Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
rampl

Bravo 1.9TD 100 - ED ili D2?

Recommended Posts

Kao sto naslov teme kaze, koje gorivo je najbolje za pomenuti motor? Euro dizel ili D2?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim uvek Euro dizel, meni je kada sam poceo da sipam ED u Bravo TD poceo osetno manje da trosi, tako da ja od tada vise nisam imao tu dilemu... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto imas katalizator ED. A i da nemas cistiji je i ima manje sumpora koji ostecuje i zapusava sve i svasta po motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto vozim konstrukciono slican motor kao tvoj sipam eurodizel ali dodajem 100grama ulja na 10 litara goriva da bih sacuvao pumpu i dizne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada smo kod goriva, da li je neko sipao gorivo koje se prodaje u "privatnoj" režiji (kod čoveka :D), bilo je nešto oko devedeset dingera za 1l eurodizela.

Znam par njih što to valjaju, sipaju kod njih i likovi sa recimo Audi A6 3.0TDi, kojekavim vagenima,bembarama, mečkama itd. Logično mi je da se ne bi zezali da sipaju vodu u gorivo ili neki surogat, jerbo bi ih neko odrobijao. Ja imam Bravo 1.9JTD, pa me zanima da li je neko točio kod takvih i kakva su iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jako losa iskustva sa takvim likovima! Nigde vise ne mogu da ih nadjem :) A kad ih nadjem imamo jako, jako lepa iskustva :) Jednom kupim od likova koji su asfaltirali put 400 litara za 50 din u to vreme pre par godina! I iskustvo ooodlicno :D navozao sam se za male pare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci euro disel :) Ovo sam pitao za prijatelja koji je u nedoumici, ja se ipak drzim benzinca :)

Hvala na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 1,9TD 75KS već tri godine. Kada sam ga kupio vodio sam se sledećim zaključcima:

- moj auto je 2001god.

- vožen je u Italiji do 2007 (kada sam ga ja uvezao)

- u Italiji se od 2001. god. na pumpama prodaje samo ED jer je u EU ukinut D2 od 2001.godine.

- odatle sledi da Italijan nije mogao u njega da sipa ništa drugo osim ED

I na osnovu toga sam ja odlučio da sipam samo ED u njega i evo već skoro 100 000km i 3 godine vožnje nikakav problem oko sistema za gorivo ilinešto sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav D2 u taj motor, to mu je smrt!!! Ni slucajno! Samo euro dizel u JTD-a!!! Da ga vozi sa D2 ne bi daleko dogurao! ;)

Pardon, ucinilo mi se da pise 1.9 jtd pa reko gde to... :D

Kao sto rekose prethodno ljudi, evro dizel slobodno! :thumbsup:

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla

A jesi ti siguran da je to 2001 godiste?

JTD se pravio od 1999 godine a da je TD opstao i 2001 mi je malo nelogicno.

A znas da se pre 3-4 godine masovno podmladjivalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto vozim konstrukciono slican motor kao tvoj sipam eurodizel ali dodajem 100grama ulja na 10 litara goriva da bih sacuvao pumpu i dizne

znam mnoge koji voze stare dizel motore golf1.2....kada pocne da mrzne sipaju evro dizel kako nebi smrzavao,isto sipaju malo ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla

A jesi ti siguran da je to 2001 godiste?

JTD se pravio od 1999 godine a da je TD opstao i 2001 mi je malo nelogicno.

A znas da se pre 3-4 godine masovno podmladjivalo.

Prema ePER-u moj automobil je proizveden 09.2000. a prvu registraciju je imao tek čini mi se u junu 2001. pa su ga Italijani krstili kao 2001. godište ;) TD je tu negde krajem 2000. god prestao da se proizvodi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...