-
Content Count
14196 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
147
Reputation Activity
-
neshtry reacted to totti in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
E vidiš sad ono što pričam... da je taj Okanovićev "komitet" razumniji i da nema veze sa agencijom
-
neshtry reacted to Milutinac in Slike automobila bez posebnog razloga...
Preuzeto sa Youngtimer Serbian Scene - FB stranica
-
neshtry reacted to neshaoct in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Srbija jedina u Evropi uvodi dva tehnička pregleda godišnje
Srbija je jedna od zemalja sa najstarijim automobilima u Evropi, što bi vlasti da promene. Pitanje je, međutim, da li su krenule pravim putem, kažu stručnjaci, posle odluke da se od 5. jula sva vozila starija od deceniju i po na šest meseci upućuju na tehnički pregled. Proveravali smo kako se taj problem rešava u drugim, razvijenijim zemljama. Srbija je jedina u Evropi i dobrom delu sveta gde će vozači automobila starijih od 15 godina morati dva puta godišnje na tehnički pregled. U Holandiji, takvu kontrolu obavljaju, tek pošto automobil napuni 30 godina, a u Norveškoj, Italiji, Mađarskoj, Grčkoj, Nemačkoj, Francuskoj, Norveškoj tehnički pregled obavezan je na svake dve godine, za automobile starije od četiri godine.
Profesor Milan Vujanić kaže da su zbog bezbednosti, s obzirom na veliku količinu starih automobila u Srbiji, dva tehnička pregleda korisna, međutim, smatra da oni ne smeju da budu skupi i da bi Agencija za bezbednost saobraćaja mogla da ih subvencioniše. ''Kada su u Francuskoj uvodili euro 6, oni su dali popust na registraciju od hiljadu evra, stimulisali su vlasnike da pređu na euro 6, a nisu povećavali cenu onima koji voze euro 4 ili 3'', navodi Vujanić. Vozači starijih automobila, slažu se da bi automobile u Srbiji trebalo uskladiti sa onima u EU, ali kažu i da im od dva odlaska kod majstora teže pada najava da će ih to koštati oko sedam hiljada dinara:
''To je čist lopovluk od strane države.''
''Pa, mi smo nešto očigledno ispred Evropske unije.''
''Nameću samo sirotinji, to nije u redu.''
''Valjda će deo od registracije ići na popravku puteva.''
Iako novi zakoni pokušavaju da Srbiju približe Evropskoj uniji upravo putevi puni rupa ili starih betonskih ležećih policajaca otkrivaju da je još dosta kilometara pred njom. Loši putevi, prema rečima Milana Božovića iz Komiteta za bezbednost saobraćaja, više ugrožavaju, nego stari automobili. ''Moje iskustvo na uzorku od 1.000 vozilaa kaže da je to češće nego tehnička neispravnost vozila'', ističe on. Ipak, zvanična statistika kaže da su neispravna vozila uzrok od jedan do tri odsto saobraćajnih nezgoda, dok se loši putevi u srpskoj statistici ni ne navode kao uzrok, ukazuje profesor Vujanić. ''Nemačka smatra da put utiče sa 10 do 12 odsto, kao osnovni uzrok, a kao doprinoseći još 12 odsto, to ispadne 24 odsto, pa ispašće da mi imamo bolje puteve nego Nemci, nisam siguran - pre će biti da nam statistika nije dobra'', ocenjuje on.
Statistika kaže i da posle saobraćajnih nezgoda krivičnih prijava protiv nadležnih za puteve u Srbiji gotovo da nema.
preuzeto sa - Auto Blog
-
neshtry got a reaction from Siki97 in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Raširili smo pedu i sad ima da nas trpaju kako god da zamisle...Udri po sirotinji
-
neshtry reacted to puntara in Zabranjuje se pušenje u automobilu?
Kao ex-pusač ne vidim cigaretu kao vecu opasnost od televizora u boji na centralnoj konzoli.....
-
neshtry reacted to bokija in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Lopurde...samo da oglodju sirotinju,a posle idu kod bate po nove superB....
-
neshtry reacted to Transporter131 in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Da nije tuzno bilo bi smesno,puna usta demokratije, sloboda,slobode kretanja,slobodnog izbora......... Bezbednost,zagadjene,sigurnost......Ponavljja se kao mantra
Nemam snage vise ni da se smejem.Treba uvesti kvartalni zdravstveni pregled uz pregled kola,i mirna Backa.Svi bi cutali i pozivali se na gore navedeno,to tako treba.
A gorivo sve jeftinije ,putevi jos malo pa svi kao piste,kod lekara bez mita,skole bez vrsnjackog nasilja,TV bez silikona.Je...e pa mi smo Orvelovsko drustvo.
-
neshtry reacted to dach@ in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Ko ce se setiti da li je proslo 6 mes. neki se jedva sete i 1 god. bice dosta cimanja krenes negde a zaboravio si taj sestomesecni da odradis da li ce odma skidati tablice i kazna ili ce terati na tehnički,da su hteli ispravna kola mogli su da poostre tehnički pregled ovako 2 puta godišnje radi se samo o novcu i zajebavanju....
-
-
neshtry reacted to neshaoct in Pravilno pranje automobila [How-To]
AutoAnaliza video: Pranje auta posle zime
-
-
neshtry got a reaction from Punto1.2 in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Raširili smo pedu i sad ima da nas trpaju kako god da zamisle...Udri po sirotinji
-
neshtry got a reaction from rage_man in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Dobra poenta!
Imam itisak da su spremili i da im ne prođe....
-
neshtry got a reaction from marko.jovanovic in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Nemam komentar!
-
-
neshtry got a reaction from bokija in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Raširili smo pedu i sad ima da nas trpaju kako god da zamisle...Udri po sirotinji
-
neshtry reacted to bokija in Zabranjuje se pušenje u automobilu?
Ako bi zene vozile bez majce....to bi bilo ometanje saobracaja....
-
-
neshtry reacted to alfini0507 in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Kad smo kao narod racq pa nam Rumuni i Česi drze casove iz narodnih skupova i organizovanja...
-
neshtry reacted to The Punisher in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Ali SNS botovi su legendarni bolidi
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=05&dd=09&nav_id=1390650
https://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=1390342
-
neshtry reacted to bole-stilo.jtd in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
kako ce oni da rese polisu osiguranja koja ide na godinu dana ako budu davali nalepnice na 6 meseci , ti uzmes polisu na god. dana jer sada ne moze drugacije i na 2 tehnickom npr. ne prodjes sta onda ?????? , jel treba da tuzis nekoga da ti tada vrati novac za polisu ili sta ............. .
ja koliko vidim to sve povlaci jedno drugo i na kraju to nece biti tih 30e nego mnooooogo vise.
eto koliko mozga imaju ljudi koji su to i smislili .......... .
-
neshtry got a reaction from bole-stilo.jtd in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Evo ko je zainteresovan može da sa uključi u peticiju!:
https://www.peticije24.com/ukidanje_duplog_tehnickog_pregleda_za_vozila_starija_od_15_god
Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
-
neshtry got a reaction from bole-stilo.jtd in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Ljudi realno nemaju para ni za onu redovnu registraciju,nego idu na rate.Svi bi vozili novija i ispravnija vozila da mogu.
Drugo više sam nego siguran da bi 50% službenih državnih automobila palo na tehničkom,plus javno saobraćajno,policija i ambulantna vozila...Vatrogasci sa 30+ god voznim parkom....
Nije samo BGD Srbija!
-
neshtry reacted to bole-stilo.jtd in Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?
Popunio je jutros , poslao link svim prijateljima preko fejsa i zakacio na Fiat Punto 2 - Serbia .............
-
neshtry reacted to YUgisa in 10 najgorih navika u vožnji
Zaostali, koriste jos te neprecizne radare, ne ko mi najsavremenije. Kod nas bi verovatno isli u zatvor ali zato bih odmah zvao ginisa da mi upisu rekord.
