Jump to content
Goran

ISV_01

Members
  • Content Count

    5366
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Reputation Activity

  1. Like
    ISV_01 reacted to shuxx in Stag 200 easy   
    Momci


    Sta reci ... RADIIIII

    dodjem turu pica. Kad god ste u kraju...

    Veliko Hvala

    Nasao drivere Automatski

    Idem da cackam po podesavanjima

    Jos jednom Hvala

    Sent from my SM-A320FL using Tapatalk


  2. Like
    ISV_01 reacted to AbarthGP in Abarth Grande Punto 1.4T 155HP   
    Drugarii, mali update. Osvojeno prvo mesto u klasi 16 na Osijek streetrace show. 
     

  3. Like
    ISV_01 got a reaction from neshaoct in Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)   
    Mislim da ti za to onda ne treba flesovanje. Probaj prvo sa nekim aplikacijama za pustanje videa / welcome screen tipa i da im podesis auto start pri paljenju telefona/tableta (mislim da ima takva opcija u androidu, premda ima i garant takva aplikacija) samo mislim da ce malo ici sa zakasnjenjem jer se aplikacije startuju kao servis pri paljenju (kao kod kompa).

    Varijanta sa bootloaderom je slabo moguca jer su ti videi jako kratki, te ne verujem da bi to uspelo.
  4. Like
    ISV_01 got a reaction from neshaoct in Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)   
    Da li konkretno mislis kada se telefon tek upali (ono, skroz ugasen pa upalis i ima mali video uglavnom proizvodjaca ili slicno o modelu ili samom brendu) ili kada se skroz upali pa krene neki video ?

    U slucaju 1) tako nesto je izvodljivo ali rizicno. Ranije sam flesaovao softvere na android telefonima (tkz modove i varijante kernela) a onda sam uzeo bolji fon i to je to. Princip je isti kod svih, samo je bitno sta tj koji bootloader koristis (tj koji ti je taj video koji postavljas umesto originala), njegova velicina i dimenzija radi prikazivanja na ekranu. Elem, ako sam krenes da to radis, moras bas da budes pazljiv da ne bi 'brickovao' tj zakucao fon a posle kuku lele (tesko da se brikuje, ali i onom ko ne zna materiju dovoljno da nesto ne radi pa krene da panichi).

    Uglavnom uredjaj kojim to radis je ODIN - za fleshivanje i pratecim elementima - instalacija na kompu u pogledu softvera (android development - sa drajverima i slicno), obican USB za taj fon, ODIN i propratne stavke (bootloader, kernel i slicno).

    Moj savet - dobro priguglaj i informishi se pre nego da ista krenes da petljas jer se lako ostaje bez fona, pogotovu akp greskom mu flesujes drugi softver/bootloader koji nije za njega.
  5. Like
    ISV_01 reacted to Axic in Kamere & presretači   
    Prošle nedelje postaviše još dve kamere u Goce Delčeva, i to baš na mestu gde svi dolaze da jedu šiš ćevap.
    Za sad vidim da i dalje ne obraćaju pažnju na nedozvoljeno parkiranje u onoj traci gde je Taxi stajalište pa sve do semafora.
    Da li su ih postavili za čuveni prekršaj gde svi naprave zabranjeno skretanje levo i polukružno kad krenu ka Megatrendu ili zbog neceg drugog?
    Jedna je okrenuta ka hotelu Jugoslavija, druga ka hotelu Tulip Inn.
  6. Like
    ISV_01 got a reaction from Martin in Kamere & presretači   
    Vratili su radar za ocitavanje brzine vozila kod buvljaka na NBG ( pravac Delta City - novi most na Adi), ranije je bio demontiran.
     
  7. Hvala
    ISV_01 got a reaction from Ivan in Kamere & presretači   
    Vratili su radar za ocitavanje brzine vozila kod buvljaka na NBG ( pravac Delta City - novi most na Adi), ranije je bio demontiran.
     
  8. Like
    ISV_01 got a reaction from neshtry in Kamere & presretači   
    Vratili su radar za ocitavanje brzine vozila kod buvljaka na NBG ( pravac Delta City - novi most na Adi), ranije je bio demontiran.
     
  9. Like
    ISV_01 got a reaction from dach@ in Kamere & presretači   
    Vratili su radar za ocitavanje brzine vozila kod buvljaka na NBG ( pravac Delta City - novi most na Adi), ranije je bio demontiran.
     
  10. Like
    ISV_01 got a reaction from neshtry in Kupovina automobila do xxxxx eura   
    U principu bi mogao sa aspekta registracije (koja uzgred je za 3 meseca, pise u oglasu) te ako bi uzimao i spustao cenu, ta bi bila neki ekvivalent registracije. Ja dok sam gledao cene delova za 1.9 bravishu, pojavljivali se ovi za 1.6..meni se cini da su skuplji ili se samo tripujem ?
  11. Like
    ISV_01 reacted to knezevic76 in Kupovina automobila do xxxxx eura   
    Za 30000km godišnje uračunaj troškove malih servisa, barem dva mala godišnje ili tri, jedan veliki na dve godine i set guma na dve godine.
    Ja bih gledao po tom pitanju da prođem što jeftinije. Što jeftiniji za održavanje.

    Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka


  12. Like
    ISV_01 got a reaction from neshtry in Kupovina automobila do xxxxx eura   
    mislim, ako nam mozes pojasniti za sta ti konkretno treba auto i kojeg su ti tipa relacije ? Ako ti je nepohodno da non stop pakujes nesto ili cesto putujes sa nekim (tipa poslovno i slicno) onda bilo sta sa 3 vrata batali. Ako ti se mesecnica u 70% slucajeva vrti po nekim usponima, cukama, a ostalo ravno, onda sto kaze kolega bolje gledati 1.9 120ks. Elasticniji motor i svakako ce uzbrdo bolje ici i manje se naprezati od svih navedenih, samim tim imanju potrosnju imati.

    Takodje, ako juris sturu ekonomicnost, pazari si 500L/GP/puntaju 1.4/1.2 atmo i stavi mu plin i uzivaj. Malo je diskutabilno sta bi ti trazio, ali u sustini sve se vrti oko 1.2-1.4 + plin i 1.9 dizelke,.

    Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk


  13. Like
    ISV_01 got a reaction from neshtry in Kupovina automobila do xxxxx eura   
    Možda GP 1,3 ali 6b ? mislim verovatno bi ti i 1,3 mjet 5b radio posao vrlo dobro, a mali ja dobar i živahan i posve zahvalan za održavanje obzirom da ima lanac. Samo dobar da naleti i vredi razmisliti. U principu će ti on malo bolje vući od 1,2- 1,4 klot atmo uzbrdo i pri startovima jer je dizel malo živahniji i uzbrdo se neće toliko "drati". 1,4 je odličan izbor ako ćeš gas. To su provereni agregati i lagani za održavanje. E sad, imaj na umu cenu ugradnje plina, atesta i slično ako planiraš sam ugrađivati na auto koji to nema ugrađeno, kao i da imaš iole pošten rezervoar tipa 40-50L a ne točak bocu ako juriš ekonomičnost. 
     
    Sastavi računicu pa vidi da li ti se na kraju isplati dizelku uzeti i voziti se za cenu ugradnje i atesta plina ili uzeti neki sa već ugrađenim plinom i po mogućstvu svežim atestom o servisom da ne moraš reatest raditi uskoro. JA bih u prvoj varijanti uzeo dizelku i sit se navozao za razliku.
     
    Ako gledaš iole veću klasu, benzinski atmo u Bravu će ti isto vršiti posao, ali je malo trom za tu težinu i karoseriju, te mu ni plin neće mnogo pomoći sa ekonomičnošću. Grande Punto mislim da ti je odlična varijanta. 
  14. Like
    ISV_01 got a reaction from Kuvalja in Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156   
    Prevrnuo sam par oglasa, video sam od stila par komada ali mi vizuelno bila ofucana. Bila jedna dobra al trazeno 35e. Inace ionako rucicu ne vidim vec je osetim pod rukom te se ne uzbudjujem mnogo sto estetski malo ostupa...iskreno, oduvek sam zeleo da imam alfu, pa tako daj bar neki deo

    Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

  15. Like
    ISV_01 reacted to MiloshShomy in Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156   
    Ako je isto kao na stila onda je to ovakav sraf, a ako nemas rucicu a odgovara od stila javi se na pm, sraf ide u lz rucicu

    Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


  16. Like
    ISV_01 got a reaction from neshtry in Gde sipate gorivo?   
    Pa u sustini jeste tako. Uvoz goriva/derivata ide preko NIS-a (ili njegovih pajtaskih firmi) i sam je zajednicki i jedini distributer za sve pumpe u Srbiji. Jedino sta se moze razlikovati je ko sta dodaje u isto dopremljenjo gorivo...vodu, secer, so, biber, aditiv protiv smrzavanja i boljeg/losijeg rada motora...
    Nekako mislim da nije uvek tako da gorivo bude lose na nekoj pumpi, vrlo je moguce da je taj ko je natocio dobio 'reslove' iz tanka koji je pri kraju.
    Od kada smo za sluzbene dobili OMV kartice, nisam primetio neku razliku od pumpe do pumpe sto se tice dizela jer imamo samo dizelke u voznom parku i idemo po celoj Srbiji.

    Jednom smo bili prinudjeni na Art Petrol da sipamo gorivo i isto se auto ponashao. Nema pravila sem da verujem da je gorivo kod nas minimum 10% losije od npr kod suseda iz Bosne (opet verovatno zavisi koja je pumpa proverenija).


    Sent from my S10 PRO using Tapatalk


  17. Like
    ISV_01 got a reaction from Mijailović P. in Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)   
    Da li konkretno mislis kada se telefon tek upali (ono, skroz ugasen pa upalis i ima mali video uglavnom proizvodjaca ili slicno o modelu ili samom brendu) ili kada se skroz upali pa krene neki video ?

    U slucaju 1) tako nesto je izvodljivo ali rizicno. Ranije sam flesaovao softvere na android telefonima (tkz modove i varijante kernela) a onda sam uzeo bolji fon i to je to. Princip je isti kod svih, samo je bitno sta tj koji bootloader koristis (tj koji ti je taj video koji postavljas umesto originala), njegova velicina i dimenzija radi prikazivanja na ekranu. Elem, ako sam krenes da to radis, moras bas da budes pazljiv da ne bi 'brickovao' tj zakucao fon a posle kuku lele (tesko da se brikuje, ali i onom ko ne zna materiju dovoljno da nesto ne radi pa krene da panichi).

    Uglavnom uredjaj kojim to radis je ODIN - za fleshivanje i pratecim elementima - instalacija na kompu u pogledu softvera (android development - sa drajverima i slicno), obican USB za taj fon, ODIN i propratne stavke (bootloader, kernel i slicno).

    Moj savet - dobro priguglaj i informishi se pre nego da ista krenes da petljas jer se lako ostaje bez fona, pogotovu akp greskom mu flesujes drugi softver/bootloader koji nije za njega.
  18. Like
    ISV_01 reacted to horvat in Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja   
    Ali to poredjenje novo-polovno nema smisla, kupci novih auta ne porede sa polovnim, nego sa drugim novim.... a cak i tako gledano, mislim da delta za tipa 22-25.000e pruza(la) dosta u smislu ekskluzive, opreme, pa i motorizacije, kvaliteta u poredjenju sa nekim drugim konkurentima za te pare. 
     
    Pa evo, i danas je Tipo HB 1.6 mjtd u Lounge opremi oko 17-18 hiljada, pa ce neko reci, ko je lud da tolke pare na (bukvalno) Fiat, a opet, ako se stavite u poziciju kupca novog, vrlo lako se vidi da se u tom slucaju dobija dosta vise od ostalih za slicne pare, te vrlo lako moze postati razumna kupovina  
  19. Like
    ISV_01 got a reaction from VladaG9 in Iskustva sa brisačima za automobile   
    Mitutoyo sam imao na puntishi. Uzimao sam ih na buvljaku, bili su dosta jeftini tipa 300-400 kinti. Prvo sam bio skeptican a onda sam samo bio a skeptican nisam
    U principu su bili dobri i posle jace zime ali ako ih uhvati mraz i stegne dobro, pocnu da manje/vise brljave, pa ih malo fenom doteram. Prilicno dobar brisac za ok novce, bar se meni tako pokazali. I ovi iz Uradi sam su dobri, a imaju i Mishelinove ponekad na popustu, ali njih nisam probao.

    Sent from my S10 PRO using Tapatalk

    I sto kaze@djomla, KP nadjes svasta i jeftinije, jos ako mozes da preuzmes licno, eto solidne ustede. Gumice za brisace obavezno ako mozes samo njih da menjas, a sam drzac ti ok.

    Sent from my S10 PRO using Tapatalk


  20. Like
    ISV_01 reacted to Ivan in Štelovanje farova   
    Otprilike  . Posle kupovine imao sam ideju da nekako nabudzim suspleh (posto ga za moj VIN fabricki nema ni u ePer-u). Ali cim sam u praksi video koliko se motor vise greje nego kod dizela, bilo mi je odmah jasno zasto je tako projektovano. A i od par kompetentnih ljudi sam dobio savet da to i nije bas preporucljivo, steta, jer lepo stiti motorni prostor.
    Nema na cemu, naravno  .
  21. Like
    ISV_01 got a reaction from VladaG9 in Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva   
    U principu za auto delove ne znam, ali znam za narucivanje druge opreme (starteri za kola, tockovi i ramovi za bajk cenovno preko 500E). U principu nema pravila. Meni celu menjacku grupu za bajk (cca 240E) nisu carinili, a tockove od 400E karbonske carina bila 30E. Na ram od 800E, carina 50E, dok npr za nosac za bajk Saris Gran Fondo 2 (pisalo free shipping sa EvansCycles sa sredistem u UK i poslali DHLom pa me usluga carinjenja i prenosa kostala od DHLa 3500 + carina 5-6000 i tu me zeznuli), tako da u nekim slucajevima treba obratiti paznju preko koga ide carina a sa druge strane kako im se cefne.
     
  22. Like
    ISV_01 got a reaction from neshaoct in Uplaćene članarine   
    Iz pouzdanih izvora foruma saznajem da se salju sledece nedelje
     
  23. Like
    ISV_01 reacted to Ivan in Štelovanje farova   
    Da, sa donje strane kucista, vidi se lepo i na slici maglenki koju sam ti ostavio.
    Kod mene na turbo-benzinjari fabricki nema suspleha, pa je sve lako vidljivo.
  24. Like
    ISV_01 reacted to bane1321 in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Cena je osnova, ostalo je placebo!
    Uopšte nije upitno da li je guma više klase bolja od srednje klase, a ova od niže klase.
    Pitanje je da li (ne) dati više para, za više performansi? Onome ko malo prelazi verovatno to puno ne znači, kako raste kilometraža, kako raste ona i kako rastu performanse i snaga motora, performanse samog pneumatika znače više!
    Mislim da je malko glupo poređenje među klasama, jer te gume ne bi bile 30% jeftinije da imaju sve karakteristike skuplje, pa nisu ludi proizvođači da uzmu manje para.
    Jbg svako ima neko svoje iskustvo, neko sa lošijim brendom sporije (nesvesno) vozi, pa mu guma deluje premium. Neko (opet nesvesno) vozi bolji brend oštrije, pa se razočara... Mnogi potpadaju pod sugestiju drugih ili reklama, pa gume ocenjuju pre no što im daju šansu i probaju!
    Ali bre drugari, mlogo unosite emocija, pa nismo Toyotobotovi zaboga!!
    Došli smo do toga da je UHP2 svetinja i ko nešto kaže protiv, biva kamenovan! Još krst da isečemo, pa da ga prikujemo!
    Moje iskustvo do sad Pirelli p7, pa Conti PC, pa sve ostale letnje... 
  25. Like
    ISV_01 got a reaction from neshtry in Kamere & presretači   
    Nisi jedini, ko ima para za bacanje neka me obidje
     

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...