-
Content Count
5366 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Reputation Activity
-
ISV_01 reacted to MS PK in PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije
Bice..pisanja po internetu par dana i toliko
-
ISV_01 got a reaction from Grafit in PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije
Mislim da ce se dici solidna galama oko ovoga, ali opet ce se zavrsiti na tome da ce samo biti velike galame, nezadovoljstva ali...eto tako ce morati. Mozda bude 3-4 paljena auta i ende. Postupace se jer im se moze a vi hocete li voziti auto sa necitkim PUSom, dodajte lepo skupa 400E i kilo zivaca i vozi.
Voleo bih da vidim, ako se zaista bude tako nesto primenjivalo, koliko ce (odnosno trebalo biti) kamiona i autobusa (npr JGPa) biti povuceno zajedno sa automobilima. Jedno....2/5 u zemlji recimo. Dodatno, garancija novog auta pokriva i motor, pa da vidim one kojima je pukao blok ili slicno na 35-50k km u novom autu sta ce sa radi, jerbo....zamenjen motor, a auto kupljen kod nas.
Da me manu sa 'pa niko se nije setio da motor proglasi rezevnim delom', da mi ne bi vredjao inteligenciju ovako neukog u pogledu mehanike auta.
-
ISV_01 got a reaction from Grafit in PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije
Pa daa, ajmo jos da ojadimo i ovo malo sto je ostalo. Jbg, nema se para za novo ali kako je krenulo, bice jeftinije dici kredit za kola sa full kaskom nego da nas ovako veslaju uzduz i popreko.
-
-
ISV_01 reacted to neshaoct in Metalne pedale (papučice)
@ISV_01
Fiat 500L je Grande Punto platforma...da pitaš za Grandea verujem da su im u mm iste papučice, ali za Bravo već ne znam.
Možeš da proguglaš dimenzije za Grande/Bravo/500L, pa da vidiš tako možda...
-
ISV_01 reacted to neshaoct in Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko
@delakroa
Ne treba ti zapisnik Policije za tvoj slučaj.
Odeš u osiguranje čiju kasko polisu imaš (nazovi prvo telefonom da pitaš gde im je prijava štete). Tamo ćeš dati kasko polisu, oni će ti dati papir da popuniš, na kome ćeš (između ostalog) napisati i kako je došlo do štete. U tvom slučaju napiši da si "pogrešno procenio rastojanje do prepreke" i da je tako došlo do oštećenja.
Onda (kad obrade te papire, obično sačekaš 15-30 min), izlazi lik iz Osiguranja koji radi tvoj slučaj. Sa njim ideš da slika oštećenje i napiše to što je video. Pitaj ga (dok slika) sa kojim servisima rade, pa ako ti odgovara neki od onih koje pomene, reci mu odmah da želiš da se šteta popravi u tom servisu.
To je njemu važan info jer odmah možeš da teraš auto sa papirom koji će ti dati (nekada završe sve telefonom, najave te). Taj servis će uzeti da ti radi auto iako nikakve pare nisu videli, ali su dobili garantno pismo ili tel. poziv od lika iz Osiguranja, i to je njima dovoljno (jer već sarađuju sa tim Osiguranjem i ne sumnjaju da će im platiti popravku).
Prilikom preuzimanja auta (nakon što ga poprave), ništa ne potpisuj dok ne vidiš auto. Ako si zadovoljan kako je urađeno - potpisuj i uzimaj auto.
Ako nisi zadovoljan (nijansa boje, zazori...šta god), nemoj uzeti auto već traži da poprave nedostatke (neće se uopšte protiviti ni minut jer sve plaća Osiguranje).
Ako ti ne odgovara nijedan od servisa koje ti pomene lik iz Osiguranja, traži im novac za štetu na račun. Moraju da uplate (po njihovom obračunu štete), i to uvek urade. Taj iznos je obično dovoljan da se šteta sredi...a za veće štete se isplati unajmiti uslugu specijalizovanih Agencija za naplatu šteta jer se tada dobije veći iznos koji je dovoljan ne samo za popravku, već nešto i preostane (nakon što Agencija uzme svoj procenat).
-
ISV_01 reacted to gile smederevo in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Pod A. Profesionalna deformacija prodavca guma. I na semaforu gledam ko šta vozi. Kad čujem naše gumarske konzilijume ovde, i kad uporedim sa onim napolju-shvatim da smo tek u onih 5% vozača koji znaju šta je najpre ispravna(nek je i najgora Ruska, Kineska...ali ispravna) guma.
-
ISV_01 reacted to horvat in Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac
Hot blonde, outdoors...........
-
ISV_01 reacted to YUgisa in PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije
Licno nisam za ukidanje broja motora jer smo i mi isto takvi da bi odmah to zloupotrebili i ovako nam je saobracaj pun raspada, necu da saobracaj bude pun raspada sa duplo jacim motorom mada su i sada mnogi neregularni, a novi propisi nisu nista uveli sem da auto lepo izgleda na slici... Da propisi treba da budu jednostavniji, jeftiniji, bolje osmisljeni i primenjivani na sve jednako, to da, dati totalnu slobodu, nikako...
Kad su vec spominjane folije i za folije podrzavam da postoji neki propis iako je procedura i cena sadasnjeg krajnje bezobrazna, jer se secam kako je bilo pre 10ak godina kada se niko nije zakonski obazirao na folije, vecina ljudi je izigravala neke mafijase sa "limo" crnim folijama i stalno su se mogli vidjati komentari sa fazonima pa nocu ne parkiram u rikverc na neosvetljenom parkingu, malo otvorim prozor i slicni fazoni da bih video napolje...
Kod nas nikad ne postoji neka sredina, nego samo ekstremi... Kad postoji propis, onda vredja inteligenciju ljudi, kad ne postoji propis onda se ljudi ponasaju ko da su retardirani...
Primer koliko je problem i u nama moze se ogledati samo u tome kako se podesavaju svetla, sto je bilo i primera i na ovom forumu. Iako se visina osvetljavanja farova jasno definise pravilima i bazirana je na medjunarodnom pravu (kad sam ja polagao ta tematika je bila svaki put na testu), vecina ljudi je i dalje u fazonu ja stelujem kako meni odgovara, meni niko ne blica itd... Ja skoro nikad ne blicam nikom za svetla jer dzaba se trudim, reakcija je krajnje zanemarljiva cak i kad se radi o dugim svetlima, a cisto sumnjam da se neko zapita ej meni mozda nisu farovi ustelovani, razgovarao sam i sa brdo ljudi oko toga da li podese visinu farova kada voze putnike kod vozila gde to nije automatski i odgovor je uvek odrican i u fazonu ma bas me boli k... Najvise sto sam primetio da pomaze je da pod obavezno koristim duga svetla i kad mi nisu toliko neophodna pa kad se dosta priblizim vozilu iz suprotnog pravca da prvi oborim svetla pa onda i onaj odreaguje obaranjem. Isto tako je jasno definisana i primena maglenki i njihova ugradnja, isto bazirana na medjunarodnom pravu pa se ljudi i dalje tripuju da ih koriste kao dnevna svetla, stavljaju na dnu branika itd...
Mozda bi svako mogao malo poceti od sebe.
Kao neko ko obozava voznju i ceo zivot mi se vrti prakticno oko automobila, voznja u saobracaju mi je verovatno jedna od najtezih stavki koje moram da radim svakodnevno. I sa strane zakona, stanja saobracajnica i ostalih ucesnika u saobracaju. Ne kazem da ja postujem slepo propise, ali definitivno gledam da ih vise postujem ukoliko su i drugi ucesnici prisutni, a sve prepravke na mom autu sam bazirao na medjunarodnom pravu i bio bih spreman i da ih usaglasim sa nekim vazecim propisom kod nas kada bi nasa drzava bila sposobna da propise sprovede u praksu, jer vise od 10 godina ne uspevam da atestiram auto jer postoji neki problem u primeni zakona.
-
-
-
ISV_01 reacted to neshaoct in Redovno Fiat-Lancia Okupljanje - Beograd
Okupljanje u nedelju 21.07.2019. od 18h - Parking kod hotela Inter-Continental (Crowne Plaza):
Sa brojem 1 je obeleženo mesto gde smo do sada bili, a sa brojem 2 mesto gde je od sada Okupljanje.
Ili, ukratko rečeno, tu smo kod bankarki, samo malo dalje nego pre...
Ako vam iz nekog razloga bude trebao klupski broj, okrenite 069/111-FLCS, (069/111-3527)
Kad (ako) nam dosadi da stojimo kod Intera sedamo u aute i idemo do nekog od kafića.
-
ISV_01 got a reaction from Irena HGT in Funny photos
Krivo je moreeeeee
Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk
-
ISV_01 got a reaction from knezevic76 in Funny photos
Krivo je moreeeeee
Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk
-
ISV_01 reacted to cika_kole in Egipat
pozdrav iz crvenog moreTA...
obisli smo Egipat uzduz i popreko, uvek dolare nosili...svuda cenkanje, osim u free shopu i spinneys-u.
bili u vise hotela, ali samo sunrise resort to je bilo po preporuci, sad ove godine makadi beach, hotel sunrise royal makadi...o ceni ne mogu da pricam, drugar ima agenciju, dobijem povoljnije uvek...
kada si u sunrise resortu mozes da udjes u bilo koji njihov hotel u hurgadi, sednes u taxi i odes gde ti je volja da vidis kako izgleda, okupas se i popijes pice...
od svega mi je najinteresantniji podvodni svet...dogodine sanse su 50/50 egipat/dominikana...
zaboravih da dodam: @marko.jovanovic prodaces golfa ionako ces u egipat dogodine
-
ISV_01 got a reaction from dach@ in Funny photos
Krivo je moreeeeee
Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk
-
-
-
ISV_01 reacted to horvat in Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac
To sve @dekirs zakuvao
A sto on nije postavio sliku sa Ostroga u povratku iz Budve, to nikom nista
-
-
-
-
-
-
