Jump to content
FAS Goran
SYNYSA

Stilo - antipinch sensor failure

Recommended Posts

Nakon udesa, stavio sam druga vrata pokopcao sve i sad mi kad upalim kontakt izbaci onaj zuti trokut i uzvicnik na njemu na instrument tabli i pise

"antipinch sens faliure", nisam siguran za ovu zadnju rijec da li se tako pise. sta bi moglo da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri još jednom da li si prikopčao sve. Ako jesi, a grešku i dalje imaš, onda naročito pogledaj jedan beli konektor sa dve žice.

Fiat Stilo ima senzor koji sprečava da se prozori podignu ukoliko je npr. ruka napolju. Senzor čija se greška tebi prijavljuje upravo služi za to, a taj beli konektor je njegov. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala drug resio sam problem, nije bio ukopcan dzek, al naravno majstor je rekao da je sve bilo ukopcano... al bitno je da sam rijesio, hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imam problem sa ovom greskom ali se pojavljuje samo kad je malo jace pojacana muzika u kolima ili kad je put malo neravan pa treska.

 

Sta moze biti problem?Olabavio se malo pa gubi kontakt ili nesto ozbiljnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam rasturao vrata jer su mi otisle sajle za podizanje stakala I kada sam vratio sve izbacio mi ovu gresku za antipinch senzor,vratio sam sve lepo kako bilo,ukopcano je sve,pojavi mi gresku uglavnom pri paljenju . Sta da radim sa njim,jel treba se ocisti nesto? Jel to ovaj sa slike

 

cxcb460438.jpg
 
Ili se vidi I negde ovde?
 
cxcb460439.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da nije ispao dzek ako si ga skidao ili prekinuo neku zicu kad si vracao tapacir skini pa promrdaj zicu mozda je neki prekid.

U taj keder je i grejac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo je počeo da izbacuje grešku za anti pinch senzor zadnjih suvozačevih vrata kad se otvore, a onda je počela stalno da pišti nakon paljenja kola. Skidao tapacir, probao sa otkačenim belim džekom, prskao kontakt sprejem ali nista, pišti i dalje. Neko možda uspešno rešio grešku?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni antipinch prijavljuje samo na dijagnostici a kad stavim ruku npr on zaustavi staklo, tako da radi. Bem li ga :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne postizavam da odem da pokusam gresku da obrisem, nit sam pokusavao da li radi uopste senzor. Non stop mi trougao žuti stoji
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla

 

Žica ide kroz sam keder na vratima.

Imao sam taj problem na Stilu kod vozačevih vrata. Skidan tapacirung, proveravani svi kontakti, sve ok....dok se nije videlo da je senzor ustvari u vidu žice koja ide kroz ceo keder...tako da jedino da uzmeš drugi sa otpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam da je tako neka prica. Hvala svakako. Sumnjam da se prodaje samo keder, a cela vrata bas i ne bih da menjam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteli su u Inđiji da prodaju, ali me iz prve nisu razumeli koji keder, tj. nisam dobro objasnio, pa je donet ovaj:

 

keder.jpg

 

Nešto sam žurio i nisam mogao da čekam da se skine onaj na vratima, tako da je ostalo ''za sledeći put kad dođem''. E sad, da li se potrefilo da su imali, ili kako već...ali su hteli da prodaju samo njega. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela vrata komplet kostaju sad mnogo manje nego sto mislis. Ono vece video na fb lik prodaje gola za 1000din a kompletna ne mogu da se setim :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...