Jump to content
Goran

neshtry

Members
  • Content Count

    14199
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    147

Reputation Activity

  1. Like
    neshtry reacted to gile smederevo in Koliko može da se spusti cena polovnjaku / novom autu?   
    Izvodim zakljucak da je prvobitna namera bila da se zaradi jaaako mnogo na svakom od ovih tkzv ''akcija'' automobila, kad mogu da se nude po ovakvim cenama...A akcijska cena zavisi od mnogo faktora: prodavcu se zuri(stoje mu pare koje ne moze da obrne)... pad cene specificnog auta...prodavac je najzad prestao da laze i ubedjuje sebe da taj auto ne vredi te pare i da je stvarno  krs zbog ce ga ispljuvati na svim ovakim forumima itd....pa, ajd da bar zaradim nesto...kupci su se najzad opametili pa ne ne otvaraju novcanik tako
    lako, stoga obaranje cene...
    Ne znam, i sam sam u ulozi i kupca a posle i prodavca povremeno i bilo je auta koja su zaista vredila i vise od trzisne cene kod nas, ali tesko da bih postigao bilo sta od prodaje da sam cenu digao u nebesa.  Isto tako bil je par auta koja jednostavno nisu zanimljiva srpskom kupcu(Toyota Aygo npr) koja je ''otisla samo da ode'', a nista joj nije falilo. 
    Na kraju, kad sve sumiram, izgleda da polako dolazi do prezasicenja trzista. Ponuda nikad veca, a kupaca nikad manje, pa ih treba animirati i privuci na razne nacine. Uvek se krene od najjeftinijih marketiskih fora, videcemo dokle ce stici...
     
     
  2. Like
    neshtry got a reaction from Milutinac in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Ki po jajima jutros....lupo povuče ali vlažan sneg pa samo kočenje motorom,na kočnice prokliza....
    Ništa nije očešćeno od Bačkog Petrovca do Sombora...Zapravo u celoj zapadnoj Bačkoj samo rizla bacana na glavnim pravcima...

    Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока


  3. Like
    neshtry reacted to Milutinac in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Jel ono neko bese vec rekao kako razmislja da stavlja letnje gume? Hi hi hi
  4. Like
    neshtry reacted to n0va in Iskustva sa amortizerima   
    Zasad je ovo ponuda: 
     
    Monroe: 56EUR
    Bilstein: 71 EUR
    Sachs: 72 EUR
     
    Na bilstein dobijam 3 godine garancije za par, a monroe i sachs daju 2 godine, tako da mi sve vuce na bilstein jos samo da znam kako mogu provjeriti da li je original?
     
     
  5. Like
    neshtry reacted to igor0511 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Imala je i Astra G ABS i 2 vazdusna u osnovnoj opremi za 9900e pred kraj proizvodnje. O izgledu da ne pricamo, ali bila je ozbiljan best buy u odnosnu ulozeno/dobijeno.
     
    Sto se jastuka tice ja nisam ni obracao paznju na to. Imam neka cuda za kolena, zavese, dodatne jastuke za pozadi,...ali pojma nemam koliko i kako rasporedjene. Za oko 300 000km vozackog staza, hvala Bogu, nisam video na svojim kolima vazdusne da izlaze tako da se nadam da necu nikad ni imati priliku da vidim.
     
    Nesto mi mnogo suicidno deluje gledati prvo crash test i broj jastuka just my 2 cents
  6. Like
    neshtry reacted to Fiat 128 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Suma sumarum , zadovoljan sam, motor je stvarno extra ,pisao sam o potrošni ali stvarno bez lovačkih priča, jedinu zamerku imam na prostor za desnu nogu, kolenom udaram u konzolu nema dovoljno mesta i nikako ne mogu da se naviknem na menjač nije da nije precizan ali nekako nije to to.Slusao sam dosta o lošoj plastici međutim nije sve tako crno čak je ok i zgodna za održavanje.Nisam uspeo da porastem preko 180 tako da su sedišta za mene ok , nisu me bolela leđa na dužim relacijama tako da je stvarno ok. Jako je prostran, velki gepek, prvi put se nisam razvodio od žene prilikom pakovanja za letovanje. Као da 1.6 traži otvoreni put po gradu imam utisak da me svi koče.Sedeo sam Rapidu i C-el. Tipo je za dužinu bolji, citroen je unutra sav nekako prost limen prva pomisao mi je bila reno 4, rapid je odvratno plastičan ,tvrd imate neki veštački osećaj i nikako nemožete da nađete položaj ,nekako neleži.Najbolji deo je da 1.6 neoseća put koliko god on bio zahtevan i klimu, ne  slušam dali nesto melje u motoru i menjaču , nemam onu frustraciju da ne mogu da preteknem nekog i poriv da izađem  i poguram auto uz uzbrdicu.Ništa neškripi sve je kao i prvog dana kao da nije fiat.Čitao sam da mu je vešanje pravljeno za loše puteve, istina, stvarno se neosećaju ovi naši fantastični putevi.
  7. Like
    neshtry reacted to Fiat 128 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Nemojte da mi zamerite, ovo je forum ,ljudi iznose svoja iskustva i mišljenja, meni je budžet bio 13000 e ali kako sam ulazio u ovu priču znao sam da moram da se cigančim za još koji eu.Gledao sam i elantru i astru 1.4 t sa plinom ali cena je bila prevelika, oba automobila su skoro doguravala do 16000, volim i ja tablet , kamere, kožu i ostale džidža bidže ali nisam imao 20000  e, negde je morala da se povuče crta, hteli vi da priznate ili ne tablet i kamere nepokreću auto već obrtni moment.Ja najviše vozim ovaj auto,  ja sam birao motor a žena boju, toliko o razumevanju prioriteta slažem se sa vama, i bela boja je ok.Još nisam primetio da mi nedostaje hrom paket u vožnji i kožna ručica menjača.Stvarno ne znam nikog ko kupuje polovni auto da mu je oprema bitnija od motora.Meni Tipo uopšte nije bio prvi izbor, trudio sam se da budem otvoren za sve , ali daleko od toga da sam bio spreman da ga svoj novac dam na ime i reklamu.Moj kolega je kupio golf 7 u osnovnoj boji za 15500 e sa tri cilindra ,o tome pričam, to me podseća na nadrealiste 1000 konja 100 kubika.Za sada živim bez kamere ali moram da se složim da je stvarno neophodna ali ne po ceni koju morate da doplatite,parkiram kao da idem po jajima, parking senzori su beskorisni.

  8. Like
    neshtry reacted to electronizer in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Uf ta plava je sigurno jedna od najgorih boja ikada. Ako me secanje sluzi dobro mislim da se zvala Imperial ili Royal Blue 
    A sto se tice Tipa, ja ni jednog nisam video osim u beloj i tamnosivo metalik.  
  9. Like
    neshtry reacted to vagenovac in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Zar je lakse lupetati nego se informisati, umesto ako hoces da opravdas svoju odluku da stedis na gumama ili stvarno mislis da su zimske gume neka teorija laminata




    Cak ni na 17-18c po suvom I na krivinama nije toliko razlika u korist letnjih kolika je po snegu/ledu/kisi pri niskim temperaturama u korist zimskih.

    Dakle gle cuda svaka guma se bolje ponasa u uslovima za koje je pravljena

    Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

  10. Like
    neshtry reacted to vagenovac in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Po vecini testova su zimske bolje na niskim temperaturama, a pogotovo ako pada kisa.

    Na ledu je dupla razlika u korist zimskih, znaci gde na poledici letnja otkliza zimska nece, a bas su kriticne ove temp oko nule kada topi pa ledi ponovo.


    Sent from my KIW-L21 using Tapatalk


  11. Like
    neshtry reacted to Ivan in Fiat Nuova Tipo 1.4 16v - ima li plivajući zamajac?   
    Generalno se plivajuci uglavnom gura u vozila sa vecim obrtnim momentom... Slicna prica kao za recimo 500L, u cijoj su ponudi turbaci imali plivajuci - 1.3 i 1.6 dizelke kao i T-Jet benzinka.
    Ja sam se nasalio posto se na ovoj temi u odabiru pominje maltene iskljucivo 1.4 atmosferac. Motor starije i jednostavne konstrukcije, sa malim obrtnim momentom (127Nm).
    A i da se odabere neki koji ima plivajuci zamajac, pa kupuje se nov auto kod koga ce normalnom voznjom i sa nasim prosecnim godisnjim kilometrazama isti trajati i trajati...
  12. Like
    neshtry reacted to Irena HGT in FCA Heritage: Lancia Appia Coupe Pinin Farina   
    Lancia Appia Coupe Pinin Farina
     

     
    Italijanski automobili - a posebno Lancia automobili, oduvek su se isticali njihovom tehničkom preciznošću i elegancijom. Njihovom uspehu zaslužni su italijanski karoseristi, a naročito Battista "Pinin" Farina iz Torina. Poslovni saradnik i lični prijatelj Vincenza Lancie, Pinin Farina stvorio je neke od najpoznatijih automobila te marke, uključujući Appia Coupe. Izgrađena oko kompaktnog V4 motora, dizajna koji je bio omiljen proizvođaču automobila iz Torina, Lancia Appia je bazirana na svojoj velikoj sestri pod nazivom Aurelia, odakle je nasledila svoj stil i elegantan profil. Pored proizvodnje tri serije Appie u desetogodišnjem periodu od 1953. do 1963. godine, od 1956. godine Lancia je pripremila brojne šasije za italijanske karoseriste, kako bi oni izrađivali verzije sa posebnim karoserijama, od kupea i kabrioleta do luksuznih limuzina i "Giardinetta" (malih karavana).
     

     
    Specijalna šasija namenjena za karoseriste opremljena je pojačanom verzijom motora od 1100 ccm koja je razvijala 53 konjskih snaga na 4800 obrtaja u minuti, spojena sa četvorobrzinskim menjačem. Kao i Appie koje su se masovno proizvodile, imale su nezavisno prednje oslanjanje, jaču suspenziju zadnje osovine i četiri doboš kočnice. Neki od ovih automobila bili su uključeni u katalog prodaje Lancia modela i plasirani preko svoje mreže prodavaca: Zagato je proizvodio lagane i aerodinamične kupe verzije sa tipično sportski orijentisanim osobinama, Viotti je stvorio "Giardinette" - male karavane, Vignale prostranu 2-vratnu "Lusso" (luksuznu) limuzinu i kabriolet, dok je Pinin Farina razvio elegantan 2+2 kupe.
     

     
    Iako je masovno proizveden model Appia limuzine bio jasno modelovan po osnovi vrhunski elegantne Aurelie, kupe Pinin Farine inspirisan je Flaminia modelom, vodećim modelom Lancie.  Prednji deo koji karakteriše dugačka, dinamična hauba i krila koja se završavaju u okruglim farovima, podsećao je na linije Flaminia modela, dok je zadnja strana bila prepoznatljiva zbog klasično američkih peraja, što je zajednička karakteristika automobila proizvedenih tokom tog perioda. Originalni enterijer odlikuje i velika zastakljena površina. Krov je bio podržan od strane prepoznatljivih stubova u obliku slova V sa širokim hromiranim lajsnama, koji su nalik na tvrdi krov nekog kabrioleta. Elegantan i luksuzan enterijer je takođe posedovao i zadnju klupu sa dva sedišta za povremenu upotrebu. Više elegantan nego sportski, Appia Coupe Pinin Farina bio je prihvaćen od strane jet seta i ženskih vozača posebno. Glumica Silva Koscina pojavila se za volanom Appia kupea u komedijskom filmu "Il Vigile" iz 1960. godine Luigi Zampe, u kome je takođe glumio Alberto Sordi. Automobil je očigledno pripadao glumici, koja je tvrdila da je njena Appia Pinin Farina bila jedini automobil koji je mogla da vozi.
     

     
    FCA Heritage izlaže retki primerak iz 1959. godine na Sajmu automobila ''Retromobile'' u Parizu.
     
     

     
  13. Like
    neshtry reacted to Irena HGT in Fiat 500 / Fiat 500e   
    Američki FIAT 500 samo sa turbom, dizel ispada iz igre
     

     
    Italijanski gigant FIAT na Sajmu automobila u Čikagu (10-19. februar) predstavlja osveženu seriju 500 za 2018. godinu za američko tržište. Dok se većina proizvođača prilikom osvežavanja svojih modela pre svega koncentriše na spoljašnju šminku i dodatnu opremu, FIAT se fokusirao na ono što se nalazi ispod haube. Tako će od sada FIAT 500 i u standardnoj verziji umesto 1.4-litarskog atmosferca sa 101 KS dolaziti sa 1.4-litarskim turbobenzinacem sa 135 KS i 150 Nm.
     

     
    Prednji pogon ostaje i dalje jedina opcija, dok će kupci moći da biraju između petostepenog manuelnog menjača i šestostepenog automatika.
     

     
    Dva osnovna paketa – Pop i Lounge su takođe dobili neke novine kao standard poput 16-inčnih aluminijumskih felni, moćnije kočnice, sportsko vešanje i kameru na zadnjem delu vozila. Takođe, na FIAT 500 će se naći i oznaka "Turbo" uz mali sportski spojler, a tu je i nekoliko novih boja. FIAT je, logično, pojačao i sportsku verziju 500 Abarth koji sa istim 1.4-litarskim Tubro Multiair motorom proizvodi 160 KS uz 250 Nm uz istovetne opcije za menjače.
     

     
    Kupci dobijaju i dodatnu opremu poput sportskog vešanja, tri moda kontrole stabilnosti, crnih felni i crvenih čeljusti za kočnice. U kabini su sportska sedišta sa podupiračima, aluminijumske pločice na pedalama uz turbo pojačavač. Osveženi FIAT 500 će se u prodaji naći u drugom kvartalu ove godine, a cena još nije poznata. Ovo unapređenje za SAD bi trebalo da predstavlja najavu nove generacije koju bi FIAT trebalo da predstavi krajem 2019. ili najranije početkom 2020. godine. Sa njim će doći i hibridna verzija sa 48 volti, dok dizel više neće biti opcija.
     
    preuzeto sa - Auto Blog
  14. Like
    neshtry reacted to Elra in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    HERE WeGo je bolja navigacija od bilo koje fabričke navigacije.
  15. Like
    neshtry reacted to radomir.g in Xenoni / projektori - iskustva?   
    Hm kako se to "izbacuje"?
    Nema tu nas mnogo prostora za bilo kakvo stelovanje osim na kraju samog stelovanja na kruzice one na pozadini fara. Ostalo je sve fiksno, nalegne gde treba i stegne se..

  16. Like
    neshtry reacted to dekirs in Bmw f11 2012 135kw   
    Zato se svaba vozi

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk


  17. Like
    neshtry reacted to danijel55 in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Ali kad se javljaju jaja ili bubrezi,nazovi kako god.Na vecim brzinama guma ce da trese.
  18. Like
    neshtry reacted to danijel55 in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Zadnji branik,obe polustranice i prednji branik i malo hauba.
  19. Like
    neshtry reacted to danijel55 in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Po meni uvek bi izbor bio michelin.
    Videcemo da li ce goodyear pokriti stetu na autu.
  20. Like
    neshtry reacted to danijel55 in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva   
    Nova kupljena.Dzabe i kratak trag kocenja i dobro ponasanje na mokrom kada meni pukne guma na 170kmh.
    Po meni michelin je najbolja guma.I u calovoj firmi na kamionima nove scanie signu sa goodyear,koje kad dodje do zamene odmah se stavlja michelin.I vozaci nisu nesto preterano zadovoljni sa goodyear-om.Meni nesto i ne znace ti testovi.
  21. Like
    neshtry got a reaction from bane1321 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Što tiče asortimana FIATa,mogu ti reći da sam se iznenadio koliko im bolji izbor modela u Južnoj Americi(Brazil i Argentina napr.) ,nego kod nas u Evropi,valjda im prodaja nije najjača...

     
  22. Like
    neshtry reacted to Mišo165 in Fiat Bravo 2.0 MultiJet Sport   
    Delovi stigli. Remen set cena na kraju 73 €, gumice Elring 36 €. Majstor kaže sutra idu radovi, bijo juče praznik pa mu šef nije dao raditi u firmi . Tako da sutra pomažem i ja .
    U vezi gledanja iz blizu Skf-a remena i Contija primetijo sam veliku razliku kao da je Skf napravit nekako siromašnije, deluje kao da bi mu i vek trajanja rada mogao pripisati od tvorničkog intervala menjanja glavnog servisa na 130 hiljada km, najmanje 60 hiljada dole, makar moje neko preciznije zapažanje na oko, tako da sad razumem ono tumačenje na forumu oko dužine intervala velikog servisa(kao kad gledamo npr. gume Nexen i Continental razlika se vidi odmah). Kad sam gledao Conti remen deluje čisto drugačije kvaliteta robe, jako kvalitetno. Vidi se odmah da Conti izrađuje gume kvalitetno.  Skf izgleda po sastavu kao da se ona guma u zrncima nekako rasipava po bregama. 
     
     
     


  23. Like
    neshtry reacted to Ivan in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Meni je potpuno opravdan takav Fiatov pristup za neki model (cena-dizajn-kvalitet), vidi se da daje rezultate u vidu cifara prodaje koje sam kacio pre neki dan (oko 123 000 komada u Evropi). I gde je Tipo na 8. mestu u klasi, sto je s obzirom na prodaju u tom segmentu u zadnjih 15-ak godina sjajan rezultat za Fiat.
    Ali sam istovremeno i licno (sto naravno nista ne znaci, ali imam pravo na svoje misljenje) razocaran da je Fiat u tako bitnoj klasi ostao samo na tom pristupu. Skoda ima Rapid ali i Octaviu, Citroen C-Elysee ali i C4, Peugeot 301 ali i 308 itd. - i svi su uglavnom nebo i zemlja vec na prvi pogled... A razlika izmedju Tipa Sedan (koji je i zamisljen kao jeftiniji model) i Tipa HB je generalno (ne mislim na gepek) u par stvari koje smo nabrojali i koje i nisu nesto krucijalne. Tako da mi zajednicko ime Tipo pije vodu. Totalno mi je bio cudan i inicijalni pristup - da se vodeci model kompanije u C klasi , koji treba da se bori sa zestokom konkurencijom u Evropi, kasnije razvija iz nizbudzetnog sedana, uz sve sto to nosi. Da prave namerno neki otklon izmedju svojih brandova, ni to mi bas nesto ne igra (Giulietta je sa 30 000 komada vec zrela za zamenu, a naslednika jos uvek nema, Delta drop dead).
    Sta hocu da kazem - Skoda je npr. u 2017. prodala upravo taj jeftini Rapid u 66 500 primeraka (12. mesto), a Octaviu u 227 000 komada. Nisam ljubitelj, ali recimo cela Vag grupacija u pomenutih top 10 ima 3 svoja modela (dva na prve 2 pozicije - Golf, Octavia, Leon) sa oko 855 000 prodatih vozila u Evropi. Plus svi ostali u Top 10 su zajedno na oko 1 925 000, sto pokazuje koliki je kapacitet prodaje "napucanijih" automobila u C segmentu (ne mislim na premium compact) koji uprkos navali SUV itekako drzi prodaju i minimalno varira.
    Fiat se ovim modelom svesno pozicionirao iznad Rapida, 301 i C-Elysee, ali isto tako u svakom smislu ispod dugogodisnjih ozbiljnih igraca u C klasi (Golf, Octavia, Astra, Focus, 308, Megane, itd...). Iz tog razloga mi, kao ljubitelju Zabara i njihove filozofije vozila i dizajna, smeta sto se po raznoraznim casopisima i netu (slazem se, delom i orkestrirano) cesto tvrdi da je Fiat sa Tipom u rangu sa prvo pomenutom grupom ili da pokusava da takvim pristupom kopira uspeh Dacie u Evropi...
  24. Like
    neshtry reacted to Irena HGT in Fiat Nuova Bravo - Uputstvo za zamenu zadnjeg znaka/prekidača za gepek   
    Zadnji znak koji ujedno služi i za otvaranje gepeka može (najčešće) da se raspadne zbog kondenza ili da jednostavno prestane da radi. Ali, brzo se može zameniti i automobil mnogo lepše izgleda sa novijim znakom.  
     

     
     
    Šta vam je potrebno: 
    1: Novi zadnji znak
    2: Ključ 10 cevasti ili gedora sa nastavkom 
    3: Imbus 5mm
    4: Vlažne i suve krpe
    5: Strpljenje
     
    Prvo, otvorite gepek. Zatim uklonite crni plastični poklopac koji pokriva vrata gepeka iznutra.
     

     
    Ovo se radi pomoću imbusa, šrafovi se nalaze do ivice. Kada odvrnete šrafove, polako i vrlo pažljivo povucite plastiku ka sebi dok ne iskoče sve žabice.
     

     
    Kada skinete plastični poklopac videćete deo iza znaka gde se nalazi još šrafova i pronađite žicu koja dolazi iz prekidača.
     

     
    Pratite ovo do prvog konektora, verovatno umotanog u sunđer. Isključite konektor.
     

     
    Tamo gde se znak drži za gepek vrata videćete dva šrafa. Uklonite ove šrafove pomoću cevastog ključa 10 ili gedore sa nastavkom. Sačuvajte te šrafove nakon što ih izvadite. Povucite stari znak sa gepek vrata, za to će možda trebati malo više snage. 
     


    Primetićete da ima dosta prljavštine na mestu gde se nalazio stari znak pa očistite vlažnom krpom, ako treba možete i sa nekim sredstvom za čišćenje. Izvadite novi prekidač iz kutije i pre nego što ga spojite sa konektorom testirajte da li radi.
     

     
    Ako je automobil otključan dok to činite, čućete aktivaciju i znate da prekidač radi. Montaža je ista kao i uklanjanje. Kada se prekidač testira, skinite sa konektora, stavite znak na mesto i ponovo spojite žice. Zatim vratite šrafove i zavrnite ključem. Nakon ugradnje, pokrenite test tako što ćete ga zatvoriti i otvoriti. Ako je sve u redu, vratite crni plastični poklopac. Ovde vam treba malo strpljenja. Pre nego što pokušate da ga namestite, uverite se da su sve žabice na mestu gde se nalaze rupe. Ako je sve leglo kako treba, plastika će čvrsto stajati na mestu.
     
    Ponovo namestite šrafove, zategnite ih imbusom 5mm, dok zavrćete šrafove dobro pritisnite plastiku da bi lepo uhvatilo i to je to.  
  25. Like
    neshtry reacted to spaad in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Auto sam kupio telefonom. Imao sam sreću da naletim na naj boljeg dilera u Srbiji (verovatno) iz AK KOLE. Pošto još nema uvoza iz 2018-te , auto je 2017- godište. Za keš sam ga dobio za 12.400 E + rezervni točak i patosnice. To sam tražio i dobio.Inače bi išao na varijantu crven za 12.900E + 90 dana.

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...