Jump to content
FAS Goran
Guest 2005

Fiat Brava / Marea - el. podizači idu sporije / ne rade

Recommended Posts

Guest 2005

Problem je kod drugara na Fiatu Bravo 1.6 16v, prozori mnogo sporo idu gore/dole. Prozor ne zapinje nigde i ide konstantnom brzinom. Da li je neko imao slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meme zeza desni,mislim da je sajla procvetala pa zapinje u buziru,morace da saceka lepo vreme pa da mu prospem creva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2005

Onda najbolje da rastavi pa da proba da podmaze, mada sumnjam da ce imati efekta. Jel zna neko cenu polovnih motora ili onih univerzalnih sa buvljaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Onda najbolje da rastavi pa da proba da podmaze, mada sumnjam da ce imati efekta. Jel zna neko cenu polovnih motora ili onih univerzalnih sa buvljaka?

Elektro motori ne mogu da izgube snagu,mogu samo da izgore i kraj.Zamena pokretnih delova mehanizma ili njihova reparacija ili samo ciscenje bi mogli dati neke rezultate.Sve u svemu svodi se na to da treba raskupusati ceo mehanizam i zatim sklopiti deo po deo i pri tome ga ocistiti podmazatii naravno pravilno montirati nazad.Nesreca sa Bravom je sto ima stakla ko hotel Interkontinental,a pri tome su sva stakla velika.Sam motor samo ocistiti i proveriti hilzne.Nevolja je sto prvo mora sve da se raskupusa a onda da se juri neki deo ako fali.U glavnom se rascveta sajla u buziru pa koci motor.E da je to obocno parce sajle,ni brige,nego obicno na krajevima ima nutove ili navoje pa moras da juris originalni deo....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8074

Ništa čudno, ja ti vozim Punta I i levi prozor se pomiče poput kornjače. Neki ljudi su čistili i podmazivali vođice silikonskim sprejom. Kao pomaže, ali to im je izgleda boljka. Potraži na www.crofiat.com, ima topic sa detaljnim opisom, doduše za Punta ali mislim da će ti pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

El moze neka slika kako izgleda ta sajla. cini mi se da smo odradjivali nesto za fiate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro operi buzir sajle to je lako obicno ga isprskaj WD-om a onda ga podmazi sa nekom finom mascu ako ima neko da ti da mast za spojnicku itd i obavezno proveri da li su nosaci u svojim rupama da nisu nategnuti pa prave otpor motor dok radi radi i neslabi onda se pregreje i rikne nemoj da stavljas univerzalce motori sa mehanizmom nisu skupi 30 eu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

Nemoj da ga mnogo podmazujes, nalepice se prasina i zaribace ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemoj da ga mnogo podmazujes, nalepice se prasina i zaribace ;)

U stvari oprati naftom i natrpati puno masti u buzir,prljavstina ne moze da udje.To sto ti zoves prljavstinom je stara mast i produkti trenja sajle i buzira.Takve stvari se najbolje podmazuju vazelinom jer nije agresivam prema legurama od kojih su ponekad nacinjeni zavrseci sajli.Doduse malo je tesko naci vazelin kod nas svi trpaju litijumsku kenjadzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

Ma nema stare masti unutra, nije je ni bilo. Veruj mi to je prasina, bavim se tim sajlama godinama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma nema stare masti unutra, nije je ni bilo. Veruj mi to je prasina, bavim se tim sajlama godinama ;)

Blak,onda jeto od trosenja sajle i buzira a to je jednako veca rupa a to je opet uvijanje sajle u svim pravcima sto znaci da sajla zaprecuje i koci samu sebe u buziru.Ja cu moja vrata da razbucam ovih dana,samo da nije napuko buzir ili sajla,sve ostalo se moze resiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 240

Slikaj kad rasturis i posalji mi slike. Mislim da mozemo da uradimo i sajlu i buzir ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slikaj kad rasturis i posalji mi slike. Mislim da mozemo da uradimo i sajlu i buzir ;)

Slikacu se.Vec sam skidao tapacirung sa desnih vrata zbog drugih stvari,ali bilo je hladno da bi se baktao sa podizacima stakla,a i nisam imao lepka da bi vratio zvucnu izolaciju.Tapacirung se lako skida ali treba paziti na gornju stranu jer hoce da se pocepa kad se vadi iz zleba ispod stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkrih danas razlog teskog podizanja stakla.
Slomljen nosac stakla (vodjica) ili kako se to vec zove.
Ima li to gde kod nas da se kupi? Koji mu je pravi naziv (sta da trazim)?
Koja li mu je cena?
Evo kako to izgleda

4OvCA.jpg  4OX39.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemas kao poseban deo da se kupi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj mi reci da moram da kupujem ceo mehanizam :crybaby:

Imas li ti mozda u servisu neki?

Ima li mozda neko neki mehanizam ili makar ovaj deo?

Za sada sam izvukao kabal iz motora podizaca, ali zelim da to sredim, jednostavno da mi bude ispravno.

BTW to su mi desna zadnja vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sutra necu raditi zbog nekih privatnih obaveza ali provericu prekosutra imam li sta tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jedini kojem je ovo otishlo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko mi rece da podmazem podizace hladnim kontakt sprejom, samo taj neko je to samo rekao, nije bio slikovit. :D

Da li je dovoljno skinuti poklopac kod tastera za podizanje, onaj gde se hvataju vrata kad se zatvaraju, ima dva srafa?

Jesi ti Bokija uspeo da resis ovaj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boooookijaaaaaaa? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vici bre,probudices forum...sleeping.gifsleeping.gif I dalje mi zapinje desno staklo.Podmazivanje silikonskim sprejem po vodjicama stakla daje polovicne i kratkorocne rezultate.Ne vatam mira i vremena da sve to rasturim i vidim sta je sa mehanizmom.Znam samo da se nista ne dobija samo skidanjem tapacirunga.Mora sve napolje.S obzirom da retko otvaram desni prozor ovaj problem nisam resio od kako sam kupio auto.sofa.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

Sramota vala da dosada nisi sredio to...

Idem ja u subotu do Vula u NS pa cemo zajedno da vidimo sta je to, sto sporo dize... Ako nista, mozda zamenim mesta samo :D

Ajde i ti lagano da sredjujes to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kako bre?Em je zima em cim uzmem nesto da radim za svoju dusu,odma se na mene sjati sve zivo da mi drzi svecu....dry.gif Kad bi imo garazu daleko od porodice....recimo na pustom ostrvu kojeg nema na mapama il na nekoj udaljenoj planeti,mozda bi naso malo mira za sebe.Ovako ne gajim ni neke nade u smrt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...