-
Content Count
14196 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
147
Reputation Activity
-
neshtry reacted to Mijailović P. in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Pa upravo se ovim slažem sa Markom.
Sve je to smišljeno da provuku bar "nešto" u buđelar.
sa TT
-
neshtry reacted to Markobgd in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Da li još neko ovde vidi već odavno ustaljeni šablon ( a spominjao sam ga nekoliko puta u ovakvim situacijama) ge nam prvo pune glavu nekim sumanutim kaznama, ciframa, pravilima a onda oni nama ipak učine "uslugu" i sve to na kraju bude " blaže, jeftinije, bezbolnije" i mi svi srećni što nije tako strašno bilo kao što se najavljivalo?
Evo cenim da će tehnički biti po 1500din...
Inače u vezi rigoroznosti zahteva tehničkog lica na tehničkim pregledima jedna situacija od prošle godine.
Burazer u PG mi vozi Golfa 3 sa električnim šiberom koji je igrom slučaja "crkao" par meseci pred registraciju. Kada je otišao na tehnički nije mogao da ga prođe nigde dok ne osposobi šiber . Znači nije bilo dovoljno što je mogao ručno da se otvori i zatvori preko imbus ključa (mada je i to totalni kretenizam jer ne vidim koji qurac ima veze šiber sa ispravnošću vozila) već su mu zahtevali da isti dovede u funkciju i elektro. Jedva smo našli na jednom otpadu i zamenili komplet šiber da bi uspeo da reg. auto. Inače ako odeš na jedan tehnički i ne puste te zbog nečega, nadrugom i ne pokušavaj jer će te ispratiti na vrata samo. A da, burazer mi radi u njihovom ministarstvu unutrašnjih poslova...nije bilo od pomoći...tako da ako hoće da je.u jeb. će nas...
Ima ovde kolega iz CG dosta pa će i oni reći koju verujem na ovu temu.
-
-
neshtry got a reaction from totti in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Nemam sitno,jel može u utorak?
Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
-
neshtry reacted to Fiat Iustitia in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Obradovala me je vest, da udruženje ,,Efektiva" deli moje mišljenje:
https://www.blic.rs/vesti/ekonomija/dupli-tehnicki-pregled-je-neustavan-to-je-diskriminacija/cd85d05
-
neshtry reacted to lajsna in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Podnesite žalbu obavezno,jes da kod nas sud postoji samo na papiru, ali nikad se ne zna...
-
neshtry got a reaction from totti in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Totti izvini
-
neshtry reacted to totti in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
E vidiš sad ono što pričam... da je taj Okanovićev "komitet" razumniji i da nema veze sa agencijom
-
neshtry reacted to Milutinac in Slike automobila bez posebnog razloga...
Preuzeto sa Youngtimer Serbian Scene - FB stranica
-
neshtry reacted to neshaoct in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Srbija jedina u Evropi uvodi dva tehnička pregleda godišnje
Srbija je jedna od zemalja sa najstarijim automobilima u Evropi, što bi vlasti da promene. Pitanje je, međutim, da li su krenule pravim putem, kažu stručnjaci, posle odluke da se od 5. jula sva vozila starija od deceniju i po na šest meseci upućuju na tehnički pregled. Proveravali smo kako se taj problem rešava u drugim, razvijenijim zemljama. Srbija je jedina u Evropi i dobrom delu sveta gde će vozači automobila starijih od 15 godina morati dva puta godišnje na tehnički pregled. U Holandiji, takvu kontrolu obavljaju, tek pošto automobil napuni 30 godina, a u Norveškoj, Italiji, Mađarskoj, Grčkoj, Nemačkoj, Francuskoj, Norveškoj tehnički pregled obavezan je na svake dve godine, za automobile starije od četiri godine.
Profesor Milan Vujanić kaže da su zbog bezbednosti, s obzirom na veliku količinu starih automobila u Srbiji, dva tehnička pregleda korisna, međutim, smatra da oni ne smeju da budu skupi i da bi Agencija za bezbednost saobraćaja mogla da ih subvencioniše. ''Kada su u Francuskoj uvodili euro 6, oni su dali popust na registraciju od hiljadu evra, stimulisali su vlasnike da pređu na euro 6, a nisu povećavali cenu onima koji voze euro 4 ili 3'', navodi Vujanić. Vozači starijih automobila, slažu se da bi automobile u Srbiji trebalo uskladiti sa onima u EU, ali kažu i da im od dva odlaska kod majstora teže pada najava da će ih to koštati oko sedam hiljada dinara:
''To je čist lopovluk od strane države.''
''Pa, mi smo nešto očigledno ispred Evropske unije.''
''Nameću samo sirotinji, to nije u redu.''
''Valjda će deo od registracije ići na popravku puteva.''
Iako novi zakoni pokušavaju da Srbiju približe Evropskoj uniji upravo putevi puni rupa ili starih betonskih ležećih policajaca otkrivaju da je još dosta kilometara pred njom. Loši putevi, prema rečima Milana Božovića iz Komiteta za bezbednost saobraćaja, više ugrožavaju, nego stari automobili. ''Moje iskustvo na uzorku od 1.000 vozilaa kaže da je to češće nego tehnička neispravnost vozila'', ističe on. Ipak, zvanična statistika kaže da su neispravna vozila uzrok od jedan do tri odsto saobraćajnih nezgoda, dok se loši putevi u srpskoj statistici ni ne navode kao uzrok, ukazuje profesor Vujanić. ''Nemačka smatra da put utiče sa 10 do 12 odsto, kao osnovni uzrok, a kao doprinoseći još 12 odsto, to ispadne 24 odsto, pa ispašće da mi imamo bolje puteve nego Nemci, nisam siguran - pre će biti da nam statistika nije dobra'', ocenjuje on.
Statistika kaže i da posle saobraćajnih nezgoda krivičnih prijava protiv nadležnih za puteve u Srbiji gotovo da nema.
preuzeto sa - Auto Blog
-
neshtry got a reaction from Siki97 in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Raširili smo pedu i sad ima da nas trpaju kako god da zamisle...Udri po sirotinji
-
neshtry reacted to puntara in Zabranjuje se pušenje u automobilu?
Kao ex-pusač ne vidim cigaretu kao vecu opasnost od televizora u boji na centralnoj konzoli.....
-
neshtry reacted to bokija in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Lopurde...samo da oglodju sirotinju,a posle idu kod bate po nove superB....
-
neshtry reacted to Transporter131 in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Da nije tuzno bilo bi smesno,puna usta demokratije, sloboda,slobode kretanja,slobodnog izbora......... Bezbednost,zagadjene,sigurnost......Ponavljja se kao mantra
Nemam snage vise ni da se smejem.Treba uvesti kvartalni zdravstveni pregled uz pregled kola,i mirna Backa.Svi bi cutali i pozivali se na gore navedeno,to tako treba.
A gorivo sve jeftinije ,putevi jos malo pa svi kao piste,kod lekara bez mita,skole bez vrsnjackog nasilja,TV bez silikona.Je...e pa mi smo Orvelovsko drustvo.
-
neshtry reacted to dach@ in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Ko ce se setiti da li je proslo 6 mes. neki se jedva sete i 1 god. bice dosta cimanja krenes negde a zaboravio si taj sestomesecni da odradis da li ce odma skidati tablice i kazna ili ce terati na tehnički,da su hteli ispravna kola mogli su da poostre tehnički pregled ovako 2 puta godišnje radi se samo o novcu i zajebavanju....
-
-
neshtry reacted to neshaoct in Pravilno pranje automobila [How-To]
AutoAnaliza video: Pranje auta posle zime
-
-
neshtry got a reaction from Punto1.2 in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Raširili smo pedu i sad ima da nas trpaju kako god da zamisle...Udri po sirotinji
-
neshtry got a reaction from rage_man in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Dobra poenta!
Imam itisak da su spremili i da im ne prođe....
-
neshtry got a reaction from marko.jovanovic in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Nemam komentar!
-
-
neshtry got a reaction from bokija in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Raširili smo pedu i sad ima da nas trpaju kako god da zamisle...Udri po sirotinji
-
neshtry reacted to bokija in Zabranjuje se pušenje u automobilu?
Ako bi zene vozile bez majce....to bi bilo ometanje saobracaja....
-
