Jump to content
Goran

ISV_01

Members
  • Content Count

    5366
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Reputation Activity

  1. Like
    ISV_01 reacted to djomla in Funny photos   
    Sent from my 3310 using Tapatalk


  2. Like
    ISV_01 got a reaction from ChobbyNS in Alfa Romeo GT   
    Vazda autic koji upada u oci sa dizajnom. U zdravlje da te sluzi

    Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk


  3. Haha
    ISV_01 got a reaction from Irena HGT in Funny photos   
    Krivo je moreeeeee

    Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk


  4. Hvala
    ISV_01 got a reaction from Milos1 in Poklanjam pedale i rucicu menjaca (kuglu)   
    Poklanjam kuglu menjaca za fiat punto mk3 (mk2b - 2003ce godiste sa okruglim farovima i slicni, bez prstena za rikverc). Ostao mi od punta
    Slike u prilogu.
     
    Poklanjam i set pedala univerzalnih sa svim pratecim delovima, crvene. Nekoriscene. Ostale takodje od punta. Slika u prilogu.
     
    Pedale su ovog tipa:
     
    https://h5.aliexpress.com/item/32949437783.html?spm=a2g0n.seo-amp-search.searchResult.32949437783
     
    Meni nista ne treba, pa ako treba nekom izvolte. Preuzimanje na redovnom FCLS okupljanju u BG ili saljem postexpresom o trosku narucioca.
     

     
    Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk
     
     


  5. Like
    ISV_01 reacted to ChobbyNS in Alfa Romeo GT   
    Pozdrav ekipa  
     
    Neki stariji članovi me se sećaju, mlađi možda ne ali tu sam, pratim forum iz prikrajka 
     
    Stara 147 je nenadano otišla krajem prošle godine, dobio sam odličnu ponudu pa iako je u auto dosta uloženo prelomio sam da je udam
     
    Lomio sam se neko vreme koja će biti sledeća Alfa, hteo sam nešto starije 75 ili 33 pa da se igram i sređujem za skupove ali ukućani mi nisu dali 
     
    Za dobru 159 nisam imao budžet, facelift 147 i 156 mi se nisu nešto zalepile za srce pa je odluka pala na GT.
     
    GT je 2005, verzija pre facelift i za to godište je prilično dobro očuvan.
     
    Uvežen je iz Švajcarske i tamo su montirane 18" toora multispoke, h&r opruge, ragazzon zadnji izduv i mapiran je na 179hp, za sve sam dobio sertfikate kao i servisnu istoriju za kilometražu koja je trenutno 208.000km.
     
    Pribavljeni su delovi za mali servis, kompletan prednji trap se menja i crevo od filtera do turbine sam novo uzeo.
     
    Uzet je i polovan retrovizor desni koji ne fukncioniše i staklo mu nekako čudno stoji kao i krovna antena koja je falila.
     
    Početkom septembra idem za Sarti pa će mu to taman biti jedan dobar test, nakon toga je u planu odjava tablica i prebacivanje na NS i na zimu parking u garažu
     
    I za kraj evo par slika da ne bude samo tekst 
     


     
     
  6. Like
    ISV_01 reacted to Micko82 in Punto Sporting 1.4 16v   
    Pa da predstavim jednog sportinga, iako nemam iskustva u tome bar cu da pokusam Motor 1.4 16v , 6 brzina 70kw 2004 godiste. Auto je kupljen pre skoro 3 meseca u Cirihu preko rodjaka koji zivi gore, svideo mi se slikama  i vise nisam hteo da gledam nista drugo ali posto mi nije bilo hitno  malo je duze putovao. Na satu kada je stigao 216.000, servisnu knjigu od prvog dana kada je kupljen, racuni,kod kartica,itd... Oprema tipicna Sportingova, ne znam ni da li da pisem istu. Motor me je iskreno odusevio ii kako povlaci i kako radi. potrosnja mesovito oko 8l ali dok jos predjemo km pa cemo imati i neke tacnije brojke. Pre njega sam 5 godina vozio punta mk1 sa 1.2 motorom, tako da je za mene ovo bio lep prelaz jos ako me bude sluzio ka on bicu prezadovoljan. Za sada su odradjeni sevisi, ubacen pioneer cd, ofarbani dobosi i celjusti, ispolirani farovi, dubinsko pranje, stavljena antena koja je bila polomljena, fabriski woofer ceka ugradnju. Nema desni spojler na sajtni ali i oni danas stizu pa ce ovih dana da se ofarba i montira. A da i imao je problem sa vozacevim vratima kada se otvaraju bas su fino pucala ali sam to uspesno resio zahvaljujuci forumu, ima jos nekih sitnica spolja ali se polako resava jedno po jedno.  A sada cu da   probam da okacim slike nadam se da ce da idu redom .  Nadam se da cu jos neke sitnice resiti  uz pomoc foruma
     









     
     
     
  7. Like
    ISV_01 reacted to horvat in Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 120 ks Veloce   
    Preslo se vec 10.000 od kupovine, ko bi rekao. Bas mi nekako brzo proslo

    Ulje kupljeno u Mass Company, a filteri u Master Auto.

    Potrosnja goriva na uzorku od 10.000 km je 8.8L...

    Sto se potrosnje ulja tice, dolio sam tacno 0.4L do sada. Sasvim sam zadovoljan svime do sada, eto jedino me namucilo glupa o menjanje svecica i konektori ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
  8. Like
    ISV_01 reacted to horvat in Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac   
    Cepni na Lefkadu, Vasiliki
  9. Like
    ISV_01 got a reaction from Mix74 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Mmmm, odosmo mi u AutoVaz a ne u Fiat Tipo
    Svakako treba izbegavati bilo sta na rucici menjaca, kao sto sam cuo da ne treba drzati kilo kljuceva na kontakt bravi za paljenje.
     
  10. Like
    ISV_01 got a reaction from Milutinac in Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac   
    Aaa jest 'Debeli' ili 'Guzonja' al stvarno mu i nadimak lezi
    Dok sam razmisljao da uopste kupim auto, nije mi ni bio u planu Bravo jer...recimo da nisam razmisljao i istom. E a onda je neko od mojih bacio buvu i od 'ma i nije nesto' do toga da sto ga vise gledam vise mi se svidja (posebno zadnje stopaljke i uopste 'malo sportski izgled') dobije epitet guzonje i padne shoping i onda shvatim da mozda bolji auto u cenovnom rangu nisam mogao kupiti (cca 3600e) gledajuci preformanse/udobnost/funkcionalnost.

    Ovo ispricah cisto na konotaciju nadimka za tvog mezimca, obzirom da je i moj dobio propratni

    E sad, ono sto me posebno interesuje (a redovno citam) su putopisi i misljenja forumasa za lokacije u GRE (putevi, putarine, zaista dobra mesta za godisnji, apartman/hotel i slicno) tako da vec unapred cekam da se nesto ispise gde ste bili

    Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk


  11. Like
    ISV_01 got a reaction from horvat in Naši snimci iz saobraćaja   
    Ccc da vidite vi kakav zalet vatam sa Nivom pred Bubanj...to se bre sklanja iz trake, blicam meckama i motobawarcima, bruji mashina ukljucenog ventilatora za hladjenje, 110 raspad...iiiii...to je to. 4.ta 80 i ako se ne skuvam ko krompir do strane ka Konjarniku dobro je
    Naravno uvek mi zabode neki sa 40 u sporoj traci a onda cupam kosu Ubedljivo najbolje takmicenje je sa novim malim atmosfercima (aka i10, dacia i slicni sa 1.0) ko ce pre da umre

    Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk


  12. Like
    ISV_01 got a reaction from neshtry in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Ili ih nemamo
  13. Like
    ISV_01 reacted to Milutinac in Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac   
    Put zavrsen ovako...
     

     
    Sta cu kad ga volem...  oca mu debelog j...
     
    Kako je radio i isao prvi kilometar tako je bilo i poslednji. Nemam reci da opisem koliko sam zadovoljan kako je prosao put sa njim. Od pakovanja stvari u njega...do toga kako ide...kako pegla krivine...potrosnje...tisine u kolima na redovnim brzinama...klime...ovaj put - bas me odusevio. 
    Dosta bolji utisak nego proslo more pre godinu dana...jer je od tada promenjen skoro ceo trap napred (amorti,opruge,solje,gumice) i nazad...kvacilo/zamajac i jos stosta. Prvi put sam isao i sa puntom i sa debelim na more a da nisam imao - e da sam mogao/stigao jos samo da mu zamenim ovo ili ono...ovo sada je bilo 1/1 da sam sve odradio. Evo jos koja slika...na sta naletim u fonu
     

     

     
    @PremieRacing
     
    Mesto Olimpijada i gradska plaza
     

     

     

     
    Babylon plaza
     

     

     
     
    Plaza ammos
     

     

     

     

     
    Detaljnije o samom Stavrosu i tom delu cu u putopisima kad prebacim slike sa aparata
     
     
     
  14. Like
    ISV_01 got a reaction from kreator in Naši snimci iz saobraćaja   
    Ccc da vidite vi kakav zalet vatam sa Nivom pred Bubanj...to se bre sklanja iz trake, blicam meckama i motobawarcima, bruji mashina ukljucenog ventilatora za hladjenje, 110 raspad...iiiii...to je to. 4.ta 80 i ako se ne skuvam ko krompir do strane ka Konjarniku dobro je
    Naravno uvek mi zabode neki sa 40 u sporoj traci a onda cupam kosu Ubedljivo najbolje takmicenje je sa novim malim atmosfercima (aka i10, dacia i slicni sa 1.0) ko ce pre da umre

    Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk


  15. Like
    ISV_01 reacted to neshtry in Funny photos   
    Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


  16. Like
    ISV_01 reacted to cika_kole in Lancia Nuova Delta - problem sa zadnjim svetlima   
    evo ga....
    gornje tri diode nece da rade...

     
    posle vadjenja stopaljke krenulo je secenje...snimljeno je nekih 40 sekundi, dovoljno je da se vidi gde se sece stopaljka...
     

    na ove dve slike se vide dva srafica, koja se odvrnu odmah, a posle ne bi bilo zabune kada se plastika isece, a stop nece da se otvori, pa na silu i bum krc tras problem...
     
    e onda smo dosli do problema, nema istih dioda za zamenu, koje god da je maestro stavio kada se stop vrati na auto nece da rade...te je sa neke table skinuo diode koje su zeru slabije i njih nalemio, rade, sijaju za nijansu slabije...slikacu to veceras po mraku, sad se ionako ne vidi bog zna...
     

     
     
    i onda je odneseno na varenje...
     

     
    znaci cilj mi je stopaljka koja nije ispravna da je kupim da bih imao originalne diode za zamenu u slucaju popravke...usput je maestro sve diode prelemio, vec kad je otvoreno da se i to odradio...eto ko ima znanja, moze i sam...ja nemam niti me interesuje, tako da sam uvek vise za majstore koji znaju sta rade, nego da ja ceprkam...nisam vican poslu, ali kafi i fanti uvek
  17. Like
    ISV_01 reacted to Woodoo in Funny photos   
  18. Like
    ISV_01 got a reaction from srdjos in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Mmmm, odosmo mi u AutoVaz a ne u Fiat Tipo
    Svakako treba izbegavati bilo sta na rucici menjaca, kao sto sam cuo da ne treba drzati kilo kljuceva na kontakt bravi za paljenje.
     
  19. Like
    ISV_01 got a reaction from neshtry in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Mmmm, odosmo mi u AutoVaz a ne u Fiat Tipo
    Svakako treba izbegavati bilo sta na rucici menjaca, kao sto sam cuo da ne treba drzati kilo kljuceva na kontakt bravi za paljenje.
     
  20. Like
    ISV_01 reacted to alfini0507 in Leto 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 - Grčka   
    Suncani pozdrav iz Nei Porija
     

     
     
  21. Like
    ISV_01 reacted to alfini0507 in Kupio tata B6 Passata   
    More sve si ti blesav...
     
     
  22. Like
    ISV_01 got a reaction from knezevic76 in Funny photos   
    Krivo je moreeeeee

    Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk


  23. Like
    ISV_01 got a reaction from Grafit in PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije   
    Mislim da ce se dici solidna galama oko ovoga, ali opet ce se zavrsiti na tome da ce samo biti velike galame, nezadovoljstva ali...eto tako ce morati. Mozda bude 3-4 paljena auta i ende. Postupace se jer im se moze a vi hocete li voziti auto sa necitkim PUSom, dodajte lepo skupa 400E i kilo zivaca i vozi.
    Voleo bih da vidim, ako se zaista bude tako nesto primenjivalo, koliko ce (odnosno trebalo biti) kamiona i autobusa (npr JGPa) biti povuceno zajedno sa automobilima. Jedno....2/5 u zemlji recimo. Dodatno, garancija novog auta pokriva i motor, pa da vidim one kojima je pukao blok ili slicno na 35-50k km u novom autu sta ce sa radi, jerbo....zamenjen motor, a auto kupljen kod nas.
    Da me manu sa 'pa niko se nije setio da motor proglasi rezevnim delom', da mi ne bi vredjao inteligenciju ovako neukog u pogledu mehanike auta.

     
  24. Like
    ISV_01 reacted to Ivan in Metalne pedale (papučice)   
    Ako trazis iskljucivo OEM, za Bravo imas i varijantu papucica sa restyle Sporta. Nije mi auto trenutno pri ruci  da proverim 100% - koliko videh samo se navlace, sto si ti i trazio (sem naravno odmorista za nogu, koje se usrafljava):
     

     
    Tj. ovako nesto, slicne su kao na nekim Alfama, samo je naravno razlicit logo:
     
       
  25. Like
    ISV_01 got a reaction from neshaoct in Fiat Nuova Tipo - skala za nivo goriva   
    @Jim9
    Nema to veze kolega, kod nas na sluzbenom Sanderu, kada sipas pun do cepa, picis 100+ km dok ne zvekne crta. A posle ti deluje da se brze trose nego sto treba  

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...