-
Content Count
14196 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
147
Reputation Activity
-
neshtry got a reaction from bole-stilo.jtd in Stilo karavan 2002 jtd. full oprema...bar mislim
Екста!
Ево већ 15 минута бланем колико је добро....Ајд лепо редом сликај
Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
-
neshtry reacted to bole-stilo.jtd in Stilo karavan 2002 jtd. full oprema...bar mislim
gotovo ............. .
malo pauza pa idemo dalje.
-
neshtry reacted to neshaoct in Pooštravaju se kazne za vozače, za pojas sada 10.000 dinara
Oni to gledaju kao da su samo vratili kaznu tamo gde je bila pre više godina.
10.000 je kazna, ali u roku od 8 dana je pola, tj. 5.000...a, toliko je bila kazna za pojas pre nego su uveli da u roku od 8 dana za prekršaje može da se plati pola iznosa.
-
neshtry reacted to francuz69 in Pooštravaju se kazne za vozače, za pojas sada 10.000 dinara
I ja se slazem sa Milutincem. Vozim vec 20 godina i od pocetka sam sebe navikao da vezem pojas cim sednem u auto. Jos mi na nekoliko zadnjih automobila pisti ono go*no ako se ne vezem tako da svakako moram. Isto tako na motor ne sedam cak ni da predjem 20 m ako ne stavim kacigu. Sto se cirke tice, nekada sam cirkao i vozio. Nije mi bio problem jer sam odlicno vozio i pod gasom. Onda su me jednom nagazili, klepili po usima i uzeli dozvolu. Odtad nikada vise nisam seo za volan cirke. NIKAD. Ako sam sa zenom a bas moram da popijem ona vozi. Ako znam da idem da popijem - ne idem kolima. Ako sam kolima a nemam alternativu ili ne cirkam ili ostavim auto pa zovem taxi.
-
neshtry reacted to Mijailović P. in Pooštravaju se kazne za vozače, za pojas sada 10.000 dinara
Ja volem narodnu Miliciju.
-
neshtry reacted to Smireni in Pooštravaju se kazne za vozače, za pojas sada 10.000 dinara
Zakon i kazne nisu problem, selektivnost primene istih jeste. To se nece promeniti.
-
neshtry reacted to coa565 in Fiat Punto mk.2 - city servo ; senzor pozicije volana
Zaboravih da napisem da sam samostalno resio problem. Problem jebio u hladnim lemovima releja u motoru serva i to sam resio ponovnim prelemljavanjem unutar motora serva na plocici. Nije nista komplikovano ali je neophodno da se odleme svi kablovi sa plocice i da se plocica izvadi vani.
-
neshtry reacted to neshaoct in Istorija: Alfa Romeo 164
MotorWeek retro video: 1994. Alfa Romeo 164 LS
-
neshtry reacted to neshaoct in 40 godina: Fiat Ritmo
Kao odgovor na konvencionalno dizajnirani Golf iz 1974., Italijani su već naprednu tehnologiju oplemenili modernističkim dizajnom, a nažalost i limom iz SSSR-a. Ne menjaj ono što je uspešno, a uz to brojke u oznaci zvuče otmenije i ozbiljnije od imena. Konačno, krajem 1970-ih pojam su bili Mercedes 200 D, Audi 100, BMW 320, Volvo 244, Peugeot 504... Fiat je napravio ''boom'' modelom 128, koji je posebno atraktivan bio u sportskim verzijama Sport Coupe i 3P. U aprilu 1978. u Torinu je zvanično predstavljen Fiat Ritmo, odrekavši se uspešne brojčane oznake.
Ali sredinom Marta te godine, dakle pre tačno četiri decenije novinari su probili sve bitno o novom ''svemirskom'' autu, nasledniku modela 128. Ono što je bitno u tom autu je da je (gotovo) izvrsnu koncepciju Fiata 128 zapakovao u futuristički dizajn. Budući da je tada Golf već počeo raditi dar-mar u kompaktnoj klasi, Italijani su pošto-poto želeli napraviti veći i ozbiljniji auto. Dužinom 3937 mm, širinom 1650 mm i visinom 1400 mm bio je čak 232 mm duži, 40 mm širi i jednako visok kao Golf. Međuosovinski je razmak od 2448 mm veći za 48 mm. Ali, vratimo se koncepciji.
Ritmo je sve bitno preuzeo od kompaktne limuzine Fiata 128 predstavljenog 1969., koji je osvojio titulu ''Evropskog auta 1970. godine'', po kojem je 1971. napravljena legendarna kombi-limuzina Zastava 101 - ''Stojadin''. Napred i pozadi bilo je nezavisno vešanje, napred je bio MacPherson, sa poprečnim ramenima i ''nosećom'' balansštangom, a pozadi su poprečna ramena stajala na poprečno postavljenoj lisnatoj opruzi. Redni 4-cilindraš sa blokom od sivog lieva i glavom od aluminijuma imao je bregasto vratilo u glavi, pokretan zupčastim remenom. Kratkohodne izvedbe (80x55.5 mm), zapremine 1116 ccm, ugrađivao se u 128 i Stojadina svojevremeno je ''ispaljivao'' tada respektabilnih 55 KS. Dokazao se pouzdanošću i izdržljivošću. Ritmo je imao ''razbušenu'' verziju toga motora, provrta povećanoga na 86.4 mm, pa je sa 65 KS i postizao tada uvažavajuće performanse (15.3 s, 150 km/h).
Taj je motor 1980. godine pojačan na 75 KS, a 1981. stižu verzije 85 iz 1498 ccm, za 12.2 s i 163 km/h, te sportska 105 TC sa dva bregasta vratila, što je već davalo sportskih 9.5 i 180 km/h. Ni tu nije bio kraj. 1982., kad je uvedena verzija 60 iz 1116 ccm (1979. je ista snaga stizala iz 1049 ccm), predstavljen je ultrasportski Abarth 125 TC za vatrenih 8.0 s i 190 km/h, a 1983. pojačan je na 130 TC. Ritmo je, po uzoru na Golf, 1980. dobija dizel verziju 1.7 sa 55 KS, koja je prosečno trošila 6.4 l. Redizajnom iz 1985. stižu 1.7 sa 60 KS i 1.9 Turbodiesel sa 80 KS za 12.9 s i 170 km/h. Italijanski ''protivotrov'' za Volkswagen Golf, Opel Kadett i Ford Escort reklamiran kao ''rukom rađen od strane robota'' - u to je vrieme Fiat navodno imao najmoderniju fabriku na svijetu, bio je pouzdan, ali mu je, posebno od sredine 1980-ih reputaciju počeo nagrizati čelik iz SSSR-a, kojeg je Fiat dobijao u kooperacijskom ''dealu'' zbog Lade (Žigulija, odnosno ruskog Fiata 124).
Ritmo, još više njegova limuzinska verzija Regata, došli su na zao glas po limariji koja je ''rđala već u prospektu''. To je bio jedan od razloga zbog kojih je Fiat nepovratno izgubio dotadašnje pozicije na tržištu. U Jugoslaviji je bio relativno redak jer ga Zastava nije nudila u dinarskom programu, moralo ga se plaćati u devizama, za razliku od u ono vreme mnogo češće Regate. Ipak, kod nas je Ritmo imao značajnu ulogu u autotrkama, a posebno se pamti legendarni Mario Delmoro. U Španiji se proizvodio kao Seat Ronda.
preuzeto sa - autoportal.hr
-
neshtry got a reaction from Kosta Smosta in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Ja imam dve,sa kultivatora....jel mora na sve točkove?
-
neshtry reacted to dekirs in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Ma dobro i ja sam pozurio malo, ali posle nedelju dana sa temp oko 20 stepeni niko nije ocekivao sneg i minus.. Da je jedan pa i ajde al izgleda da ce cela nedelja biti sa snegom/susnezicom..
-
neshtry reacted to Ivan in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Iako je klima otisla u aut, jos je zima, jbg...
Mene nista ne iznenadjuje - pre par godina sam krenuo sa kolegom poslom za Sarajevo, odmah iza prvomajskih praznika. Sluzbeni auto, hvala Bogu letnje gume u maju... Kad smo krenuli u ponedeljak rano ujutru je i ovde kod nas vreme pocelo naglo da okrece - kisa, vetar, da se smrznes. Vec na Podromaniji dobar sneg, a gore tek da ne pricam, veselo je bilo...
Video sam sneg k'o Severina, u pm ...
-
neshtry reacted to dellas in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Meni felne u gepeku, a tu ce i da ostanu koliko vidim
-
neshtry reacted to Ivan in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Punto_mk.2b.pdf
-
neshtry reacted to cane in Reparacija boje i poliranje
Rukom ne mozes da pogresis, a i nista ne mozes da postignes
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
neshtry reacted to neshaoct in Fiat na Međunarodnom salonu u Ženevi 2018. godine
Fiat 500L na sajmu u Ženevi
Ni 88. po redu Salon automobila u Ženevi, jedna od najprestižnijih izložbi automobilske industrije na svetu, ne može da prođe bez Fiata 500L, koji se pravi u Kragujevcu. Ovoga puta, u čuvenom ''Palekspo centru'' na štandu Fiata ponosno se šepuri Fiat 500L Mirror, model koji je opremljen najnovijim sistemima za konekciju bez koji se sadašnji moderni automobili ne mogu ni da zamisle.
Na ovogodišnjem salonu (8-18. mart) izloženo je oko 900 modela vozila sa oko 100 premijera. Akreditovano je 10.000 novinara, a očekuje se poseta više od 700.000 ljudi.
-
neshtry reacted to neshaoct in Fiat na Međunarodnom salonu u Ženevi 2018. godine
Engines video: Fiat na Međunarodnom salonu u Ženevi 2018. godine
-
-
neshtry reacted to skile86 in Fiat Bravo 2008
Evo da ne bude da necu da podelim tu vrednu informaciju.
Ivanova spravica za merenje pritiska
-
neshtry reacted to Axic in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Ajde što su mi poslali gume za dž. nego još i poklone pošalju uz njih i karticu za popust.
-
neshtry reacted to gile smederevo in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Bitno je da mušterija nije na gubitku. A ni prodavac.
-
neshtry reacted to skile86 in Fiat Bravo 2008
Odlicna ideja.
Ko zna kako su bazdareni kompresori po vulkanizerima.
Mozda je njemu pokazivalo 2.2.
-
neshtry got a reaction from bole-stilo.jtd in Stilo karavan 2002 jtd. full oprema...bar mislim
E jesi se naradio...ali super izgleda!
Meni se lično više dopada koža u drugim bojama,ali crna je uvek korektna
Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
-
neshtry got a reaction from Markobgd in Bmw f11 2012 135kw
Extra mu stoje!
Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
-
