Jump to content
Goran

neshtry

Members
  • Content Count

    14196
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    147

Reputation Activity

  1. Like
    neshtry reacted to Irena HGT in Automobil parkiran na suncu – smrtonosna mašina   
    Svake godine beleži se nekoliko slučajeva dece ili kućnih ljubimaca koji preminu zbog prevelike vrućine u automobilima, a naučnici iz Arizone su nakon eksperimenata dokazali da se opasna temperatura u vozilu može postići već nakon sat vremena prženja na suncu, ali i da opasnost predstavlja parkiranje u hladu. Telesna temperatura dvogodišnjaka ostavljenog u automobilu može narasti do 40 stepeni Celzijusa nakon samo sat vremena, a to može dovesti do toplotnog udara, tvrde naučnici sa Državnog univerziteta Arizone (Arizona State University - ASU) koji su sproveli ispitivanja na temperaturama između 36 i 41 stepeni kako bi utvrdili koliko se brzo vozila mogu zagrejati. Za to su koristili šest automobila različitih veličina i boja koje su parkirali i sklanjali sa sunca. Pokazalo se da se manja vozila izuzetno brzo zagrevaju, a nakon sat vremena temperatura iznad 47 stepeni zabeležena je u svim automobilima. U hladu je prosečna temperatura bila oko 40 stepeni, ali je nakon dva sata bila jednako opasna kao na suncu, pokazuje istraživanje koje je objavljeno u časopisu Temperature. Naučnici su pokazali da se volani automobila na suncu zagreju na temperaturu od 52 stepena nakon sat vremena, a kontrolne table do 69 stepeni. Istraživanje je pokazalo da čak "i parkiranje vozila u hladu može biti smrtonosno za malo dete", rekla je Nensi Selover, klimatologinja s ASU-a. Disanje u automobilu stvara dodatni efekat zbog veće vlažnosti vazduha, zbog čega je teže rashladiti se znojenjem, dodala je Selover. Koautorka istraživanja Dženifer Vanos naglasila je da ljudi mogu da stradaju i na temperaturama ispod 40 stepeni, ističući da neke žrtve toplotnog udara mogu imati trajne posledice po mozak i druge organe.
     
    preuzeto sa - Auto Blog
  2. Like
    neshtry reacted to bit in Fiat Novi Tipo / Novi Fiat C segmenta   
    Kao laičko mišljenje
    Mnogo mi se sviđa taj tipo sw u crvenoj boji
  3. Like
    neshtry reacted to Axic in Kupite li autostopere?   
    Ili ako ne želi da stopira lepo se baci u taxiste.
     
  4. Like
    neshtry reacted to cika_kole in Vozila koja treba izbegavati   
    morao sam da citiram sam sebe.
    Vozice je u rikverc iz it do kraljeva. i taman ce to biti 180k km, ici ce preko svice pa spanije, onda austrije i nemacke, nazad do italije da sipa gorivo i onda kraljevo, sve to u rikverc...
  5. Like
    neshtry reacted to Mijailović P. in Protest zbog cene goriva   
    Ma hebeš režim. Ja sam protiv pljačke.
    Dosta BRE !
    Režim k'o i svaki drugi.
    Dajte raji da živi stoko.
     
  6. Like
    neshtry reacted to totti in Kupite li autostopere?   
    Nastavak priče kod Marka u temi

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk


  7. Like
    neshtry reacted to Trofeo in Kupite li autostopere?   
  8. Like
    neshtry reacted to Woodoo in Srpski san, plata 1000e za samo 3 meseca, pozovite odmah!   
    Raspravljaju se slikar, doktor i programer šta je bolje imati: ženu ili ljubavnicu. 
    Kaže slikar: Pa bolje je imati ljubavnicu, to je veće uzbuđenje i veća inspiracija.
    Kaže doktor: Pa bolje je imati ženu, to ti je sigurna veza i stabilnost.
    Programer će na to: Znate šta, momci? Najbolje je imati i ženu i ljubavnicu. Žena misli da si kod ljubavnice, ljubavnica misli da si kod žene, a ti programiraš...

  9. Like
    neshtry reacted to DraganUS in Srpski san, plata 1000e za samo 3 meseca, pozovite odmah!   
    Samo nocu smo produktivni.

    Sent from my SM-J710F using Tapatalk


  10. Like
    neshtry reacted to bane1321 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Mada na slikama na FB reklami stoji da su Giu i Renegade po 14490, a na sajtu u klipu, su 1000 manje!
  11. Like
    neshtry reacted to Ivan in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Korektno deluje (Giu, X, Renegade)...
    Pogotovo za Alficu, dobijas verovatno osnovni 1.4TB, ali turbo motor, pitanje samo u kojoj opremi za pomenutih 13 i po soma.
    Ko je zainteresovan, sigurno da vredi proveriti. Pa za (napucanije) polovnjake traze 9-10-11 soma, na tu cifru vredi razmisliti.
     
     
  12. Like
    neshtry got a reaction from bane1321 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    I meni to upalo u vidiku...

     
  13. Like
    neshtry reacted to bane1321 in Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti   
    Korektne cene za X i Giuliettu
  14. Like
    neshtry reacted to Milutinac in Protest zbog cene goriva   
  15. Like
    neshtry reacted to Markobgd in Lepi i zanimljivi primerci iz oglasa   
    I elektro otvaranje šibera.....
    Neki to nemaju ni dan danas...
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    ...na C4
  16. Like
    neshtry reacted to MS PK in Ma OFF BRE!   
    Ma neee, to samo seljaci hoce da se obogate.

    Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока


  17. Like
    neshtry reacted to shomiNBGD in Ma OFF BRE!   
    Jedan od većih problema sa tim malinama je to što su se vrhovni vođa i njegov batica ubacili u posao i odmah oborili cenu.. Slušao sam priče malinara iz prve ruke, strašne stvari. U fazonu, ili ćeš nama da prodaš za 100 din (Iako je tada bilo oko 200 din), ili ćemo se postarati da niko nikada od tebe ne otkupi ništa, i tako...
  18. Like
    neshtry reacted to neshaoct in Lepi i zanimljivi primerci iz oglasa   
    1975. Fiat 128 Sport Coupe - 5.500 evra
     

    https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12169952/fiat-128-sport-coupe
     



     
     
  19. Like
    neshtry reacted to Pluto in Fiat Bravo 2008   
    Sent from my iPhone using Tapatalk
  20. Like
    neshtry reacted to dekirs in Protest zbog cene goriva   
    Problem je sto smo se uvek okretali protiv pojedinaca, Tadic, Sloba, Djilas, Vucko, ovaj onaj, ko god dosao isto ce da radi. Zato treba na ovaj nacin da se borimo protiv tih na vlasti. To u svim zemljama rade tako, samo eto mi uvek poslednji skapiramo kako treba. Ne treba ni da se cuje vucicu pederu, jer ovi jedva cekaju da okrenu to protiv njih.. Jedno po jedno, ako se uspe nesto sa gorivom opet na ulice, jer od glasanja i ostalih metoda koje dokazano ne rade u ovoj drzavi nema leba.
     
  21. Like
    neshtry reacted to bellum64 in Fiat Marea 1.6 16v - naknadna ugradnja menjača od JTD-a (dizela)?   
    meni je bila ideja da vidim da li ima svrhe prepakivati ili menjati menjac ili ostaviti kako jeste. smatram da bi, posto vecinu vozim po ravnicarskim putevima, produzena 5 imala smisla u odnosu na originalnu. samim tim bi se smanjila i potrosnja sto opet ima svojih prednosti. u prve cetiri brzine nebih nista ni izgubio ni dobio jer bi ostale nepromenjene.
    poenta - dolazim kod gorana da promenimo zupcanik 5 brzine pa da vidim kakva je razlika. naravno da cu sve dokumentovati fotografijama i video zapisom
    i podeliti sa svima na forumu
  22. Like
    neshtry reacted to Ivan in Fiat Bravo 2008   
    Ne kazem ja da nije korisno, daleko od toga, i sam sam u tom svetu...
    Ali da su neke stvari presle u boles', mislim da cemo se sloziti  .
  23. Like
    neshtry reacted to dekirs in Protest zbog cene goriva   
    Samo da se ovo ne okrene na protest protiv ove vlasti. Ko god da je isto bi bilo.. Isti sablon isto sve. Vec vidim izjavu kako ga opozicija minira, pokazali smo im na izborima bla bla..

     
  24. Like
    neshtry reacted to bojan dim. in Protest zbog cene goriva   
    Budite ubedjeni da ce biti puno ubacenih provokatora
  25. Like
    neshtry reacted to bit in Slike automobila bez posebnog razloga...   
    Lepo izdleda taman malo razbilo tu belu monotoniju, samo da nije kanulo na felne.
     
    Ford escort (mk4) rs turbo serije 2
    moj običan mk4 1.4 pokušao da me ubije neki dan, ali oprostio sam mu, i dalje mi se sviđa ovakav automobil

     
     
     
     
     
     

Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...