-
Content Count
100 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Calendar
Everything posted by daredevil011
-
16. Zvanično FLCS Okupljanje & roštilj
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Zvanična Okupljanja
Daredevil011+naslednik -
Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Fiat/Lancia/Alfa Romeo Modeli
Ma naravno da su vredni, samo da je još due mila eura, pa da vidiš... Ovako mora da se snalazimo sa ograničenim budžetom. -
Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Fiat/Lancia/Alfa Romeo Modeli
Moje obrazloženje za panorama krov dao je Deda Jung - samo da deca budu srećna, mada jbg srećna su i ovako. -
Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Fiat/Lancia/Alfa Romeo Modeli
Grazie signore prominente Ivan -
Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Fiat/Lancia/Alfa Romeo Modeli
Ma ja nisam uzeo drugi paket opreme samo zato da ne bih morao sa puškom noću da stražarim pored prozora, ali jako mi se sviđaju par modela. Velika šteta za to i za panoramski krov - jedino bih još te dve stvari voleo da imam na autu. -
Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Fiat/Lancia/Alfa Romeo Modeli
Imaš ih na polovnim automobilima http://www.polovniautomobili.com/oglas3698993/alu_felne_17_5x98_fiat_alfa_lancia/ -
Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Fiat/Lancia/Alfa Romeo Modeli
450 E. Na poklon idu i poklopci 500L . Bojim se samo da nisu skidane, pa da plavci jednog dana ne dođu na vrata po njih. -
Ne znam kako dozvoljavaju uvoznicima i serviserima da tako zidaju cene. Svesno im ubijaju prodaju novih auta. Ja sam bio na korak od kupovine sportejdža u gold opremi. 9k E keš i 10k E beskamatni kredit. Kada sam sabrao posle koliko me košta održavanje, odustao sam . Ajde da su svuda skupi delovi, pa i da razumem., ali mogu ti isti delovi da se nađu za 1/3 cene. Valjda ti servisi misle da su ljudi nepismeni i da ne umeju da izguglaju cene delova. Najjača mi je ipak cena radnog sata od 20E. Mislkim da bi mehaničari čekaqli u redovima ispred servisa zapošljenje kada bi ih stvarno toliko plaćali. Nego tri dana radi za svoju platu, a 22 za servis.
-
Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Fiat/Lancia/Alfa Romeo Modeli
Da li su ovo original njegove ili ne. Liče mi, ali nisam siguram. Može neko link za spisak automobila sa kojih mogu felne za 500L,. Videh to negde na forumu, ali sad ne mogu da nađem. -
Kakve vozače najviše mrzite?
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Bezbednost u saobraćaju, propisi, zakoni
Ne volim vozače koji kada istovremeno naiđu sa vama u raskrsnicu gde imam prednost namerno puste auto kao da neće da stanu, a onda ukoče kada vide da ne stajem. Taj fazon furaju beogradski taksisti. Ništa bolji nisu ni oni koji te puste da prođeš iako oni imaju prednost. Nikada tako nisam prošao raskrsnicu nego ih ipak ja propustim. Jednom je kolegu pustio jedan tako, pa kad je kolega krenuo on ulete u raskrsnicu i udari ga. Posle se raspitam kod teče koji je 20god. taksista koja je to fora, a on kaže da kada ti je trulo krilo ili sjeban branik samo to odradiš, malo se iscimaš sa osiguranjem i dobiješ sve novo. Tako taksisti srede komplet limariju. -
Da, znam. Nisam napisao prednji masku ili kako se sad popularno kaže dashboard.
-
Nije ni za 500L manje, samo što ga radiš dva puta u ovl.servisu, aposle možeš gde hoćeš. @igor 0511 hjundai je 1.6 crdi
-
Danas uradjen prvi servis posle svega 12.000 km na bratovom hyundai-ju i30. Servis je radjen u Hyundai ovl. serv. na Nbgd i kostao je neverovatnih 19.700 Uzecu sutra specifikaciju od brata ali mislim da je radjeno samo ono, filteri i ulja.. sa "garaže" za hjundai 5 godina garancije ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Polako dolazi na red II servis Danas sam zvao servise u gradu i okolini da se raspitam o ceni i ostao sam svesno sokiran Cene su oko 23500 din. +/- 200 din. S'tim da u jednom servisu imam 30% popusta na cenu. Tako da bi servis izasao oko 17000 din. Na zamenu idu Ulje i filter ulja Filter vazduha Rashladna tecnost Kociono ulje Filter klime Ovo je po servisnoj. sa "garaže" za kiu ceed 1.4 7 godina garancije
-
Strahote iz oglasa
daredevil011 replied to chikavili's topic in Zanimljivi video klipovi, fotografije...
Ljudi nikako da shvate šta je tržišna cena i da postoji max za model i godište. To nikakva kićenja oglasa neće promeniti. -
bahatoparkiram.com / bahatoparkiranje.com
daredevil011 replied to chikavili's topic in Off, ali ipak u vezi automobila :)
Mislim da je ipak moja ulica najgora u Bgd kada je u pitanju parkiranje. Ja sam u Vojvode Stepe, koja ima 2 trake i tramvajske šine. U toku dana se desi da bar 2-3 puta neko stane na šine i onda naiđe tramvaj i zvoni. Da ne pričam o trotoaru. Nema teorije da prođeš njim 200m a da ne izađeš na šine zbog parkiranih auta. Nove zgrade su odmaknute od šina, ali u njima su u prizemlju lokali i stanari koji parkiraju na svojim mestima (kao npr. ja) nikada ne mogu da izađu kada oni hoće, već kada neko u lokalu završi posao. Četiri puta sam stavljao metalnu rampu i isto toliko puta su je polomili zajedno sa svojim branicima. Jednom se zamalo nisam pobio sa taksistom jer nije hteo da se pomeri sa mog parking mesta. Da ne pričam o onima koji se parkiraju na samoj ulici, pa moraš da ih obilaziš. Dva puta sam menjao desni retrovizor, jer gsp autobus te iseče, boli ga k.... gde ćeš ti. Ali ipak se najviše iznerviram kada neko nedeljom, pored gomile pakinga - jer radnje ne rade, stane na sred ulice, baš kod trafike, iako ima na 5m mesto za parikranje. Jbg, ko će da hoda 5m. Ako može pravo iz kola u prodavnicu, to bi bilo najbolje - samo otvoriš vrata auta i iskoračiš u prodavnicu. Viđao sam par puta ljude kako se parkiraju na šine ispred bakalnice, otvore prozor i kažu trgovcu, daj kilo ovog, dve kile onog itd, izvade pare i čekaju u kolima da im ovaj to donese. -
Kakve vozače najviše mrzite?
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Bezbednost u saobraćaju, propisi, zakoni
Ja u firmi uglavnom vozim terenca - mahindru sa motorom od isuzua 2.5 sa 130ks. Ide ko mećava i kada se vozi 150-160km/h već kreće da pliva. Ipak su to vozila od 2 i kusur tona i ma kakve kočnice da imaju inercija ih vuče napred. To onaj ko nema iskustva ne zna, pa se često dešavaju sranja. Kolega u firmi koji vozi već 30-ak godina sa ivekom nikada nije prešao 100km/h kaže em što nikada nije ušao u incidentnu situaciju em što se uvek uštedi za doručak i cigare -
Pričali smo već na tu temu. Ne postoje uslužni računi na koje banka ne naplaćuje održavanje. To na koji si način otvorio račun je sasvim irelevantno. Pogledaj na sajtu bilo koje banke cenovnik usluga i videćeš šta naplaćuju, a šta ne. Mislim da su samo štedni računi oslobođeni plaćanja provizije. Najisplativije je, ukoliko nemaš visok minus u matičnoj banci ili dosta nerealizovanh čekova da tamo zatvoriš račun, a otvoriš ga u CA banci. Veruj mi da nijedna banka nije sentimentalna u pogledu vernosti klijenata, već samo u pogledu provizije, tako nemoj ni ti biti sentimentalan i tvrdoglav već digitron u ruke i vidi gde najmanje novca gubiš. Ja sam prvi rekao ko ih hebe neću da im platim, a posle sam razmislio i video da tu dobijaju obe banke, a ja gubim. Otišao sam u staru banku, platio nedozvolj. minus, ugasio račun, a u CA nisam ni aplicirao ni za kakve minuse, pa mi je sve to ispalo super. Ranije nisam vodio računa, ali kada sam seo i izračunao ispalo je da dajem mesečno oko 70E na razne kamate(nedoz. minus, master kard, provizije...) - gotovo pola rate za auto. Dakle savet onima koji kupuju auto na subv. kredit : poplaćajte sve u matičnoj banci, zatvorite tamo račun, otvorite račun u CA i ne uzimajte dozvolj. minuseve i ostali shit jer će vam neprimetno oguliti kožu. Ja sam sve to shvatio kao jedan od troškova pri kupovini novog auta.
-
Kakve vozače najviše mrzite?
daredevil011 replied to neshaoct's topic in Bezbednost u saobraćaju, propisi, zakoni
Ti kombiji se mogu voziti sa B kat. i vlasnici pribegavaju zapošljavanju klinaca za male pare. Oni opet nisu nikad seli u nešto što ima 2.5 ili 3.0, pa se ponašaju mkao da su seli u avion. ekstremno opasno jer ne znaju ni svoje granice, akamoli od vozila koje voze. -
-
Ceo taj istočni deo Srbije je prelep, ali sa nerazvijenom turističkom ponudom i sadržajima. Ako hoćeš da uživaš u laganoj vožnji, prelepim panoramama i dobroj klopi, lako ćeš se uklopiti. AAko hoćeš i kvaliteten smeštaj, dopunske aktivnosti, sadržaje za decu - to će se malo teže pronaći. Moja preporuka ide bračnim parovima bez dece - idealna ruta za uživanje.
-
Koliko se sećam 128'ica je počela da se pravi kad i 101 gtl 83.god i nikada nije imala takvu prednji masku i kako se sad popularno kaže dashboard. A možda se ne sećam baš najbolje
Info
FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".
