Jump to content

Photo

Punto mk.2 - hladnjak klime

• Please log in to reply
6 replies to this topic

laki

laki

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 1200 posts
Da li su isti hladnjaci klime kod mk.2 1.2 8v i 16v?

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 posts
  • Garage:Punto Mk2b 1.3 MJ
A odmah i ja da se ubacim :) hladnjak klime za Punta 1.3 multijet (mislim da je mareli) koji puntisha ili neki drugi Fiat nosi isti?

izvini Laki :thumbup:

zekiveteran

zekiveteran

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 85 posts
  • Garage:Lancia Y, Zastava 10
http://seekpart24.co...ft5289?c=100355

Danas sam na 10-ku ugradio novi hladnjak vode(motora) i hladnjak klime. Oba od proizvođača AVA cooling.
Ugradio sam ovakav hladnjak klime. Doneo mi drugar iz Italije 68 E. Kod nas je skoro 100 u KIT komercu. Hladnjak motora sam kupio u KIT komercu za 5300,00 dinara.
Interesantno, u Italiji su su hladnjaci vode(motora) skuplji-dođe oko 110 E i više. Dodao bih da je ova firma stvarno italijanska, a ne kako neki kaži kineska.
Eto ako nekome koristi:

Goran a.

Goran a.

AMS Goran

• Members
  • PipPip
  • 288 posts
  • Garage:Z 128

Da li su isti hladnjaci klime kod mk.2 1.2 8v i 16v?

Treba da su isti..proveri u nekoj radnji ..stavis na sto i uporedis nosace

vladar

vladar

Il Nuovo

• Members
  • Pip
  • 3 posts
  • Garage:Punto II 1,2/16V
Utorak 12.07.11. 35C a bušan hladnjak klime. U servisu traže 90 evra za krpež i servis. Nije malo, pa se pitam da li je bolja varijanta zameniti ga polovnim? Jel zna neko koliko košta i gde da se traži? Hvala i požurite da se ne ušinem od promaje.

Edited by vladar, 12 July 2011 - 17:20.

Markoni147

Markoni147

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 351 posts
  • Garage:Seat Altea XL 1.9 TDI, VW Golf V GTI
Na sluzbenim kolima (Z10) imam problem sa hladnjakom klime... Dosta je ostecen od kamencica i donji deo mu je u fazi polu-raspada...
Klima jos uvek radi, doduse primetio sam da se na vrucinama kompresor gasi cesce nego inace.
Svracao sam u servis POLAR KLIMA i ljudi traze oko 22.000 din. za zamenu hladnjaka i punjenje klime posle toga...
Nije mi bilo tesko pa sam okrenuo par radnji i servisa i dosao do informacije da je cena hladnjaka (Valeo, Denso...) oko 10.000 din. Zamena istog je oko 2.000 din. i punjenje klime oko 3.000 din. Dakle usteda je 7.000 din.Jedino sto me nervira jeste sto ne mogu u radnjama na osnovu broja sasije da mi daju hladnjak, vec mogu da znam koji je tek kada se skine sa kola...
Interesuje me da li je imao jos neko slican problem i za koji se hladnjak odlucio?

Edited by Markoni147, 03 May 2012 - 15:42.

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 posts
  • Garage:Punto Mk2b 1.3 MJ
Gde si nasao Valeo i Denso za te pare? Toliko su zamenski odnosno kinezi (oko 100eur)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users