Jump to content
FAS Goran
treger

Punto mk.1 & mk.2 - pregrevaju se kočnice?

Recommended Posts

Imam problema sa grejanjem kocnica,kao da negde struzu pregreju se i blokiraju posle nekog vremena voznje,zamenio sam manzetnu i o-ring na cilindrima celjusti

ocistio i zamenio prednja creva do celjusti,i ne znam vise u cemu je problem,da li je problem u glavnom kocionom cilindru skinuo sam ga,nisam otvarao ali ne zaglavljuje,inace kad sve namestim punto lepo ide ,ne cujem da struze mogu rukom da ga pomeram bez problema..

Jer ima neko neku ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li tebi blokiraju tockovi,osecas li neke trzaje na volanu,da li vuce u stranu i slicno....nije mnogo merodavno ako ti prislanjas ruku na tocak,pa kazes greju se!?

Verovatno glave klesta,tj. klipovi.

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li tebi blokiraju tockovi,osecas li neke trzaje na volanu,da li vuce u stranu i slicno....nije mnogo merodavno ako ti prislanjas ruku na tocak,pa kazes greju se!?

Verovatno glave klesta,tj. klipovi.

Usijaju se tockovi,blokiraju al ne odmah tek posle neke voznje kad je hladan mogu rukom da ga pomerim,ne znam da listruze ili cilindar ne vraca.. novi su diskovi i plocice,promenio sam i gumice na klipovima kljesta :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm....nema sta drugo osim kocionih cilindara,klipova,menjaj ih! Zasto si menjao gumice???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm....nema sta drugo osim kocionih cilindara,klipova,menjaj ih! Zasto si menjao gumice???

manzetna se bila pocepala na jednom a na drugom je nije ni bilo,ulazila je prljavstina pa sam mislio da od toga blokira,mozda su klipovi, al nemaju vidljiva ostecenja riseve nista...

Ja nesto sumnjam na glavni kocioni,kao da ne vraca al kad sam ga skinuo lepo je radio,stavio ga u stegu i maltretirao,mozda onaj servo vakum zeza?

Btw kocnica mi dobila lufta im pola praznog hoda,i da ne bude zabune nema vazduha u sistemu mnogo puta provereno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da su gumice u glavnom kocionom . Ne znam kako je na ovom autu ali valjda je to univerzalna stvar. Moguce da su propale pa umesto da guraju fluid jednostavno "muljaju" ! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se problem javlja istovremeno na 3 tocka sumnjam na glavni kocioni. To ces proveriti popustanjem cevi na njemu. ukoliko se kocnice na tockovima popustenih cevi neposredno nakon toga olabave nemoj da razmisljas.Izbegavaj njegovu reparaciju jer je nov relativno povoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je na unu bilo nesto slicno. kvar je bio taj da se klip zaglavi kad stisnes kocnicu i ne vrati se nazad u potpunosti, ili se ne vrati ni malo...

zato ti kad sve namestis, mozes da okrenes tocak rukom, a kad krene voznja, posle prvog kocenja on ostaje zaglavljen. treba ih razraditi, ne znam vec kako sta, meni je to majstor radio. tacnije on mi je i rekao sta je problem ja sam isto bio zbunjen totalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na glavni kocion klip,zaglavljuje kad se zagreje ulje npr. ako je to neki faktor uopste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nije to, nego bas klipcici na celjustima sto stoje...ali ponavljam nisam siguran jer majstor je to meni sredio, i samo mi ukratko objasnio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenio sam plocice na punticu mk.2 sam naravno nikakva nauka ali mi se cini da je sada meksa papucica i mal om ise greje disk mislim to sam sada slucajno hteo kada sma izvozao 2-3 km slu cajno ih pipnem i osetim da us vreli jel to normalno...?

Edited by milos66
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si ocistio nosace celjusti tamo gde nalezu plocice, tu se uhvati rdja i prljavstina pa hoce da glave pocice malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da malo nista specijalno,i da kada pritisnem naglo kao da lupi nesto e sada da li je to ABS,sve sam odradio kako treba ato za zagrevanje diska mislim da je ok ili gresim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ABS normalno lupa i vibrira papucica. Pri naglim kocenjima, kao sto kazes.To ne bi trebalo da bude problem da primetis.

Disk se greje proporcionalno duzini i intenzitetu kocenja. Pa tako, ako kocis 15 minuta niz neko brdo, ako pipnes disk ostace ti prsti sprzeni kao cevapi... :)

Ako vozis po ravnom bez kocenja, trebalo bi da ti diskovi ostanu apsolutno hladni.

Ne sme da se cuje da struze dok vozis bez kocenja, niti da se greju diskovi (ili cak celi tockovi) ako nema kocenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lupi i zavibrira ja sam namerno naglo kocio znaci to je ok pa bio je zagrejan jel sam ga drzao na kocnici jedno 5 minuta znaci sve je ok,hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su diskovi ostali stari,normalno je da je pedala malo meksa dok se plocice ne oblikuju po disku i tada ce se vratit pedala na staru visinu i tvrdocu.

Nema pisanog pravila koliko je to u predjenim km,sve zavisi od stila voznje i stanja diskova tj. potrosenosti.Sto se tice grejanja ako ne blokiraju prednji tockovi dok je pustena kocnica,nemas razloga za brigu.

Vozi i uzivaj,samo malo pazljivije u voznji dok ne legnu plocice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da tocak se okrece sve proverio dok je bio jos na dizalici a i pre toga :) aha..diskovi su stari ali ravni i nemaju veliki zazor u dosta dobrom su stanju.

hardvet : trudim se da ga vozim u skaldu sa oganicenjem ali je zaista bombonica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte vec jedno 15 dana ne mogu da resim problem sa grejanjem prednjih diskova. Promenio sam diskove,plocice,glavni kocioni,creva,ulje. Majstor kaze da su mi kociona klesta dobra. Vise mi se greje desni tocak. Ne koci puno ali za od prilike predjenih10km budu poprilicno vruci,a i kad stajem na semafor ili bilo gde nema slobodnog hoda. U pitanju je punto 2001,8v,nema abs..

jel zna neko sta da mu radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sobzirom da si menjao diskove i plocice,sve je novo,ima poprilicnu debljinu,dovoljno je samo da ga iskocis malo. Zaleti se pa koci i tako par puta i bice to sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...