Jump to content
Goran

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/16/17 in all areas

  1. 2 points
    Treba da uzmete u obzir da specifikacija jako malo govori o onome sto dolazi do izrazaja u svakodnevnoj voznji. Po tehnickoj specifikaciji moj Stilo je isao 10.7s do 100, a Astra 13.x s sto izlazi mala razlika. Max brzina Astre 182km/h, a Stila 190. U svakodnevnoj voznji nebo i zemlja. Pricao sam i ja da 1.6mjet ide bolje kada sam uzimao u obzir subjektivni osecaj samo. Ali onda probam Giuliettu 1.6mjet i pun gas sa 80km/h i 4. brzine i ispada ogromna razlika u odnosu na jtd. Daleko od toga da ne moze da se vozi ispod 2.0 i da sada neko od nas svakodnevno jurca 180+ pa da mu treba brzi auto, ali nije realno reci da je bilo koji 1.6 motor u rangu 1.9/2.0 slicne konstrukcije (da na poredimo atmo/turbo i jednu i vise turbina) posto je to prilicno fizicki nemoguce. Ja sam svesno kupio 2.0 pored 1.6 kako bih manje maltretirao auto i smatram to odlicnim potezom posto za smesnu razliku u registraciji i potrosnji imam motor koji ce preci ko zna koliko vise.
  2. 1 point
    Kupio sam pre neki dan Bravo 1.6 Mjet Duologic 120KS, 2011god. Auto je uzet na placu OMNIA, u Zemunu, Cara Dušana kod saobraćajne škole. Auto je pregledao Goran i sve je bilo OK, očišćen je DPF filter jer je bio zapušen. Ali pošto ga niko nije izvezo na otvoren put i probao da ga stisne po gasu, jer nema tablice, niko nije ni primetio problem sve dok auto nisam preuzeo i odvezao. Problem je bio to što auto nije imao snagu. Kao da je limitiran. Uspeo sam dva puta da ga dobijem da ide kako treba, mada sad kako je popravljen, vidim da ni to nije bilo to... tako što bi stao, ugasio-upalio auto, i nakon toga bi vukao kako treba. I nakon minut ponovo gubitak snage. Otišao sam sutradan odmah kod Gorana, kojem se još jednom zahvaljuem, jer sam upao nenajavljeno, i oni su otkrili da je problem u turbini, tj. u polugi koja kontroliše rad turbine preko vakuuma, jer je varijabilna. Ta poluga je zapekla i nije vrsila svoju funkciju, drugim recima nije radila turbina. Uzrok kvara je taj što je auto neko vreme stajao i nije vožen i zbog toga je to zapeklo. U svakom slučaju, turbina je skinuta dole i poluga je odglavljena i sad je sve kako i treba da bude. Ovo pišem, čisto da postoji na forumu, da i neko drugi ako ima sličan problem može da pročita.
  3. 1 point
    Trofeo

    Kolika vam je potrošnja goriva?

    @rage_man voziti porsea sa plinom je kao jeb... sa kondomom
  4. 1 point
    Trofeo

    Kolika vam je potrošnja goriva?

    @dekirs Cuti,bar nema plin
  5. 1 point
    dekirs

    Kolika vam je potrošnja goriva?

    Ako ste se nekad pitali koliko trosi z4
  6. 1 point
    Miske Nis

    Dizna za tipo 1.6 ie

    Drugari trazim diznu za monopoint tipo 1.6 90ks. ima li ko? Evo slika
  7. 1 point
    Ima vremena pricacemo sad treba sve ovo ubaciti a to je ozbiljan posao...usao sam u ozbiljan projekat sa dobrim ali ipak povrsnim znanjem jer do sad ovako nesto nisam radio,ovo je ozbiljan projekat i za mnogo ozbiljnije majstore a obzirom da mnogo stvari radim sam malo ce duze trajati ali cu ispratiti svaki detalj...fali tu jos nekih delova koje se isto tako teze nalaze ali naci ce se...
  8. 1 point
    Ivan

    Za nove članove

    @E1.2BIN @Milan1985 Pozdrav i dobrodosli na forum. Uzivajte, raspisite se, a ako imate zelju mozete predstaviti svoje automobile u odgovarajucem podforumu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/12-predstavljanje-automobila-članova-foruma/
  9. 1 point
    ViktorBG

    Fiat Coupe 16V T

  10. 1 point
    Lj_ubica

    Fiat Punto Michael Schumacher

    Lepe slike, a i Puntic... Gagi presao na mjet-a pa zeki [emoji6][emoji23] Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
  11. 1 point
    Ivan

    Fiat Stilo - Kod kartica

    Za njegov fabricki Visteon imas aplikaciju za generisanje koda na osnovu serijskog broja uredjaja. A mozes ga izgenerisati i ovde: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42458&page=15 I nece praviti problem ako se izvadi akumulator. Kod trazi kada se prvi put ubacuje u auto i predstavlja na CAN mrezi, tj. BC.
This leaderboard is set to Belgrade/GMT+02:00

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...