Jump to content

Photo

Koje kočione pločice, diskove?

• Please log in to reply
708 replies to this topic

vladac81

vladac81

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 203 posts
  • Garage:stilo 1.9 16v mJet Fiat marea 1.6 16v Grande punto 1.2 8v
Mozda se tako zalomilo,dosta ljudi vozi sa Valeo plocicama i zadovoljni su...Ista prica je bila i za Zimmer plocice,kod nekoga skripe a kod nekoga ne...Verovatno kvalitet i dobavljac,ko zna odakle stize to...
Sto se tice lukasa,nikad nisam imao zamerke na njihove plocice,al ovaj put sam kupio u delti originalne!

cena za lukas tdw je bila 4300din,a za fiatove oko 6500 i namerno sam ih uzeo bas da vidim kakva je razlika!

Utisak u voznji:nema buke,nema pistanja,odlicno zaustavljaju ,bas kao i LUKAS :thumbup:
Jedina razlika koju sam primetio je ta da su fiatove veoma mekane ,bukvalno su od mekanog grafita,i nigde se nevidi ni trunka drugog materijala,crne su kao da ih je neko imalinom namazao..Mozda ce doprineti tome da diskovi traju duze...

endbringer

endbringer

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 283 posts
  • Garage:Fiat Bravo 1.6 16V full leather
Pozdrav narode,
Dišlo je konačno vreme za zamenu prednjih pločica i diskova. Trenutne pločice su TRW i prešao sam sa njima oko 60000 km tako da sam extra prezadovoljan. Kakva su vaša iskustva, koje pločice i diskove je najbolje uzeti za neke normalne pare? U prodaji se nalaze sledeće marke: TRW, meteli, LPR, delfi...a cene variraju. Npr, disk(komad)/pločice: TRW 1300/2270 din, LPR 1500/1800 din, DELFI 1300/1953 itd. Kakva je marka LPR i DELFI s obzirom da sa njima nisam imao nikakva iskustva? Da li ostati na npr TRW i da li su oni najbolji?
Da li je moguće zameniti prednje diskove (obične) samoventilirajućim (pretpostavljam da moraju i nove čeljusti) i da li pri tome mora da se "budže" i poluosovine i sl (pokušao sam jednom da stavim diskove i čeljusti od HGTa ali bezuspešno, baš zbog problema sa drugačijim poluosovinama (tako bar majstor reče :)))?

Edited by endbringer, 09 May 2011 - 07:51.

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7153 posts
  • Garage:2012 LOSI Speed NT 3.4cc, 1.8HP
Pozovi Gavrilović Moto Sport i pitaj za Ferodo pličice. To je moj savet i preporuka.

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 posts
  • Garage:Punto Mk2b 1.3 MJ
Juce svratio do Kit komerca za polen filter i pogledam kutije ATE diskova. Decko koji tamo radi kaze da od ove godine su oni uvoznici za ATE :question: . Nisam ni znao, mislio sam da je i dalje MASS.
U svakom slucaju- za Punta 1.3 mjt diskovi su 5200 din, a plocice 3100 din.

Manfred

Manfred

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2376 posts
  • Garage:Fiat Stilo 1.9 JTD
da da.. za te pare mislim da nema mnogo dileme... plocice su mekse, lepse koce, ne pishte, diskovi se manje trose, samim tim i duze traju, tako da je cena sasvim opravdana...

steva_anya

steva_anya

Poliranje farova

• Members
  • PipPip
  • 930 posts
  • Interests:stomatologija
    muzika
    kosarka
  • Garage:Punto 1.3 mjet - Yugoar 1.1 Koral In
@MilanLaki: par diskova je 5200 ili komad?
Ako je par - to je fina cena.
Drugari su uzimali te diskove za Fiestu, Fabiu, Pola, i nekog malog Puga, i svi su zadovoljni.

Da mi je bilo vreme za zamenu diskova kao sto sam mislio pre mesec-dva, kupio bi originalne koji su bili na popustu - 4400 umesto 7200 dinara po komadu, tj 88000 za par.
Na mom Puntu ce biti da diskovi iz prve ugradnje traju 150k km. :thumbsup:
Doduse, ja bas vozim polako. :D

MilanLaki

MilanLaki

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 posts
  • Garage:Punto Mk2b 1.3 MJ
Cena je za par, 2 diska su 5200 din. Cena je sasvim OK

JLZ

JLZ

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 338 posts
  • Garage:Ceed 1.6CRDi, pre Z-10
Vezano za škripeće disk pločice...
Rešenje je staviti malo grafitne masti na mesto gde klipovi dodiruju disk pločicu. Proverenu u praksi mnogo puta :)

Izvor i više detalja.

bucko

bucko

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 52 posts
  • Garage:fiat punto mk2 1.2 8v
copper-based grease on the back of your brake pads, Bakarna mast :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Manfred

Manfred

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2376 posts
danas proverene cene ate plocica za stila jtd 115:
5200 komad prednji disk
4400 prednje plocice
sa zamenom (2000)
izadje sve na 16800
a kad je u pitanju trw, valeo, meteli, itd, cifra za sva 4 diska sa plocicama i rukama ne izlazi preko 18000

ko ima kintu da vozi ate, samo napred, necete se pokajati, za sve ostale obicne smrtnike tu je ovo ostalo... (ja uzimam jeftiniju varijantu)

Edited by Manfred, 23 May 2011 - 23:38.

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7153 posts
Ja sam uzeo FERODO diskove i pločice kada sam stavljao diskove pozadi. Prešao sam oko 2000km i generalno sam zadovoljan kako su legli. Rekoše mi ljudi da je FERODO za klasu bolji od Metelija i Lukasa (koji se inače prodaju po AP-u i KIT-u), a cene su bile znatno niže od gorepomenutih. Kupovao sam u Gavrilovć Moto Sportu. Nešto sam usput pitao za Stila su diskovi zadnji bili oko 3000rsd, a pločice oko 3500...

Petza

Petza

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 148 posts
  • Garage:Grande punto 1.3mjt 75ks
...koje paknove preporucujete da kupim imaju u kit-u lucas za 4500din i neki za 1900din ,a u ap-u 3900 neki RV ,necu da se zaletim na ove jeftine pa posle da mi blokira tocak ili slicno ,sta vi mislite?

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7153 posts
JA preporučujem FERODO. Pozovi GMS oni drže to i traži eksplicitno FERODO. Ja sam stavio te zadnje diskove i pločice i prezadovoljan sam. Moj ortak ih takođe ima mnogo duže od mene i zbog njega sam ih i uzeo. A cena... samo pozovi GMS i iznenadićeš se ;)

nidza

nidza

FLCS fotografo ufficiale

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 posts
  • Garage:Alfa Romeo 159 Eibach 1.9 16v JTDm
Ja sam se kleo u Ferodo dok sam vozio jugića bez serva, ubivale su kako koče, bolje od svega drugog. Trajale su kratko ali nije se primećivalo da auto nema servo.

Nego, imam problem, pre jedno 500tinjak km sam zamenio SVE diskove i pločice, sva 4 diska ATE, prednje pločice takođe ATE, zadnje Valeo, nije bilo i njih od istog brenda inače bih uzeo. Koliko treba da pređu da sve to legne? Uopšte nisam zadovoljan kako auto koči, tj. u normalnoj vožnji sasvim pristojno koče, ali pri stvarno malim brzinama, npr. parkiranje, često me živog znoj oblije jer kad pritisnem kočnicu stvarno jako slabo zakoči, bukvalno gubim sekundu dok ne pritisnem ko sivonja da ne lupim auto ispred ili iza sebe.

Ne deluje mi da su diskovi masni, niti da nepravilno koči - jednostavno slabo koči, pre je zahtevao mnogo nežniji pritisak na papučicu kočnice. Takođe u prvih par stotina km se lagano kočilo, da bi sve leglo lepo, tj. ovaj moj auto se u principu lagano vozi uvek. Ne mogu prosto da verujem da su fabrički diskovi sa najjeftinijim pločicama iz AP sporta na svim točkovima kočili barem duplo bolje?!

Dovla

Dovla

Abarth

• Root Admin
  • 7153 posts
Da li si menjao ulje u kočnicama? Možda je ono nakupilo vlagu pa auto generalno slabije koči. U principu, posle 200-300km grqadske vožnje bi to sve trebalo 90% da legne. Nakon toga je moja neka praksa da tri puta naglo zakočim za 80-20km/h (nikako da se potpuno stane) i posle toga treba jedno 1000km da to legne do punih 100%, ali to je i tako neprimetno.

Generalno mislim da razlike ne bi smele da budu baš toliko evidentne. Ukoliko to zaista jeste slučaj, ja bih ih skinuo i vratio pa neka oni koče s tim.

Dragon

Dragon

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 731 posts
  • Garage:Alfa 147 2.0 TS Rosso, Seicento Sporting
Stavio sam Remsa napred, a TRW pozadi. Dobro koci, ne skripe, zasada.

Mirko_NS

Mirko_NS

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 349 posts
  • Garage:Audi A4 B8 2.0TDI/120KS
Zamenio na Bravu prednje diskove i plocice - stavljene Metelli, vozim vec oko 2000km, ne skripe, ali mi se cini da su plocice malo tvrdje, pri manjim brzinama stalno imam utisak da moram jace da pritisnem kocnicu... Mozda bi bila bolja kombinacija original plocice, a Metelli diskovi...

nidza

nidza

FLCS fotografo ufficiale

• Members
  • PipPipPip
  • 2683 posts
  • Garage:Alfa Romeo 159 Eibach 1.9 16v JTDm

Da li si menjao ulje u kočnicama? Možda je ono nakupilo vlagu pa auto generalno slabije koči. U principu, posle 200-300km grqadske vožnje bi to sve trebalo 90% da legne. Nakon toga je moja neka praksa da tri puta naglo zakočim za 80-20km/h (nikako da se potpuno stane) i posle toga treba jedno 1000km da to legne do punih 100%, ali to je i tako neprimetno.

Generalno mislim da razlike ne bi smele da budu baš toliko evidentne. Ukoliko to zaista jeste slučaj, ja bih ih skinuo i vratio pa neka oni koče s tim.

Menjana je i kočiona tečnost, tj. to sam tražio i to je naplaćeno, ali ja to ne mogu da vidim i proverim. Ne vuče u stranu, ne pravi mi nikakve probleme, samo treba znatno jačom silom pritisnuti papučicu. Videćemo, prešao sam mnogo više od tih 200-300km i baš ne skačem od sreće. Ako me je nešto oduševljavalo na mom autu, to su bile kočnice, a sad to više nije slučaj.

etibor

etibor

Regolari

• Members
  • PipPip
  • 863 posts
  • Garage:500L 1.4
Nidzo,
Mislim da su u pitanju previše tvrde pločice, ne bi smelo da su diskovi loši...

Manfred

Manfred

Prominente

• Members
  • PipPipPip
  • 2376 posts
ate inace vazi sa vrlo mekanu plocicu i brzo se trosi...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users