-
Content Count
5368 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Reputation Activity
-
ISV_01 got a reaction from VladaG9 in Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva
U principu za auto delove ne znam, ali znam za narucivanje druge opreme (starteri za kola, tockovi i ramovi za bajk cenovno preko 500E). U principu nema pravila. Meni celu menjacku grupu za bajk (cca 240E) nisu carinili, a tockove od 400E karbonske carina bila 30E. Na ram od 800E, carina 50E, dok npr za nosac za bajk Saris Gran Fondo 2 (pisalo free shipping sa EvansCycles sa sredistem u UK i poslali DHLom pa me usluga carinjenja i prenosa kostala od DHLa 3500 + carina 5-6000 i tu me zeznuli), tako da u nekim slucajevima treba obratiti paznju preko koga ide carina a sa druge strane kako im se cefne.
-
ISV_01 got a reaction from neshaoct in Uplaćene članarine
Iz pouzdanih izvora foruma saznajem da se salju sledece nedelje
-
ISV_01 reacted to Ivan in Štelovanje farova
Da, sa donje strane kucista, vidi se lepo i na slici maglenki koju sam ti ostavio.
Kod mene na turbo-benzinjari fabricki nema suspleha, pa je sve lako vidljivo.
-
ISV_01 reacted to bane1321 in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Cena je osnova, ostalo je placebo!
Uopšte nije upitno da li je guma više klase bolja od srednje klase, a ova od niže klase.
Pitanje je da li (ne) dati više para, za više performansi? Onome ko malo prelazi verovatno to puno ne znači, kako raste kilometraža, kako raste ona i kako rastu performanse i snaga motora, performanse samog pneumatika znače više!
Mislim da je malko glupo poređenje među klasama, jer te gume ne bi bile 30% jeftinije da imaju sve karakteristike skuplje, pa nisu ludi proizvođači da uzmu manje para.
Jbg svako ima neko svoje iskustvo, neko sa lošijim brendom sporije (nesvesno) vozi, pa mu guma deluje premium. Neko (opet nesvesno) vozi bolji brend oštrije, pa se razočara... Mnogi potpadaju pod sugestiju drugih ili reklama, pa gume ocenjuju pre no što im daju šansu i probaju!
Ali bre drugari, mlogo unosite emocija, pa nismo Toyotobotovi zaboga!!
Došli smo do toga da je UHP2 svetinja i ko nešto kaže protiv, biva kamenovan! Još krst da isečemo, pa da ga prikujemo!
Moje iskustvo do sad Pirelli p7, pa Conti PC, pa sve ostale letnje...
-
ISV_01 got a reaction from neshtry in Kamere & presretači
Nisi jedini, ko ima para za bacanje neka me obidje
-
ISV_01 got a reaction from Nikola 1.6 in Kamere & presretači
Nisi jedini, ko ima para za bacanje neka me obidje
-
ISV_01 got a reaction from neshtry in Kamere & presretači
Kraj Jurija Gagarina, kod Dr.Ivana Ribara 2 krsta. Jedan snima kada se prolazi iz pravca Mileve Ajnstajn i Dr.Ivana Ribara pa u Jurija Gagarina (kod skretanja tramvaja) i ima kameru ka napred i jednu nazad (verovatno crveno, prepoznavanje i brzina). Ofc jedna sto gleda ka ulazu u blok posmatra i dva banalna semafora, pa ko prodje dobice sigurno razglednicu.
Drugi je iz pravca kruznog toka (Surcinska) ka gore pomenutoj raskrsnici. Nisam video od kamera sta ima jer nisam prolazio, ali da ih ima ima ih.
U Bul.Milutina Milankovica (nekadasnji 3.bulevar) odavno postoji kod hotela In za merenje brzine (blize stanici).
-
ISV_01 got a reaction from Reacher Gilt in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Istina, kad imas mesta mozes i da se pruzis malo duze od koliko si dugacak
No, gledano sa ekonomskog aspekta i sa aspekta menjanja pneumatika u dogledno vreme, kada vec guma pocne polako i gubiti svoja svojstva, kakva je vasa ekonomska racunica kada se menjaju letnje i zimske ? Pod tim nekim 'uslovima' mislim da niko nece da menja gumu (doduse ima takvih) tek kada joj se vide zice, kada je stara boga oca i izgubila svoja svojstva kao guma uopste i sigurnost je postala upitna.. Cisto me interesuje koliko ja tu sa all season gumom gubim (jer menjam iste na 4 max 5 godina nezavisno od kilometraze, preostale dubine share i sveopsteg stanja gume) drugim novim setom ili eventualno dobijam ako se gleda tako neki odnos dobrih dobijeno/ulozenih guma u budget segmentu (pominjana Sava, Fluda i sl).
-
ISV_01 got a reaction from MS PK in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Povremeno vozim koleginu E200 mecku 07' sa Sava UHP (?) gumama koje cesto spominjete. Nije sluzbeni auto, vec samo covek voli da je direktor (jelte, d se vozi). Po mom misljenju, auto veoma dobro lezi i upravljivost je iznenadjujuca sa aspekta odziva guma u krivinama, drze pravac i dobro koce. Vozena je i po kishi i po suvom.
Vidim je i na dosta automobila i o njoj se pise dosta, te mogu shvatiti i uzeti za gotovo da je dobra budzet guma za normalnog korisnika.
E sad, moj problem oko uzimanja te gume kao i neke posebne zimske ogleda se u nedostatku prostora za skladiscenje i drzanje pneumatika + dodatni trosak nabavke felni. Podrum postoji, ali po recima komsija koje su ojadjene, neko od nasih voljenih komsija obija iste jer nista nije nasilno otvarano..pa su tako uzete nove Sava gume za jugica, felne od Fluensa i tako...
All season guma svakako ne moze parirati namenski letnjoj i/ili zimskoj ali bar kada uzimam takvu gumu za sva godisnja i koja ce mi u dobroj meri menjati obe, nista ispod premiuma ne gledam.
-
ISV_01 reacted to horvat in Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine
Kolega s posla koji mi je prodao Kiu Ceed sa pravih 54.000 km (on licno kupio u salonu, sa 0 km) imala je tu i tamo ogrebotina po sedistima, tepihu, plastika na tabli se odlepila, soferka bila izgrebana, karoserija na sve strane iscukana od parkinga. Moj personalni opsti utisak - automobil sa ~120.000 km gradskih km...
Kad sam isao na poslovni put, taksi sluzba sto me vozila na aerodrom, imala je superba sa ~400.000 km... Zagledao sam koliko god sam mogao, ne mogu da kazem da sam temeljno pregledao ceo auto, ali moj opsti utisak je bio, da taj auto komotno moze da prodje kao auto sa 40.000 km. Bukvalno, ni jedne jedine ogrebotinice nigde, sedista ko nova, kvake, svako dugme, sve...
Po mom misljenju, nemoguce je generalizovati ovo pitanje
Jednostavno, ogromne su razlike u zavisnosti od upotrebe vozila...
Ovde se uglavnom cesce spominju 'heroj primeri', tj auti sa puno km, koji izgledaju kao da su sa mnogo manje. Ali takodje postoji i ekstrem u drugu stranu, gde auti sa stvarno malim km, budu dosta solidno izraubljeni.
Sve govorim o vizuelnom utisku, sta moze da se pipne, vidi, cuje... o stanju mehanike iznutra, ne mogu da komentarisem...
-
ISV_01 reacted to Владимир in P: set za skraćivanje hoda poluge menjača (Short shifter)
Pozdrav,
evo i ja da se javim :). Kao što je @YUgisa rekao ovo je napravljeno za lične potrebe, dakle imali smo HGT-a, šaltali i zeznuli sinhrone. Razlog je naravno ili kasno stiskanje kvačila ili rano puštanje. Za kola sam pravio razne delove koje kod nas nema da se kupe i to kad uradiš sam nema cenu. Pošto sam imao pokvaren menjač koji je van auta uspeo sam da napravim ovo, naravno da to nisam ja smislio, video sam kako to izgleda na sajtu gde se on prodaje za 130e ali mere možeš uzeti jedino sam ako imaš menjač. Ko razume u čemu je caka skraćivanja i šta se tu skratilo može sam da napraviš za bilo koji menjač. Forum posećujem redovno ali u offline modu, retko komentarišem i stavljam bilo šta pošto mi teme tipa: dnevna svetla, naslon za ruku i da li 1,2 8v troši xx litara plina nisu zanimljive. Stavio sam cenu 3000 čisto eto da napravim koji komad i da uložim u neki sledeći projekat ali od toga nema ništa, i to je puno para ako me razumete... Vidim da je neko našao na forumu skicu i mere kako se to pravi i odlučio sam da postavim svoje crteže, da napravite to kako treba, pošto ono napravljeno od onog lima od 1,5 mm stvarno izgleda smešno i dosta rizično. Izvolite
-
ISV_01 got a reaction from neshtry in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Svaka industrija pa i pneumatika ima 'ustede' na svemu. Ili gledaju putem jeftinijih sirovina (bilo cena nabavke i dopremanja, bilo losija a opet jeftina pa se isplati uzeti vise i vise je trositi tako losu za zadovoljavajuci kvalitet neke vise/srednje/nize klase u okviru samo svog brenda (Npr Konti) ili nekog njegovog podbrenda), novih istrazivanja u okviru hemojskih jedinjenja i tehnologije dobijanja kvalitetnije sirovine same gume u okviru proizvodnog procesa pa do kolicine zice u gumi, broju slojeva i slicno.
Istina, verovatno su neke top kvalitet guma van standardnih dimenzija (tipa 14-15-16cola) i idu na vise tj vece felne jer i tu ima psiholoskog efekta i ciljanih grupa aka 'ima dublji dzep i za kola, onda moze i dobru gumu da plati' (sto ofc ne mora da znaci bukvalno tako, i u visim dimenzijama felne ima raznih klasa kvaliteta guma).
Licno ne bih mogao da navedem koji od trenutnih brendova dostupan nama smrtnicima (14-18 cola felne) bi mogao da bude 'najbolji'. Neminovno je koliko para toliko muzike, ali ne mora uvek znaciti. Razlog tome su neki podbrendovi koji se probijaju na trzite sa mozda 'test' gumama (ako uzmemo moj prvi pasus u obzir) da ne bi sam veliki brend sebe kaljao, jeftinijom radnom snagom i uopste tehnologijom proizvodnje.
Neki ce se sloziti neki ne, ali gledajuci biciklizam postoje gume ciji par kosta kao 3-4 zimske za kola, a i vise. Koliko traju...do prvo dobro nabodenog kamena / ivicnjaka i slicno. Ponekad i krace. Bio sam takmicar i ako sam negde mogao da osetim razliku izmedju low-medium gume i one pro, to je bilo u ovom sportu, na potpuno istoj bicikli. Naravno, ovde pricamo o automobilskoj industriji.
Mnogi od vas imaju pozitivna iskustva sa low-mid range gumama i to je dobro. Samo znaci da ne prodaju plastikanere, iako neke gume posle 2-3 godine eksploatacije postaju tvrdje (krute) i u nekim uslovima slabije drze kroz vreme eksploatacije (kao i svaka guma, samo je kod nekih taj period duzi zbog boljih sirovina, tehnologije i slicno). Ostaju stil voznje, kvalitet puteva, skladiscenje i pak njihovo odrzavanje.
Licno jesam za neke testove ali sam jos vise pristalica komentara na netu i utiscima o nekoj odredjenoj gumi (tipa iznad 1000-2000) jer mi je to neki podatak sa kojim iole mogu baratati.
Sent from my S10 PRO using Tapatalk
-
ISV_01 got a reaction from neshaoct in FCA izabrao tehnologije Harman (Samsung) i Google
Koliko sam razumeo, buduci korisnici nece morati da imaju Samsung telefone. U pitanju je samo njihova platforma (Samsunga i Google-a), dok ce telefoni i ostali uredjaji bazirani na androidu moci da koriste ove opcije. Sumnjam da ce Apple i drugi brendovi koji nisu Android bazirani biti onemoguceni da koriste, jer bi naveliko to bilo odbojno kod bilo kog proizvodjaca softvera.
Mene bi vise interesovalo sta bih od svega ovoga mogao blokirati tj ne koristiti jer ako nesto prezirem u ovolikoj ekspanziji telekomunikacija i trendova je 'spamovanje' raznoraznim stvarima poput reklama, zahteva, banera raznih oblika i drugo...
Sent from my S10 PRO using Tapatalk
-
ISV_01 reacted to dellas in Cene goriva...
150 je taksa ali je svejedno Kusturicin lopovluk koji je neustavan i koji ne treba placati.
-
ISV_01 got a reaction from Filadendronhouse88 in Fiat Croma 1.9 mjtd 16v 110kw 150hp
Cestitke kolega, da se sit navozas !
-
ISV_01 reacted to totti in Po još koji Bravisha da se negde uglavi
Nije da sam baš zainteresovan da odem, ali juče sam sat vremena tražio apartman Zora i nema ga nigde
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
-
ISV_01 got a reaction from totti in Po još koji Bravisha da se negde uglavi
Izvini u brzom pisanju mi se omaklo Da neko ne pomisli da je to zbog domacice, ipak je castila rakiju po dolasku
-
ISV_01 got a reaction from Smireni in Po još koji Bravisha da se negde uglavi
Za nas dvoje, studio Zora (gde smo bili, odlican je i ima privatni parking), 2 nocenja 30E. Lepo je, udobno i ima sve sto treba i toplo. Vidi na booking-u. Vlasnica preljubazna i za nju imam reci hvale, izlazi u susret uvek. Inace, ima zabrana za vozila u centru od 17h pa malo imajte uvid u vreme.
Za klopu restoran Anika je topla preporuka.
Sent from my S10 PRO using Tapatalk
-
ISV_01 got a reaction from dach@ in Po još koji Bravisha da se negde uglavi
Za nas dvoje, studio Zora (gde smo bili, odlican je i ima privatni parking), 2 nocenja 30E. Lepo je, udobno i ima sve sto treba i toplo. Vidi na booking-u. Vlasnica preljubazna i za nju imam reci hvale, izlazi u susret uvek. Inace, ima zabrana za vozila u centru od 17h pa malo imajte uvid u vreme.
Za klopu restoran Anika je topla preporuka.
Sent from my S10 PRO using Tapatalk
-
ISV_01 reacted to Goran Zemun in Yugo 1.1 EFI
Moze sponzorstvo u vidu seicenta skoro spremnog za slalom?
-
ISV_01 got a reaction from Dzidza_Bidza in Fiat Grande Punto 1.4 - potrošnja u prvoj i drugoj brzini?
Prosecna je glavni parametar, ali imaj u vidu da bord laze. Cep-cep je najbolji pokazatelj (najmerodavniji, premda i ako sipas krsh od goriva ni to nije merodavno :/ )
@Pluto
Sve znam kolega, zivim u BG takodje. Mislim da je u poslednje vreme isplativije uzeti elektrotrotinet/elektrobickl (ali mtb) ili dobre patike (ko voli pesacenje ili brzo hodanje) jer kad krene jace leto tek ce onda krenuti da kuvaju ovi sporeti od autobusa i da se kvare te javni prevoz i kvalitet zivota gubi svaki smisao
-
ISV_01 reacted to nikolap in Fiat 500L S Design
Evo posle 6 godina, doslo vreme da se predstavi sledeci auto.... ovde je to pre 6 godina bio 500L, beli sa crnim krovom i klot opremom donekle, a sada.... S Design
Posto smo zeleli novi auto, dosta sam gledao naokolo. U sustini 500L-om sam bio zadovoljan, za 6 godina nikakvih problema, dosta mesta. Minusi su bili losa sedista (kratka) i traljav motor.
Uzi izbor mi je bio Suzuki Vitara ili S Cross, 500x otpao jer ipak malo mesta nazad kad ja sa 2m sednem.. Renegade skup... I eto odluka pala na 500L S Design.
Evo uporedna iskustva, 500L 2013 godiste, Nacionale i S Design, isti motor, 1.4 benzinac.
Inace od opreme S Design je imao sve najvise sto moze plus parking paket. Dakle i 7inch HD sa navigacijom i Android Autom, senzore kisa/svetlo, rikverc kameru, preklapajuce retrovizore, lumbano podesavanje sedista, dvozonska automatska klima....
Unutrasnjost, kvalitet obrade i materijali, sedista, naslon za ruku, rucica menjaca....nebo i zemlja. Iskreno kad sam seo u odnosu na 500L Nacionale je osecaj kao da sam seo u auto 3 klase iznad. Motor znatno znatno tisi, na semaforu pomislim da ima start stop sistem. Ne znam sta su radili, ali ovako necujan nije bio prvi 500L kad sam ga uzeo. Ne samo iz kabine, nego i spolja je mnogo tisi. Menjac isto, mnogo mekse, nekako cak mi ni ona beskorisna prva brzina sto cima ne cima. Znam da je i motor i menjac isti, ali ovo je mnogo mnogo bolje.
7 inch HD je odlican, ali slabiji odziv kad klikces. Fabricka TomTom navigacija odlicna. Android auto radi super, cim ukacim telefon prikaze se, ali i tu je malo odziv slabiji. Znam da je Android Auto osetljiv na USB kabl, videcu da nadjem neki kvalitetniji. Waze preko android auta radi super, google maps isto, imam i neku aplikaciju za radio streaming koja podrzava android auto i to super radi.
Rikverc kamera i parking senzori sa grafickim prikazom na centralnom grafickom cajgeru rade perfektno. Slika ze prikaze u sekundi, bez greske, jos se navikavam ali super stvar.
Elem, ukratko.... Nekako sam skoro pa preko volje se odlucio opet za 500L (motor....) ali nisam se pokajao. ISkreno, ovo kao drugi auto.
-
-
ISV_01 got a reaction from silenci in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu
Stvarno ga preterashe... Ja imam LED svetla unutar kabine (zamenjena standardna sijalica u plafonjerkama), to mi nisu ocigledno ni gledali. Imam i odbojnike za vrata (al ne na rub vrata nego mali lepljeni na bokove svih 4 vrata) i to je proslo ok.
Ali da, pitao sam pre dolaska na tehnicki da li bocni vetrobrani mogu ili jok kao i mala pomocna ogledala mrtvog ugla (zalepljena za retrovizor), te rekoshe jok...
Najzalije mi za bocne vetrobrane, svaki put kada upalim brisace pri +50 na sat, a hocu shoferku da ocistim dok mi je vozacev prozor otvoren, bivam okupan
Inace, u pitanju je tehnicki servis Arena Plus na NBG, kod Arene.
Jbs pravilnik, sto ne pociste ove cigose (izvinte, nacionalne manjine rome) sto voze sklopocije nit registrovane nit osigurane a osvetljene jos manje..o zapreznim kolima koja takodje moraju na tehnicki da ne pricam....kush..
-
ISV_01 got a reaction from Ivan in Skuplji i strožiji tehnički pregled vozila - stupio na snagu
Arena express, dal 3500-4000. Iznad nije, ali mislim da je vise 3500 jer sam kod njih sve radio pa sam malo izgubio kalkulaciju.
