplote kako je @BaneAK74 pronašao da se zove i napisao gore u tekstu. Potraga je počela prvo po internetu ali sve su bile zamenske, počeo sam da zovem po ovlašćenim servisima gde sam dobio informaciju od Annus-a iz Subotice, stvarno se tako zove, da mogu nabaviti zamensku za par dana i košta 200 din što naravno nisam hteo jer mi nije tolika frka za vreme ali možda nekom bude, većina servisa nije imala info ili mogućnost poručivanja ali onda od Ada Motors iz Beograda dobijem info da mogu poručiti original iz Italije i stiže za dve nedelje što je i bio slučaj, cena je 3,000.00 din. 

  4. Hvala
    Marko 021 got a reaction from Ivan in Fiat Nuova Bravo 1.4 TJet 150 - zaptivač hladnjaka za ulje   
    Pozdrav, nadovezujem se na temu i da podelim svoje iskustvo u potrazi za gumicama. 
     
    Ceo hladnjak ulja mi je bio musav, došao je na red da i njega sredim, cenu novog već svi znaju tako da je rešenje detaljno brisanje kako bih video gde curi ulje, posle par dana sam video da pušta na izmenjivaču toplote kako je @BaneAK74 pronašao da se zove i napisao gore u tekstu. Potraga je počela prvo po internetu ali sve su bile zamenske, počeo sam da zovem po ovlašćenim servisima gde sam dobio informaciju od Annus-a iz Subotice, stvarno se tako zove, da mogu nabaviti zamensku za par dana i košta 200 din što naravno nisam hteo jer mi nije tolika frka za vreme ali možda nekom bude, većina servisa nije imala info ili mogućnost poručivanja ali onda od Ada Motors iz Beograda dobijem info da mogu poručiti original iz Italije i stiže za dve nedelje što je i bio slučaj, cena je 3,000.00 din. 

  5. Like
    Marko 021 got a reaction from knezevic76 in Fiat Nuova Bravo 1.4 TJet 150 - zaptivač hladnjaka za ulje   
    Pozdrav, nadovezujem se na temu i da podelim svoje iskustvo u potrazi za gumicama. 
     
    Ceo hladnjak ulja mi je bio musav, došao je na red da i njega sredim, cenu novog već svi znaju tako da je rešenje detaljno brisanje kako bih video gde curi ulje, posle par dana sam video da pušta na izmenjivaču toplote kako je @BaneAK74 pronašao da se zove i napisao gore u tekstu. Potraga je počela prvo po internetu ali sve su bile zamenske, počeo sam da zovem po ovlašćenim servisima gde sam dobio informaciju od Annus-a iz Subotice, stvarno se tako zove, da mogu nabaviti zamensku za par dana i košta 200 din što naravno nisam hteo jer mi nije tolika frka za vreme ali možda nekom bude, većina servisa nije imala info ili mogućnost poručivanja ali onda od Ada Motors iz Beograda dobijem info da mogu poručiti original iz Italije i stiže za dve nedelje što je i bio slučaj, cena je 3,000.00 din. 

  6. Like
    Marko 021 reacted to Ivan in Fiat Grande Punto - Blue&Me   
    @Marko 021
    Ocigledno aftermarket prepravka. Vidi se i i po tom termo-buziru (fabricki je instalacija uvek umotana u krpenu traku), tanjim zicama i njihovoj drugacijoj boji. Isto vazi i za konektor.
  7. Hvala
    Marko 021 reacted to alfini0507 in Fiat Grande Punto - Blue&Me   
    Super! Sad uzivaj

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


  8. Like
    Marko 021 got a reaction from Ivan in Fiat Grande Punto - Blue&Me   
    @stex_pb @Ivan @alfini0507 @knezevic76 Samo da javim da je problem sa Blue&Me rešen na način da sam raskačio ( žuti ) konektor za AUX kao što mi je rečeno i vratio sivi konektor koji je verovatno na tom mestu bio fabrički i sada sve radi kako treba, konačno, hvala svima za pomoć 


  9. Like
    Marko 021 got a reaction from stex_pb in Fiat Grande Punto - Blue&Me   
    @stex_pb @Ivan @alfini0507 @knezevic76 Samo da javim da je problem sa Blue&Me rešen na način da sam raskačio ( žuti ) konektor za AUX kao što mi je rečeno i vratio sivi konektor koji je verovatno na tom mestu bio fabrički i sada sve radi kako treba, konačno, hvala svima za pomoć 


  10. Like
    Marko 021 got a reaction from alfini0507 in Fiat Grande Punto - Blue&Me   
    @stex_pb @Ivan @alfini0507 @knezevic76 Samo da javim da je problem sa Blue&Me rešen na način da sam raskačio ( žuti ) konektor za AUX kao što mi je rečeno i vratio sivi konektor koji je verovatno na tom mestu bio fabrički i sada sve radi kako treba, konačno, hvala svima za pomoć 


  11. Like
    Marko 021 got a reaction from knezevic76 in Fiat Grande Punto - Blue&Me   
    @stex_pb @Ivan @alfini0507 @knezevic76 Samo da javim da je problem sa Blue&Me rešen na način da sam raskačio ( žuti ) konektor za AUX kao što mi je rečeno i vratio sivi konektor koji je verovatno na tom mestu bio fabrički i sada sve radi kako treba, konačno, hvala svima za pomoć 


  12. Like
    Marko 021 reacted to Ivan in Fiat Grande Punto - Blue&Me   
    Te generacije Blue&Me nisu imale fabricki AUX. To dolazi tek kasnije, od 2012. koliko se secam.
    Ako se budzi aftermarket, AUX se vezuje upravo na linije Mini ISO konektora (ISO C). Cije 3 linije koristi fabricki Blue&Me sistem, a ako je nesto budzeno u paraleli (Blue&Me + izveden AUX), takodje se slazem da potencijalno moze da brlja. Svakako bih otkacio tu AUX budzu, kada vec imas mogucnost koriscenja muzika sa fleske (jos u kombinaciji sa glasovnim komandama, komandama na volanu,...), pa jos u digitalnom kvalitetu.
    I meni je par generacija modernijih telefona najnormalnije radilo sa Blue&Me bez ikakvih problema (dok sam vozio Fiat). Sa pretposlednjom verzijom firmware, mislim 5.5 . Sledeca i poslednja verzija 5.6 (za tu generaciju hardwarea) je imala samo par izmena i to vezano iskljucivo za iPhone uredjaje. Nisam hteo da cackam mecku i radim upgrade necega sto radi.
    Opet, koliko se secam, Blue&Me koristi pinove 18 (masa), 19 (Left) i 20 (Right) Mini ISO konektora.
  13. Like
    Marko 021 reacted to alfini0507 in Fiat Grande Punto - Blue&Me   
    Moze sa bude da brljavi tad

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


  14. Like
    Marko 021 reacted to knezevic76 in Fiat Grande Punto - Blue&Me   
    Mislim da ako se poveže aux da ne radi BT, negde sam čitao

    Послато са SM-S926B помоћу Тапатока


Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...