Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
MareaDriver

Marea Weekend - gde se nalazi priključak za prikolicu?

Recommended Posts

Zna li neko da mi pomogne, gde se na Marei 1,9 JTD Weekend, 2002. godište nalazi priključak za struju za prikolicu? Od nekih sam čuo da se priključak fabrički ostavlja, samo treba dodati kabl do kuke, samo ne znam gde je.

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno bi ti ljudi pomogli da znaju, tako da ti konstatacija bas i nije na mestu :harhar:

na burazerovoj marei je bila kuka (tako uvezena iz Austruje. koju je odmah skinuo) ali nije imala konektor za signalizaciju...

DSCI2908.jpg

buraz sad nije kuci, ali, ako ti sta znaci, mogu se sutra malo zavuci dole ispod, da vidim da li negde ima nekih zica "viska" :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako su mi neki rekli, priključak treba da se nalazi u gepeku, sa strane iza tapacira. Malo sam pregledao tamo i nisam našao ni jedan slobodan kabl. Samo kod kompjutera postoji jedan slobodan priključak za nešzo, a šta ne znam. Ko god ima mareu sa kukom može samo da isprati kablove, i eto rešenja.

Inače nije mi problem da izvučem struju sa zadnjih svetala, ali onda kompjuter brljavi zbog veće potrošnje struje. A i zašto to raditi ako postoji kulturno ostavljen priključak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz prijatelju.

gledao sam mardzu, ipak ima konektor za signalizaciju, ali je dole ispod, pa nemoz' da se vidi dok ne zalegnes pod kola :rolleyes:

ispratio sam kabl i on ide u prostor za rezervni tocak, u neku crnu kutiju ebem li je. pretpostavljam da je tu postavljena od strane ljudi koji su ugradjivali kuku na ovaj auto

23052011307.jpg 23052011309.jpg

od te kutije idu pod tapacir, a da bih video gde zavrsavaju, morao bi da skidam isti (levu stranu komplet), sto nije bas 5 minuta posla... tako da, iako sam imao zelju, nisam uspeo da ti pomognem...

e sad, na stranu to,

reci ti meni, kako ti to "kompjuter brljavi" zbog te vece potrosnje struje? (odmah da napomenem, ne znam, pa zato pitam, ne tvrdim da si lupio glupost ili nesto slicno :thumbsup:)

jer tom logikom bi brljavio i zbog manje potrosnje struje (npr, kada se stavi le dioda umesto pozicije napred (ispravi me ako gresim))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta crna kutija ti je puna releja, za svaki potrošač po jedan - da ne bi brljavio kompjuter. Dakle, struja koja ide npr. za žmigavce, pali relej, a on pusta živu struju ka žmigavcima, (a potrošnja struje za relej je neznatna), tako da kompjuter ne primećuje promenu u potrošnji struje. Ako ti je kao i meni nekada pregorela sijalica za štop svetla, na instrument tabli se upali lampica <brake>. Kako? Pa kompjuter meri svaku potrošnju struje i primeti kako smanjenu, tako i povećanu potrošnju. Diode su veoma mali potrošači, neprimetni za kompjuter. To da brljave svetla na instrument tabli sam pročitao ovde na forumu, od nekoga ko je sam ugrađivao kuku i instalaciju, i zbog gore opisanog verujem čoveku. Inače instalacija mu radi, samo zezaju signalne lampice.

U svakom slučaju hvala, prekopaću kod mene, a ako te ne mrzi samo još pogledaj da li taj snop žica ide do kompjutera ispod zadnjeg sedišta, jer sam jedino tamo video slobodan strujni priključak. Mislim da ćeš lako prepoznati žice po količini, boji i debljini. Ako idu dotle, onda je moj problem konačno rešen.

Veliki pozdrav.

Edited by MareaDriver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...