-
Content Count
14196 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
147
Reputation Activity
-
neshtry got a reaction from Elra in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Bolje kupi Lassa i uživaj
Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
-
neshtry got a reaction from neshaoct in Nova Škoda Favorit
Bolji dizajn od moje bivše škode 110L...garant i brža
-
neshtry reacted to YUgisa in Nije prepravka, jeste prepravka
Da, stvar je da li vecina nasih ljudi uradi savesno modifikacije, ali isto tako je stvar da trenutni propisi atestiranja ne daju nikakvu potvrdu kvaliteta uradjenog, nego samo uzimaju pare a procedura kao da pokreces novu drzavu. Nebuloze pri atestu plina da auto mora biti 100% fabricki, auspuh mora da ima fabricke spojeve, ne sme da bude varen od pocetka do kraja. Kao da to ima bilo kakvog uticaja na atest za plin, jel pise da instalacija mora toliko i toliko cm da bude od izduva, sta tebe briga kako je izveden ako je ispravan. Tu pise da obrtomer nije modifikacija a poznajem coveka koji je menjao 0.9 motor sa 1.1 motorom u Yugu i nisu ga pustili jer ima obrtomer, gnjavili ga i za ukrasnu kuglu na rucici menjaca. Toliko besmisleno da prosto znas da je sigurno istinito u Srbiji. Zato sto neki muflon insistira da u zakonu pise svaka modifikacija mora da se atestira. Prvo propise da su svi krivi i onda posle definise sta je dozvoljeno. Kad bi nas zakon pokusao neko slepo da sprovede do poslednjeg slova, verovatno ni nov auto ne bi mogao da prodje.
-
neshtry reacted to radomir.g in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Mene bilo prevarilo pa menjao pre 2 nedelje kad je bilo 15 stepeni, ali lepo se izgurala prethodna snezna nedelja.
-
neshtry reacted to bokija in Nije prepravka, jeste prepravka
Ovima sto ovo smisljaju treba atest za glavu.U kojoj ustanovi su oni dobili diplome???
-
neshtry reacted to bokija in Nova Škoda Favorit
Elem...Skoda je izbacila sportsku verziju Favorit za 2020....Torbo od 360w usisne moci moze da usisa ne samo babu...nego i tastu,a boga mi i zenu ako je lakse kategorije.Sitna deca se ne racunaju.
-
neshtry reacted to VozimFiat in Nije prepravka, jeste prepravka
Zaista a kako bi ovo utvrdili? Na brzinu skinuli menjač da malo zavire????
-
neshtry reacted to marko.jovanovic in Nije prepravka, jeste prepravka
Ma dajte, kakve su to gluposti? Čelična felna zamenjena aluminijumskom? Pa većina nas ima 2 seta felni, neki aluminijumske + čelične. Oba idu standardno na auto.
Ili vetrobrani? Kome to smeta?
-
neshtry reacted to Bingodalton in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Ja danas letnji srt stavio. Sto je dosta, dosta je.
Sent from my SM-A510F using Tapatalk
-
neshtry reacted to djomla in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Ma ko će se muči da menja, taman do sledeće zime.
Sent from my 3310
-
neshtry reacted to djomla in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Najavili zahlađenje i u Julu brat
Sent from my 3310
-
neshtry reacted to dach@ in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
U BG malo i 20-30 e za sve 4 gume,tamo kod tebe neisplati se menjati sam
-
neshtry reacted to dekirs in Pneumatici...letnji, zimski, iskustva
Ja cekam jul da montiram letnje, jednom sam se zajebao pa stavio u martu, vise nikad..
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
-
neshtry reacted to bane000 in P: Alu felne 14” Sporting sa gumama
Fiat Punto Sporting 14” felne sa gumama.
Nisu krive ni varene. Odlično očuvane.
Letnje gume. Kumho 185/60 r14.
Cena: 180€ za komplet. 120€ bez guma.
Kontakt: 065 678 77 28
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
neshtry reacted to silenci in Funny photos
nije to ono sto mislite,to neki dan meteor udrario na zemlju i pravo na put
-
-
-
-
neshtry reacted to vagenovac in UPOZORENJE
Ili jednostavnije da se nabode gas u 5oj/6oj brzini na nizim rpm jer bi dosta malo jacih auta samo krenulo da vuce sa dignutom rucnom
Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
-
neshtry reacted to marko.jovanovic in UPOZORENJE
Sam si kriv, ko normalan ugrađuje polovne amortizere i opruge?
-
neshtry reacted to Markobgd in BMW serije 5 - koji motor je najbolja opcija?
Različite potrebe i različiti afiniteti.
Motorizacija više nego dovoljna, registracija normalna, auto bombona
Može brže, bolje, jače? Može naravno ali meni nije potrebno.
Nemam ništa protiv činjenice da je 3.0 bolje ali ja to neću da plaćam kao i većina drugih tako da.....
Ali reći da je je 2.0 184ks slabo...hm....malo smo se razmazili a?
-
-
neshtry reacted to neshaoct in FCA Heritage: Lancia Appia Coupe Pinin Farina
Jay Leno i 1960. Lancia Appia Lusso
Originalna i nikada do sada restaurirana...Lancia Appia Lusso stara 58 godina:
-
neshtry reacted to neshaoct in Fiat 500 / Fiat 500e
Fiat 500 Urbana Edition
Budući da na sajmu automobila u Njujorku neće imati premijeru nekog potpuno novog modela, Fiat će pažnju publike pokušati da privuče još jednom specijalnom edicijom modela 500. To je Fiat 500 Urbana Edition, sa doteranim stajlingom i bogatijom opremom.
Ukratko, između ostalog se ističu crna kućišta prednjih svetala, set 16-inčnih Hyper Black alu točkova, nova prednja sedišta sa srebrnim kontrastnim šavovima i doterana instrument tabla. U ponudi je samo 1.4 litarski turbo benzinac sa 135KS i 203 Nm obrtnog momenta, u kombinaciji sa manuelnim ili automatskim menjačem. Prodaja će početi još tokom proleća (cena za sada nije saopštena), pri čemu će kupcima na raspolaganju biti sledeće boje eksterijera: Pompei Silver, Bianco White Ice, Perla White Tri-coat, Granito Gray i Metallo Gray.
preuzeto sa - Auto Blog
-
neshtry reacted to Markobgd in Najavljen nov način merenja srednje brzine vozača na autoputu
VOZAČI, SPREMITE SE! OD APRILA PAPRENE KAZNE ZA PREKORAČENJE BRZINE: Otklanjamo sve zablude, evo kako se tačno meri!
Objavljeno: 27.03.2018. 21:13h
Primena novih pravila počinje od aprila. Ovo je sve što treba da znate o prekoračenju brzine.
Prosečna brzina se meri na osnovu vremena za koje vozilo stigne od jedne do druge naplatne rampe i dužine pređenog puta, ali bez uređaja za merenje.
Poseban softver računarskom operacijom iz opšte poznate fizičke formule za obračunavanje brzine podeli dužinu pređenog puta sa vremenom koje je bilo potrebno da se taj put pređe i dobija se količnik koji pokazuje prosečnu brzinu kretanja vozila.
Tačnu razdaljinu na svim deonicama u Srbiji izmerila je Direkcija za mere i dragocene metale, a vreme se dobija na osnovu ulaska i izlaska sa određene deonice, koje beleže kamere JP Putevi Srbije.
I to vreme se preuzima od Direkcije, koja je u Srbiji zadužena za računanje referentnog tačnog vremena, tako da su svi satovi koji se koriste na naplatnim stanicama sinhronizovani tačno u sekund, piše MagazinSAT.
Merenje počinje na mestu na kojem vozilo uđe u prostor na samoj ulaznoj rampi kada ga snime kamere, a na istom takvom mestu se i završava, kada ponovo bude snimljeno na prilasku izlaznoj rampi.
Jedna kamera snima registarsku oznaku, a druga čitavo vozilo tako da ne može biti greške ni zamene podataka, a procedura je potpuno identična za sva vozila - i za one koji plaćaju putarinu kešom, ili za elektronski način naplate putarine.
Najčešće zablude o proseku:
Ne zna se ko je vozač
- Ako se desi da se vlasnik vozila pravda činjenicom da ne zna ko je vozio, jer se tokom puta više lica smenjivalo za volanom, Član 320. Zakona o bezbednosti saobraćaja predviđa odgovornost vlasnika zbog prekršaja napravljenih njegovim vozilom kada vozač nije identifikovan, tako da će vozač platiti kaznu od 6.000 do 20.000 dinara.
Pauza obara prosek
- Ako stanete da točoite gorivo, ili napravite pauzu da bi prošlo vreme koje je neophodno da ne biste platili kaznu, postavlja se pitanje u čemu je poenta jurnjave, ako svejedno morate da stanete i sačekate da istekne koliko treba? Vreme putovanja svodi se na isto. Osim toga, takvom jurnjavom rizikujete da vas uhvati presretač i značajno povećavate opasnost od saobraćajne nesreće.
To ima samo kod nas
- Slični primeri postoje odavno. Italijani su prvi počeli sa tim, a sličan sistem imaju Austrija, Švajcarska, Velika Britanija i Holandija. Sa razlikom što u ovim zemljama vozači nailaze na znak upozorenja koji ih obaveštava da se na toj deonici meri prosečna brzina, a kod nas još uvek nema toga.
Gužva na izlazu
- Merenje prestaje čim vozilo priđe rampi i kamera snimi registarski broj, tako da u ukupno vreme ne ulazi ono provedeno u koloni i čekanju za naplatu putarine. Gužva na izlazu može da obori prosek samo u ekstremnim situacijama, kada ispred vas ima više od četiri vozila pa zaklanjaju kameru koja snima tablice, što nije čest slučaj.
Vreme nije tačno
- Sva vremena preuzeta su od Direkcije za mere i dragocene metale, koja je u Srbiji zadužena za računanje referentnog tačnog vremena, tako da su svi satovi koji se koriste na naplatnim stanicama sinhronizovani tačno u sekund.
Tuđi tag
- Ako vozač koristi uređaj za elektronsko plaćanje putarine koji je izdat za drugo vozilo, trebalo bi da zna da softver za merenje vremena nema nikakve veze sa tagom, a i kamere će snimiti tablice vozila koje je prekoračilo brzinu.
Nije bilo obaveštenja o merenju proseka
- Naši propisi ne nalažu striktno obaveštenje vozača o ovakvim stvarima, a postoje jasni znaci o ograničenju brzine.
(Kurir.rs/MagazinSAT)
