Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

IMG_9380.jpg

 

1.4 benzin + TNG, Paket 1, parking senzori, krovni nosači i letnje i zimske patosnice

Od juče sam prešao stotinjak kilometara, odnosno ja sam dvadesetak a moj tast, zet, žena, prijatelji ostatak. Rano je za neku dužu priču, ali za sada mi smeta što je motor malo bučniji od onoga što sam očekivao, mada će se i malo utišati kada se razradi.

Više priče u danima koji slede.

 

IMG_9382_JPG.jpg

 

IMG_9387.jpg  IMG_9377.jpg  IMG_9405.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican, nego gde mu je displej od parking senzora, ako moze slika da vidimo kako se uklopilo , jesi li ih mozda dobio na poklon ili si i njih platio

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam porucio kod Koleta 1.4 sa plinom... Voleo bih da dobije neke informacije u vezi sa potrosnjom plina i koji proizvodjac je ugradjen? Hvala unapred i da ga u zdravlju vozis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup:

javi i potrosnju plina too

a gde je boca? umesto rez tocka?

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugrađuju Zavoli plin. Boca od 37 litara zapremine je naravno na mestu rezervnog točka. O potrošnji neću moći da pričam još jedno mesec dana jer ću se igrati sa performansama na plin i na benzin, a i plin mora da se podesi posle pređenih hiljadu kilometara. Za sada se čuje razlika u zvuku i malo tromiji rada na plinu. Naravno, podesiće ga da se razlika u snazi ne oseti, ali će to povući malo veću potrošnju.

Ko ne zna, da još jednom napomenem, ugradnjom plinskog uređaja se gubi Fiatova garancija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali Kole pruzima garanciju na sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

slikaj onaj cep od plina, gde su ga stavili? video sam jednog sa nalepnicom za plin na staklu ali nigde nisam video cep, doduse prosao je pored mene pa nisam stigao da zagledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno nije jer nema lima nego je samo gumena membrana, bar su mi tako rekli kad sam ih pitao u auto kuci. vise me brine i zato sam odustao od ove varijante (za sada) zato sto sam cuo da ovaj (i vecina ostalih) plinski uredjaj nije za ovaj motor nego navodno samo brc i landi renzo.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čep je ispod branika sa zadnje desne strane i ne može da se vidi. U čemu se razlikuju BRC i Landi Renzo od Zavoli uređaja? Inače se fabrički LPG ugrađuje u ovaj motor na Alfi Mito.

Edited by springboy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast @springboy, dočekao si svoj 500L  :guitar:

 

Krovni nosači su original za 500L ili neki aftermarket tipa Thule? Jesi li sam ugradio ili su i to odradili u AK Kole? Cena? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...U čemu se razlikuju BRC i Landi Renzo od Zavoli uređaja? Inače se fabrički LPG ugrađuje u ovaj motor na Alfi Mito.

Apsolutno se ne razumem, ovo je informacija od lika koji je valjda jedini ovlašteni serviser za brc u Srbiji i da je preporučio samo brc ja bi rekao ma važi i ostao pri plinu. Ovako, rekao je brc ili landi (koji on ne radi) pa je još dodao nek ugradi pa će da vidi za dve godine šta će mu biti sa motorom. E posle toga bez obzira jel u pravu ili ne, znam da ne bih mirno spavao i samo sam pozvao auto kuću i otkazao plin. Sad čekam barem godinu ili 10000km da stavim jedan od ta dva. Ali da sam znao da 1.3mj troši koliko ovde ljudi pišu da troši uzeo bih njega jer ta razlika u ceni na 6 godina se prebija sa gorivom. Samo mi ne ide u glavu da 300 kila teži fiat500l 1.3mj troši manje od punta 1.3mj.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijena prava sitnica. 135€ original 500 nosači kod AK Kole koje su u auto kući i postavili. Iako je to poprilična cifra trebalo bi uzeti baš te, jer se šrafe U karoseriju. Šraf je smešten ispod vrata pa ako bi se neko nameračio da ih ukrade morao bi da otvori sva vrata. Skinuo sam ih da ne troše gorivo bez veze, ali toliko mi se sviđaju da razmišljam da ih uvek držim na automobilu.



 

Apsolutno se ne razumem, ovo je informacija od lika koji je valjda jedini ovlašteni serviser za brc u Srbiji i da je preporučio samo brc ja bi rekao ma važi i ostao pri plinu. Ovako, rekao je brc ili landi (koji on ne radi) pa je još dodao nek ugradi pa će da vidi za dve godine šta će mu biti sa motorom. E posle toga bez obzira jel u pravu ili ne, znam da ne bih mirno spavao i samo sam pozvao auto kuću i otkazao plin. Sad čekam barem godinu ili 10000km da stavim jedan od ta dva.

 

Dakle prodavac BRC ti je rekao da može samo BRC ili Landi. Pa i nije neki savet. Kod lekara za iole ozbiljniji problem tražiš dva mišljenja, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oho, pa to sa krovnim nosačima je super. Na stranu cena, ako se skidaju i nameštaju lako i ako nema bojazni od oštećenja laka/boje krova pri svakom skidanju/nameštanju onda je to super stvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije na glasu da je prevarant. Važi za ozbiljnog. A što se tiče nosača i ja sam uzeo te Fijatove i to posle reklamacije jer su mi prvo da liCamove i to još bez bravica za iste pare!? Najjače dok ja reklamiram nosače drugi kupci ih pored mene pronose i stavljaju u gepek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...