Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo i ja cu da predstavim svog Zdravka iako jos uvek nema nista posebno da se vidi na njemu, standardan je. Fiat Punto 1.9d 44kw, dizel, 2001 godiste, trosi valjda 5l i za sad me sluzi dobro... bilo je nekih komplikacija ali sve je sredjeno sada i imam prelepu novu stoplu za karter :D. Od intervencija, stari vlasnik mu je ugradjivao xenon svetla valjda jedino, ja sam mu nabudzila neki veliki akumulator, jaci od fabrickog kako bi preziveo lepo zimu i to bi bilo to.

evo slika

image.jpg aaa.jpg aaaa.jpg aaaaa.jpg

Za sad planiram da menjam haubu, ili farbam, ili presvlacim, ili kupujem novu.. u sv slucaju menjam mu boju haube... najverovatnije u tamno sivu... i volela bih da nadjem ratkapne, cele pune (kazu mi da je kec imao takve nekad) dok ne opljackam neku banku za alu felne.

To je sto se tice estetike a sto se tice povreda koje treba da sredim, to je za pocetak jedno fino ulubljenje i grebanje na vratima. Ne vidi se najbolje na slikama zbog odsjaja.

Photo_0071.jpg Photo_0072.jpg Photo_0073.jpg Photo_0074.jpg

Ima li neko ideju kako se ovo sredjuje i koliko para? Malo je zagrebano ali ne dovoljno da je bilo neophodno necime da ga stitim od daljeg propadanja (rekose mi iskusni ljudi) ali ja bih i to sredim.

I jos dugujem fotografiju soferke sa neka 2 fiina udubljenja i gomilom nekakvih sitnih sranja po njoj... u sv slucaju, meni se cini da je zrela za zamenu kad vec menjam boju...

image.jpg image.jpg

I kako vam se cini Zdravko i moj plan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao ulubljenje na haubi na svom Puntu kada sam ga uzeo i to je ispravljano, pa gitovano, pa farbano... Isto će da te košta i ako se opredeliš da je menjaš ili ako rešiš da je farbaš, a sa obzirom da su jedina veća mana one dve rupe, mislim da bi ti najjeftinije rešenje bilo da ti to neko pregituje i zafleka bilo kojom bojom, samo da bude ravno i da poručiš kvadrat karbon folije, jer sada ti 1m x 1,30m košta 7 eura... Imaš je i u raznim bojama, a uz nečiju pomoć možeš i sama da je postaviš :thumbup:

Mene bi iskreno više brinula ova ogrebotina kod vrata, ali to će već da košta više da se sanira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih je sama stavljala ni u ludilu... pa jbt kad sam pravila makete na faksu, raspadale su se sve do jedne... plasim se za taj karbon jer mi je par ljudi reklo da im se odlepljuje a jedan je stavljao jos na profi mestu nekom... dok su mi rekli da polovnu haubu mogu da nadjem cak za 15ak e... naravnom potrazila bih bolju od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj ko ti je rekao da za te par emožeš da nadješ haubu, ne verujem da je mislio bukvalno 15e, ispod 50 ako je nadješ je premija... Na forumu imaš dvojicu koji rade delove za Punta, jedan je na ovom linku http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=53250 a drugi na ovom http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=50937&st=200

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav komsinice,fin ti je taj Zdravko.Sto se tice delova i limarije ima gde hoces i nije skupo tako da ne brines,moze sve da se nadje bilo polovno ili novo.Nemoj da se isprepadas ako te sretnem u kraju i svirnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

padinas znaci... pa dobro.. slobodno sviraj, sve dok dok se drzis ovog pravila iz svog potpisa :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mozda nije strasna, ali kao sto rekoh, menjam joj boju, pa ce otici u sv slucaju.. mada veruj mi, uzivo je strasnija

a za vrata nisam sigurna sta se radi, ispravlja i prefarbava ili menja? jebiga, iako je ostecenje na zadnjim vratima i na prednjim ima necega malo... bojim se da ce to morati da saceka neko drugo vreme, jer mi je recimo servis preci sto se troskova tice

Share this post


Link to post
Share on other sites

haubu nemoj menjati,samo neka ti je neko odradi, io onda presvuci,samo neka izgituje to,da nema rupe.

servis,pa da naravno,to moras raditi ,da ne bi zdravko poceo da kaslje :p ahahahha zdravko,hahahah,izvini,ali moram da se nasmejem,prvi put cujem da teko neko zove auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sam sve blize ideju da probam sa karbonom, ne znam, predomisljam se stalno, ali ipak mi je karbon najlepse resenje iako ne bas najjeftinije

Ja ne znam kako bih drugacije zvala auto... nema logicnijeg naziva... necu ga valjda oslovljavati sa Punto :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se ne kvari mnogo, onda je logično da je Zdravko :thumbup:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ da,da,bas to :) karbon nije lose resenje...samo napominjem hauba nije strasna,ono su dve sitne tackice ... :)

P.S. Gde bre nmajde masku od 123. , :( ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kao sto rekoh, karbon nije zbog tackica na haubi, estetska je promena

P.S.Gde bre nmajde masku od 123. , :( ?

Ne znam sta ovo znaci :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prevodu, gde nadje da stavis masku od Mercedesa W123 u potpis :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to,i to od 123 . mora da je 200D heehehhe,dobro ,dobro,izvini,zaboravio sam na estetiku,meni i nije nesto kad ide mat crno,na lak crnu,ali dobro ima negde gde izlgeda lepo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ti cika Bane zezaj sa 200D i njegovih citavih 60-ak konja ;) ... Ali ja mislim da je 123-ka bila najprodavaniji Merc sa skoro 7 miliona primeraka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha, sad kapiram.. trebalo je da je 200d u pitanju, jedino ako je gugl izbacio taj drugi... to mi je primer lepog automobila, kad god vidim taj matori marcedes odusevim se, idealno izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahah,neko ovde nas izgleda zeki,ili si iz doba kada je to auto bio kao sada nova S klasa ? :)

Pricalo se da taj mercedes nije mercedes ako ne iskuca celu skalu na satu ,a to je 160,tako da je brzi od mog Una i od Zdravka :):p

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja samo imam cudan ukus... ne volim ove nove aerodinamicne autice, drazi su mi ovi kockasti modeli, tako mi auto izgleda mocnije, mora da ima jaku.. hm.. masku (sto sam upravo naucila da se tako zove)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista,ti dodji kod mene da mi napravimo od punta tako nesto :),ima da se zaljubis u zdravka jos vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ga šmele što se nameće :smoke: Kod nas u kraju taj Mercedes zovu "ciganska radost" :geek:

Moj savet je kao što rekoh da ti neko te dve rupe na haubi zapuni gitom i poravna i da preko toga nalepiš foliju, i ako ima ko da ti to uradi drugarski, a da ti ne naplati, to će da te sve košta max 15 eura

...evo npr Bane :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^to cu i da odradim, samo bih radije kod profesionalaca jer jebiga tako necu da razmisljam hoce li se sta sjebati, a necu nikome ni da trosim vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sa srecom sa zdravkom i da se navozas sa njime bez kvarova,a ova mala ostecenja,ma opusteno resices

i ja imam punta sa istim motorom,i hvala bogu,evo cetvrta godina bez kvarova i nepredvidjenih zajebancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

^to cu i da odradim, samo bih radije kod profesionalaca jer jebiga tako necu da razmisljam hoce li se sta sjebati...

Au Bane, sta ti kaze za kevu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...