Jump to content
Goran

neshtry

Members
  • Content Count

    14196
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    147

Reputation Activity

  1. Like
    neshtry reacted to Irena HGT in Cene goriva...   
    Benzin sve skuplji, a to je tek početak?!
     

     
    Gorivo na srpskim pumpama iz dana u dan je skuplje, što zbog cene nafte, što zbog rasta dolara. Hoće li država reagovati? U odnosu na početak godine, litar benzina je sredinom ovog meseca bio skuplji za 6,16 dinara, a dizela za čak 8,36 dinara. A cene će i dalje, po svemu sudeći, rasti. Prvi i osnovni razlog je sve skuplje "crno zlato" na svetskoj berzi. Nafta je u porastu neprekidno od sredine februara. "Brent" umalo da dostigne 80 dolara po barelu a ruski "ural", koji "troši" naša rafinerija u Pančevu - 74$. Dodatni podsticaj na cene je i rast vrednosti dolara u odnosu na svetske valute, a time i na dinar. Sa 99,4 dinara za dolar 10 januara, američka "svetska" valuta je opala za pet dinara u februaru, i tu se onda nadalje klackala do 97 dinara, da bi krajem aprila počela da stalno raste i stigla ovih dana da premaši kotu 100 dinara za jedan dolar. "U odnosu na početak godine, sirova nafta je poskupela za 16,8 odsto, a kurs dolara za 1,7 odsto. Zbog toga je i benzin u ovom periodu poskupeo za 4,3, a dizel 5,7 odsto. Cene su skočile na pumpama u čitavom regionu", kaže za Mondo Tomislav Mićović, generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije (UNKS).
     
    Iako privatni naftaši ističu da bi država smanjenjem svojih zahvatanja u ceni goriva mogla da kontroliše cene goriva i zaustavi preveliki rast, do toga teško da će doći. To bi, doduše, ublažilo domaće posledice dešavanja na svetskom naftnom tržištu, ali je malo verovatno da će se i ostvariti jer poskupljenje se trenutno ne oslikava i na većim cenama domaćih usluga i proizvoda. Većih problema zbog skupljeg goriva još nema, inflacija je i dalje ispod donje granice planirane (okvirni nivo je od 3% - plus/minus 1,5 procentnih poena, a u aprilu je međugodišnja inflacija bila 1,1%), a gunđanje građana pored "pištolja" na pumpama je ionako svakodnevna pojava. A ako bi se želelo, ili ako bude potrebe, država može da se umeša u cenu goriva. I te kako!
     
    Od početka godine samo državna zahvatanja su u Srbiji po litri benzina povećana za 2,63 dinara, a dizela za 3,07 dinara, pokazuje računica UNKS. Ovo je posledica povećanja akciza i rasta PDV, jer akcize ulaze u poresku osnovicu. Analize UNKS pokazuju da državni deo u ceni svakog litra benzina čini 55,2 odsto od cene, a to praktično znači da od 150 dinara maloprodajne cene goriva, država uzima gotovo 83 dinara. Kod dizela država uzima nešto manje, oko 53,8 odsto krajnje cene. Zlu ne trebalo, kaže naš narod, ali Zakon o akcizama omogućava da se bez promene propisa vanredno smanje akcize do 20 odsto "zbog poremećaja na tržištu". Poslednji put to je učinjeno 2012. godine, kada je "vanredna situacija" trajala šest meseci.
     
    preuzeto sa - Auto Blog
  2. Like
    neshtry reacted to Stefan95 in Naplata materijalne i nematerijalne štete   
    Mislio sam da su malo ozbiljnija firma .....
  3. Like
    neshtry reacted to neshaoct in Samo u Italiji: Policija dozvolila vozačima Ferrarija i Alfe jurnjavu po krivudavim putevima   
    Opšte je poznato da italijanska policija voli da vidi Ferrarijeve modele na saobraćajnicama i da su pritom najčešće blaži prema ''svojima''. To najbolje demonstrira ova prilično zanimljiva situacija koju je zabeležio YouTuber ''Seen Through Glass''. On je naime pratio ovogodišnju ''Mille Migliju'', na kojoj se uz klasike voze i moderni Ferrari modeli u sklopu karavana ''Ferrari Tribute to Mille Miglia''. U ovom videu tako možemo da vidimo 800KS snažan Ferrari 812 Superfast kojeg sledi Alfa Romeo Giulija Quadrifoglio iz koje je jurnjava i snimana. Oni ubrzo nailaze na policijski automobil. Većina bi pomislila da će divljanje po lokalnim putevima u tom trenutku stati. Ipak, policija u BMW-u maše vozačima objašnjavajući im da slobodno mogu da nastave svoju jurnjavu, što oni i čine preticanjem policijskog automobila:
     
     
  4. Like
    neshtry reacted to cika_kole in Najavljen nov način merenja srednje brzine vozača na autoputu   
    jos dva, tri ucena lica koja su poznata i priznata da ovako javno napisu i ode njima srednja u proslost. pojavice se neko i reci nije po ustavu i kraj...dovoljno je i dvoje u kolima koji se menjaju koga ce da kazne?
    lepo je receno sve. ko je, gde je i kada je prekoracio, molim dokazite i kaznite...
  5. Like
    neshtry got a reaction from VladaG9 in Cene goriva...   
    3
    Doblo
    Delta
    Bmw

    Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


  6. Like
    neshtry got a reaction from igor0511 in Cene goriva...   
    3
    Doblo
    Delta
    Bmw

    Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


  7. Like
    neshtry reacted to mihajlovic11 in Psi izjeli auto   
    Još samo da kažeš da ti je mače i ulje zamenilo

    Poslato sa RNE-L21

  8. Like
    neshtry reacted to neshaoct in Fiat 500 / Fiat 500e   
    Romeo Ferraris Abarth 500 Baronio
     

     
    Italijanski Romeo Ferraris predstavlja Abarth 500 Baronio, specijalnu seriju posvećenu pilotu Aldu Cerrutiju, poznatom i pod pseudonimom ''Baronio''.
     

     
    Ovde imamo Abarth sa 1.4 litarskim turbo motorom pojačanim na 248KS, sa Bilstein amortizerima, 18-inčnim alu točkovima, širim tragom točkova, proširenjima blatobrana, aero paketom, zatamnjenim staklima i svetlima, dvobojnim eksterijerom (opaque black i metallic gray kombinacija), žutom bočnom linijom, kao i doteranim enterijerom (rollbar, detalji od ugljeničnih vlakana, žuti konstrastni detalji...).
     
     
     
    preuzeto sa - Auto Blog
  9. Like
    neshtry reacted to @bane@ in Fiat polovni delovi - Inđija   
    Ja isto imam pozitivne utiske. Više puta uzimao kod njih i ja i brat. Pre sam preko kurira uzimao a sada idem direktno kod njih. Ne zato što je bilo problema nego što su mi sad praktično u komšiluku. 
  10. Like
    neshtry got a reaction from Djuk85 in Fiat polovni delovi - Inđija   
    Ma pusti....
    Za Punta 1.2 8v 2001. (Moj je proizveden decembra 2001.,prva registracija 2002.),ima Magneti Mareli i Delco,pa plus šta dovate pod ruku i montiraju,znači po dva modela po marki....itd
    Ufffff


    Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


  11. Like
    neshtry reacted to The Punisher in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Budžet se puni iz poreza. Porez se plaća na nekretnine (između ostalog). Kod nas ima 2 miliona nelegalnih objekata. U jednom trenutku su shvatili da su im vlasnici tih nekretnina uglavnom njihovi glasači pa su krenuli da burgijaju za pare na sve druge načine.
     
    Uvedi objekte u poreski sistem i eto im para, neće moći šuške da prebroje.
  12. Like
    neshtry got a reaction from bane000 in P: Alu felne sa gumama 4x100 ET45 6j 195/55 r16   
    Imam jedne 15" od moje 147...dobro si mi reko!
    Će da se otvori,kupio 500L zato što bio 8500€,sa 380km na satu...

    Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


  13. Like
    neshtry got a reaction from Siki97 in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Raširili smo pedu i sad ima da nas trpaju kako god da zamisle...Udri po sirotinji
     

  14. Like
    neshtry reacted to kreator in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Problem što ovi naši turci nisu oni pravi već oni najgori janjičari..A to za ostale drzave se zna svako ima po nekoga preko a sve je normalnije..Nigde nema takvog nameta kao ovde..
    Još se ovi i hvale sa time..
  15. Like
    neshtry got a reaction from totti in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Treba pemzije da vrate....ženi mojoj platu...

    Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


  16. Like
    neshtry reacted to kreator in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Raja globe davati ne može ni trpeti turskoga zuluma..
  17. Like
    neshtry got a reaction from poglavica in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Kod mene tri policijske patrole u mestu sa 10000 stanovnika...2 omaneš treća te navata...danas!
     
    Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
     
     
     
     
  18. Like
    neshtry reacted to poglavica in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Sad za vikend isao u tazbinu,do Kg a...i zverkamo zena i ja...postavljene kamere na putokazima...video dva presretaca...oni jure pare i sad jure po svaku cenu da dodju do njih i cilja koji im je dat
  19. Like
    neshtry got a reaction from poglavica in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Treba pemzije da vrate....ženi mojoj platu...

    Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


  20. Like
    neshtry reacted to YUgisa in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    A anketa uradjena u agenciji za bezbednost Kako bi bilo dobro kad bi uveli neki pravilnik za novinarstvo i politicare, jedno dva puta mesecno da se proverava sa po 30evra. Tipa ko pogresi mora i da snosi posledice...
  21. Like
    neshtry got a reaction from poglavica in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    E i neka si im!
    I ja sam!

    Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


  22. Like
    neshtry reacted to poglavica in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Posto je neustavno i doslo do velikog revolta..sada je ..malo smo se salili...jbg.kasne za 1.April...da nije bilo ovoliko prasine i da se na sve strane nije osudjivalo progurali bi...eto...niko se ne buni..pre dva dana na sajtu vrtim vesti i bzv.naletim na naslov kako nema mnogo protivljenja na predlog i ne bude mi tesko opletem i po sajtu i "novinaru" i posle 4 h dobijem od decka koji je pisao clanak da mu je receno da napise tako jer njima je doslo da je neka agencija,nije hteo da mi je imenuje,radila anketu i kao.skoro svi podrzavaju..na sta sam mu rekao.da i ja podrzavam bolji pregled ali ne podrzavam to da se to radi dva puta godisnje.Odgovor nisam dalji i bilo kakvo objasnjenje dobio.I zainatim.se i gde god bilo sta pisalo oko toga imali su tu cast da dobiju i moj komentar. 
  23. Like
    neshtry reacted to The Punisher in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    problem reaction solution (guglajte)
  24. Like
    neshtry got a reaction from totti in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Uvatio im Marko fazon...Krenuli su serijski iste fazone da cepaju...Nemaju ni intiligenciju ni maštu....uopšte mi ne deluju ozbiljno sa tim "cepnem pa ako prođe prođe",ništa ne promisle pre nego što odluče...Toliko ima dobre prakse i u okruženju i Eu,a oni stalno toplu vodu izmešljaju...

    Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока


  25. Like
    neshtry reacted to Zvezdo in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?   
    Kaže Stefanović da neće biti dva puta godišnje...tako piše blic.
    Jedan pravi rešava sve probleme.

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...