Jump to content

Photo

Punto 1.2 8v - kočione pločice TRW cvile

• Please log in to reply
26 replies to this topic

johan

johan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 82 posts
  • Interests:mehanika-dijagnostika
  • Garage:Punto clasic, FIAT 500L
cena i proizvođač uglavnom dosta govore o kvalitetu pločica 95%

Veki

Veki

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 754 posts
  • Garage:1.3 multijet 2004
meni auto nije vozen mesec dana i presao sam juce 100 km ali prednji desni tocak ima cudan zvuk kad se polako koci
sve sam proverio kandzu da li je dobro zasafljena plocica ima pola ali zvuk stoji da li da skinem plocice da malo osmirglam ili da vozim tako mozda je od stajanja :question:

johan

johan

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 82 posts
  • Interests:mehanika-dijagnostika
  • Garage:Punto clasic, FIAT 500L
možes da je ošmirglaš pod uslovom da disk nije neravan, inače je u većini slučajeva neki tvrđi element naleteo i dok ga ne isteraš nerviraće te, ili nove pločice :sleeping:

Veki

Veki

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 754 posts
  • Garage:1.3 multijet 2004
^^^ U pravu si, juce sam bio na zlatiboru i kad sam se vratio vise se nista ne cuje a ima i parka dobra na disku to je verovatno posledica onog spona sto trpaju u plocice pa nekima cvile a meni je verovatno bio deblji parcic pa je malo i urezao :thumbsup:

nesha79

nesha79

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 126 posts
  • Garage:fiat 500L

Plocice cvile na Puntu 1,2 8v, ako moze jos jedna konsultacija.

Pozdrav svima, pre nekih 600km, sam menjao fabricke plocice u ovl.servisu, stavio sam TRW iz AP Sporta.
Koce dobro, i legle su posle 200km.

Ono sto me muci, je sto kad se zagreju, posle par jacih kocenja, krecu da cvile, i to u voznji bez kocenja.

Ovo postaje izrazeno u krivinama, i to na obe strane. Najace se cuje kad smotam pun pri parkiranju onda osetim i vibracije u volanu.
Sve ovo samo kad je auto lepo zagrejan, na hladno nema simptoma.

Isao sam na reviziji montaze u ovl. servisu, i kazu da ne grebe nista, da disk nije izgoreo.
Usput je malo nategao neki limcic sto stiti disk od kamencica.

Ali to nije pomoglo, kad se kocnice lepo zagreju posle jace voznje cvili sve vreme.

Sta ciniti, ja mogu lako da odem ponovo do servisa, ali ne znam da li tu mozda jos nesto moze da legne?
Da li jos malo da vozim ovako? Mozda je problem sto su nove plocice deblje od starih pa nesto nije leglo kako treba?

Sa starim Fiat Bosch plocicama nikad se nista nije culo, ali su bile jos 2-3mm ostale. BTW diskovi iako vizuelno dobri vec pomalo talasaju preko 100ke kad se vozi, ako to moze da ima veze...

Slučajno sam natrčao na ovaj post, pa da podelim moje ružmno iskustvo sa vama, imao sam isto kjao i kolega gore TRW pločicxe,. koje su cvilele i izgorele posle nekih par meseci, problem nije do kvaliteta, već do toga što pločice koje su mi tada prodali u prodavnici nisu za PUNTA VEĆ ZA BRAVU, radi se o puntu 1.2 16 v, i one su spolja iste, ali klip koji ulazi u kočione čeljustio nije isti, tj duži je pa ne vraća pločice nazad, greju se i cvile, meni se zamalo auto zapalio, diskovi su se usijali. Ne zezajte se s tim, sad su mi Wolfove, i one cvile, ali nikad se nije desilo da se useje disk, kao sa TRW koje su mi uvaljene. Tražite samo one koje su kataloški za punta, ne rizikujte glavu, kažem vam, ja sam mogao da izgorim, da nisam stao i ukapirao da imam veliki problem, srećom bio sam blizu AP sporta i Viktora koje je razmontirao celi kočioni sistem, i našao problem.

zokiceli

zokiceli

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 5 posts
Evo da podelim i ja svoje iskustvo.
Prosle godine sam menjao diskove i plocice u Kg u servisu koji je ovlasteni Peugeot servis. Primetio sam da servisiraju i policijske puntise. Elem, stavili su mi Valeo diskove, malo su deblji od ovih drugih i plocice LPR. Sve uradjeno u roku 45 minuta. Posle toga kocnic gotovo kao da nisam ni imao prvih 200 doo 300 km, racunao sam da je to normalno dok ne legne sve. Taj komplet je stalno cvileo kao da staje lokomotiva.

U novembru prosle godine nisam mogao prosao na tehnickom zbog nejednake sile kocenja, prednji desni je za oko 20% jace kocio, sto se manifestovalo sa povremenim cimanjem volana udesno prilikom kocenja.
Otisao sam u privatan servis i covek mi u roku od 5 min od podizanja auta na dizalicu kaze plocice na levom tocku se ne vracaju. Ajde rasturi on to i pokaze mi kako limovi (deluju kao jednostavne opruge) koji se ubacuju u neko leziste na celjustima nisu bili uopste ubaceni vec su bili ispravljene i tako plocice montirane u celjusti. Cviljenje je i dalje ostalo nesmanjeno.

Proletos to odlucim da zamenim i kupim Ferodo plocice u ap-u. Isti majstor mi montira, sele su posle manje od 100 km i hvataju i sada odlicno. Hoce povremeno da zacvile, ali vise pri blagom kocenju i dok su hladne ali vise nema cimanja volana, prilikom kocenja auto zadrzava pravac i naravno odlicno koce. Preporodjen auto.

Znaci poenta price, to sto je auto odradjen u ovlastenom servisu (doduse Peugeot ovlasteni servis) nije garancija i da je ispravno servisiran.
Inace u pitanju je punto mk.2 jtd, bez ABS-a.

MS PK

MS PK

Abarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 8696 posts
  • Interests:Fiat grupa
  • Garage:Ducato x2
Meni su skoro stavljene Valeo plocice i prezadovoljan sam , velika silina kocenja,niti cvili,struze..nista. Punto mk2 1,2 je u pitanju

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users