danilonacic
Members-
Content Count
10 -
Joined
-
Last visited
About danilonacic
-
Rank
Il Nuovo
-
-
Kod punta 2 ulogu stabilizatora igra upravo ta balans stangla. Evo sve sta je zamenjeno: werp690 ovo sa tvoje slike je deo balans stangle stabilizator o kojem pricas postoji kod Pande na Puntu ne postoji vec samo balans stangla
-
Pa prosto ne mogu da verujem da je reket vec propao, provericu, nakon njihove zamene (oba nosaca) auto je utegnut - bilo je dosta lupanja pre toga e sad ne znam, provericu opet. Gumice balans stangle su menjane, na puntu su to stabilizatori na kraju balans stangle a one krupnije na balans stangli nisu menjane majstor kaze da su ok. Bem li ga... sutra centriranje trapa pa cemo videti ima li poboljsanja...
-
Potreban mi je savet. Na prednjem trapu sam pre dva dana promenio obe viljuske, oba stabilizatora, obe spone i obe solje amortizera dakle sve osim amortizera koji su bili dobri (prema recima mehanicara - Monroe proizvodjac, zamenjeni fabricki pre vise godina, Punto je kupljen nov 2010.godine samo sam ga ja vozio). E sad i pre ovih zamena komponenti i nakon njih pri nailasku na prepreku kao sto je ivicnjak ili lezeci policajac cuje se pri prvom udaru a nekad i nakon silaska sa lezeceg kratak zvuk metal o metal "cak", nekad sa leve nekad sa desne strane napred a nekad sa obe strane u isto vreme. Vec na sledecem lezecem predje mekano bez tog zvuka dakle nema pravila. Izuzetno me frustrira to obzirom da je sve promenjeno. Cak su zamenjena pre pola godine dva nosaca motora (reket tj. onaj donji i levi ispod akumulatora dok desni nije menjan jer je ocenjen kao dobar i kao neki koji retko propada). Ako neko ima iskustva sta bi moglo biti ili sta da pregledam molim za pomoc. Majstor kaze kad budem centrirao trap da zamolim da oni pogledaju i poslusaju u voznji jer on nema ideju sta bi moglo biti. To jos nisam uradio pa rekoh da pitam i ovde prethodno.
-
Cudan zvuk iz auspuha dok je hladan auto
danilonacic replied to Denis891's topic in Punto mk.1/Punto mk.2
Da nije cev izmedju katalizatora i zadnjeg lonca nagorela. Ja sam imao slican problem mada jento cesce kod benzinaca. Korodiraju po šavu cevi koji je aa gornje strane tj. uz pod. -
Fiat Punto mk.2 1.2 8v - zazviždi pri prvom paljenju
danilonacic replied to Pedda's topic in Punto mk.1/Punto mk.2
Lezajevi 100% isti motor imam i vec mi je dijagnostikovao majstor ali nikako da odem jos od prosle zime. Kako je otoplilo sve do danas nista. Odmah na temp oko nule opet zagrebe pa nista. Parkiras kod prodavnice ugasis, upalis opet, nista. Ne vozis par sati nekad i duze treba, zaverglas pa opet zvuk. Samo naci majstora ko ce pedantno da odradi. Pozdrav Sent from my 6058D using Tapatalk -
-
Fiat Punto mk.2 1.2 8v - zazviždi pri prvom paljenju
danilonacic replied to Pedda's topic in Punto mk.1/Punto mk.2
Mislim da je u pitanju anlaser. Jel kao da zaskripi metalni zvuk nakratko pri verglanju. Taj servis je oko 3000din i uradi se za dan. To je kod mene a verujem i kod tebe. Moj je 1.2 benzinac zunto 2010.god.pozdrav -
Zanima me koji pritisak goriva treba da pokaze manometar ako se zakaci direktno na pumpu za gorivo i kada se da kontakt. Da li je to pritisak koji pumpa drzi i kada se startuje motor. Auto je Fiat punto Classic 2010. godiste benzinac 1.2 8v. Moja fabricka pumpa je pokazivala nesto ispod 2 bar i imao sam probleme u radu motora, pa sam na preporuku majstora zamenio pumpu originalnom (14000din) i problem nije resen ali pritisak nisam merio ponovo.
-
Fiat Punto mk.2b 1.3 MJet / 1.2 8v - zamena antifriza
danilonacic replied to NenadAleksic's topic in Punto mk.1/Punto mk.2
Pozdrav svima! Novi sam na forumu i nisam pronašao da je neko o ovome pisao. Naime, posedujem Fiat Punto Classic - Emotion oprema (benzin, klima, bez ABS-a, bez gasa-klot benzin :-)) 2010 godište (februar). Znajući da tehničko eksploatacione karakteristike radnih tečnosti (samim tim i rashladne tečnosti) opadaju vremenom, poželeo sam da pred odlazak na more promenim rashladnu tečnost jer joj je već peta godina. U ovih 4 godine i 5 meseci koliko ga imam, a kupio sam novog direktno iz fabrike (staro za novo) dolio sam ukupno 50 grama G12 antifriza jer mi se učinilo da je pao nivo u posudi. Prema preporuci proizvodjača kupio sam Paraflu UP 3lit i 3lit destilovane u AP sportu. Kada sam se čuo sa majstorom (na preporuku, nikad nisam bio kod njega a važi za vrsnog poznavaoca fiatovih vozila, navodno samo njih radi - Lajkovac Ivan Milijanović možda ga neko zna) on mi je objasnio da ne treba uopšte da menjam antifriz tj. da nikako ne dodajem vodu i ako bih ga menjao jer su to motori koji rade na visokim temperaturama i da bi voda napravila veliki problem pre ili kasnije sa glavom motora. Ipak proizvođač kaže da se Paraflu meša 50/50 obavezno! NIje mi jasno kome da verujem, i da li da menjam rashladnu tečnost. Teorija je jedno (proizvodjač) a praksa ipak drugo. Zanima me mišljenje više ljudi koji poznaju problematiku. Meni nema logike da to ne promenim jer znam da na novijim tečnostima period zamene ide do 5 god, pre je to bilo oko 3 god. Šta uraditi? Unapred hvala! Danilo
Info
FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".
