Jump to content
FAS Goran
darko79

Nova FIat Croma 1.9MJT MUST

Recommended Posts

Drugari,

Evo da vam predstavim mog "lepotana" :D .

Radi se o novoj fiat cromi 09/2007 koju sam uzeo sa 154000km. Motor 1.9MJT 16V 150KS sa MUST opremom.

Sta da kazem nego da sam stvarno prezadovoljan, od opreme ima sve i svasta, kozna sedista, automatik (to mi je bio kriterijum za kupovinu :)), jedino sto nema je navigacija, ali i to sam kupio posebno preko ebay-a u italiji ali ima malo zezancije da se namesti jer nije fabricki predvidjeno. Skapirao sma pricu i mogu to da uradim samo nemam vremena.

Drugo ne znam sta da kazem, jedino sto mi je zamerka je sto iako su po meni ove 18" felne prelepe, za nase ulice 225/45ZR18 gume su malo tvrde, jos na njemu su godinu dana stare Continental ContisSports 3 koje su bas sportke, tako da odlicno leze kad je odlican put, ali zamo po gradu su tvrde.

Potrosnja je oko 6l na otvorenom, autoput 110-120km/h, a po gradu oko 10l izadje. Ne znam eto ukratko saljem vam i slike pa drago bi mi bilo da razmenimo iskustva, ja sam trazio fabricke felne negde polovne ali je tesko naci za ovaj model, jer je stvarno redak. Tako da ako neko zna otpade, ili sta vec gde moze da se nadje nesto neka javlja.

wq1.jpg

Pozdrav,

Darko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste grdosija od kola, da ga na pravi način upotrebiš i da se sit navozaš! (a može još neke slike da okaćiš, dok je još lepo vreme, malo iznutra, malo sa strane i to...) Ima nas ovde dosta ljubitelja "krupnih" vozila :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne ti odgovaraju sve od Opel Vectre C ili Signuma ili Saab 93 ili Alfa 166 to ce da ti prosiri ponudu. Za vectru C imas recimo 16-ice u super stanju u Sapcu oko 200,250eur 4 kom. Nisi napisao zasto ih trazis ali pretpostavljam da hoces 16 za zimske, tako da imas i jeftinije celicne za 160 eur kod Gume Felne Danko u Zemunu.

Ako hoces ispomoc oko ugradnje navigacije javi se i ako se ubrzo odlucis da to uradis obavezno mi se javi kupio bi fabricki Blaupunkt MP3 od tebe jer je moj samo CD.

Edited by notorni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast! Extra autic! Jel moze neka fotka iznutra da vidimo kako izgleda? Ja sam se dvoumio izmedju toga i ovoga shto sam kupio (na zalost presudne su bile finansije). :whistle:

BTW 2007-o god i pregazio 150k? Taj bash nije mirovao :)

U zdravlju i sreci da ga vozish i da te sluzi dugo dugo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava grdosija,ali elegantna :rolleyes:

lep primerak sa pristojnom opremom :yes

o motoru ne treba trositi reci-savrsenstvo tehnike :unworthy: ,osim sto ces zbog famoznog partikularnog filtera :wallbash: ,morati s vremena na vreme da je dobrano opletes po otvorenom putu u 4-oj brzini :w00t: ,na malo visim obrtajima,jer ako uglavnom vozis po gradu oce da se zacepi taj filter i udavi motor.

A ovo sto se tice velicina guma,mislim da si potpuno u pravu :yes ,jer manji profil ce ti biti mnogo humaniji prema trapovima :yes ,sto nije mala stvar :o ,

jer veci profil,osim sto da je stabilnost i cini auto tvrdjim,po nasim katastrofalnim ulicama zna dobrano da skrati zivotni vek elementima ogibljenja :crybaby: ,pogotovo ako je auto tezi i dizel kao tvoja kroma

jer voziti te 18-ice po drumovima u EU i ovde,zna da bude sasvim razlicito iskustvo :no ,narocito po novcanik :unsure:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog velicine auta 18-ice su bas dobra mera. Sa manjim felnama odmah se gubi na skladnosti.

Ja bih stavio manje felne jedino ako bi odlucujucu odluku donosio moj dzep. Posto predpostavljam da su 17-ice ili 16-ice mozda i jeftinije,mada ne mora da znaci.

Sto se tice samog profila gume jeste dosta nizak,ali poredjenja radi guma 195/50 je za skoro 4mm niza :)

Auto je stvaro lep nema sta. Zelim ti da te sluzi,da budes zadovoljan njime dugo,dugo!!!

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW 2007-o god i pregazio 150k? Taj bash nije mirovao :)

To je normalna kilometraza za ovakve automobile u Italiji, tj 50000km godisnje i moj je zgazio 146800 za 3.5 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog velicine auta 18-ice su bas dobra mera. Sa manjim felnama odmah se gubi na skladnosti.

Ja bih stavio manje felne jedino ako bi odlucujucu odluku donosio moj dzep. Posto predpostavljam da su 17-ice ili 16-ice mozda i jeftinije,mada ne mora da znaci.

Sto se tice samog profila gume jeste dosta nizak,ali poredjenja radi guma 195/50 je za skoro 4mm niza :)

Auto je stvaro lep nema sta. Zelim ti da te sluzi,da budes zadovoljan njime dugo,dugo!!!

S obzirom na cenu delova Crominog trapa,poreklom sa Opel Vectre,koji je jos uvek egzotika,skladnost i lezanje se vrlo lako stavljaju u drugi plan :( ,nazalost.

Inace slazem se sa tobom,da sa vecim felnama sve to lepo izgleda i dobro lezi,ali ovo je Srbija,ovde po Bg su svi sahtovi 5 do 10 cm nizi od asfalta,nove rupe pogotovu zimi od soli nicu svuda okolo,mozda je kod tebe u Boru bolja situacija :question:

Uostalom svako razmislja na svoj nacin i prema svojim mogucnostima,ja samo znam da kad skinem letnje 16-ice sa Lybre i stavim preporucenu zimsku dimenziju sa 15-icama-to je drugi auto,u smislu udobnosti i upijanja neravnina,plus manji profil je daje na startnosti B) trap stelujem bar jednom godisnje i nemam luftova na njegovim elementima,amortizeri prednji testirani u dobrom su stanju.

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,koja crna bolja situacija. Odavno je proslo vreme kada je Bor imao najbolje puteve u zemnji ( u staroj Jugoslaviji ).

Nema rupa,ali je zato zakrpa do zakrpe i preko nje pa kad vozis ima osecaj da je kaldrma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Hvala na lepim komentarima. Jeste lep primerak moram priznati, znaci rekoh samo navigaciju nema, ostalo sve da kazem, i panorama krov je lep detalj narocito sto je unutra prostran pa mozes da posmatras nebo :). Za felne prica je takva kao sto pricate, daju mu smek, ali je tvrd zato, a i gume su skuplje, ova varijanta na njemu je 29000 din po gumi, zimske sam nasao na 26000 din, mada jos vozim sa ovim jer nisam felne nasao, mada ove imaju saru po zakonu :).

Jurim originalne felne, ali ispasce opet Italija, pa da pravim kombinacije, imam tamo prijatelja italijana, zet vozi kamion stalno za Italiju pa tako neka sema. Imaju iste ovakve u velicinama 16" i 17" da se uzmu. Stavio bih za zimu 16", idu po tehnickoj specifikaciji 215/55R16.

Sto se tice DPF filtra, cesto ga duvam na autoputu, ja zivim u Nisu, moji su u Krusevcu, zenini u Smederevskoj Palanci, tako da cesto putujemo. U servisu su mi rekli da je u dobrom stanju, mada sam video da ima likoa koji ga skidaju i reprogramiraju da ga ECU ne trazi vise.

Pozdrav,

Darko

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW 2007-o god i pregazio 150k? Taj bash nije mirovao :)

To je normalna kilometraza za ovakve automobile u Italiji, tj 50000km godisnje i moj je zgazio 146800 za 3.5 godine

:clap::respect: sta vise reci ... kao onaj lik shto je u oglasu napisao (ima u temi "vozila zena do pijace..") da je vozio on i to na relaciji do beca itd, i taj ne miruje definitivno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je pravljen za auto put i druge duze relacije, nista vise nije potrebno pominjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh i ja ovaj velliki balon od auta ali u osnovnoj verziji... boja ista kao tvoja.

U sustini sam zadovoljan, a zavidim ti na ovim nosacima na krovu najvise (i pomalo na komandama na volanu).... :realmad:

I meni trosi 10l po gradu i to neke normalne voznje, mislim da nije problem da povecam kad se uzivim haha

A za tvoje felne mogu samo da prenesem davno iskustvo sa golfom koji je imao 15 ice i niskoprofilne gume..... isao sam na ispravljanje felni cesto i auto je bio tvrd kao daska.. nikad vise nizak profil. Sad sam se nameracio da probam prodati ove celicne tj da kupim 16 ice alu stim sto je taj rasrpored rupa 5x110 redak a one plivajuce srafove necu. Vidim da je ovde neko naveo da su celicne 160eur.... ako je tako onda cu ih lako prodati tj spreman sam da idem ispod cene :rambo:

nek je sa srecom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...