-
Content Count
232 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Calendar
Everything posted by gasha
-
Protokomer ! Nadam se da je majstor uspostavio dobru dijagnozu. Može li se nabaviti i koja je cena ?
-
Thema 2.0 16v turbo - crni dim iz auspuha i trzanje...
gasha replied to gasha's topic in Ostali Lancia modeli
Evo tek sam danas odvezao auto kod majstora. Upalio je iz prve ali osetim trzanje u vožnji. Dođem kod njega i on kaže da proverim katalizator i auspuh. Odem dve ulice dalje kod majstora, skine katalizator, pogleda i vidi da je katalizator OK i kompletan auspuh je u redu. Vratim se do prvog majstora...Upalili smo je i maksimalno turirali i reče da jedan cilindar očigledno ne radi kako treba. Ostavio sam je tamo pa neka se zanima... -
Thema 2.0 16v turbo - crni dim iz auspuha i trzanje...
gasha replied to gasha's topic in Ostali Lancia modeli
ovakve odgovore sam i ocekivao!! puno vam hvala alat u ruke pa cu da vidim sta se desava... auto je 1994 godiste sa 130000 km u ekstra stannju ali kako neko rece sve ima svoj vek!! nisam razumeo ono oko menjanja katalizatora za komplet auspuh? -
za vikend sam presao malo manje od 1000 km. U tih 1000 km auto me je dva puta neprijatno iznenadio!!Bas kada sam se penjao na Rudnik on pocne (lancia thema 2000 16v turbo) da stuca i gubi snagu ,pogledam u retrovizor a tamo crni dim.I tako se ja na jedvite jade popnem do vrha a iz auspuha se cuje kao da nesto sisti (tacnije iz jednog od lonaca koji ima malu rupu).Isturiram ja njega malo,grune dimcina iz auspuha i auto opet ide kako je uvek i isao tj.kao nevreme!Drugi put se to isto desilo kada sam se vracao i to bas u beogradu gde sam non stop morao paliti auto jer se na svakom semaforu gasio!!Cim sam dosao na auto put na malo visim obrtajima auto opet ide kao nov i tako do kuce. Juce odem da ocistim dizne i izmerim pritisak u pumpi za gorivo i sve je u redu.Sedenem sa majstorom da se provozam kad on na prvom semaforu se ugasi!!! posle toga sve ok.Vozio sam se citav dan po gradu i sve super. Osetan je lepsi rad na nizim obrtajima i na leru valda zbog cistih dizni ali ne znam sta mi je ciniti sa auspuhom!! Majstor rece da mu se cini da je auspuh zapusen pa da to gusi motor i on pocne da stuca. Ne znam,mozda je katalizator....Sve u svemu nesto jeste sto mi kvari uzitak u voznji.Inace motor se ne greje iznad normale Ako iko ima neku preporuku za otklanjanje kvara dobro ce mi doci!! cisto da me majstori ne vuku za nos!! poz
-
za vikend sam putovao do Bg pa dalje ibarskom do G.Milanovca.Ovu preiliku sam iskoristio da videim realnu potrosnju mog auta.U Somboru sam napunio rezervoar (stalo 63 litre).Do Bg sam isao auto putem umerenom voznjom oko 130 - 140 samo sam jednom otisao do 200 cisto da vidim stanje motora i imao sam zalihe snage i brzine bar do 220.Malo voznje kroz Bg (do Vince...) posle magistralom do Milanovca tempom koji je dozvoljavala guzva na putu (kreni stani).Klima nije radila...Preputa sam po gradu napravio tacno 100 km tako da je ovo bila neka voznja u mesovitim rezimima voznje.Potrosnja je bila okruglo 11,99 litara tj. 12 litara!! Po meni je ovo sasvim zadovoljavajuca potrosnja obzirom na osecaj koji u voznji pruza ovakav auto... Da li je po vama ovo realna potrosnja? poz
-
e ne rece nam za koliko si je prodao i koliko je ova nova kapa?
-
da je lepa lepa je!!!!
-
^^^ odlicno!!!!treba ce mi delova...ipak je to stara dama...poz
-
^^^ termostat pronadjen u Budimpesti!!!
-
^^^ majstor kaza da je motor bombonica,turbo je suv,lim u ekstra stanju.Moram zameniti termostat jer ovaj nije dobar.dok to ne sredim slabo ga vozim.inace auto je presao 129000 i sam majstor rece da je vrlo moguce da mu je to prava kilomtraza.Uzeo sam ga od komsije a ne na placu.Sve u svemu zadovoljan sam... puno hvala na komentarima po kojima vidim da sam uzeo zaista dobar auto... poz
-
Istinu da kažem nemam pojma... Auto sam uzeo totalno ne planirano mislim na model, ali kad sam je video i provozao mnogo mi se svidela. Sredina je naravno sumnjičava prema svemu što nije Made in Germany, ali verujem da uz dobro održavanje može da me služi još duuugo Pismo Foruma
-
2000 16v turbo 202 KS 307 Nm,malo li je? 1993 ocu reci skoro punoletna
Info
FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".
