Jump to content
FAS Goran
milos84

Fiat Stilo - demontaža visokotonca kod retrovizora

Recommended Posts

Da li moze neko da mi kaze kako se skida zvucnik kod retrovizora, onaj mali visokotonac?

Skinuo sam tapacir da bih proverio zbog cega mi zvucnik u suvozacevim vratima ne radi,kad posle nema sanse da vratim tapacir. Smeta mi ta plastika sa zvucnikom.

Pozdrav i hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, samo pazljivo sa srafcigerom odvoj tu plastiku i onda rukama lagano da nesto ne polomis, kabal nije nesto mnogo dugacak pa pazi da ne pokidas ako slucajno cimnes u nekom momentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visokotonac mi je ili crkao, ili se otkačio. Dakle, reč je o onom malom prdavcu u visini retrovizora. Kako mu prići, kako se skida plastika oko njega? Da li se nekom dešavalo i da li ima neko neki savet?

Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se retrovizori steluju rucno,skini gumu rucice za stelovanje.Nisam siguran,Mislim.,da ima centralna matica ispod gume.Proveri! Plastika se drzi na zabicama i oprezno,sa svih strana povlaci trougao,krta je plastika,lako puca! Visokotonce mozes da kupis bilo koje (original ces tesko naci),samo gledaj da su iste velicine u precniku! Ja sam moje ucvrstio tecnom plastikom! Gledaj da budu malo kvalitetniji i obavezno "piezzo"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce se na Stilu retrovizori stelovati preko rucice ;) . Nije nikakav problem skinuti ga (kao sto je i imenjak rekao), imas i ovde nesto o tome:

http://www.fiatforum....html#post25343

Proveri da nemas neki prekid na onom konektoru na ulazu u vrata (radi li ti normalno i glavni zvucnik u vratima)? Jesi li pokusao da prodjes kroz test zvucnika iz servisnog menija uredjaja (ako je fabricki u pitanju)?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zabicama se drzi, samo polako sa srafcigerom razdvoj, pazi da ne ostetis plastiku, posle toga ces vec videti sta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavni zvučnik normalno radi. Kad se vratim sa posla, proveriću prvo konektor, pa ću onda da idem u sport sa skidanjem onog "trouglića" oko zvučnika. Koliko sam skontao, drže ga tri žabice/kukice. Samo još jedno pitanjce - jel ima neko šemu konektora na vratima, da znam koji pin čemu služi.

@Ivan - servisni meni uređaja? Kako njega da pokrenem? U pitanju je fabrički CD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, za te fabricke uredjaje ti i pricam. Ne znam sad napamet, imam zapisano u blokcetu u kolima, u taj meni se ulazi pritiskom i drzanjem kombinacije dugmica. Koliko se secam, to ne postoji u onim uputstvima za Stilo (ni u "Owner handbook", ni u "Sound system", to sam mozda negde iskopao u njegovom "Manuale Tecnico" i zapisao u blokce).

Tu redom prolazis kroz test svih zvucnika (i glavnih i tweeter-a, svaki pojedinacno), test displeja, napona stanica koje hvatas, konekcije sa sarzerom, itd...

Mogu to da ti napisem kasnije kada budem silazio na pauzu, nadam se da nije hitno. Ili neka neko od Stilista do tada postuje, ako zna napamet tu kombinaciju dugmica.

Kuci imam i taj "Manuale Tecnico" i "E-Learn" pa cu pokusati da ti nadjem i pinout na vratima.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, hvala unapred! Ako možeš to da iskopaš, šalji - nije hitno jer sam i sam na poslu... a crv radi li radi što mi je nešto neispravno na Stiliću :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime da se ne mučiš.

Cassette / CD / MP3 Player Test Menu

The instructions below describe how to access a few in-built diagnostic tests the Visteon Stereo's

have in-built:

1. Turn the Stereo ON

2. Press buttons "3" and "6" together for a few seconds, until a pitch note is heard on the speakers.

Now you're in test mode, here are the tests you can do:

A. SPEAKER TEST - Pressing the ">>" button will test all the (8) speakers the car has - 4 speakers,

4 tweeters. Once finsihed, it will exit the test mode, and you'll have to go back in (above).

B. SIGNAL STRENGTH - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "3" again.

An indication of the intensity of the radio signal the tuner is receiving is displayed as a measure

of voltage (e.g. SIGNAL STRENGTH 1.6V). My averages are 2V-3V.

C. SHORT & OPEN CIRCUITS - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "6" again.

Check that the words "SHORT CIRCUIT - OK" appears (i.e. no problems).

D. PROCESSOR & MODULES COMMS TEST - Whilst in test mode (with the pitch note heard),

press button "1". "COMMS TEST - PASS" should appear.

E. CHECKSUM (internal EEPROM) TEST - Whilst in test mode (with the pitch note heard),

press button "4". "CHECKSUM - PASS" should appear.

F. DISPLAY OPERATION TEST - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "5".

All the pixels on the display should appear.

G. CD CHANGER COMMUNICATION TEST - Whilst in test mode (with the pitch note heard), press button "2".

If a Blaupunkt IDC-A09 is fitted, "CDC CONNECTED" should appear.

If not, there is a problem with communication between the units, or no unit is fitted (duh!)

To exit the diagnostic test, turn the stereo off normally.

Podesiti CD da se pali-gasi sa autom.

Treba da se drzi par sekundi MENU tipka dok se ne pojavi RDS

i onda jos koji put kratko pritisnuti dok se ne dodje do te opcije

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, to je taj testni meni.

Taman sam i ja krenuo da postavim ceo u elektronskom obliku, ali imenjak je to vec svetski odradio :).

Nisam siguran, ali cini mi se da ga nismo do sada kacili na forum (mrzi me da trazim posto trenutno pristupam sa moba).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliko hvala Ivanima :) Ali, ja sam sada uspeo da završim opravku i bez uputstva, koje tek sad vidim. Elem, skinuh "trouglic" na kojem se nalazi tweeter (drži se na tri metalne žabice). Skinuh džek i odnesoh mališu gore da bolje pogledam. Jedan od dve, kao vlas tanke, žičice koje vode od samog zalivenog tweetera do ženskog džeka, je POTPUNO oksidisao i prekinuo se (kad bakar pozelenii istanji se). Sam patrljak te žicice, od ne više od 2mm, je bio zdrav. Njega sam jedva uspeo da zalemim sa novim parčencetom žice (licne), a drugi kraj licne sam zalemio na kraj ženskog džeka. Sve u svemu - uspešno - RADI!

Ukupno mi je za celu akciju trebalo jedno 20 minuta (skidanje, mozganje, lemljenje i vraćanje nazad). Lemljenje je bilo zaaaaistaaaa pipavo, ali se isplatilo.

A ovo upustvo za servisni meni - c/p obavezno stavljam u folder Stilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da naredim kass. na Stilu,da se ne pali sam,kad upalis auto! Unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde u Novom Sadu mogu da kupim te male zvučnike, ali za Punta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo forumasi.....pozdrav svima.....odavno me nije bilo.... :laughing:

Imam jedna nazovimo problem,ako je to uopste problem......Da li moze neko da mi objasni kako da skinem onaj mali visokotonac na vratima sa Stila Kupe?Pozdrav svima

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je rekao (spojio teme) Ivan, pogledaj sada (nakon spajanja tema), sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...