Jump to content

Photo

Stilo - problem sa instrument tablom

• Please log in to reply
56 replies to this topic

stilo 1.9 JTD sivi :)

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 16 posts
a znal neko sto mi stalno svijetli onaj narandzasti trokutic na ins.tabli - znaci gori non stop vise tinja nego sto gori ... ne prijavi nikakvu gresku nego samo ostane upaljen prilikom davanja kontakta
sutra idem cisti to oko klema mozda pomogne ....

diabloJTD

diabloJTD

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 17 posts
Najbolje ti je na dijagnostiku da odes. A da li ti na displeju ispise neku gresku? Ja sam imao slican problem kada sam zaboravio vratiti osigurac i racunar prijavio gresku. Posle vracanja osiguraca ostao je taj trougao sa uzvicnikom. Na dijagnostici su mi ponistili tu gresku.

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 16 posts
ma nista ne prijavi u tome i jest problem prvo je svjetlila slabim intezitetom tj jedino ja sam to vidio :) kome god sam pokazo svi su govorili ma cini ti se al sad gori jace i gori non stop ...

Ivan

Ivan

Abarth

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5385 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.9 JTD
    Citroen Xsara 2.0 HDI
@ stilo 1.9 JTD sivi

Evo ovde cisto mozes da bacis pogled kako se instrument tabla skida i kako sve izgleda kada se rasturi:
http://www.fiatforum...ster-gars5.html

A da se i ja pridruzim klubu, mozda nekom bude od koristi informacija...
Taman sam se u nekoj razmeni misljenja na temi o kupovini Stila skoro pohvalio da moj torinski vitez ;) za ovih 5 godina nije zabrljavio sa elektronikom, sem zamenjenog OCS... Kad ono cvrc, prizvah djavola :lol:.
Moj problem sa instrument tablom se manifestovao iskljucivo blinkanjem displeja - cas je radio OK, cas bi brljavio ili ispisivao celu matricu. Svi ostali instrumenti su radili normalno.

Ja sam procackao sve sto sam mogao - od D4 konektora, osiguraca, ciscenja mase do konektora na instrument tabli. Sacekao i par dana, reko' da nije neka vlaga slucajno u pitanju... Sve to bez rezultata.
Tako da sam skoknuo do Gorana na Altinu, tabla je morala da se skida i popravlja (kazu standardna boljka na Stilu), displej sada radi normalno. Gazimo dalje :thumbsup: ...

devaiva

devaiva

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 11 posts
  • Garage:Fiat Stilo MW 1,9 JTD 115 ks
Pozdrav društvo, na ovom forumu sam naučio puno o Stilu, imam ga već 5 godina, dobar je samo malo zeza instrument tabla s vremena na vrijeme. U vožnji počnu kazaljke, temperature, broja okretaja i brzine padati na nulu, a sve lampice se počnu paliti i gasiti. To potraje par dana pa prestane. Učestalost nema pravila, niti vlažno ili suho vrijeme. Motor normalno vuče kad se to događa. Možda neko ima iskustva pa molim pomoć.

Edited by neshaoct, 23 April 2012 - 17:57.
spojeno

yarhead

yarhead

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 268 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.9 jtd
i meni se nesto slicno desavalo
promjenom akumulatora rijesio sam taj problem
al sada opet posle par mjeseci isto ocito mi ne gine neki elektricar :2guns:

joca vrag

joca vrag

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 153 posts
  • Garage:Fiat Bravo 1.9 MultiJet 120 Ks
Takav problem je bio i kod mene pa sam remontovao alternator (cetkice kolektor jer iste nisu bobro nalegale,lezajeve).
Usput sam i zamenio akumulator. To se vise ne desava.

devaiva

devaiva

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 11 posts
  • Garage:Fiat Stilo MW 1,9 JTD 115 ks
Izgleda da sam našao krivca, samo ne znam kuda vodi, tj, gdje završava. Kad ga nategnem prema gore (kabal naravno), pištanje prestane. negdje gubi kontakt, a izgleda da ulazi u kabinu s grupom kablova iznad ABS-a. Radi se o kablu vezanom na - pol akumulatora, srednji po debljini, ovaj odšarafljeni, ide unutar lijevog blatobrana pa izlazi u grupi kablova iza akumulatora.

Posted Image

acasm

acasm

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 17 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.4 16v LPG
Meni se na Stilu isto desava da se u voznji upali lampica temperaature,ulja i padne skala za obrtaje ali auto sasvim normalno funkcionise i to ne prestaje dok se auto ne ugasi,a takodje nema ni pravila kad se desava. Stvarno je cudna stilo elektronika.

slaamg

slaamg

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 4 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.2 16v
Pozdrav svima, imam Fiat Stila 1.2 16v i problem sa kontrolnom tablom koji se manifestuju tako što se u toku vožnje sat i datum resetuju a pri tom resetovanju se čuje nekakav čudan zvuk + displej sija i kada se ugasi motor i centralno zaključa auto. Ovo sa displejem rešim tako što skinem minus klemu sa akumulatora. Napominjem da motor radi normalno. Da li je možda neko imao sličnih problema i ako može bilo kakav savet u vezi ovog problema. Unapred hvala.

Mijailović P.

Mijailović P.

ex zulurbr

• Members
  • PipPipPip
  • 3767 posts
  • Garage:stilo 1.6 16v-5D 2001+TNGsekvent
Osiguračka kutija ispod volana i neki od releja zeza.

zulutapka

radev

radev

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 31 posts
Pozdrav svima! Imam problem sa instrument tablom i ne znam odakle da krenem.Radi se o sledecem:
Negde u novembru mesecu, kad je malo zahladilo i kad je bilo malo više vlage u vazduhu instrument tabla je počela sama da se pali i gasi, bez kontakta i ključa u bravi. :wallbash: Kazaljke se pomeraju, prikazuje Cheking, ispisuje greske raznorazne, uglavnom totalana nebuloza. Posle par dana sve je prestalo i tabla se ponasala normalno sve do danas. Prolazim ja danas pored parkiranog auta i ucini mi se da cujem neki zvuk, pogledam kroz prozor kad ono kazaljke se opet same pomeraju, tabla se pali i gasi, checking, greske...Sve je isto kao i prvi put...Je li neko mozda imao ovakav problem i sta ciniti sada?

dusann

dusann

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 1 posts
Pozdrav svima, skoro sam kupio stila 1.9 jtd 2003 godiste i desava mi se da posle nekog vremena resetuje sat i datum.Po instrukcijama sa foruma sam kupio nov akumulator, ali to nije pomoglo.Auto lepo pali i vuce, tako da se sem tog resetovanja nista cudno ne desava.Da li postoji neko resenje kod elektricara ili je neophodna druga instrument tabla?

sokrates

sokrates

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Garage:stilo 1.9 jtd 2002
Ima li neko adresu ili telefon servisa za instrument table (STILO JTD 1.9) ??? POMOZITE mi MOLIM VAS!!!

ivan.ik

ivan.ik

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 5079 posts
  • Garage:Stilo 1.9 JTD MW Dynamic
Probaj kod ovih
http://www.rschiptuning.com/na-akciji

Ivan

Ivan

Abarth

• Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5385 posts
    Citroen Xsara 2.0 HDI
Ja tek sad videh ovo. AE Elektronik, Tosin Bunar 188 (ispod SC 11. April, preko puta Studentskog grada):
011/319-1873
063/203-168

sokrates

sokrates

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Garage:stilo 1.9 jtd 2002
Eto mene. Problem je rešen za 30 eura. Čovek je skinuo instrument tablu, posle 15 minuta je vratio i montirao, sve u svemu za 30 minuta rešen problen (za sad), više mi se ne javlja ni onaj trougao žuti "brke.lamp fail" mučilo me pola godine. Za sad sam zadovoljan.
Evo broj telefona ako nekome zatreba 0642995985 (Goran Rajkov Čurug)

stefankmn

stefankmn

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 37 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.9 Mjet

pozdrav , imam problem na stilu pa reko da vidim da li mozda mozete da mi pomognete da otkrijem kvar.

sta se desva ? :

Nakon nekoliko minuta voznje na boardu pocne da mi izbacuje mnogo gresaka , kao sto su npr esp,asr,abs,ebd,greska grejaca,za ulje , za akumulator,pokase lose conection  i jos neke ne mogu da popamtim sve...., osim gresaka takodje mi obrtaji stoje na 0 ,kazaljka za temperaturu takodje , jednino gorivo i brzinometar rade normalno. Auto radi normalno i ne promeni se nista u voznji, ne gubi snagu,vuce ok... , nakon nekog vremena te greske se izgube i onda se posle ponovo pojave.

Da li se ovo nekom desavalo i zna kako da resim to , da li je nesto do elektronike?

Edited by neshaoct, 17 October 2013 - 20:09.
spojeno

neshaoct

neshaoct

Abarth

• Administrators
  • 22242 posts
  • Garage:Stilo 1.9 MJet 140

Baci pogled sada nakon spajanja tema na ranije napisane odgovore u temi na kojoj smo... :thumbup:

dekee

dekee

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 16 posts
  • Garage:Fiat Stilo JTD 115

Desava se to da u toku voznje cela intrument tabla pocne da treperi, poludi skroz, kao da palim i gasim auto..obrtaljke padnu dole pa skoce, cekira sve ispocetka, prijavljuje sve greske koje postoje i tako u krug...sve zivo svicka...a ja vozim normalno, rad motora i dalje isti nema promene..stanem, ugasim auto, upalim i sve je ok...posle par dana opet isto...a najace od svega je da sam sasvim slucajno dok sam prilazio ugasenom autu primetio da isto tako flesira i u garazi, znaci ugasen?!!?!? Pomagajte, ne znam sta mu se desava...ali sve je cesce i cesce. Ujutru sednem u auto i vidim da je sve resetovano, kilometraza, datum, vreme..i tako znam da je flesirao u toku noci...Sta je ovo?

Edited by neshaoct, 09 February 2014 - 15:16.
spojeno

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users